Jump to content

Samsung Galaxy A50


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα τιποτα με το update 06/2019. Για Cosmote εχει βγει, ξερει κανεις αν περάσεις manual το cosmote firmware με Odin αν αλλάζει κάτι στο branding της συσκευής;
billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Ακομα τιποτα με το update 06/2019. Για Cosmote εχει βγει, ξερει κανεις αν περάσεις manual το cosmote firmware με Odin αν αλλάζει κάτι στο branding της συσκευής;

 

Είναι διασταυρομένο αυτο; Ειχα Cosmote και το γύρισα σε EUR γιατι δεν ειχα παρει το May Update :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε κυριολεκτικα το χαντακωσαν το κινητο με το δαχτυλικο,δεν παλευεται.....

Καλημέρα.τελικα πρέπει να πάρω κινητό άμεσα και το διλλημα μεγάλο.Α50 η Νοτε7....καμερα,οθόνη,μπαταρία κοιταω... επεξεργαστές κτλ αδιάφορα...Μία βοήθεια παρακαλώ...

Εντωμεταξυ... Πιο καλές κριτικές διαβάζω και όταν Α40 παρα για το Α50....γενικώς έχω μπερδευτεί...

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.τελικα πρέπει να πάρω κινητό άμεσα και το διλλημα μεγάλο.Α50 η Νοτε7....καμερα,οθόνη,μπαταρία κοιταω... επεξεργαστές κτλ αδιάφορα...Μία βοήθεια παρακαλώ...

Εντωμεταξυ... Πιο καλές κριτικές διαβάζω και όταν Α40 παρα για το Α50....γενικώς έχω μπερδευτεί...

Εαν δεν σε αν διαφέρει το αποτύπωμα και η κάμερα το 50 θα έλεγα.Η διαφορά στην τιμή είναι καλή...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι βασικό για μένα. Πάω συχνά βίντεο και φωτογραφίες με τα παιδιά

Τότε πας στο 7 περνάς και gcam και είσαι έτοιμος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι αρκετά να αγοράσω τη συσκευή και είμαι προβληματισμένος εδώ και καιρό. Είμαι κάτοχος του Mate 20 lite, και θα ηθελα τα "φώτα" όσων παιδιών έχουν χρησιμοποιήσει το Α50, σχετικά με την κάμερα και την ταχύτητα κινητού(Σε οθόνη είναι ανώτερο για εμένα λόγω super amoled). Αξίζει να κάνω την μετάβαση πληρώνοντας και το κάτι παραπάνω που απαιτείται ή είναι στα ίδια επίπεδα πάνω κάτω?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η καμερα ειναι ικανοποιητικη και η οθονη πολυ καλη. Ο ευρυγωνιος φακος επισης, δινει μεγαλη ευελιξια. Αυτα στα λεω εγω που πριν ειχα p20 pro. Οπως ειχα γραψει και πιο πανω, το μεγαλυτερο μειον ειναι το απαραδεκτο δακτυλικο αποτυπωμα, κατα την προσωπικη μου γνωμη παντα.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το δακτυλικο αποτυπωμα , δοκιμαστε να μην πατατε διαφορετικα το δακτυλο οταν το καταχωρειτε. Αλλα παντα μ την ιδια γωνια, που πρεπει να ειναι παντα αυτη με την οποια το πατατε καθημερινα. Το δοκιμασα χθες και βελτιωθηκε σημαντικα η αποκριση.

 

Υ.γ. οι οδηγιες της σαμσουγκ σε μπερδευουν

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι διασταυρομένο αυτο; Ειχα Cosmote και το γύρισα σε EUR γιατι δεν ειχα παρει το May Update :wacko:

Άκυρο, με μπέρδεψαν οι ημερομηνίες. Μάιο και της Cosmote.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μείον είναι το δακτυλικό αποτύπωμα. Κατά τα άλλα είναι πολύ αξιόπιστη συσκευή. Όμορφη οθόνη με ζωντανά χρώματα, καλή διαχείριση μνήμης και αξιόπιστη μπαταρία (την φοβόμουν προερχόμενος από xiaomi max 2 αλλά όλα καλά.) με τις πατέντες για το δακτυλικό που πρότειναν τα παιδιά πλέον δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Ανά διαστήματα κάνει τα δικά του βέβαια.. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι όταν βάζεις αποτύπωμα για τραπ. εφαρμογές ποτέ δεν κολλάει.. Ίσως είναι θέμα λογισμικού. Anyway μια ερώτηση, σε εμένα που έχει 1 Απριλίου έκδοση ασφαλείας να ανησυχώ που δεν έχει Μαΐου; Edited by tnnik
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μείον είναι το δακτυλικό αποτύπωμα. Κατά τα άλλα είναι πολύ αξιόπιστη συσκευή. Όμορφη οθόνη με ζωντανά χρώματα, καλή διαχείριση μνήμης και αξιόπιστη μπαταρία (την φοβόμουν προερχόμενος από xiaomi max 2 αλλά όλα καλά.) με τις πατέντες για το δακτυλικό που πρότειναν τα παιδιά πλέον δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Ανά διαστήματα κάνει τα δικά του βέβαια.. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι όταν βάζεις αποτύπωμα για τραπ. εφαρμογές ποτέ δεν κολλάει.. Ίσως είναι θέμα λογισμικού. Anyway μια ερώτηση, σε εμένα που έχει 1 Απριλίου έκδοση ασφαλείας να ανησυχώ που δεν έχει Μαΐου;

 

Kαι η καμερα θελει πολυ δουλεια νομιζω.Αυτο με της τραπεζικες εφαρμογες να το αποφευγεις καλυτερα.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

Έχω κι εγώ τη συσκευή κανένα 20ήμερο, ως εταιρική. Χρησιμοποιούμε και το Knox Container.

Δε μπορώ να σας πω ότι τρελαίνομαι με κάτι που διαθέτει, μου αρέσει, όμως, η οθόνη. Σκότωμα το δακτυλικό αποτύπωμα, καλό γενικά το face unlock.

Από εκεί και πέρα, κάποια κολληματάκια στην πληκτρολόγηση, που τα θεωρώ απαράδεκτα για χρήση ούτε μήνα, κάποιες καθυστερησούλες στις εφαρμογές, αλλά οκ.

Η κάμερα δε με ικανοποιεί ιδιαίτερα, ούτε η μπροστά ούτε η πίσω, και ο ήχος στο βίντεο το ίδιο. Ο ήχος στο βίντεο βελτιώνεται όταν χρησιμοποιείς την πίσω κάμερα.

Επίσης, λόγω του ότι έχω άλλη βασική συσκευή (htc u11), δεν έχω testάρει φουλ τις αντοχές της μπαταρίας. Νομίζω ότι φορτίζει σχετικά γρήγορα.

Νομίζω ότι το htc u11 είναι καλύτερο σε όλα, ίσως εκτός οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

Έχω κι εγώ τη συσκευή κανένα 20ήμερο, ως εταιρική. Χρησιμοποιούμε και το Knox Container.

Δε μπορώ να σας πω ότι τρελαίνομαι με κάτι που διαθέτει, μου αρέσει, όμως, η οθόνη. Σκότωμα το δακτυλικό αποτύπωμα, καλό γενικά το face unlock.

Από εκεί και πέρα, κάποια κολληματάκια στην πληκτρολόγηση, που τα θεωρώ απαράδεκτα για χρήση ούτε μήνα, κάποιες καθυστερησούλες στις εφαρμογές, αλλά οκ.

Η κάμερα δε με ικανοποιεί ιδιαίτερα, ούτε η μπροστά ούτε η πίσω, και ο ήχος στο βίντεο το ίδιο. Ο ήχος στο βίντεο βελτιώνεται όταν χρησιμοποιείς την πίσω κάμερα.

Επίσης, λόγω του ότι έχω άλλη βασική συσκευή (htc u11), δεν έχω testάρει φουλ τις αντοχές της μπαταρίας. Νομίζω ότι φορτίζει σχετικά γρήγορα.

Νομίζω ότι το htc u11 είναι καλύτερο σε όλα, ίσως εκτός οθόνης.

 

Με το U11 έχεις βάλει πολύ ψηλά τον πήχη. Άλλο ναυαρχίδα και άλλο midrange. Στα λεφτά του (τιμές Σκρουτζ) καλό είναι. Για πάνω από 250€ όμως δεν το συζητάμε.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά το τηλέφωνο χωρίς να έχει κατι το ιδιαίτερο περασμένο τα έπαιξε, δεν άνοιγε η οθόνη δεν χτύπαγε, δεν τίποτα...

Καταλάβαμε οτι είναι ανοιχτό γιατί οποίος καλούσε άκουγε να χτυπάει χωρίς βέβαια εμείς να ακούμε τίποτα. Ήταν νεκρό..

Ειναι αγορασμενο στα 280 ευρώ πάνω κατω και το μαγαζί δηλώνει οτι είναι ευρωπαϊκό.

Κρατώντας το power key και το volume down εκανε επανεκκίνηση.

Το λογισμικό έχει αναβαθμιστεί 4 Ιουλίου.

 

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία η έχει διαβάσει κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά το τηλέφωνο χωρίς να έχει κατι το ιδιαίτερο περασμένο τα έπαιξε, δεν άνοιγε η οθόνη δεν χτύπαγε, δεν τίποτα...

Καταλάβαμε οτι είναι ανοιχτό γιατί οποίος καλούσε άκουγε να χτυπάει χωρίς βέβαια εμείς να ακούμε τίποτα. Ήταν νεκρό..

Ειναι αγορασμενο στα 280 ευρώ πάνω κατω και το μαγαζί δηλώνει οτι είναι ευρωπαϊκό.

Κρατώντας το power key και το volume down εκανε επανεκκίνηση.

Το λογισμικό έχει αναβαθμιστεί 4 Ιουλίου.

 

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία η έχει διαβάσει κάτι σχετικό?

 

 

Καλησπέρα,

 

Απο οτι έχω καταλάβει το ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το A505-FN και έχει πάρει μέχρι και το update 1 May.

Τωρα για να εισαι εσυ σε update 4 Ιουλίου, αυτο μου λέει οτι εχεις το μοντέλο Α505-F το οποιο δε νομίζω να ειναι το ευρωπαϊκό.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

αρα πιθανότατα μας ειπαν ψέματα οτι ειναι το ευρωπαϊκό..

Δεν νομίζω όμως να έχει πρόβλημα σε μπάντες κλπ?

Υπαρχει πιθανοτητα,τσεκαρε το στελνωντας ενα mail στην sam.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αρα πιθανότατα μας ειπαν ψέματα οτι ειναι το ευρωπαϊκό..

Δεν νομίζω όμως να έχει πρόβλημα σε μπάντες κλπ?

 

Πήγαινε ρυθμίσεις , ρυθμίσεις για το τηλέφωνο, Κωδικός μοντέλου

Και κοίτα τη γράφει

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

κερνελ εχει απο 1 Μαίου, και security patch απο 9 Μαίου.

λογισμικο παρόχου υπηρεσίας λέει διάφορα που λεει ομως Eur/Eur

μοντέλο sm-a505fn/ds

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...