Jump to content

[Οδηγός] Αναβάθμιση: Sony Ericsson K750i σε W800i


K700i_maniakos
 Κοινοποίηση

Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;  

253 members have voted

  1. 1. Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;

    • ΝΑΙ
      178
    • ΟΧΙ
      75


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμενω τον fostirop και οποιον αλλον εχει κανει τη μετατροπη να μας πει εντυπωσεις!!:)

 

Αναμενουμε!:)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ο τίτλος τους θέματος σε:

"Αναβάθμιση: Sony Ericsson K750i σε W800i".

 

Εδώ συζητάτε τα πάντα σχετικά με την αναβάθμιση, προβλήματα κ.λ.π.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πει κάποιος που την έκανε εντυπώσεις;;;

 

Α μάλιστα!!! Για αυτό όποιος προλάβει πρόλαβε!

Τρεχάτε!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

OMG γαμάτο :X

 

Μην με πριζόνεται τώρα και ψάχνω λευτά για καινούργιο κινητό... :(

 

Και το έχω ερωτευθεί το W800i

Link to comment
Share on other sites

φιλε φοστιροπ πληζ γραψε εντυπώσεις! :w00t:

 

Εκτός απο τα προφανή που ήδη ξέρουμε (mp3 player on flight mode klp) μας ενδιαφέρει τι διαφορές έχει στις δυνατότητες του media player και αν εχει καμμια διαφορα στην ποιοτητα ήχου - ενταση καθαροτητα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται ενδιαφερον αυτη η κινηση. Καλο θα ηταν να το εκανε και ο davinci ! Τους εχω στηλει email και περιμενω απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το GSM FORUM και το 9volto:

Τι κερδίζουμε με την αναβάθμιση αυτή:

- Πολύ καλύτερο media player

- Δυνατότητα σύνδεση εξωτερικού "ηχείου" (στερεοφωνικό....)

- Music Mode:Ανοιχτό το κινητό χωρίς ενεργοποιημένη η λήψη του δικτύου (κάτι σαν το flight mode)

- Mobile Walkman:Είναι το κουμπι που είναι συνδεμένο με τον mediaplayer

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε μένουμε όλοι Πειραιά να πάμε στο 9volto. Κάποιος τρόπος να γίνει απο το σπίτι υπάρχει? Ενδιαφέρον σαν ιδέα πάντως.. :)
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ενα ερωτημα ειναι αν μετα στις αναβαθμησεις θα το βλεπει σαν k750i ή σαν W800; Οι αναβαθμισεις θα γινονται δωρεαν απο το σπιτι ή μονο στο 9volto;

 

@billyavl: Οχι, στηριζεται στο ιδιο hardware

Link to comment
Share on other sites

Απο πλευράς υλικού το W800i δεν διαφέρει απο το K750i ?

 

Απ΄οσο ξέρω όχι, η διαφορά τους είναι μόνο σε επιπεδο software.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια καλημέρα :)

 

 

Τo λοιπόν ξεκινάμε, καταρχάς λίγα λόγια για τo firmware:

 

Firmware Ver: R1K001

Τρέχουσα έκδοση λογισμικού κάμερας: 4.4

CDA: 102337/3 R2Α

EMEA_3

____________________________________________________________

 

Προχωράμε τώρα στο λειτουργικό κομμάτι :rolleyes: :

 

Η συσκευή...φυσάει!!!!!

Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απόλυτος bug, δεν μου έχει κολλήσει, η ταχύτητα του μενού

είναι γρηγορη και δεν έχει αντιμετωπίσει κανένα απόλυτος πρόβλημα, ούτε σε σχέση με την ταχύτητα ανάγνωσης, της 1Gb memory card που έχω βάλει.

Το μενού τώρα είναι πάνω κάτω τω ίδιο, με την κυρίος διαφορα στο εικονίδιο του media player (είναι πλέον το γράμμα W) και στο οτι το κουμπί συντόμευσης ανάμεσα από τα πλήκτρα επιλογής, είναι πλέον αφιερωμένο αποκλειστικά στην χρήση του media player.

Ο media player πλέον δίνει κάποιες νέες επιλογές τις οποιες δεν έχω προλάβει ακόμα να δω όλες (δεν υπάρχει και κανένα manual ρε γμτ!)

Και μιας και είπαμε για manual, πάμε λοιπόν στο θέμα τις υποστήριξης για το οποιο δεν έχω να πω πολλά, γιατί δεν υπάρχει τίποτα για το οποίο μπορώ να μιλήσω...δεν υπάρχει ακόμα επίσημο site υποστήριξης από την ΣΕ (ούτε στο global) αφού η συσκευή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα!!

Το αρνητικό εδώ είναι ότι δεν υπάρχουν και οι drivers για το καλώδιο...να 'ναι καλά το μπλε δόντι που έχει δουλέψει απροβλημάτιστα μέχρι τώρα (και με hands free και για file-transfer)

 

Τέλος το mp3 flight mode δίνει στην ουσία πρόσβαση στον media player χωρίς να λειτουργεί τίποτα άλλο στην συσκευή!!

 

Η μετατροπή κοστίζει στο 9volto περί τα 20 euro εκτος αν έχετε κάνει το de-branding του Κ750i (Live) σας εκεί οποτε θα χρεωθείτε 10 ευρώ η αν έχετε κάνει τουλάχιστον 50 post στο forum του (και βεβαια δεν έχετε επωφεληθεί της προσφοράς αυτής για το de-branding) οποτε θα σας την κάνουν δωρεάν και θα χρειαστεί περίπου 30-45 λεπτά για να γίνει!

 

Αυτά προς τo παρόν, ελπίζω να έλυσα μερικές από τις απορίες σας :O ...

 

Μάριος

Link to comment
Share on other sites

Ενα ερωτημα ειναι αν μετα στις αναβαθμησεις θα το βλεπει σαν k750i ή σαν W800; Οι αναβαθμισεις θα γινονται δωρεαν απο το σπιτι ή μονο στο 9volto;

 

@billyavl: Οχι, στηριζεται στο ιδιο hardware

san w800 logika tha to blepei an kai den mou to exoun xekatharisei apo to gsm-forum oi ekei administrators..perimenw kapoin pou exei kanei ti metatropi na kanei on-line update gia na dei 1)an to anagnwrizei san k750 i san w800 kai 2)an mborei en telei na kanei on-line update kapoios pou apo arxiko vodafone live k750 to exei metatrepsei se unbranded w800!!!!!!!!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

san w800 logika tha to blepei an kai den mou to exoun xekatharisei apo to gsm-forum oi ekei administrators..perimenw kapoin pou exei kanei ti metatropi na kanei on-line update gia na dei 1)an to anagnwrizei san k750 i san w800 kai 2)an mborei en telei na kanei on-line update kapoios pou apo arxiko vodafone live k750 to exei metatrepsei se unbranded w800!!!!!!!!!!

 

Τι κακομοιρας γινεται !!! :lol: :lol: :lol: :lol: ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙ !!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι κακομοιρας γινεται !!! :lol: :lol: :lol: :lol: ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙ !!!!! ;)

tis p........anas ennoeis e? :) ??tzertzeles na ginete my friend!!!xexe

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

san w800 logika tha to blepei an kai den mou to exoun xekatharisei apo to gsm-forum oi ekei administrators..perimenw kapoin pou exei kanei ti metatropi na kanei on-line update gia na dei 1)an to anagnwrizei san k750 i san w800 kai 2)an mborei en telei na kanei on-line update kapoios pou apo arxiko vodafone live k750 to exei metatrepsei se unbranded w800!!!!!!!!!!

1. Αν το μετατρεψεις σε w800, θα πρεπει να κατεβασεις τη σουιτα και drivers του w800, γιατι με του κ750 δε δουλευει.

2. Στο update το αναγνωριζει σαν w800, (eite to eixes ws voda eite sketo k750 prin).

Link to comment
Share on other sites

san w800 logika tha to blepei an kai den mou to exoun xekatharisei apo to gsm-forum oi ekei administrators..perimenw kapoin pou exei kanei ti metatropi na kanei on-line update gia na dei 1)an to anagnwrizei san k750 i san w800 kai 2)an mborei en telei na kanei on-line update kapoios pou apo arxiko vodafone live k750 to exei metatrepsei se unbranded w800!!!!!!!!!!

 

Μονο που θα πρέπει να περιμένουμε λίγο γι αυτό :) ...όσο δεν υπάρχει επίσημο site υποστήριξης απο την SE δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, ούτε drivers υπάρχουν, ούτε προγράμματα, ποσο μάλλον on-line update (αυτήν την στιγμή) ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο χλωμό αλλά εκρού του νεκρού! Ξέχνα το αυτό! Εδώ δεν έχει κυκλοφορήσει το W800i στην Ελλάδα ούτε καν με Vodafone live έκδοση!!! Αλλά δεν θα έχει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Αν το μεταχειρίζεσαι σωστά μην ανησυχείς!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...