Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά ο Chrome έχει το ατού ότι συγχρονίζει τα πάντα που δε το κάνουν οι άλλοι. Που το κάνει ο edge αλλά αντε ξαναπέρνα όλους τους κωδικούς και τις σελίδες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βλέπω στο σκριυτζ υπάρχει ένα μοντέλο p30 pro New edition..

Τι διαφορές έχει??

Αξίζει τα περισσότερα χρήματα που ζητάνε?

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βλέπω στο σκριυτζ υπάρχει ένα μοντέλο p30 pro New edition..

Τι διαφορές έχει??

Αξίζει τα περισσότερα χρήματα που ζητάνε?

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο γρήγορη μνήμη ufc3.0 και default έκδοση 256/8gb
Link to comment
Share on other sites

Ποιο γρήγορη μνήμη ufc3.0 και default έκδοση 256/8gb
Ευχαριστώ φίλε

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω. Τον τελευταίο καιρό ο Chrome κολλάει έντονα. Ακόμα και μετά τον τερματισμό πάλι μπορεί να μην επανέλθει. Το κάνει και σε εσάς;

 

Τα ίδια και σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το πρόβλημα λύθηκε με επαναφορά, εργοστασιακες ρυθμίσεις, κάτι ίσως το επιρεαζει,

Όλα καλά, δεν ήταν δυνατόν, στην οθόνη τα χρώματα ήταν το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ πάντως για την φιλότιμη προσπάθεια σας,

 

Επίσης δεν βλέπω να έχει καταγραφή οθόνης, όχι σκρεν αλλά βίντεο

Υπάρχει κάποια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το πρόβλημα λύθηκε με επαναφορά, εργοστασιακες ρυθμίσεις, κάτι ίσως το επιρεαζει,

Όλα καλά, δεν ήταν δυνατόν, στην οθόνη τα χρώματα ήταν το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ πάντως για την φιλότιμη προσπάθεια σας,

 

Επίσης δεν βλέπω να έχει καταγραφή οθόνης, όχι σκρεν αλλά βίντεο

Υπάρχει κάποια εφαρμογή?

 

Κατεβασε την κουρτινα και δες αν εχει εγγραφη οθονης.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

σε ανύποπτο χρόνο και ασχέτως του ποια εφαρμογή έχω ανοικτή, το κινητό κλειδώνει και με πετάει στην lock screen.

 

Τελικά το πρόβλημα βρέθηκε στη λειτουργία της έξυπνης θήκης (δε θυμάμαι το όνομα της ρύθμισης) και διορθώθηκε ύστερα από απενεργοποίηση αυτής. Η θήκη δεν είναι official, οπότε λογικά αυτή δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνωμη σας για την ασύρματη φορτηση; θέλω να πάρω ένα pad να φορτίζω, επειδή γνήσιο πονάει η τιμή για πείτε κάποια οικονομική λύση,

Βασικά με καλοδιο το φορτίζω με ένα φορτιστή 5v 2a και όχι με τον δικό του (θέλω αργή σταθερή φορτιση)

Επειδής άκουσα ότι με μερικά pad ζεστενετε πολύ το κινητό, ισχύει;

 

καλύτερα καθόλου ξεσκίζει την συσκευη (εκτος και αν εχεις σκοπο να την κρατησεις κανα χρονο)

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα καθόλου ξεσκίζει την συσκευη (εκτος και αν εχεις σκοπο να την κρατησεις κανα χρονο)

 

Απο που προκυπτει αυτο? Δεν ρωταω ειρωνικα ,απλα επειδη τοσα χρονια απο το Lumia 1020 και μετα τα φορτιζω με το fatboy της νοκια ολα τα κινητα μου δεν εχω παρατηρησει κατι. Και δεν ειχαν ποτε κανενα θεμα ουτε σε διαρκεια ουτε σε σφαλματα.

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Απο που προκυπτει αυτο? Δεν ρωταω ειρωνικα ,απλα επειδη τοσα χρονια απο το Lumia 1020 και μετα τα φορτιζω με το fatboy της νοκια ολα τα κινητα μου δεν εχω παρατηρησει κατι. Και δεν ειχαν ποτε κανενα θεμα ουτε σε διαρκεια ουτε σε σφαλματα.

 

τπτ το ιδιαίτερο κάθε φορά που φορτίζω κινιτο συσκευη απλά βράζει (σχεδόν όλες όσες είχα ) και χρόνος ζωής μπαταρίας και γενικός επιδώσεις της πέφτουν δραματικά πολύ γρήγορα όταν ανεβάζει συνεχεία υψηλές θερμοκρασίες (ειτε αυτο προερχεται απο ασυρματη φόρτιση είτε από χρήση συσκευής σαν gps ειτε απο gaming (ναι μερικοί μερικοί games σαν να μην υπάρχει αυριο στο κινιτο όσο περίεργο και αν ακούγεται)

εγώ προσωπικά κάνω χρήση συσκευής σαν gps με 100% φως και κάνω πολύωρη χρήση youtube music στο αυτοκίνητο (ετσι το μήνυμα η συσκευη σας υπερθερμάνθηκε το βλέπω αρκετά συχνά ειδικά αν κάνω κάνα video call και ειναι στο dashboard)

με μοναδική διαφορά την συσκευη ουτε 12 μήνες δεν την κρατάω ετσι δεν με καίει και πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες, έχω και εγώ την pu απλά ήθελα να μάθω αν έχει διαφορές με την σιλικόνης στο μέγεθος, επίσης η pu είναι αρκετά χαλαρή στην κάτω πλευρά

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που θέτεις είναι ένα καλό ερώτημα και το ψάχνω κι εγώ. Διότι σκέφτομαι να πάρω την απλή σιλικόνης για να την έχω σε mount στο ποδήλατο, αλλά δε ξέρω πόσο καλά θα "δένει" και θα κρατάει τη συσκευή σε λακούβες και αναταράξεις. Εχω την εντύπωση πάντως ότι η PU λογικά είναι πιο δεμένη και ίσως και λίγο πιο σκληρή στο κράτημα σε σχέση με την απλή σιλικόνης, και το προστατεύει / καλύπτει πιο αξιόπιστα, αλλά δε ξέρω να το πω με σιγουριά και τα videos στο YouTube δεν βοηθάνε για ασφαλή συμπεράσματα.

Εντωμεταξύ έχουμε και οι δύο το P30 αλλά τα συζητάμε στο νήμα του P30 pro, χαχα.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέτεις είναι ένα καλό ερώτημα και το ψάχνω κι εγώ. Διότι σκέφτομαι να πάρω την απλή σιλικόνης για να την έχω σε mount στο ποδήλατο, αλλά δε ξέρω πόσο καλά θα "δένει" και θα κρατάει τη συσκευή σε λακούβες και αναταράξεις. Εχω την εντύπωση πάντως ότι η PU λογικά είναι πιο δεμένη και ίσως και λίγο πιο σκληρή στο κράτημα σε σχέση με την απλή σιλικόνης, και το προστατεύει / καλύπτει πιο αξιόπιστα, αλλά δε ξέρω να το πω με σιγουριά και τα videos στο YouTube δεν βοηθάνε για ασφαλή συμπεράσματα.

Εντωμεταξύ έχουμε και οι δύο το P30 αλλά τα συζητάμε στο νήμα του P30 pro, χαχα.

Λογικά η απλή σιλικόνης θα είναι πιο ισχυρή θήκη, έχω και την διάφανη σιλικόνης και είναι πιο ισχυρή από την pu, άσε στο νήμα του P30 δεν υπάρχει κίνηση την συσκευή την έχουν λίγα άτομα

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Λογικά η απλή σιλικόνης θα είναι πιο ισχυρή θήκη, έχω και την διάφανη σιλικόνης και είναι πιο ισχυρή από την pu, άσε στο νήμα του P30 δεν υπάρχει κίνηση την συσκευή την έχουν λίγα άτομα

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σήμερα πήγα Κωτσόβολο και τσέκαρα από κοντά την official σιλικόνης. Όντως είναι πιο σκληρή από την PU σχεδόν σε όλη την επιφάνεια της, εκτός από το κάτω μέρος που σε κάποιο σημείο τη βρήκα υπερβολικά λεπτή και ελαστική. Δηλαδή λίγο περισσότερο να την τραβούσα εκεί θα σκιζοταν. Όχι οτι η PU έχει μεγάλη διαφορά στο ίδιο σημείο, αλλά έστω λίγο πιο στιβαρή είναι εκεί, η τουλάχιστον είναι διαφορετικό το υλικό και δημιουργεί την εντύπωση πως είναι λίγο πιο δύσκολο να σκιστεί.

Παρεμπιπτόντως διάβασα ότι ο μαγνήτης της official silicone δημιουργεί πρόβλημα στο nfc.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν το νέο μοντέλο 2020 edition, θα έχει υποστήριξη για 2 χρόνια με τις νέες εκδόσεις Android. Αυτό θα σημαίνει ότι και όσοι έχουν το παλιό μοντέλο, θα έχουν την έξτρα υποστήριξη μιας και αυτό είναι ήδη στην αγορά;

Θελω να αγοράσω το 2020 edition, αλλά είναι ουσιαστικά το ίδιο αν εξαιρέσεις την γρηγορότερη μνήμη και τον έξτρα χώρο και θεωρώ ότι δεν θα υπάρχει καμία διαφορά στην πραγματικότητα.

Αν θα έδινα τα παραπάνω χρήματα θα ήταν μόνο για την μελλοντική υποστήριξη. Αν τελικά έχουν την υποστήριξη δεν αξίζει τα πάραπάνω χρήματα.

Εχει κανένας άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα Κωτσόβολο και τσέκαρα από κοντά την official σιλικόνης. Όντως είναι πιο σκληρή από την PU σχεδόν σε όλη την επιφάνεια της, εκτός από το κάτω μέρος που σε κάποιο σημείο τη βρήκα υπερβολικά λεπτή και ελαστική. Δηλαδή λίγο περισσότερο να την τραβούσα εκεί θα σκιζοταν. Όχι οτι η PU έχει μεγάλη διαφορά στο ίδιο σημείο, αλλά έστω λίγο πιο στιβαρή είναι εκεί, η τουλάχιστον είναι διαφορετικό το υλικό και δημιουργεί την εντύπωση πως είναι λίγο πιο δύσκολο να σκιστεί.

 

Παρεμπιπτόντως διάβασα ότι ο μαγνήτης της official silicone δημιουργεί πρόβλημα στο nfc.

Καλημέρα στο κράτημα στο χέρι πια θεωρείς πιο καλή; από όγκο;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο κράτημα στο χέρι πια θεωρείς πιο καλή; από όγκο;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα.

Είναι πραγματικά μικρές οι διαφορές (τόσο στον όγκο όσο και στην αίσθηση στο κράτημα) και μπήκα κι εγώ σε δίλημμα.

Τελικά κατέληξα να πάρω ξανά την PU, διότι έχω την εντύπωση ότι έχει λίγο καλύτερο grip στα πλάγια (περιμετρικά) του κινητού. Και μάλλον είναι και ελάχιστα πιο λεπτή (η σιλικονάτη είναι ενισχυμένη μέσα με ένα σκληρό επίστρωμα).

Μπορεί να είναι ιδέα μου, αλλά η σιλικονάτη μου φάνηκε και ελαφρώς πιο γλιστερή περιφερειακά.

Οπότε έχω καταλήξει με ...3 PU. Μία μαύρη που την έχω για καθημερινά στη δουλειά (ως τεχνικός δικτύων, μερικές μέρες καταλήγω με αρκετή σκόνη στα χέρια), μια λευκή (με όψη υφασμάτινη πίσω, κι αυτή είναι και η πιο όμορφη, για Σ/Κ και ειδικές περιστάσεις) και ακόμα μια PU μαύρη που αγόρασα χθες και την έχω μόνιμα πλέον στο ποδήλατο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είναι πραγματικά μικρές οι διαφορές (τόσο στον όγκο όσο και στην αίσθηση στο κράτημα) και μπήκα κι εγώ σε δίλημμα.

 

Τελικά κατέληξα να πάρω ξανά την PU, διότι έχω την εντύπωση ότι έχει λίγο καλύτερο grip στα πλάγια (περιμετρικά) του κινητού. Και μάλλον είναι και ελάχιστα πιο λεπτή (η σιλικονάτη είναι ενισχυμένη μέσα με ένα σκληρό επίστρωμα).

 

Μπορεί να είναι ιδέα μου, αλλά η σιλικονάτη μου φάνηκε και ελαφρώς πιο γλιστερή περιφερειακά.

 

Οπότε έχω καταλήξει με ...3 PU. Μία μαύρη που την έχω για καθημερινά στη δουλειά (ως τεχνικός δικτύων, μερικές μέρες καταλήγω με αρκετή σκόνη στα χέρια), μια λευκή (με όψη υφασμάτινη πίσω, κι αυτή είναι και η πιο όμορφη, για Σ/Κ και ειδικές περιστάσεις) και ακόμα μια PU μαύρη που αγόρασα χθες και την έχω μόνιμα πλέον στο ποδήλατο.

Καλά μην λέμε χαζά p30 ειχα λίγες μέρες άνετα το είχα στο Jean και στην μηχανή στην τσέπη πλέον αυτό δεν παίζει καθος το κρακ που θα ακουστεί δεν θα είναι το πόδι μου... Έχω σπάσει δύο πανάκριβες συσκευές έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην λέμε χαζά p30 ειχα λίγες μέρες άνετα το είχα στο Jean και στην μηχανή στην τσέπη πλέον αυτό δεν παίζει καθος το κρακ που θα ακουστεί δεν θα είναι το πόδι μου... Έχω σπάσει δύο πανάκριβες συσκευές έτσι.
Τι εννοείς δεν κατάλαβα;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν κατάλαβα;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ότι είναι αρκετά μεγαλητερη συσκευή και αυτό φαίνεται έντονα όταν την έχεις στην τσέπη... Και συγκεκριμένα δεν μπορείς να την έχεις άνετα στην τσέπη
Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι αρκετά μεγαλητερη συσκευή και αυτό φαίνεται έντονα όταν την έχεις στην τσέπη... Και συγκεκριμένα δεν μπορείς να την έχεις άνετα στην τσέπη
Τι σχέση έχει αυτό με τις θήκες;Λόγο της εμπειρίας σου μιας και είχες και το μικρό τι διαφορές είδες σε κάμερα κια μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό με τις θήκες;Λόγο της εμπειρίας σου μιας και είχες και το μικρό τι διαφορές είδες σε κάμερα κια μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα για αυτό δεν μηλαμε? Ότι είναι μεγάλη η συσκευή και δεν είναι τόσο σημμαζεμενη σε σχέση με το 30

Άστο τώρα είδα ότι για θύκες μηλαμε όχι ανάμεσα στα δύο κινιτα p30 και p30 pro.... Τέλια τέλια αυτό γίνεται όταν διαβάζεις δύο ποστ ταυτόχρονα και απαντάς στο λάθος............

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό δεν μηλαμε? Ότι είναι μεγάλη η συσκευή και δεν είναι τόσο σημμαζεμενη σε σχέση με το 30

Άστο τώρα είδα ότι για θύκες μηλαμε όχι ανάμεσα στα δύο κινιτα p30 και p30 pro.... Τέλια τέλια αυτό γίνεται όταν διαβάζεις δύο ποστ ταυτόχρονα και απαντάς στο λάθος............

Αχαχχαχαχαχ το κατάλαβα ότι κάπου μπερδεύτηκες, για απάντησε τώρα σε αυτό που σε ρώτησα;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αχαχχαχαχαχ το κατάλαβα ότι κάπου μπερδεύτηκες, για απάντησε τώρα σε αυτό που σε ρώτησα;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μην δίνεις σημασία έληξαν τα ναρκωτικά που παιρνω απο το περίπτερο :lol::lol::lol:

 

(μόλις έφαγε πόδι το chrome απο το pc εξαιτίας του πολλα κουλά τελευταία κανω παγώνει αλλη σελίδα λει πανω αλλη εχω ανοιχτή κλπ κλπ )

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα.

οταν βαζω να ακουσω μουσικη μετα απο 30 δευτερολεπτα περιπου χαμηλωνει η ενταση.

οσο και αν εχω ψαηει δεν βρισκω λυση. εχεε καμια ιδεα.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...