Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω το 3gp converter απο το σαιτ που υπεδειξαν φιλοι στο φορουμ. Κανω μετατροπη βιντεο 3gp se avi αλλα στον media player 10 ακουγεται αλλα δεν δειχνει το βιντεο, γιατι αραγε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω το 3gp converter απο το σαιτ που υπεδειξαν φιλοι στο φορουμ. Κανω μετατροπη βιντεο 3gp se avi αλλα στον media player 10 ακουγεται αλλα δεν δειχνει το βιντεο, γιατι αραγε?

 

Καλησπέρα .

 

Δεν είμαι ειδικός στο θέμα αλλά είχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα με ένα πακέτο Codec 25,5 ΜΒ :oops: που εγκατέστησα , και ο MP τώρα τα παίζει όλα εκτός .rm ( real player ) το οποίο μου το παίζει ο Media Player Classic που τα παίζει όλα! όλα όμως :D ( είναι μέσα στο πακέτο με τους codec ).

 

ΥΣ. Υπάρχουν και άλλες εκδόσεις πιο "ελαφριές" εάν θέλεις να δοκιμάσεις .

 

Download: K-Lite Codec Pack Full 2.52 ( 12,1 ΜΒ )

 

Full contains even more codecs. It also has encoding support for various formats. This package is for power users and people who do their own encodings.

 

Download: K-Lite Codec Pack Standard 2.52 ( 4,7 ΜΒ )

 

Standard contains everything you need to play all the commonly used formats. This package should be enough for the average user.

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

re pedia ta minimata iparhi tropos na ta apothikefrsume stin karta i na ta doume me kapio tropo ston ipologisti?

 

Για την αποθήκευση (αν είναι όπως το S700 μου), απλά κάνεις "αποθήκευση μηνύματος" από τις "Επιλογές". Το μήνυμα αποθηκεύεται στην κάρτα και μετακινείται στο "Αποθηκευμένα Στοιχεία".

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για την αποθήκευση (αν είναι όπως το S700 μου), απλά κάνεις "αποθήκευση μηνύματος" από τις "Επιλογές". Το μήνυμα αποθηκεύεται στην κάρτα και μετακινείται στο "Αποθηκευμένα Στοιχεία".

 

Σιγουρα αποθηκευονται στην καρτα?

Μου φαινεται οτι πανε στη μνημη του κινητου, και δεν γινεται να περαστουν στο pc

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μπορούμε να κάνουμε την γραμματοσειρά των sms αλλά και στον κατάλογο των ονομάτων μεγαλύτερη από ότι είναι? Στο Nokia 6230i γίνεται και έλεγα να το αλλάξω για το Κ750.
Να'τανε ΜΟΝΟ αυτη η διαφορα στη φιλοσοφια...

Αχ Φιλε μου...εισαι σιγουρος πως θες να κανεις τετοιο θεαματικο υπερπηδημα εταιρειων?

Μην τυχον ξενερωσεις σε 1-2 εβδομαδες (οπως εγω ας πουμε)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε...εισαι σιγουρος πως θες να κανεις τετοιο θεαματικο υπερπηδημα εταιρειων?

Μην τυχον ξενερωσεις σε 1-2 εβδομαδες (οπως εγω ας πουμε)

 

Γιατί ξενερωσες...; :rolleyes:

 

Εγώ μετά από τα 6230 και 6230i θεωρώ σαφώς καλύτερο κινητάκι το 750. :O

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξενερωσες...; :rolleyes:

 

Εγώ μετά από τα 6230 και 6230i θεωρώ σαφώς καλύτερο κινητάκι το 750. :O

 

Συμφωνώ! Είχα καί τα δύο ΝΟΚΙΑ που αναφέρεις. Είναι πολύ καλά τηλέφωνα αλλά το Κ750 είναι σε όλα τα σημεία καλύτερο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Είχα καί τα δύο ΝΟΚΙΑ που αναφέρεις. Είναι πολύ καλά τηλέφωνα αλλά το Κ750 είναι σε όλα τα σημεία καλύτερο. ;)

Εγω παλι..διαφωνω.

Μαλλον κανω αλλη χρηση του μενου.

Βασικα δεν ειμαι των παιγχνιδιων κ των εφαρμογων.

Ειμαι πιο πολυ των βασικων καθημερινων αλλα σημαντικων λειτουργιων.

Ασε που με εκνευριζει πολυ η αργη του ταχυτητα κ δεν ξερω μηπως ειναι απο την "παραγεμισμενη"καρτα με φωτο κ τραγουδια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιός κάνει χρήση όλων αυτών που λες...;

Η ταχύτητά του είναι μια χαρά, το μενού του εύχρηστο και σίγουρα όχι υποδεέστερο του 6230i.

 

*Του έχω βάλει μια 1GB κάρτα full με mp3s μόνο και τίποτα άλλο και λειτουργεί μια χαρά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Από το e-shop.gr αγορασμένη χθες 81.40 ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής

 

Εγώ πήρα από το ADORAMA (οδός Πατούσα 1,πλατεία Κάνιγγος) μια κάρτα

SANDISK MS DUO PRO 512 MB ULTRA II (δηλ. υψηλής ταχύτητας 10ΜΒ/sec)

μόνο 60 Ευρώ.(Οι standard ταχύτητας με λιγότερα ευρώ).

Όμως θα είναι κλειστό μέχρι και τις 24 Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

22. Πως μπορώ να ελέγχω τι firmware έκδοση έχει το κινητό μου?

 

 

Αυτό γίνεται πατώντας κάποια κουμπιά σε συγκεκριμένη σειρά η οποία είναι:

>*<<*<* που αντιστοιχούν σε:

Δεξιά-> Joystick μέσα-> Αριστερά-> Αριστερά-> Joystick μέσα-> Αριστερά-> Joystick μέσα

 

kano auti tin diadikasia kai se katastasi anamonis alla kai kata ti leitourgia tou tilefonou kai den ginete tpt...ti kano la8os? mipos prepei na ginei se sigkekrimeno menou? to joystick paei kai anoigei oles tis sintomeuseis

 

sto deksia entometaksi exo valei to ksipnitiri opote anoigei amesos

Link to comment
Share on other sites

22. Πως μπορώ να ελέγχω τι firmware έκδοση έχει το κινητό μου?

 

 

Αυτό γίνεται πατώντας κάποια κουμπιά σε συγκεκριμένη σειρά η οποία είναι:

>*<<*<* που αντιστοιχούν σε:

Δεξιά-> Joystick μέσα-> Αριστερά-> Αριστερά-> Joystick μέσα-> Αριστερά-> Joystick μέσα

 

kano auti tin diadikasia kai se katastasi anamonis alla kai kata ti leitourgia tou tilefonou kai den ginete tpt...ti kano la8os? mipos prepei na ginei se sigkekrimeno menou? to joystick paei kai anoigei oles tis sintomeuseis

 

sto deksia entometaksi exo valei to ksipnitiri opote anoigei amesos

 

Οπου έχει το αστεράκι θα πατάς αστεράκι και ΟΧΙ το joy μέσα ( στην πρώτη οθόνη του κινητού ).

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς πληροφορίες ή μπορει να κανει εκτίμηση για το πότε αναμένεται πτωση της τιμής του κ750 στα καταστηματα vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από το ADORAMA (οδός Πατούσα 1,πλατεία Κάνιγγος) μια κάρτα

SANDISK MS DUO PRO 512 MB ULTRA II (δηλ. υψηλής ταχύτητας 10ΜΒ/sec)

μόνο 60 Ευρώ.(Οι standard ταχύτητας με λιγότερα ευρώ).

Όμως θα είναι κλειστό μέχρι και τις 24 Αυγούστου.

αυτά είναι άμα μένεις στην Αθήνα.

αν όμως μένεις εκτός μπορείς να την πάρεις μόνο με αποστολή οπότε οι επιλογές

μειώνονται.

παρεπιπτόντως η κάρτα είναι SONY

Link to comment
Share on other sites

@redalert:

 

re file eleos ti 2GB ti 8a baleis mesa??h 2GB exeis oso exei to kinhto!!!

des edw

 

Koίτα Μάριε και οι τιμές που μας δίνεις δεν είναι και ότι καλύτερο, αντίθετα είναι ιδιαιτέρως τσουχτερές...

 

256mb -> 62€ (!) :wacko:

512mb -> 96€ (!!) :wacko:

1gb -> 201€ (!!!!) :w00t: :cry:

 

Στο play247 (http://www.play247.gr/index.php?main_page=index&cPath=14_32_37&sort=3a&page=2&menu=10)

 

256mb -> 49€

512mb -> 71€

1gb -> 124€

 

Kαι με τις Sandisk μια χαρά κάνεις την δουλειά σου! :rolleyes: :cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι άμα μένεις στην Αθήνα.

αν όμως μένεις εκτός μπορείς να την πάρεις μόνο με αποστολή οπότε οι επιλογές

μειώνονται.

παρεπιπτόντως η κάρτα είναι SONY

Η Sandisk είναι αμερικανική εταιρεία ,ο μεγαλύτερος κατασκευαστής μνημών FLASH,

ανέπτυξε με τη SONY τις μνήμες memory stick PRO και σήμερα κατασκευάζει

μνήμες memory stick 4GB και memory stick DUO 2 GB ,δίνει lifetime εγγύηση και

υπάρχει στην Ελλάδα μεγάλη εταιρεία ως επίσημη αντιπροσωπεία.

Δεν κάνω καμιά διαφήμηση,απλά κατά τη γνώμη μου μαζί με τη SONY είναι

οι πιο αξιόπιστοi κατασκευαστές μνημών memory stick.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να αγοράσω ένα memory stick του 1GB. Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα "gaming", "high speed (κάπως έτσι το είδα)"... κλπ έχω μπερδευτεί λιγάκι!! απο ότι διάβασα το "gaming" έχει τη χαμηλότερη κατανάλωση... η διαφορά στην ταχύτητα ανάμεσα στους διάφορους τύπους είναι αισθητή?

ευχαριστώ

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιός κάνει χρήση όλων αυτών που λες...;

Η ταχύτητά του είναι μια χαρά, το μενού του εύχρηστο και σίγουρα όχι υποδεέστερο του 6230i.

 

*Του έχω βάλει μια 1GB κάρτα full με mp3s μόνο και τίποτα άλλο και λειτουργεί μια χαρά.

Eμενα το μενου του 6230 μου αρεσει πολυ περισσοτερο ως φιλοσοφια εναντι του κ750ι.

Τωρα οσο για την ταχυτητα ,οχι, δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος,ουτε σε σχεση με τα λεφτα που

"εχωσα" αλλα ουτε για τεχνολογια 2005.

Δεν ειμαι αλλα ουτε ημουν ποτε "κολλημενος νοκιακιας" γιαυτο αλλωστε κ αγορασα SE.

Ειναι καθαρα θεμα βολικοτητας στη χρηση...κι εγω δε βολευομαι(ισως με τον καιρο συνηθισω-δεν ξερω)

Ομως πες μου κατι ρε elteo...αυτη η 64ΜΒ που εχει μεσα το κινητο μου,γραφει "memory stick duo".H PRO ειναι αλλο πραγμα απ'αυτην?

Επισης υπαρχει πιο γρηγορη Καρτα μνημης απ'αυτην που'χω κ αν ναι,τοτε υπαρχει περιπτωση ν'αλλαξει συμπεριφορα το κινητο μου στην ταχυτητα,ή ειναι ασχετο τελειως?

Link to comment
Share on other sites

22. Πως μπορώ να ελέγχω τι firmware έκδοση έχει το κινητό μου?

 

 

Αυτό γίνεται πατώντας κάποια κουμπιά σε συγκεκριμένη σειρά η οποία είναι:

>*<<*<* που αντιστοιχούν σε:

Δεξιά-> Joystick μέσα-> Αριστερά-> Αριστερά-> Joystick μέσα-> Αριστερά-> Joystick μέσα

 

kano auti tin diadikasia kai se katastasi anamonis alla kai kata ti leitourgia tou tilefonou kai den ginete tpt...ti kano la8os? mipos prepei na ginei se sigkekrimeno menou? to joystick paei kai anoigei oles tis sintomeuseis

 

sto deksia entometaksi exo valei to ksipnitiri opote anoigei amesos

λοιπον..κανε τυφλοσουρτι ακριβως ο,τι δειχνουν τα βελακια κ τα αστερακια και ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΣΟΥ διοτι αν δεν κανεις ολη τη διαδικασια μεχρι τελους δεν θα δεις αυτο που ζητας.Αυτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ομως πες μου κατι ρε elteo...αυτη η 64ΜΒ που εχει μεσα το κινητο μου,γραφει "memory stick duo".H PRO ειναι αλλο πραγμα απ'αυτην?

Επισης υπαρχει πιο γρηγορη Καρτα μνημης απ'αυτην που'χω κ αν ναι,τοτε υπαρχει περιπτωση ν'αλλαξει συμπεριφορα το κινητο μου στην ταχυτητα,ή ειναι ασχετο τελειως?

 

Nαι

H PRO είναι πιο μακρυά ως μέγεθος...

 

http://www.play247.gr/images/Digital_Media/MSPRO-1GB.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...