Jump to content

[Οδηγός] Αναβάθμιση: Sony Ericsson K750i σε W800i


K700i_maniakos
 Κοινοποίηση

Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;  

253 members have voted

  1. 1. Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;

    • ΝΑΙ
      178
    • ΟΧΙ
      75


Recommended Posts

Τελικά ποιές είναι οι διαφορές; Μόνο το music mode και ο media player; Αξίζει να κάνουμε μετατροπή μόνο γι'αυτα; Αν είχα VF Live Κ750 θα το έκανα άνετα, αλλά αγόρασα το Unbranded και κάπως σκεύτομαι και την εγγύηση.

Και μια ερώτηση ακόμα το firmware του W800 είναι στα ελληνικά;

 

Το version του W800 είναι πολύ σταθερό, δεν μου έχει εμφανίζει εδώ και 2 μέρες κανένα bug, κανένα κώλυμα (τo έχω ψιλόξεκισε)ι και επίσης τo video διορθώνεται ικανοποιητικά (μπορείς να δεις ένα demo που τράβηξα στο PC Apps briefcase μου).

Τα mp4 που του έχω περάσει στην memory stick (1Gb) δεν έχει κανένα πρόβλημα να τα διαβάσει (σφαίρα!) και η ποιότητα ήχου, για μένα, είναι αρκετά ικανοποιητική!! ;)

 

Ναι το version ειναι στα ελληνικά!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά,μιας και έχω K750i unbranded...

Αν στο κάνουν W800i και πάθει κάτι μπορούν να στο ξανακάνουν K750i και να το πάς για service ετσι ώστε να μετράει η εγγύηση ? (ή θα το καταλάβουν)

Ή χάνουμε την εγγύηση ??? :( (που είναι και 2 χρόνια)

Επίσης αν το βαρεθείς (λέμε τώρα) ή για οποιοδήποτε λόγο θες να το επαναφέρεις γίνεται ? (χωρίς έξτρα χρέωση όλα αυτά)

 

Και κάτι τελευταίο, θα γίνονται κανονικά updates στο firmware όταν κυκλοφορήσει το W800i ή θα έχει προβλήματα (θα βλέπει απο το IMEI οτι στην πραγματικότητα είναι K750i) ?

 

Thnx :)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά,μιας και έχω K750i unbranded...

Αν στο κάνουν W800i και πάθει κάτι μπορούν να στο ξανακάνουν K750i και να το πάς για service ετσι ώστε να μετράει η εγγύηση ? (ή θα το καταλάβουν)

Ή χάνουμε την εγγύηση ??? :( (που είναι και 2 χρόνια)

Επίσης αν το βαρεθείς (λέμε τώρα) ή για οποιοδήποτε λόγο θες να το επαναφέρεις γίνεται ? (χωρίς έξτρα χρέωση όλα αυτά)

 

Και κάτι τελευταίο, θα γίνονται κανονικά updates στο firmware όταν κυκλοφορήσει το W800i ή θα έχει προβλήματα (θα βλέπει απο το IMEI οτι στην πραγματικότητα είναι K750i) ?

 

Thnx :)

 

sto update de vlepei to imei, katalavainei mono poia siskevi einai,opote den exeis kanena provlima.

Mono pou an to kaneis w800 prepei na katevaseis ti souita kai tous drivers tou w800, giati tou k750 den paizoun.

To na to kaneis w800, kai ksana pali k750 mporeis anetotata apo to davinciteam i an sou einai diskolo pas sto 9volto kai plirwneis.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον, πιστεύω ότι είναι καθαρά και μονο θέμα αισθητικής αν κάποιος θα περιμένει να βγει τo W800 για να τo αγοράσει ή αν θα κάνει την κίνηση που έχουμε κάνει όλοι εμείς με το K750!! :up:

Παιδιά, το έχω πει και θα το ξαναπώ (μην το ματιάσω μονο!!! :p )...είναι ένα από τα πιο σταθερά λειτουργικά της SE που έχω δουλέψει...πραγματικά δεν έχω μπορέσει να του βρω ένα σφάλμα, κάτι που να μου την έχει δώσει...κάτι τελοσπάντων που να με έχει κάνει να περιμένω την επομενη αναβάθμιση... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην το λες κιόλας τόσες φορές! Καλομελέτα το και σού 'ρχεται!!!!

 

ΒΡΕ ΟΥΣΤ FROM HERE!!!!!!!!!!! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν το αναβαθμησεις σε w800 τοτε θα υποστηριξει ελληνικες ονομασιες αρχειων;

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

@nasos18_: Ναι, θα υποστηρίζει. Μπες στο 9βόλτο και θα μάθεις περισσότερα.

@peter: Η αναβάθμιση γίνεται με βάση το λογισμικό και όχι τον αριθμό ΙΜΕΙ ή την εμφάνιση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κατάφερα να κάνω τω Sync Station της SE να δει τo κινητό μου μέσο bluetooth!!!! :) ...αλλα μου λέει ότι τo version αυτό δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου...και είναι αυτό που κατέβασα για τo K750!!!! :(

Αποτυχία και εδώ προς τo παρόν!!!! (we may have lost this battle...but not the war!!!!) :kill:

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο επίτευγμα η αναβάθμιση με Bluetooth. Μην το βάζεις κάτω, συνέχισε...!!! :) :)

Η αναβάθμιση γίνεται μόνο με καλώδιο ,με Bluetooth .... :X :!: ... όχι

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα 2 αυτά κινητά απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό: το K750i είναι πιο "σοβαρό" και "επαγγελματικό" σε εμφάνιση. Το W800 πιο "νεολαίας"... Κατά τα άλλα η μόνη διαφορά είναι η ευκολότερη χρήση του δεύτερου όσον αφορά το media player και το memory stick 512M το οποίο άμα θες το αγοράζεις και για το Κ750.

Με δεδομένο ότι χάνεις μια εγγύηση 2ετή, δεν νομίζω ότι αξίζει. Ίσως υπάρχει κάποιος ενθουσιασμός τώρα που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα... Σε 2 μήνες θα έχουν ηρεμήσει τα πράγματα... Αν στην τελική σας αρέσει τόσο, πουλήστε το Κ750, δεν θα έχει χάσει τόσο την αξία του,και πάρτε το W800. Προσωπικά προτιμώ να έχω εγγύηση. Άποψή μου πάντα και χωρίς να τη συμμερίζονται όλοι...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρόν βολεύτηκα με τα themes έχω βάλει ένα πορτοκαλί στο χρώμα ίδιο με το W800 και σπάω πλάκα και έχω εγγύηση ;)
Link to comment
Share on other sites

Re paidia auth i fimi oti xanete h eggyish mou fenete pos den eustathi!Aplos gia eunoitous logous tous aresi na kiklofori auti h fhmh dioti i eggyish einai gia hardware kai gia software oson afora tis anavathmisis tis kanis monos sou apo to spiti!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

αν ειναι ευκολο καποιες ερωτησεις

 

1. τι χρειαζομαι (software* κλπ.) για κανω μονος μου Decustomizing σε vl κ700i &

vl 750i και μετατροπη vl κ750i-->w800i ???

* κατεβασα απο το davinci ενα k750flasher.zip αυτο ειναι το software ???

 

2. πιο ειναι το καλυτερο fw μεχρι τωρα για κ750i οσον αφορα την σταθεροτητα της

συσκευης, τις φωτο και το βιντεο ???

 

3. σε περιπτωση μετατροπης vl κ750i-->w800i υπαρχει διαφορα (καλυτερα η χειροτερα ???)

στην σταθεροτητα της συσκευης, τις φωτο και το βιντεο ???

 

παρακαλω τις εμπειριες και τις γνωσεις σας !!!! ????

 

ευχαριστω

 

υ.γ. μπορει για ολα αυτα κατι να εχει γραφτει, αλλα αναθεμα και αν εβγαλα ακρη.

οπως πχ το fw !!!!!????????

" Ηδω ειμη κι ση καμαρωνω μουργου"
Link to comment
Share on other sites

Σε πολυ λιγο καιρο, θα μπορουμε να κανουμε και αλλαγη απο K750i σε W800 μεσο davinci !!!! :worry:

Με 10 ευρω μονο και ασε το 9volto να χρεωνει 20 και 25 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε πολυ λιγο καιρο, θα μπορουμε να κανουμε και αλλαγη απο K750i σε W800 μεσο davinci !!!! :worry:

Με 10 ευρω μονο και ασε το 9volto να χρεωνει 20 και 25 :lol:

ma den xrewnei 25e to 9volto.an to exeis parei apo ekei to kinito einai dwrean opws episis einai dwrean an exeis panw apo 50 posts stogsm-forum...opote....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...