Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε για εμένα το MOBILE ACTION είναι αποτυχία. Πάρε ένα απλό usb bluetooth και θα κάνεις καλύτερη δουλειά. Το MOBILE ACTION το πήρα και ανακάλυψα ότι λειτουργεί μόνο με το δικό του πρόγραμμα μεταφοράς αρχείων και όχι με το pc suite της sonyericsson. Γενικά δεν έχεις τις επιλογές 'αποστολή σε bluetooth' με δεξί κλίκ σε ένα αρχείοκαι δεν εμφανίζεται στον υπολογιστή σαν συσκευή bluetooth. Εγώ το έχω και το έβαλα στην άκρη και πήρα απλό στικ. Αν επιμένεις στο MOBILE ACTION το δείνω 25 ευρώ, αλλά δεν στο συστήνω.

Ευχαριστώ πολύ φίλε ioterl , αλλά αγόρασα ήδη σήμερα το Mobile Action MA-720 Bluetooth Adaptor (το οποίο είναι upgrade του MA-700 ) και έχει τη δυνατότητα της εγκατάστασης του Microsoft Bluetooth Driver (αντί μόνο του Mobile Action driver ) και έχει την επιλογή Send to Bluetooth με δεξί κλικ σε κάθε file και βγάζει εικονίδιο στη

taskbar με πολλές επιλογές.Εγκαθιστώντας το mobile action driver δεν έχεις αυτές

τις επιλογές.Ελπίζω να λειτουργεί με τη Sony Ericsson PC Suite ,άλλα δεν μπορώ

να το ελέγξω αυτό γιατί ακόμη δεν αγόρασα το Κ750.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να "εξαφανίσουμε" το λογοτυπο δικτυου?

Ευχαριστώ

Μακαρι αλλα δεν νομιζω να γινεται αυτο φιλε μου :(

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση και στο τελευταιο βημα το προγραμμα δεν κανει τιποτα, ο δεικτης μενει κολλημενος στο 0%

Εχει κανει σε κανεναν κατι παρομοιο; Που μπορει να οφειλεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.radio paizei k malista me rds ean den kano la8os

 

2.kati phre to mati sto buy&sell k se kalh timh nomizo(gyro sta 329e h kapu toso)...alla gia na eisai k 1000% siguros kane k esy ena kopo na beis na tsekareis :)

 

...thanks..αλλά προσπαθώ να μπω στο site και κάτι παίζεται...δεν έχουν ιστοσελίδα οι τύποι...

 

...εσύ που το είδες ...πήγες απο εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλή δουλειά haki !!! Οι σύγκριση όσο αφορα την ανάλυση είναι αδικη βέβαια. όσο και να συμπιέσες την 5.1 θα παραμείνει ευκρινέστερη. Αυτό που παρατηρώ είναι κάτι που διαβάζω και σε διάφορα reviews, οτι το k750 δίνει λίγο παραπάνω 'ζεστασιά' απο ότι πρέπει. Λίγο παραπάνω κοκκινοκίτρινο δλδ. Αυτο όμως διοθρώνετια σημαντικά με σωστή χρήση της επιλογής whitebalance. Μήπως έχεις τίποτα φωτος που κάνουν χρήση του whitebalance, προς σύγκριση πάλι; (πολλά ζητάω δλδ. Ψιλά γράμματα. Απο περιέργεια και μόνο)
Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόβλημα που βρήκα στο Κ750i είναι οτι ξαφνικά ενω πατάω το κουμπι της κάμερας με πάει στην κάμερα και μετα απο 15 δευτερολεπτα κλείνει η κάμερα και πάει πίσω ...

Καμια ιδέα?

Το πήρα και πήγα σήμερα στην S.E μετα απο 1 ώρα πήραν την κόπελα μου τηλ και της έδωσαν μια νέα συσκευή... :D :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το ΗΒΗ600 και μου κανει τα ιδια προβληματα! οχι που και που, ΠΑΝΤΑ!

Απ'οτι καταλαβαινω ειναι προβλημα λογισμικου (τα καλα του vodafone live).Θα δοκιμασω το ακουστικο και στο sharp GX15 να δω αν κανει τα ιδια.

EVGENIOS
Link to comment
Share on other sites

Α στο ραδιο με rds εδω στη Μεσσηνια ακουω το Ράδιο-Κυπαρισσία 93,6 αλλά και το Ράδιο Λαιφ 88 αλλά οπου εχει rds πολλες φορές αναφερει παντα το ονομα του σταθμου αλλα οχι τις υπολοιπες πληροφοριες παροτι οι σταθμοι το εκπεμπουν..στην ερα ρολαρει το κειμενο...τι να γινεται/
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω τον κωδικο κλειδοματοσ τησ συσκευης?

Στο manual! Από το ευρετήριο: "κλείδωμα τηλεφώνου"...

Link to comment
Share on other sites

pedia edaxei to kinito mporei na einai apsogo se sxesi an8ektikotitas mou epese simera ystera apo 13 meres gia 1h fora efage trelo savourti apo ypsos 1 metro peripou eskase kato se marmaro me tin othoni.. egw ta eixa pe3ei kodepsa na pa8o kardiako d 3ero pos mou efige....e telos padon to perno apo katw kai blepw h othoni htane pentakathari... ade sas ekana kai crash-tesT :P xixixi kamia sxesi pados me ta plastika tou k700i... to akoumpouses kapou k menane stampes.... eleossss ithela na rotiso kai pano sto thema mas yparxei tropos alagi prosopsis sto kinito mas h @@?sto k700i alazes prosopsi poly eykola...me kati klipsakia.. sto k750i pezei kana tetio skiniko???? opios 3eri as pei.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση και στο τελευταιο βημα το προγραμμα δεν κανει τιποτα, ο δεικτης μενει κολλημενος στο 0%

Εχει κανει σε κανεναν κατι παρομοιο; Που μπορει να οφειλεται;

Πρέπει να επενεργοποιήσεις το firewall προτού προβείς σε αναβάθμιση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

To εχω περιπου 1 εβδομαδα. Πολυ καλη οθονη και τελειο menu. OK.

1) Δεν εχει αυτοματη ενεργοποιηση-απενεργοποιηση σε συγκεκριμενη ωρα, ενω το παλαιο Panasonic to eixe.

2) Kαι ΒΑΣΙΚΟ ρωτω... Βρηκατε κλειδωμα της συσκευης με καποιο κωδικο????

δεν Λεω τους κωδικους κλειδωματος sim αν την αφαιρεσεις.!Λεω για κωδικο προς αποφυγη να ξεκλειδωσει καποιος το πληκτ/γιο και να τηλεφωνησει.Εγινα κατανοητος?

Υπαρχει και δεν το εχω βρει???Το panasonic GD92 ειχε αυτο το ατου

Το 2) μου λειπει πραγματικα.!

Ξερει κανεις κατι?????????????????????

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

re cs pedia ti pezei sto e-bay d mporo na vro accessories gia to kinito mas... d 3ero mou vgazei ala SE ala oxi to k750i.. eleos? psaxno na vro kalodio AUX pou sindeei to kinito me to stereofoniko.... kai thelw na to paragilo mazi me tin karta mnimis pou tha paro.... as me boithisi kapios... :(
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pedia edaxei to kinito mporei na einai apsogo se sxesi an8ektikotitas mou epese simera ystera apo 13 meres gia 1h fora efage trelo savourti apo ypsos 1 metro peripou eskase kato se marmaro me tin othoni.. egw ta eixa pe3ei kodepsa na pa8o kardiako d 3ero pos mou efige....e telos padon to perno apo katw kai blepw h othoni htane pentakathari... ade sas ekana kai crash-tesT :P xixixi kamia sxesi pados me ta plastika tou k700i... to akoumpouses kapou k menane stampes.... eleossss ithela na rotiso kai pano sto thema mas yparxei tropos alagi prosopsis sto kinito mas h @@?sto k700i alazes prosopsi poly eykola...me kati klipsakia.. sto k750i pezei kana tetio skiniko???? opios 3eri as pei.

στα πλαστικα στο πλαι να το προσεχεις,εκει ειναι λιγο ευθραυστο :D δοκιμασμενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To εχω περιπου 1 εβδομαδα. Πολυ καλη οθονη και τελειο menu. OK.

1) Δεν εχει αυτοματη ενεργοποιηση-απενεργοποιηση σε συγκεκριμενη ωρα, ενω το παλαιο Panasonic to eixe.

2) Kαι ΒΑΣΙΚΟ ρωτω... Βρηκατε κλειδωμα της συσκευης με καποιο κωδικο????

δεν Λεω τους κωδικους κλειδωματος sim αν την αφαιρεσεις.!Λεω για κωδικο προς αποφυγη να ξεκλειδωσει καποιος το πληκτ/γιο και να τηλεφωνησει.Εγινα κατανοητος?

Υπαρχει και δεν το εχω βρει???Το panasonic GD92 ειχε αυτο το ατου

Το 2) μου λειπει πραγματικα.!

Ξερει κανεις κατι?????????????????????

 

Το πρωτο απο οτι ξερω δεν υπαρχει σε S.E .

Το δευτερο ομως σιγουρα υπαρχει , τα S.E την εχουν αυτην την επιλογη.

Λογικα στις ρυθμισεις του κινητου υπαρχει η επιλογη κλειδωματα ( sim card - τηλεφωνου - πληκτρολογιου ) . Στο Κ700 που εχω υπαρχει αυτη η επιλογη λογικα και στο Κ750 πρεπει να υπαρχει.

Αν κανω λαθος μπορει να με διορθωσει καποιος που εχει το Κ750. :D

Παρεπιπτωντος στο manual δε λεει τιποτα ;

 

Υ.Γ κοιτουσα τις τιμες για να το παρω και ειδα οτι σιγα , σιγα μειωνεται η τιμη του ( 347€ σε ενα e-shop ) . Παντως μπραβο στον Γερμανο , ενω η τιμη ειναι στο site 382€ στο καταστημα που ρωτησα ειναι 362€ ( διαφορα ΦΠΑ 6% λογω παραμεθοριας περιοχης - Ροδος ) ενω στα αλλα καταστηματα π.χ κωτσοβολος και vodafone καμια διαφορα στην τιμη 389€ και 382€ αντιστοιχα.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο απο οτι ξερω δεν υπαρχει σε S.E .

Το δευτερο ομως σιγουρα υπαρχει , τα S.E την εχουν αυτην την επιλογη.

Λογικα στις ρυθμισεις του κινητου υπαρχει η επιλογη κλειδωματα ( sim card - τηλεφωνου - πληκτρολογιου ) . Στο Κ700 που εχω υπαρχει αυτη η επιλογη λογικα και στο Κ750 πρεπει να υπαρχει.

Αν κανω λαθος μπορει να με διορθωσει καποιος που εχει το Κ750. :D

Παρεπιπτωντος στο manual δε λεει τιποτα ;

 

Υ.Γ κοιτουσα τις τιμες για να το παρω και ειδα οτι σιγα , σιγα μειωνεται η τιμη του ( 347€ σε ενα e-shop ) . Παντως μπραβο στον Γερμανο , ενω η τιμη ειναι στο site 382€ στο καταστημα που ρωτησα ειναι 362€ ( διαφορα ΦΠΑ 6% λογω παραμεθοριας περιοχης - Ροδος ) ενω στα αλλα καταστηματα π.χ κωτσοβολος και vodafone καμια διαφορα στην τιμη 389€ και 382€ αντιστοιχα.

Ap oti katalava o filos me tin anafora sta panasonic,ennoei to kleidoma tis othonis me kodiko san pin,kai oxi me asteriskoys kai tetoia pou mporei na to ksekleidosei o kathenas poly eykola.Ayti i leitoyrgeia yparxei mono sta panasonic kai se kanena allo tilefono :worry:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω τον κωδικο κλειδοματοσ τησ συσκευης?

 

/rant on

 

Κανονικά δεν θα πόσταρα, γιατί μετά από 5-6 συνεχόμενα posts όπου απαντούσα 4, 5 και 6 ερωτήσεις μαζεμένες, αγανάκτησα με την εκνευριστική συνήθεια ΟΛΩΝ των νέων -και μερικών παλιών- μελών να ρωτάνε κατευθείαν ότι τους κατεβαίνει στο κεφάλι, ενώ η απάντηση μπορεί να βρίσκεται ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΕΛΙΔΑ, απλώς μερικά posts παραπάνω...

 

...αλλά επειδή είχα πει ότι "πως και δεν έχουν ρωτήσει ακόμα ποιος είναι ο κωδικός κλειδώματος ?", το οποίο και συνέβει, νιώθω την ανάγκη να πω για μια ακόμα φορά:

 

READ THE F**CKING MANUAL

 

ή στο ελληνικότερο:

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ Γ***ΜΕΝΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

 

Βλέπω ερωτήσεις για το αν έχει ραδιόφωνο το κινητό, αν μπορούμε να αλλάξουμε τα πλήκτρα συντομεύσεων, αν έχει ΒΤ, αν η κάμερα είναι καλή, πόσα χρώματα έχει η οθόνη, ποιες οι διαφορές με το Κ700, που περνάμε τα αρχεία για εγκατάσταση, πως συνδέουμε το κινητό με το PC, και άλλα τέτοια πολλά, που μπορούν να απαντηθούν από ΧΙΛΙΑΔΕΣ SITES που θα βρεθούν με ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ 5 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΩΝ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ SEARCH ENGINE :mad:

Χώρια που τα περισσότερα είναι φυσικά μέσα στο manual......

 

Αυτή την ερώτηση για το πως βλέπουμε την έκδοση λειτουργικού δηλαδή ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ακόμα πρέπει να την δω ? :rolleyes:

 

Το thread έχει φτάσει αισίως τις 55 σελίδες, και τα ουσιαστικά posts είναι ΤΟ ΠΟΛΥ 20-30 :( Δυστυχώς έχει μετατραπεί σε chat, πράγμα φυσικά που δεν εξυπηρετεί στο ελάχιστον την λειτουργία του ως forum. Γι'αυτό λοιπόν θεωρώ ότι είναι καλύτερο να σταματήσω να απαντώ, αφού έτσι και αλλιώς κανένας δεν διαβάζει τις απαντήσεις, καθώς όλοι ρωτάνε συνεχώς τις ίδιες ερωτήσεις....

 

/rant off

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

...thanks..αλλά προσπαθώ να μπω στο site και κάτι παίζεται...δεν έχουν ιστοσελίδα οι τύποι...

 

...εσύ που το είδες ...πήγες απο εκεί?

 

 

distixos oxi ego o idios alla ena filaraki to mono kako einai oti den 8ymatai ean htan vflice h oxi to mob...pantos apto na trexeis apo edo k apo kei....rixe k mia matia sta buy & sell tu muphone pu mas filxenei kati mporei na petixeis k edo(akoune oi mods??...oriste k to tzampa promotion!xexexexe!...asteieuome :p )

 

filika

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...