Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

MaIdeN για να πω την αληθεια ετσι οπως γραφεις με greeklish και ειναι πολλα μαζεμενα ειναι κουραστικο! εντελως φιλικα το λεω!! και το λεω επισης γιατι πριν πηγα να το διαβασω αλλα επειδη με κουρασε το αφησα :)
Link to comment
Share on other sites

:offtopic: xerete ti me enoxli ton teleuteo kairo oti kapote gia 8emata unlock flash kai firmware update mporousame na ta kanoume kai xoris xrimata apla katevazame ena prog to leo auto me aformi to prog tou DaVinci kapote ka8otan kapio an8ropoi kai progamatizan xoris na exoun sto mialo tous to kerdos kai oi antamivi tous itan monaxa psixiki kai oxi iliki tora vevea allaxan ta pramata :offtopic: sory alla eprepe na to po den kratieme allo me ayta ta zoa!! :X

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

Το Κ750 παίζει μόνο 3gp ή και mp4 video?

Παιζει και mp4 αλλα οχι ολα.Αν καποιος ξερει κατι γιαυτο ας πει

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.

Εχω το S700i και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το δωσω και να παρω το Κ750.Μου αρεσει το κινητο μου απλα με εχει δυσκολεψει αρκετα το μεγεθος του διοτι αναγκαστικα εχω και δευτερο τηλ. λογω της δουλειας μου.Θεωρω οτι στο μενου θα ειναι τα ιδια με ενδιαφερει η καμερα και η οθονη αν και νομιζω θα μου κακοφανει αρκετα στην οθονη που θα ειναι μικρη.

Αν μπορειτε να βοηθησετε....

Link to comment
Share on other sites

Αν μετατρέψουμε ένα video, σε μεγαλύτερες διαστάσεις απο 176Χ144 θα το παίζει full screen με καλύτερη ποιότητα αν επιλέξουμε την πλάγια οθόνη? Το έχει κάνει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.

Εχω το S700i και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το δωσω και να παρω το Κ750.Μου αρεσει το κινητο μου απλα με εχει δυσκολεψει αρκετα το μεγεθος του διοτι αναγκαστικα εχω και δευτερο τηλ. λογω της δουλειας μου.Θεωρω οτι στο μενου θα ειναι τα ιδια με ενδιαφερει η καμερα και η οθονη αν και νομιζω θα μου κακοφανει αρκετα στην οθονη που θα ειναι μικρη.

Αν μπορειτε να βοηθησετε....

φιλε μου περα απο το πολυ ωραιο μεγεθος της οθονης του s-700 δεν νομιζω να σου λειψει τιποτα αλλο,φαντασου ενα s-700 με ακομα καλυτερες λειτουργιες :) και μην ξαχναω και το πιο βασικο που ειναι το μικρο μεγεθος και η επισης καλη του μπαταρια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανεις τις φωτογραφίες εδώ; http://mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=31701

 

Συγκρίνοντας αυτές του k750 με αυτές του S700, βλέπετε καμμιά διαφορά? Μη σας πω οτι προσωπικά βρίσκω ελαφρώς καλύτερες αυτές του S700. Ποιά η άποψη σας;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανεις προβλημα με το cd.Οπου να παω να το περασω μου βγαζει error.Το ιδιο και με το prog απο το net

 

αυτο ειναι το error

 

microsoft MSXML2 publickey token="6bd6b9abf345378" version="4.1.0.0" type="win32 processor.....

Link to comment
Share on other sites

το ερχομενο σαββατο μια φιλη μου θα παει νεα υορκη για 2 εβδομαδες και σκεφτομαι να της ζητησω το κ750, θα υπαρξει προβλημα με τη us εκδοση του κινητου (fm tuner etc.) και με την εγγυηση στην ελλαδα? επισης, οταν γυρισei πισω θα υπαρξει θεμα τελωνειου? καποιο site για usa τιμες για το κινητο και για memory sticks?

thanx in advance.

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανεις τις φωτογραφίες εδώ; http://mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=31701

 

Συγκρίνοντας αυτές του k750 με αυτές του S700, βλέπετε καμμιά διαφορά? Μη σας πω οτι προσωπικά βρίσκω ελαφρώς καλύτερες αυτές του S700. Ποιά η άποψη σας;

la8os kaneis tou k750i einai polu poio kales!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή ενδιαφέρομαι άμεσα γιά την αγορά του και δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το thread :shoot: μπορεί κάποιος να μου αναφέρει εαν το κ750 κάνει πλήρη συγχρονισμό με Outlook στις επαφές και στο ημερολόγιο.(Αναφέρομαι στην πλήρη αντιστοίχηση των πεδίων κινητού-Outlook ή εαν δέχεται 2 κινητά σε μία επαφή κλπ).Υποχρεωμένος σε όποιον μου απαντήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Α ξέχασα ....Μηπως το ανταλλάζει κανείς με Nokia 6680 :wacko:

Γνωρίζει κανεις?....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

la8os kaneis tou k750i einai polu poio kales!!!

 

simfwnw me to marios i fotos t s700 einai poli xalia mprosta stis fotos p vgazei to k750

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα σοβαρό πρόβλημα . Ενώ στην αρχή μπορούσα κανονικά να κάνω συχγρονισμό με τον Outlook τώρα το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να δω τα αρχεια του τηλ και να στειλω - λάβω διάφορα αντικείμενα απο αυτό δεν μπορώ με τιποτα να κάνω συγχρονισμό. Τ ο Phone monitor options δεν γράφει καθόλου τωρα πιά το τηλεφωνό μου και στο sync station δεν κάνει τίποτα , έχω δοκιμάσει να κάνω νέα εγκατάσταση στο pc suite καθώς και στους driver του usb μπορεί κανένας να με βοηθήσει γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα σοβαρό πρόβλημα . Ενώ στην αρχή μπορούσα κανονικά να κάνω συχγρονισμό με τον Outlook τώρα το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να δω τα αρχεια του τηλ και να στειλω - λάβω διάφορα αντικείμενα απο αυτό δεν μπορώ με τιποτα να κάνω συγχρονισμό. Τ ο Phone monitor options δεν γράφει καθόλου τωρα πιά το τηλεφωνό μου και στο sync station δεν κάνει τίποτα , έχω δοκιμάσει να κάνω νέα εγκατάσταση στο pc suite καθώς και στους driver του usb μπορεί κανένας να με βοηθήσει γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω;

 

είναι πιθανό να μπλοκάρει τον συγχρονισμό κάποιο firewall προγραμμα. Αν έχεις κάποιο εγκατεστημένο, π.χ. Norton, έλεγξε αν έχει μπλοκάρει κατά λάθος το συγχρονισμό (νομίζω το πρόγραμμα λέγεται mrouter.exe)

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανεις τις φωτογραφίες εδώ; http://mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=31701

 

Συγκρίνοντας αυτές του k750 με αυτές του S700, βλέπετε καμμιά διαφορά? Μη σας πω οτι προσωπικά βρίσκω ελαφρώς καλύτερες αυτές του S700. Ποιά η άποψη σας;

 

ελαφρα το k750

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανεις προβλημα με το cd.Οπου να παω να το περασω μου βγαζει error.Το ιδιο και με το prog απο το net

 

αυτο ειναι το error

 

microsoft MSXML2 publickey token="6bd6b9abf345378" version="4.1.0.0" type="win32 processor.....

 

Κανεις γι'αυτο εδω παιδια.το κανει σε winxp sp2

Link to comment
Share on other sites

Κανεις γι'αυτο εδω παιδια.το κανει σε winxp sp2

 

Το βρεικα :D οποιος τρεχει adaware κατα την εγκατασταση ας το ξηλωσει απο το startup

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια 'πολύ χάλια' πως τα στηρίζουμε ακριβώς; Μήπως να δείτε τις φώτο στο Site πρώτα?

 

Προσωπικά ψήνομαι για το k750 αυτό το καιρό, και για αυτό το ψυρίζω. Αυτες οι φώτο όμως ΔΕΝ δίνουν και σοβαρό προβάδισμα στο k750 έναντι του S700. Αυτη τη στιγμή τις έχω κατεβάσει στο Photoshop και τις συγκρίνω σε κοντινά και μακρυνά πλάνα και οι διαφορές είναι απο μηδαμινές εως ελάχιστα βελτιωμένες υπερ του k750, για να μην πω οτι το S700 τις παρουσιάζει πιό έντονες χρωματικά. Υπαρχει κάποιο άλλο site με τέτοιες συγκριτικές φωτο? Αν η διαφορά 1.3 με 2.0 mpixels, δεν 'φαίνεται', τότε τι λέμε τόσο καιρό για 'την καλυτερη' κάμερα σε κινητό? Είναι 'συν' αυτό με τέτοια τιμή;

Αυτό που ρωτάω είναι: Αν υπάρχουν φωτο που δείχνουν οτι τα δύο κινητά έχουν διαφορετική ποιοότητα, ας μας τις παρουσιάσει κάποιος.

και Δεύτερον, αν πιστεύετε οτι κάπου έχω παρασυρθεί σε λάθος συμπεράσματα, τότε ΠΟΥ ακριβώς είναι το λάθος μου.

Το τρίτο ερώτημα δε με πολυαπασχολεί, αλλα έτσι για να έχουμε να λέμε. Αυτό το 'πολύ χάλια' οι φώτο του S700 συγκριτικά με το k750, που το είδατε; δείξτε μου κι εμενα! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Τα mp4 έχουν καλύτερη ποιότητα.

Με ποιο προγραμμα μπορουμε να μετατρεψουμε τα βιντεο 3gp σε mp4;

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι στις επαφες αν πατησεις την διεση συνεχομενα σου βγαζει την επιλογη με τι γλωσσα να γινει αναζητηση.

Ελληνικα : σου κανει αναζητηση μονο στους ελληνικους χαρακτηρες.

Αγγλικα : σου κανει αναζητηση μονο στους αγγλικους χαρακτηρες.

Τυπικο abc : σου κανει αναζητηση και στα ελληνικα αλλα και στα αγγλικα αλλα και αλφαβητικα.

 

Λιγο υπομονη δεν κανει κακο ωσπου να παρεις απαντηση και υπαρχει και ενα manual.

 

Τhanks!!!! :D

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα 3gp εχουν ηδη χαμηλη ποιοτητα και ειδικα ο amr ηχος τους των 8000Hz ειναι τοσο χαλια που ακομη και αν τα μετατρεψεις σε mp4 θα ειναι ιδια χαλια με τα 3gp.

 

Σε καθε περιπτωση, ο ImToo 3GP Video Converter ειναι εξαιρετικος μετατροπεας αναμεσα σε αρκετες μορφες βιντεο. Δεν ειναι δωρεαν αλλα μπορεις ευκολα να εντοπισεις "κλειδακια"! ;)

Το βρηκα και το κατεβασα και βρηκα και κλειδακια αλλα δεν μπορω να πω οτι το κινητο τα παιζει καλα τα ΜΡ4,γιατι δεν υποστηριζει αρχεια AAC που ειναι ο ηχος στα ΜΡ4.Κριμα :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...