Jump to content

[Οδηγός] Αναβάθμιση: Sony Ericsson K750i σε W800i


K700i_maniakos
 Κοινοποίηση

Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;  

253 members have voted

  1. 1. Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;

    • ΝΑΙ
      178
    • ΟΧΙ
      75


Recommended Posts

Ρε παιδιά,θέλω να κάνω αυτήν την αναβάθμιση του Κ750i μου,σε W800i.Πρέπει να πάω σε αυτό το Volto9 έτσι...;;;

Δώστε μου σας παρακαλώ την διεύθυνση του μαγαζιού στον Πειραιά να πάω και αν ξέρετε καμια τιμούλα πόσο περίπου θα'χει αλλά και πόσο θα μου κρατήσουν εκεί το κινητό...Σας ευχαριστώ πολύ...:O

 

Θα κοστίσει 20 ευρώ και θα κάτσεις περίπου ένα μισάωρο το πολύ

κάνε backup το κινητό σου πρώτα γιατί θα χαθούν όλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα κοστίσει 20 ευρώ και θα κάτσεις περίπου ένα μισάωρο το πολύ

κάνε backup το κινητό σου πρώτα γιατί θα χαθούν όλα

Mήπως να βγάλω εντελώς την κάρτα μνήμης...;;;

Link to comment
Share on other sites

Mήπως να βγάλω εντελώς την κάρτα μνήμης...;;;

δεν χάνεται τίποτα απο την καρτα αλλά απο τη μνήμη κινητου, θα χάσεις καταλογο, sms και ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνεται τίποτα απο την καρτα αλλά απο τη μνήμη κινητου, θα χάσεις καταλογο, sms και ρυθμίσεις

Γίνεται να βάλω τα ονόματα στην κάρτα μνήμης...;;;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βάλω τα ονόματα στην κάρτα μνήμης...;;;

οχι δεν γινεται,αλλα μπορεις να κανεις μπακαπ τον τηλεφωνικο καταλογο με το my phone explorer.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γινεται,αλλα μπορεις να κανεις μπακαπ τον τηλεφωνικο καταλογο με το my phone explorer.:)

Ωραία,ευχαριστώ...:O

Να σας ρωτήσω κάτι τελευταίο,έχει κάνει κανείς απο'σας αυτήν την αναβάθμιση έτσι να μου πει τις εντυπώσεις του...;;;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,ευχαριστώ...:O

Να σας ρωτήσω κάτι τελευταίο,έχει κάνει κανείς απο'σας αυτήν την αναβάθμιση έτσι να μου πει τις εντυπώσεις του...;;;

 

 

Αν και δεν έχω κάνει εγώ την αναβάθμιση αλλά ένας συνάδελφος στη δουλειά να σου πω πως δεν έχω δει καμία διαφορα απο το το δικό μου w800 ολα του πάνε μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,ευχαριστώ...:O

Να σας ρωτήσω κάτι τελευταίο,έχει κάνει κανείς απο'σας αυτήν την αναβάθμιση έτσι να μου πει τις εντυπώσεις του...;;;

 

Είναι περίπου το ίδιο με το Κ750, διαφορές: το μεσαίο κουμπί σε πάει στο walkman,και το activity menu έχει χαθεί αλλά αν πατήσεις joystick πάνω σε πάει στις συντομεύσεις, δηλαδή κάτι έμεινε! καντην την αναβάθμιση αξίζει, αν θες γίνεται και δωρεάν αλλα αν φοβάσαι πήγαινε στο 9volto

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: ακολουθώ κατά βήμα τις οδηγίες για την πρόσθεση γλωσσών στο Κ750 που γράφονται στο Sony Ericsson Club αλλά δε γίνεται αυτό που θέλω.

 

Συγκεκριμένα: ενώ προσθέτω και τη γλώσσα και το Τ9, όταν τελειώσω τη διαδικασία και ανοίξω το τηλέφωνο μου εμφανίζονται μόνο τα Αγγλικά σαν υπάρχουσα γλώσσα. Επίσης με τη μέθοδο multitap που συντάσσω sms, ενώ πατώ να αλλάξω γλώσσα (πχ Ιταλικά) ενώ μου βγάζει στιγμιαία ότι την έχω επιλέξει γράφει με το standard abc και όχι με τα γράμματα που είναι αποκλειστικά για την κάθε γλώσσα (όπως κάνει πχ με τα Αγγλικά).

 

Δοκίμασα να ξαναπεράσω τις γλώσσες, δοκίμασα να αφήσω μόνο δύο μέσα στο φάκελο (επειδή το τηλέφωνο είχε αρχικά τα Αγγλικά+2), άλλαξα το txt αρχείο που γράφει ποιες είναι οι επιτρεπόμενες γλώσσες, πατούσα Sht+F9 για Save αλλά όλα εις μάτην.

 

Τι μπορεί να φταίει; Έχω την τελευταία έκδοση του FAR manager, τα απαραίτητα scripts από topsony.com κλπ.

 

Προς το παρόν ξαναπερνώ το original λογισμικό και θα ξαναπροσπαθήσω αλλά θα ήθελα να δω αν κάνω κάτι λάθος.

 

Edit: Μόλις διαπίστωσα ότι και με το πέρασμα του λογισμικού ξανά, δεν επανέρχονται οι γλώσσες... Άρα κάτι κάνω λάθος...

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Να ρωτήσω κάτι: ακολουθώ κατά βήμα τις οδηγίες για την πρόσθεση γλωσσών στο Κ750 που γράφονται στο Sony Ericsson Club αλλά δε γίνεται αυτό που θέλω.

 

Συγκεκριμένα: ενώ προσθέτω και τη γλώσσα και το Τ9, όταν τελειώσω τη διαδικασία και ανοίξω το τηλέφωνο μου εμφανίζονται μόνο τα Αγγλικά σαν υπάρχουσα γλώσσα. Επίσης με τη μέθοδο multitap που συντάσσω sms, ενώ πατώ να αλλάξω γλώσσα (πχ Ιταλικά) ενώ μου βγάζει στιγμιαία ότι την έχω επιλέξει γράφει με το standard abc και όχι με τα γράμματα που είναι αποκλειστικά για την κάθε γλώσσα (όπως κάνει πχ με τα Αγγλικά).

 

Δοκίμασα να ξαναπεράσω τις γλώσσες, δοκίμασα να αφήσω μόνο δύο μέσα στο φάκελο (επειδή το τηλέφωνο είχε αρχικά τα Αγγλικά+2), άλλαξα το txt αρχείο που γράφει ποιες είναι οι επιτρεπόμενες γλώσσες, πατούσα Sht+F9 για Save αλλά όλα εις μάτην.

 

Τι μπορεί να φταίει; Έχω την τελευταία έκδοση του FAR manager, τα απαραίτητα scripts από topsony.com κλπ.

 

Προς το παρόν ξαναπερνώ το original λογισμικό και θα ξαναπροσπαθήσω αλλά θα ήθελα να δω αν κάνω κάτι λάθος.

 

Edit: Μόλις διαπίστωσα ότι και με το πέρασμα του λογισμικού ξανά, δεν επανέρχονται οι γλώσσες... Άρα κάτι κάνω λάθος...

 

Αν και παλιό το ερώτημα που προφανώς έχει λύσει ο φίλος μας είναι κάτι που μερικές φορές εμφανίζεται.

Το πρόβλημα με τις λάθος γλώσσες έχει να κάνει μάλλον με την επιλογή των αρχείων για αναβάθμιση ή/και τις ρυθμίσεις που κάνει κανείς στο αρχείο finalization? Έχω κάνει την μετατροπή 3 φορές χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Ξεθάβω αυτό το θέμα αλλά πραγματικά είναι απίστευτο που το βρήκα!Έχω W800i εδώ και 6 χρόνια και δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοια πατέντα :P
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...