Jump to content

[Οδηγός] Αναβάθμιση: Sony Ericsson K750i σε W800i


K700i_maniakos
 Κοινοποίηση

Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;  

253 members have voted

  1. 1. Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;

    • ΝΑΙ
      178
    • ΟΧΙ
      75


Recommended Posts

Όχι μόνο χλωμό αλλά εκρού του νεκρού! Ξέχνα το αυτό! Εδώ δεν έχει κυκλοφορήσει το W800i στην Ελλάδα ούτε καν με Vodafone live έκδοση!!! Αλλά δεν θα έχει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Αν το μεταχειρίζεσαι σωστά μην ανησυχείς!

 

Υπάρχει πάντα και τo 9volto, εντάξει, μπορεί να χρειαστεί να πληρώσεις (αν και δεν είναι καθόλου ακριβά), τα παιδιά εκεί γνωρίζουν τι κάνουν και ότι κάνουν τo κάνουν καλά!!! ;)

Αρκεί να είσαι κοντά στον Πειραιά...αλλιώς να ναι καλά ο κούριερ :O !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείς ότι εκεί μπορούν να στο κάνουν κανονικά service έναντι λίγων ευρώ; Μαμάτο!

 

Εντάξει, τo λίγων ευρώ είναι σχετικό, προφανώς έχει να κάνει με τo είδος της κάθε ζημιας, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι δεν θα σε γδύσουν και ότι τα παιδιά εκεί ξέρουν καλά την δουλειά τους...τουλάχιστον εγώ τους εμπιστεύομαι και όσες φορες πήγα εκεί έμεινα παραπάνω από ευχαριστημένος, και με την αντιμετώπισή τους αλλά και με την δουλειά τους!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λίγο άσχετο αλλά σημαντικό: Ισχύει στο Κ700 το Vodafone live installing;

 

Με το 9βόλτο εννοώ! :)

 

Λογικά ναι, αφού μπορούν να τo βγάλουν...μπορούν και να τo βάλουν!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα και εγω το κινητο σε W800 στο 9volto.Το κινητο ειναι οπως τα λεει ο Fostirop.Απλα τελειο.Οποιος δεν το εχει κανει να παει γρηγορα το κινητο αλλαζει πολυ προς το καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια καλημέρα!!!

Μόλις ανέβασα ένα test βιντεάκι που τράβηξα από την W800 στο briefcase PC Apps, οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να τo κατεβάσει ελευθερα (είναι συμπιεσμένο σε μορφή rar)!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα και εγω το κινητο σε W800 στο 9volto.Το κινητο ειναι οπως τα λεει ο Fostirop.Απλα τελειο.Οποιος δεν το εχει κανει να παει γρηγορα το κινητο αλλαζει πολυ προς το καλυτερο.

 

Μπορεις να μας εξηγησεις τι το καλυτερο ειδες στο κινητο;

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας εξηγησεις τι το καλυτερο ειδες στο κινητο;

Τα εξηγει ποιο πανω ο fostirop ;)

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι αλλο που παρατηρησα ειναι πως οταν εχεις ραδιοφωνο δεν χρειαζεται να μπεις στα προσθετα και να κανεις ελαχιστοποιηση για να πας στο κεντρικο μενου αλλα βγαινεις κανονικα με το βελακι. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας εξηγησεις τι το καλυτερο ειδες στο κινητο;

 

Τα κέρδη της μετατροπής :

 

Σύμφωνα με το GSM FORUM και το 9volto:

Τι κερδίζουμε με την αναβάθμιση αυτή:

- Πολύ καλύτερο media player

- Δυνατότητα σύνδεση εξωτερικού "ηχείου" (στερεοφωνικό....)

- Music Mode:Ανοιχτό το κινητό χωρίς ενεργοποιημένη η λήψη του δικτύου (κάτι σαν το flight mode)

- Mobile Walkman:Είναι το κουμπι που είναι συνδεμένο με τον mediaplayer

 

 

Firmware Ver: R1K001

Τρέχουσα έκδοση λογισμικού κάμερας: 4.4

CDA: 102337/3 R2Α

EMEA_3

____________________________________________________________

 

Προχωράμε τώρα στο λειτουργικό κομμάτι :rolleyes: :

 

Η συσκευή...φυσάει!!!!!

Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απόλυτος bug, δεν μου έχει κολλήσει, η ταχύτητα του μενού

είναι γρηγορη και δεν έχει αντιμετωπίσει κανένα απόλυτος πρόβλημα, ούτε σε σχέση με την ταχύτητα ανάγνωσης, της 1Gb memory card που έχω βάλει.

Το μενού τώρα είναι πάνω κάτω τω ίδιο, με την κυρίος διαφορα στο εικονίδιο του media player (είναι πλέον το γράμμα W) και στο οτι το κουμπί συντόμευσης ανάμεσα από τα πλήκτρα επιλογής, είναι πλέον αφιερωμένο αποκλειστικά στην χρήση του media player.

Ο media player πλέον δίνει κάποιες νέες επιλογές τις οποιες δεν έχω προλάβει ακόμα να δω όλες (δεν υπάρχει και κανένα manual ρε γμτ!)

Και μιας και είπαμε για manual, πάμε λοιπόν στο θέμα τις υποστήριξης για το οποιο δεν έχω να πω πολλά, γιατί δεν υπάρχει τίποτα για το οποίο μπορώ να μιλήσω...δεν υπάρχει ακόμα επίσημο site υποστήριξης από την ΣΕ (ούτε στο global) αφού η συσκευή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα!!

Το αρνητικό εδώ είναι ότι δεν υπάρχουν και οι drivers για το καλώδιο...να 'ναι καλά το μπλε δόντι που έχει δουλέψει απροβλημάτιστα μέχρι τώρα (και με hands free και για file-transfer)

 

Τέλος το mp3 flight mode δίνει στην ουσία πρόσβαση στον media player χωρίς να λειτουργεί τίποτα άλλο στην συσκευή!!

 

Η μετατροπή κοστίζει στο 9volto περί τα 20 euro εκτος αν έχετε κάνει το de-branding του Κ750i (Live) σας εκεί οποτε θα χρεωθείτε 10 ευρώ η αν έχετε κάνει τουλάχιστον 50 post στο forum του (και βεβαια δεν έχετε επωφεληθεί της προσφοράς αυτής για το de-branding) οποτε θα σας την κάνουν δωρεάν και θα χρειαστεί περίπου 30-45 λεπτά για να γίνει!

 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα θα εξαρτηθεί από τα ηχεία και όχι τόσο από το W800i μιας και το ίδιο έχει την καλύτερη αναπαραγωγή μουσικής.
Link to comment
Share on other sites

Το να ισχύει η εγγύηση, μετά την αλλαγή, χλωμό. Έτσι;[/QUOTE]

oxi file mou isxuei kanonika i eggiisi.rwtisa sto 9volto apla otan to pas tha sto ftiaxoun an exei problima px.sto ixeio alla tha sou xanaperasoun vflive firmware an to eixes agorasei live!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την σύνδεση με εξωτερικό ηχείο, για να πει για την ποιότητα του ήχου;

 

φιλε geofil, δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα το ειδικό καλώδιο από την SE για κάτι τέτοιο!! :(

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι είδους βύσμα θα έχει το καλώδιο, όταν κυκλοφορήσει το W800i;

 

Αν θέλεις να το δεις, μπορείς στο site της SE εκεί που διαφημίζουν τo W800, αν θυμάμαι καλά από την μια έχει τo βύσμα του W800 και από την άλλη 2 βύσματα (ηχείων), ένα κόκκινο και ένα άσπρο (νομίζω) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα στο site της SE ότι υπάρχει τέτοιο καλώδιο για το Κ750 (δεν ξέρω όμως αν είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα....) Λογικά αυτό θα κάνει και με το W800.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα στο site της SE ότι υπάρχει τέτοιο καλώδιο για το Κ750 (δεν ξέρω όμως αν είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα....) Λογικά αυτό θα κάνει και με το W800.

 

Έχει τo K750 αυτήν την δυνατότητα?!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει και εγώ αυτο

κοιτάξτε εδώ

 

Τελικά...είναι τρελοί αυτοί οι ιάπωνες :tease: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιές είναι οι διαφορές; Μόνο το music mode και ο media player; Αξίζει να κάνουμε μετατροπή μόνο γι'αυτα; Αν είχα VF Live Κ750 θα το έκανα άνετα, αλλά αγόρασα το Unbranded και κάπως σκεύτομαι και την εγγύηση.

Και μια ερώτηση ακόμα το firmware του W800 είναι στα ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...