Jump to content

Samsung Galaxy A70


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης το φλασαρα απο cos/cos,cos/cos σε eur/eur,eur/cos. Αξιζει να το κρατησω ετσι? Επισης μονο σε εμενα το fingerprint στο update με τα patches του Νοεμβριου ειναι λιγο περιεργο?

 

 

EDIT1: Το δακτυλικο μετα απο cache erase για καποιο λογο λειτουργει καλυτερα

Μετά το τελευταίο update όντως το αποτύπωμα έγινε τραγικό. Με δυσκολία κατάφερα να ξαναπεράσω τα αποτυπώματα. Έκανα wipe data cache και τώρα δουλεύει κάπως καλύτερα...

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 790
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μετα την τελευταια ενημερωση το αποτυπωμα εγινε κουκουρουκου παλι......Μου κανει εντυπωση βεβαια οτι στην εφαρμογη της εθνικης τραπεζας δουλευει αψογα αλλα στο τηλεφωνο οχι :hypno:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά αδέλφια.

 

Το έκανα κι εγώ δώρο στον εαυτό μου τελικά και εδώ και 2 ημέρες προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου. Χωρίς βαθειές αναλύσεις (είναι νωρίς ακόμη) για τα λεφτά του είναι πανέμορφο και τίμιο. Αν είχε και λίγο πιο ποιοτική κάμερα θα ήταν υπερ-άριστο.

 

Στην προσπάθειά μου να το δαμάσω, βρίσκομαι στο σημείο που ορίζω δικούς μου ήχους για ειδοποιήσεις. Έριξα λοιπόν έναν φάκελο με διάφορα μικρά mp3 ringtones στον φάκελο ringtones της συσκευής με σκοπό να επιλέξω όποιον θέλω για ότι θέλω. Φαίνεται όμως πως αυτό δεν θέλει :mad:

Ενώ τους βλέπει και μπορώ να τους ορίσω ως ήχους κλήσεων, δεν μου τους βλέπει για άλλου είδους ειδοποιήσεις (gmail, outlook, yahoo) και μου δείχνει μόνο του συστήματος. Ούτε για εισερχόμενο SMS δεν μπορώ να δω τους δικούς μου.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Είναι μήπως περιορισμός αυτής της version του Android η της Samsung; Στο Note 4 που είχα πριν (με την Version 6) μια χαρά τους έβλεπα όλους.

Μήπως πρέπει να τους ρίξω σε άλλο φάκελο (χύμα ίσως) ; Γι αυτό το λόγο δεν τον ονόμασε ringtones τον φάκελο;

Θα ξενερώσω άσχημα αν δεν γίνεται και θα ναι είναι κρίμα γιατί με τις ειδοποιήσεις γενικά έχει γίνει καλή δουλειά στο 9.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά αδέλφια.

 

Το έκανα κι εγώ δώρο στον εαυτό μου τελικά και εδώ και 2 ημέρες προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου. Χωρίς βαθειές αναλύσεις (είναι νωρίς ακόμη) για τα λεφτά του είναι πανέμορφο και τίμιο. Αν είχε και λίγο πιο ποιοτική κάμερα θα ήταν υπερ-άριστο.

 

Στην προσπάθειά μου να το δαμάσω, βρίσκομαι στο σημείο που ορίζω δικούς μου ήχους για ειδοποιήσεις. Έριξα λοιπόν έναν φάκελο με διάφορα μικρά mp3 ringtones στον φάκελο ringtones της συσκευής με σκοπό να επιλέξω όποιον θέλω για ότι θέλω. Φαίνεται όμως πως αυτό δεν θέλει :mad:

Ενώ τους βλέπει και μπορώ να τους ορίσω ως ήχους κλήσεων, δεν μου τους βλέπει για άλλου είδους ειδοποιήσεις (gmail, outlook, yahoo) και μου δείχνει μόνο του συστήματος. Ούτε για εισερχόμενο SMS δεν μπορώ να δω τους δικούς μου.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Είναι μήπως περιορισμός αυτής της version του Android η της Samsung; Στο Note 4 που είχα πριν (με την Version 6) μια χαρά τους έβλεπα όλους.

Μήπως πρέπει να τους ρίξω σε άλλο φάκελο (χύμα ίσως) ; Γι αυτό το λόγο δεν τον ονόμασε ringtones τον φάκελο;

Θα ξενερώσω άσχημα αν δεν γίνεται και θα ναι είναι κρίμα γιατί με τις ειδοποιήσεις γενικά έχει γίνει καλή δουλειά στο 9.

 

Για τις ειδοποιήσεις θα πρέπει να βάλεις τους ήχους στον φάκελο notifications. Για ξυπνητήρι στον φάκελο alarms.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Αποφάσισα να αντικαταστήσω το Mi Max 2 της γυναίκας μου και να πάρω το A70.

 

Το θέμα είναι ότι μόλις μίλησα με ένα μαγαζί από Skroutz και μου είπε ότι δεν έχει τη Global Version με αποτέλεσμα να μην έχει ελληνικά και να μην μπορώ να στείλω πχ. μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες αλλά και όταν δέχομαι να μην μπορεί η συσκευή να το αναγνωρίσει!

 

Με άφησε λίγο άφωνο αυτό και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε αντιμετωπίσει μια τέτοια κατάσταση και τι κάνουμε (εκτός ότι θα πρέπει να το πάρω από μεγάλη αλυσίδα και όχι από σκρουτζ..)

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι κινεζικη εκδοση,πραγμα που σημαινει οτι δεν εχει και εγγυηση αντιπροσωπειας. Προς τιμην του μαγαζιου οτι σε ενημέρωσε,αλλα καλυτερα να κοιταξεις σε αλλο μαγαζι για εκδοση EU της συσκευης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου είπαν ότι η εισαγωγή γίνεται από Αγγλία και είναι κλειδωμένο για εκεί με αποτέλεσμα να μην μπορεί να πάρει ελληνικά.

 

Όντως προς τιμήν τους και αυτό είναι μια υπενθύμιση ότι πρέπει να το ψάχνουμε μέχρι τέλους πριν παραγγείλουμε κάτι.

 

Την αγορά την έκανα από ένα άλλο κατάστημα 12 ευρώ ακριβότερο αλλά με 2ετή εγγύηση αντιπροσωπείας και Global Version κανονικά.

 

Ελπίζω να το ευχαριστηθεί η γυναίκα μιας που διαβάζω κάποια ανησυχητικά πραγματάκια για κάμερα + βίντεο.

Edited by perpetas
Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδοποιήσεις θα πρέπει να βάλεις τους ήχους στον φάκελο notifications. Για ξυπνητήρι στον φάκελο alarms.

 

Ναι φίλε μου, αυτόν το διαχωρισμό έπρεπε να κάνω. Σ' ευχαριστώ :D Το έχω φέρει πλέον στα μέτρα μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος συνολικά.

 

Όσο για τον φίλο απο πάνω θα ήθελα να του πω πως όποιες ατέλειες να έχει η συσκευή σε φώτο+βίντεο δεν είναι αρκετές για να κάνουν την χρήση της συσκευής λιγότερο ευχάριστη και απολαυστική. Μάλλον δεν θα το μετανιώσεις ούτε εσύ ούτε η γυναίκα σου. Εκτός κι αν έχει κανείς υψηλές φωτογραφικές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες μέρες της συσκευής, ακόμα δεν έχει μπει σε πλήρη λειτουργία με sim κλπ. Μια ερώτηση, ποια έκδοση software τρέχει η συσκευή σας? Κάπου είδα σε παλιότερα πρόσφατα posts ότι πήρε update τον Δεκέμβριο, εμένα μου λέει Security patch level 1/11/2019

Current version τελειώνει σε 4ΑSK6

 

Επίσης, με wifi μόνο, χωρίς sim, και χωρίς μεγάλη χρήση, βλέπω μπαταρία να κρατάει εως 2 μέρες. Οπότε με Sim, 4G, κλήσεις κλπ θα πέσει στην 1 μέρα περίπου? Με ανησυχεί λίγο αυτό.. Το έχω ανοιχτό 10 μέρες, έχω κάνει 5 φορτίσεις.

 

Καλή πρωτοχρονιά σε όλους!

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Μέτα το τελευταίο update δεν λειτουργεί το Wifi-Calling. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Και σε μένα με Vodafone CU σταμάτησε να δουλεύει το WiFi Calling

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά! Παρήγγειλα και εγω σήμερα το A70 και πιστεύω μέχρι και την Παρασκευή να μου έχει έρθει. Είμαι κάτοχος του Redmi Note 7 αλλά έχω ξενερώσει με το miui εντελώς και μου βγάζει και κάποια μικροπροβληματάκια λογισμικού (πχ πολλές φορες να μην αλλάζει η φωτεινότητα απο τν οθόνη κλειδώματος κλπ). Ελπίζω να έρθει γρήγορα γιατί ανυπομονώ :D
>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρηστης iphone από το 5s, εως το 7 plus, και πριν 3 μηνες περιπου αγόρασα το iphone 11... Ειναι το πρωτο iphone που δεν με εχει βολεψει... τοσο η μπαταρια του, όσο και η έλειψη fingerprint μου εχει "κοψει" τα χερια... εχω βρει αγοραστή για το iphone και κοιταω να παω σε ενα mid range κινητο... κανω καθαρα επαγγελματικη χρηση, email, teamviewer, τραπεζικες συναλλαγές, eshopping, youtube και socials, βασικό να δουλεψει χωρις διακοπές το wifi calling... Ωστόσο με ενδιαφέρει και η ποιότητα του σασί. Καθολου gaming. Απο χαρακτηριστικά, το Α70 μάλλον θα με καλύψει, ωστόσο δυο πράγματα με προβληματιζουν με αυτα που διαβάζω. Πρώτον, δεν δέχομαι να έχω κινητο που να "λαγκαρει", σε καμια του λειτουργια... ουτε καν στο scrolling στο μενου ρυθυμισεων... θα χαλαστω πολυ αν δω κολληματα... και δευτερον, το δακτυλικό αποτύπωμα ειναι MUST για τις τραπεζικες μου συναλλαγες. Πως ειναι σε αυτες τις 2 λειτουργιες η συσκευή?

 

Εχετε να προτείνετε καποια αλλη συσκευη στη μεσαία κατηγορία?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρηστης iphone από το 5s, εως το 7 plus, και πριν 3 μηνες περιπου αγόρασα το iphone 11... Ειναι το πρωτο iphone που δεν με εχει βολεψει... τοσο η μπαταρια του, όσο και η έλειψη fingerprint μου εχει "κοψει" τα χερια... εχω βρει αγοραστή για το iphone και κοιταω να παω σε ενα mid range κινητο... κανω καθαρα επαγγελματικη χρηση, email, teamviewer, τραπεζικες συναλλαγές, eshopping, youtube και socials, βασικό να δουλεψει χωρις διακοπές το wifi calling... Ωστόσο με ενδιαφέρει και η ποιότητα του σασί. Καθολου gaming. Απο χαρακτηριστικά, το Α70 μάλλον θα με καλύψει, ωστόσο δυο πράγματα με προβληματιζουν με αυτα που διαβάζω. Πρώτον, δεν δέχομαι να έχω κινητο που να "λαγκαρει", σε καμια του λειτουργια... ουτε καν στο scrolling στο μενου ρυθυμισεων... θα χαλαστω πολυ αν δω κολληματα... και δευτερον, το δακτυλικό αποτύπωμα ειναι MUST για τις τραπεζικες μου συναλλαγες. Πως ειναι σε αυτες τις 2 λειτουργιες η συσκευή?

 

Εχετε να προτείνετε καποια αλλη συσκευη στη μεσαία κατηγορία?

 

Το δαχτυλίκο στις τραπεζικές λειτουργεί μια χαρά. Ως επαγγελματίας το δουλεύω αρκετά. Επίσης lag δεν έχω δει. Το μόνο μείον που του βάζω είναι η κάμερα που για το επίπεδό του την ήθελα καλύτερη.

Για το WiFi calling δεν μπορώ να σε βοηθήσω (έχω wind)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλίκο στις τραπεζικές λειτουργεί μια χαρά.

 

Αυτό πραγματικά είναι περίεργο. Το αποτύπωμα σε οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή, λειτουργεί υποδειγματικά. Σπάνια έχει χρειαστεί να το περάσω 2η φορά για authentication. Δεν έχω το πρόβλημα με το ξεκλείδωμα που αναφέρουν άλλοι, αλλά είναι φορές που θα χρειαστεί 2η φορά για να ξεκλειδώσει. Ίσως το θέμα να είναι με το λογισμικό και όχι με τον αισθητήρα τον ίδιο.

 

Όσο για την επαγγελματική χρήση που αναφέρει ο Fender και γω πέρα από browsing και συναλλαγές, το χρησιμοποιώ για τη δουλειά μου. Είναι άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.. αν δεν βρω κάποια καλή τιμη σε μεταχειρισμένο note10+ θα πάω σε αυτό τις επόμενες ημέρες...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο απο την παραμονή των Χριστουγέννων. Εχω διαβασει και τις 30 σελιδες και ηρθε η στιγμή να πω και εγω την γνωμη μου για το κινητο. Προερχόμενος απο συσκευές της Huawei τις οποίες θεωρω πολυ αξιολογες, πιστευα οτι το Α70 θα ηταν ενα ακομα υπερτιμημένο κινητο της Samsung. Αλλα τελικα αλλαξα γνωμη. Πρόκειται για μια πολυ καλη συσκευή γρηγορη και με πολυ πολυ καλη μπαταρία. Εχω δει και 8,5 ωρες οθονη. Το μονο που θα ελεγα σαν μειον ειναι το δακτυλικο αποτυπωμα το οποιο με ταλαιπωρει. Οσο για την καμερα που λενε πολλοί.Την θεωρω αξιοπρεπεστατη για το κοστος της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρηστης iphone από το 5s, εως το 7 plus, και πριν 3 μηνες περιπου αγόρασα το iphone 11... Ειναι το πρωτο iphone που δεν με εχει βολεψει... τοσο η μπαταρια του, όσο και η έλειψη fingerprint μου εχει "κοψει" τα χερια... εχω βρει αγοραστή για το iphone και κοιταω να παω σε ενα mid range κινητο... κανω καθαρα επαγγελματικη χρηση, email, teamviewer, τραπεζικες συναλλαγές, eshopping, youtube και socials, βασικό να δουλεψει χωρις διακοπές το wifi calling... Ωστόσο με ενδιαφέρει και η ποιότητα του σασί. Καθολου gaming. Απο χαρακτηριστικά, το Α70 μάλλον θα με καλύψει, ωστόσο δυο πράγματα με προβληματιζουν με αυτα που διαβάζω. Πρώτον, δεν δέχομαι να έχω κινητο που να "λαγκαρει", σε καμια του λειτουργια... ουτε καν στο scrolling στο μενου ρυθυμισεων... θα χαλαστω πολυ αν δω κολληματα... και δευτερον, το δακτυλικό αποτύπωμα ειναι MUST για τις τραπεζικες μου συναλλαγες. Πως ειναι σε αυτες τις 2 λειτουργιες η συσκευή?

 

 

 

Εχετε να προτείνετε καποια αλλη συσκευη στη μεσαία κατηγορία?

 

 

 

Αν σε «έκοψαν» η έλλειψη fingerprint και η μπαταρια(!;!;!) του 11, τότε μάλλον θα κόψεις φλέβες με το scrolling του Α70 και το fingerprint του. Μη πας σε κάτι πιο κάτω από S10

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν σε «έκοψαν» η έλλειψη fingerprint και η μπαταρια(!;!;!) του 11, τότε μάλλον θα κόψεις φλέβες με το scrolling του Α70 και το fingerprint του. Μη πας σε κάτι πιο κάτω από S10

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Το δαχτυλικο στις τραπεζικές εφαρμογές δουλεύει άψογα. Για τα υπόλοιπα νομίζω πως στη ζυγαριά και στο μέγεθος σύγκρισης μπαίνει και η τιμή. 1.300 αντί 300 νομίζω πως λέει πολλα.

Προσωπικά έχω βολευτεί παρα πολυ και μέχρι να έρθει το S11 (ή οπως το λένε) μια χαρά τη βγάζω. Γιατί να δώσει χρήματα στο s10;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν σε «έκοψαν» η έλλειψη fingerprint και η μπαταρια(!;!;!) του 11, τότε μάλλον θα κόψεις φλέβες με το scrolling του Α70 και το fingerprint του. Μη πας σε κάτι πιο κάτω από S10

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Δεν ξέρω, ίσως να μην χρειάζομαι high end mobile για αυτά που κάνω... ίσως βαρέθηκα το iOS, δεν ξέρω... είναι το πρώτο Iphone από το 5s και μετά που δεν το συμπαθώ... δεν μου κάθετε καλά, δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα που το χρησιμοποιω 1 εβδομαδα ειμαι απογοητευμενος, ειδικα το προβλημα με το wifi ισχυει, εχει πολυ αδυναμο σημα καθως και η οθονη μπορει να φαινεται ωραια (ειναι οντως) αλλα το touch της δεν ειναι τοσο καλο (σε φαση το redmi note 7 ειχε καλυτερο)

Για την καμερα δεν σχολιαζω καν....

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα που το χρησιμοποιω 1 εβδομαδα ειμαι απογοητευμενος, ειδικα το προβλημα με το wifi ισχυει, εχει πολυ αδυναμο σημα καθως και η οθονη μπορει να φαινεται ωραια (ειναι οντως) αλλα το touch της δεν ειναι τοσο καλο (σε φαση το redmi note 7 ειχε καλυτερο)

 

Για την καμερα δεν σχολιαζω καν....

Για το wifi του δεν ξέρω τι πρόβλημα έχει ακριβώς, πάντως είναι σίγουρα το πιο αλλοπρόσαλλο που είχα ποτέ σε κινητό. Μένω στον 3ο όροφο πολυκατοικίας. Μου έχει τύχει να πιάνει σήμα απ το ρούτερ μου στο ισόγειο και να έχω ίντερνετ κανονικά και μου έχει τύχει να είμαι και στα σκαλιά προς τον 4ο όροφο και να μην πιάνει τίποτα. Η κάμερα πολύ μέτρια όπως έχουν πει ολοι. Όταν λες έχεις πρόβλημα στο touch τι εννοείς;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi του δεν ξέρω τι πρόβλημα έχει ακριβώς, πάντως είναι σίγουρα το πιο αλλοπρόσαλλο που είχα ποτέ σε κινητό. Μένω στον 3ο όροφο πολυκατοικίας. Μου έχει τύχει να πιάνει σήμα απ το ρούτερ μου στο ισόγειο και να έχω ίντερνετ κανονικά και μου έχει τύχει να είμαι και στα σκαλιά προς τον 4ο όροφο και να μην πιάνει τίποτα. Η κάμερα πολύ μέτρια όπως έχουν πει ολοι. Όταν λες έχεις πρόβλημα στο touch τι εννοείς;

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω ειμαι στην κουζινα, εχω το ρουτερ στο δωματιο, με το ζορι εχει 1 γραμμη και μερικες φορες αποσυνδεεται κιολας. Με κανενα αλλο android κινητο δεν το ειχα αυτο.

Σχετικα με το touch εννοω το responsiveness του, δεν ειναι τοσο αμεσο και ακριβες. Το καταλαβαινω οταν γραφω κυριως μηνυματα.

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στην κουζινα, εχω το ρουτερ στο δωματιο, με το ζορι εχει 1 γραμμη και μερικες φορες αποσυνδεεται κιολας. Με κανενα αλλο android κινητο δεν το ειχα αυτο.

Σχετικα με το touch εννοω το responsiveness του, δεν ειναι τοσο αμεσο και ακριβες. Το καταλαβαινω οταν γραφω κυριως μηνυματα.

Φίλε μου, δες μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Στη δική μου, η οθόνη έχει τόση ευαισθησία, που βλέπω αντίδραση ακόμα και "επαγωγικά". Δηλ. νομίζω μερικές φορές ότι δεν πρόλαβα να την αγγίξω. Και με τζαμάκι προστασίας από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στην κουζινα, εχω το ρουτερ στο δωματιο, με το ζορι εχει 1 γραμμη και μερικες φορες αποσυνδεεται κιολας. Με κανενα αλλο android κινητο δεν το ειχα αυτο.

Σχετικα με το touch εννοω το responsiveness του, δεν ειναι τοσο αμεσο και ακριβες. Το καταλαβαινω οταν γραφω κυριως μηνυματα.

 

Αυτό με το WiFi δεν είναι τόσο απλό. Παίζει τεράστιο ρόλο τα "εμπόδια" που υπάρχουν. Στο σπίτι μου έχω "νεκρά" σημεία (με όλες τις συσκευές) και έχω πολύ καλό σήμα σε σημεία που βρίσκονται σε διπλάσια απόσταση. Οι τοίχοι και κυρίως η ενίσχυση (σίδερα) που έχουν, μπορούν να μειώσουν δραματικά την εμβέλεια του ρουτερ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A70

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...