Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pados 10 euro pu tha pesi i timi tu me to w800i den ine tpt. ptosi i timi tha simiosi malon meta ta xmas.esis ti nomizete?

Δες την πορεία της τιμής του K700 και βγάλε τα συμπεράσματά σου.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati? otan lamvanete ena sms apo kapoion pou ton exete stis epafes me photo tote otan erxetai to sms emfanizete kai i photo tou prin to deis to sms i oxi?

Ναι, όπως όταν σε καλεί!

 

Και κάτι άσχετο:

Εγώ μια φορά το είχα στο αθόρυβο και το μπέρδεψα νομίζοντας ότι με καλούν. Πατώ το σύνηθες κουμπί της απάντησης και άρχισα να μιλάω. Μετά από λίγο και αφού δεν έπερνα απόκριση καμία διαπίστωσα ότι ήταν μήνυμα! :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις για cosmote?mms,gprs ktl

κοιταξα καμμια 10αρια σελιδες αλλα δεν βρηκα...

φτιαξτε το 1ο ποστ με παρομοια λινκς που εχουν ειπωθει οπως games,themes,ringtones ktl...

Link to comment
Share on other sites

Γεννημένος για ψηφιακή φωτογράφιση!!! Σκέψου να αγόραζες κάποια παλιά καλή φωτογραφική απορίες που θα είχες για iso, asa, f/s, φίλτρα, σου πα μουπες κλπ κλπ...

 

ntaksei re file an einai na exo mia aporia kai na me apadas etsi san na mou tin les se eyxaristo poly... kalytera na mi mou apadouses :) proth fora exo sta xeria mou psifiakh fotografikh mixanh o kaimenos kai ti na mou leei?eimai palewn arxon kai tora etixe kai mou epese sta xeria mou psifiakh camera.palia eperna tis kodak mias xrisis den eixa lefta na paro psifiakh hmouna ftoxos katse pekse me tin camera kialo na mou peis ti alo tha anakalipsis

 

filika Giwrgos :)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πάρει το μάτι σας πουθενά κάποια εφαρμογή java σαν το controlfreak ? Συγκεκριμένα θέλω να βλέπω στην οθόνη του τηλεφώνου, την οθόνη του υπολογιστή μέσω bluetooth. Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω hids γιατί δεν θέλω μόνο να ελέγχω τα προγράμματα, αλλα να τα βλέπω κιόλας
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις για cosmote?mms,gprs ktl

κοιταξα καμμια 10αρια σελιδες αλλα δεν βρηκα...

φτιαξτε το 1ο ποστ με παρομοια λινκς που εχουν ειπωθει οπως games,themes,ringtones ktl...

 

Πας στο sonyericsson.com, πηγαινεις στην υποστηριξη, μετα διαμορφωση τηλεφωνου, επιλεγεις το μοντελο και μετα σου δινει οδηγιες για να ενεργοποιησεις mms κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Όταν είμαι στο music player και ακούω τα τραγούδια με το που τελειώνει ένα τραγούδι και ξεκινάει το άλλο ακούγεται ένα ελαφρύ "τσαφ" από το μεγάφωνο. Δεν ξέρω αν μου το κανε από την αρχή αλλά σήμερα το παρατήρησα. Ακούγεται όταν έχει γενικά ησυχία ή αν βάλεις το αυτί σου κοντά στο ηχείο...Είναι λογικό αυτό ή τα φτησε το ηχειάκι μου?? Όταν χρησιμοποιώ handsfree δεν ακούγεται τίποτα...

-----------------

HP IPAQ 4150

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε αν το K750i είναι smart phone; έχει symbian λειτουργικό;

Όχι, δεν είναι smartphone, και δεν έχει και symbian λειτουργικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε αν το K750i είναι smart phone; έχει symbian λειτουργικό;

apo oso xero den einai symbian oi mone sefarmoges poy dexetai einai java.an kano lathos diorthoste me.

:!: veni vidi vici
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Όταν είμαι στο music player και ακούω τα τραγούδια με το που τελειώνει ένα τραγούδι και ξεκινάει το άλλο ακούγεται ένα ελαφρύ "τσαφ" από το μεγάφωνο. Δεν ξέρω αν μου το κανε από την αρχή αλλά σήμερα το παρατήρησα. Ακούγεται όταν έχει γενικά ησυχία ή αν βάλεις το αυτί σου κοντά στο ηχείο...Είναι λογικό αυτό ή τα φτησε το ηχειάκι μου?? Όταν χρησιμοποιώ handsfree δεν ακούγεται τίποτα...

 

Αυτό δεν είναι πρόβλημα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω bt της widcomm και προπαθω να συνδεθω σε καποιες εφαρμογες με remote control Ξεκιναει να κανει τον απομακρυσμενο ελεγχο η συσκευη (κ750)αλλα με το Pc τιποτα.ολοι οοι υπολοιποι χειρισμοι μεταξυ τουςγινονται κανονικα!!!(αρχεια,φωτο κ.τλ ).
:!: veni vidi vici
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι πρόβλημα. :)

 

Kαλά, πρόβλημα σίγουρα δεν είναι! Απλά αναρωτιώμουν αν γενικά συμβαίνει αυτό ή μόνο σε εμένα..Μπορεί να το κοιτάξει κάποιος να μου πει?! Εεεευχαριστώ!!!! :rolleyes:

-----------------

HP IPAQ 4150

Link to comment
Share on other sites

pithanotata den exeis dilosi BT SERIAL PORT sto pc soy.

dilose serial port kai den tha exeis provlima exo kai egw to k750 exo kai bt tis widcomm kai den exw kanena provlima !

to ekana file moy eyxaristo poly.kanei xeirismo tou mouse ,anoigei stin othoni toy kinitoy tin eikona gia remote tou player alla den einai energopoiimeni.mipos xereis giati.me ta pliktra toy kinitoy den mporv na leitourgiso oute media oute power dvd.

:!: veni vidi vici
Link to comment
Share on other sites

να σας πω και ενα καλο,σημερα πηγαινοντας στην ομνιτεκ στη θεσ/νικη τα παιδια μιας και εχω καποιους γνωστους μου ειπαν οτι το κ 750 ειναι απο τα πιο σταθερα τηλεφωνα που εχουν περασει απο τα χερια τους με τα λιγοτερα κολληματα και προβληματα.επιτελους εκαναν και ενα κινητο της προκοπης
Link to comment
Share on other sites

να σας πω και ενα καλο,σημερα πηγαινοντας στην ομνιτεκ στη θεσ/νικη τα παιδια μιας και εχω καποιους γνωστους μου ειπαν οτι το κ 750 ειναι απο τα πιο σταθερα τηλεφωνα που εχουν περασει απο τα χερια τους με τα λιγοτερα κολληματα και προβληματα.επιτελους εκαναν και ενα κινητο της προκοπης

 

Σημερα χαλασε το joystick μου. Δεν πατιεται μεσα και προς τα αριστερα(δηλαδη δεν πιανει). Αυριο παω SE.

 

Ακομα το περιμενω. Αν προλαβουν λεει μπορει και να το κοιταξουν σημερα αλλα δεν προλαβαινω να το παρω. Απο αυριο. Μια βδομαδα νταν δηλαδη και ακομα δεν το εχουν κοιταξει. ΕΛΕΟΣ αυτη η Ομνιτεκ Αμαρουσιου

Link to comment
Share on other sites

'Παίξε' λίγο με αυτό το θέμα. Στην 'Πρόσθεση συμβόλου' σου παρέχει έτοιμα 5 emoticons. Εγώ όμως, εισάγωντας σαν κείμενο τους 3 χαρακτήρες ':' , '-' και '*' , βρήκα οτι εμφανίζει το γνωστό 'φιλάκι'. Άρα υπάρχουν και άλλα emoticons που απλά δεν τα έχει στα 'έτοιμα' . Εκτός απο το 'φιλάκι' που βγαίνει με τους 3 παραπάνω χαρακτήρες, μπορείς να γράψεις διαδοχικά τα τρία σύμβολα ':', '-' και 'D' για να βγει το :D (κατι πιό χαρούμενο απο το 'ετοιμο' :) ). Μονο που πρέπει να βάλεις το Αγγλικό 'D'. Γενικώς πειραματίσου γιατι κι εγώ δεν έχω χρόνο τωρα να τα ψάξω ;)

 

Ευχαριστώ!! καλά τόσο καιρό κάτοχος S/E και δεν το ήξερα! Έπαιξα λίγο αλλά δεν ανακάλυψα τίποτα άλλο.. εσύ τι λέει; εκτός από τις συντομεύσεις :-l και :-D και εννοείται :-(, :-)

ΑΝ μάθεις τίποτα άλλο εδώ είμαι εγώ! :D :D

 

Eυχαριστώ πάλι!! Πολύ καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, στο Κ750 μου έχω από τις πρώτες εκδόσεις λογισμικού και όπως έχουμε συζητήσει στο παρελθόν υπάρχει μειωμένο σήμα σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά (το οποίο δυστυχώς το διαπίστωσα και στις διακοπές που σε ένα δύσκολο σημείο δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο ενώ οι υπόλοιποι με τα δικά τους τηλέφωνα στο ίδιο δίκτυο μπορούσαν..., μέχρι τότε νόμιζα ότι είναι θέμα μόνο διαφορετικής ένδειξης σήματος αλλά δυστυχώς είναι θέμα πραγματικού σήματος).

 

Γνωρίζει κάποιος φίλος αν στις νέες εκδόσεις λογισμικού βελτιώνεται καθόλου το σήμα του κινητού ;

Link to comment
Share on other sites

Paidia, exo problima!...To kinito ola kala to exo kai ena mina sxedon tora...alla trizi arketa to plastiko tou!! Ksero pos poli to exete kai esis, enoite pos prepei na to exeis parapano apo 5 meres opou kapios eixe pi pos den trizi katholou, perimene file mexri na klisi ena mina!...lipon...allo thelo na po exo tin teleftea ekdosi tou kinitou elpizo na ftiaksoun to video tou einai aparadekta na exoume toso kalo kinito me xalia piotita video!!! ilikrina ta pira sto kranio otan ida megali diafora tou video apo to prohgoumeno firmware. Lipon, pali ksefiga...tora to kinito mou anavosvini opou prin den anavosvine katholou!..kani thorivo san exei gini kapio error..kai kani restart. Ti egine? to kinito exei arketi mnimi....what could it be? theli service? to epathe kanis allos? AYTA!

 

Eyxaristw.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μεταφερω το video του K750i σε DVD και απο εκει στην οθονη της TV η ποιοτητα ειναι χαλια.

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να διορθωνει την ποιοτητα του video?

Φυσικα δεν ειναι καμερα, αλλα καμια φορα δεν ξερεις, ολα γινονται.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μεταφερω το video του K750i σε DVD και απο εκει στην οθονη της TV η ποιοτητα ειναι χαλια.

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να διορθωνει την ποιοτητα του video?

Φυσικα δεν ειναι καμερα, αλλα καμια φορα δεν ξερεις, ολα γινονται.

Λογικοτατο απ'τη στιγμη που το κινητο τραβαει βιντεο σε αναλυση 176χ144 και με πολυ μεγαλη συμπιεση ωστε να πιανει οσο το δυνατον λιγοτερο χωρο. Δεν αγορασες ψηφιακη βιντεοκαμερα, αλλα κινητο! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τρίζει από τη μάνα του ή μετα από καμία αναβάθμιση στην SE ?

 

Εγώ παλιά το Κ700 μου το είχα πάει για update σε Service της SE κ μου το δώσανε πίσω αναβαθμισμένο αλλά "σεισμόπληκτο". Έτριζαν όλα πάνω του.

 

 

οχι, τριζει απο την πρωτη στιγμη το ρημαδι....ξερει κανεις, να το παω στη SE η θα χασω το χρονο μου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...