Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχει παρατηρήσει κάποιος φίλος την ένδειξη σήματος του Κ750 ? (δηλαδή αν έχει καλό σήμα)

Το έβαλα δίπλα στο Κ700 και τα δύο με Cosmote δίκτυο και το Κ750 είχε δύο γραμμές λιγότερες σήμα.

Έχει αντιληφθεί κάποιος φίλος κάτι αντίστοιχο ?

 

kai kapoios allos filos eixe anaferei oti to sima toy 750 einai xeirotero apo to 700 kai to idio pisteyw ki egw,sto 700 liges fores epefte sthn 4i grammi kai spania stin 3i enw sto 750 spania einai stin 5i

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορεί κανένας να μου πεί πόσες σημειώσεις χωρούν μέσα στο Κ750ι ;

Αν γίνεται με λεπτομέρειες δηλαδή πόσα αρχεία και κάθε αρχείο πόσες γραμμές ή χαρακτήρες.Απο αυτό θα αποφασίσω αν θα το πάρω.Σας ευχαριστώ και περιμένω κάποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

kai kapoios allos filos eixe anaferei oti to sima toy 750 einai xeirotero apo to 700 kai to idio pisteyw ki egw,sto 700 liges fores epefte sthn 4i grammi kai spania stin 3i enw sto 750 spania einai stin 5i

 

Συγνώμη αλλά αυτό μπορεί απλώς να σημαίνει ότι υπάρχει διαφορετική διαβάθμιση στην ένδειξη σήματος

http://briefcase.pathfinder.gr/download/LL_NEO/5373/187775/0/sig80.JPG

Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι

Link to comment
Share on other sites

Για τη διαχειριση των αρχειων του υπαρχει μεσα στη συσκευασια το καλωδιο usb.

Οσο για τη μεταφορα του τηλεφωνικου καταλογου, στο 6230 που εχεις, μεταφερεις ολες τις επαφες σου στην καρτα sim και μετα τις περνας ευκολα στο 750i...

Μέσω της sim είναι ο χειρότερος τρόπος να μεταφέρεις τις επαφές. Ο πιο απλός τρόπος να πάνε οι επαφές όπως αριβώς είναι στο 6230, είναι μέσω bluetooth/αποστολή όλες και φυσικά μέσω υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αυτό μπορεί απλώς να σημαίνει ότι υπάρχει διαφορετική διαβάθμιση στην ένδειξη σήματος

 

δεν αποκλείεται,αλλα θα ήταν πιο ισχυρη η αποψή σου αν ήταν δυο τελείως διαφορετικά κινητα,εφόσον μιλαμε για συγγενικά μοντέλα ειναι λιγοτερο πιθανο να εχουν αλλαξει τη διαβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αγόρασε χθες η αδελφή μου το κ750i και το joystick δεν πήγαινε ούτε πάνω ούτε δεξια(δεν ανταποκρινότανε η συσκευή καθόλου)!

 

Θα το πάει αύριο στην αντιπροσωπεία!

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα κανει γιατι συμαβαινουν αυτα..οσο για το κινητο απορω που δεν υπαρχει προγραμμα να βλεπουμε ολα τα περιεχομενα καρτας και μνημης σε μια εφαρμογη...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια σας εχει τυχει να πηγενει πχ πορτοκαλι αν μιλατε για ωρα και οταν το κλεισετε μετα απο καποια ωρα ανεβενει λιγο :X
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια σας εχει τυχει να πηγενει πχ πορτοκαλι αν μιλατε για ωρα και οταν το κλεισετε μετα απο καποια ωρα ανεβενει λιγο :X

file nai egw pantos to exw proseksei!!!kalh fash!!meta apo ligo otan ksekourazete to kinhto ksanapernei ta panw tou!!!!!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

file nai egw pantos to exw proseksei!!!kalh fash!!meta apo ligo otan ksekourazete to kinhto ksanapernei ta panw tou!!!!!! :D :D

Καλά, αυτό συμβαίνει με διάφορα κινητά. Το Ε700, το Τ610 και το 8310. Πιο πριν δεν θυμάμαι...

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Μάλλον για φυσιολογική συμπεριφορά των μπαταριών πρόκειται.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα σας πω κάτι που συνεύει σε 2 φίλους μου σήμερα και δεν ξέρω τι γίνεται. Ο ένας εχει το Κ750 και ο άλλος το 6680.

 

Κάθε φορά που πάει να στείλει κάποιος απο τους δύο με bluetooth στον άλλον το k750 κάνει restart. Tο παράξενο είναι οτι αυτό γίνεται μόνο όταν εχει να στειλει/παραλάβει από το 6680, με όλα τα άλλα κινητά που εχουμε δοκιμάσει δουλεύει κανονικά.

 

Και το πιο παράξενο είναι ότι πριν απο 2 μέρες επικοινωνούσανε μια χαρά. Δεν ξέρω αν πειράξανε τιποτα.... εγώ πάντος μια λογική απάντηση δεν μπόρεσα να δώσω.

 

Εχει κανείς καμοια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα σας πω κάτι που συνεύει σε 2 φίλους μου σήμερα και δεν ξέρω τι γίνεται. Ο ένας εχει το Κ750 και ο άλλος το 6680.

 

Κάθε φορά που πάει να στείλει κάποιος απο τους δύο με bluetooth στον άλλον το k750 κάνει restart. Tο παράξενο είναι οτι αυτό γίνεται μόνο όταν εχει να στειλει/παραλάβει από το 6680, με όλα τα άλλα κινητά που εχουμε δοκιμάσει δουλεύει κανονικά.

 

Και το πιο παράξενο είναι ότι πριν απο 2 μέρες επικοινωνούσανε μια χαρά. Δεν ξέρω αν πειράξανε τιποτα.... εγώ πάντος μια λογική απάντηση δεν μπόρεσα να δώσω.

 

Εχει κανείς καμοια ιδέα?

Ακριβώς το ίδιο έκανε και εμένα όταν δοκίμασα να στείλω μια φωτογραφία με BT σε ένα 6680. Εμένα έκανε restart και το Nokia απλώς έχανε τη σύνδεση (αφού το δικό μου έσβηνε) αλλά δούλευε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αυτό μπορεί απλώς να σημαίνει ότι υπάρχει διαφορετική διαβάθμιση στην ένδειξη σήματος

 

δεν αποκλείεται,αλλα θα ήταν πιο ισχυρη η αποψή σου αν ήταν δυο τελείως διαφορετικά κινητα,εφόσον μιλαμε για συγγενικά μοντέλα ειναι λιγοτερο πιθανο να εχουν αλλαξει τη διαβαθμιση

 

Σήμερα το σύγκρινα με διάφορα άλλα κινητά στο ίδιο δίκτυο και η διαφορά σήματος είναι αρκετά αισθητή, το Κ750 έχει το πιο ασθενές σήμα :confused:

Αυτό που μένει τώρα να συγκρίνουμε είναι σε περιοχή που τα κινητά έχουν σήμα και δεν έχουν (δηλαδή είναι οριακό) αν μπορούμε να κάνουμε κλήση και να μιλήσουμε όταν τα άλλα κινητά μπορούν να πραγματοποιήσουν κλήση, ώστε να διαπιστώσουμε αν είναι θέμα διαβάθμισης της ένδειξης ή πρόβλημα σήματος της συσκευής.

 

Ακόμα έχω διαπιστώσει ότι η ένδειξη σήματος είναι λίγο "ανήσυχη"... :wacko: (με την καλή έννοια φυσικά... :D ), δηλαδή παίζει πάνω κάτω σχετικά εύκολα, με το κινητό ακίνητο στην ίδια θέση.

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα

Ισως είμαι λίγο Off topic, αλλά που μπορώ να βρώ Ελληνικά MP3?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα στο PC την εφαρμογή διαχείρησης κινητών Mobiledit, το πρόγραμμα είναι πολύ καλό με πολλές δυνατήτητες, έχει πλήρη διαχείρηση κινητού και memory stick, backup όλου του κινητού (και δυνατότητα restore),συγχρονισμός κλπ.

 

Αυτό που με χάλασε δεν έχει σχέση με την εφαρμογή αυτή αλλά με την διαπίστωση που έχει να κάνει με το σήμα του κινητού Κ750 το οποίο στις μετρήσεις που υπάρχουν σε αυτήν την εφαρμογή (στο ίδιο πάντα δίκτυο cosmote) ενό στο Κ750 το σήμα ήταν στο 50% σε πέντε άλλες συσκεύες που τις μέτρησα ήταν στο 70 με 72%. (η ένδειξη αυτή σήματος της εφαρμογής πρέπει να είναι αξιόπιστη γιατί είναι σε -dBm και απο ότι είδα δεν αντιστοιχούσε πάντα απόλυτα με την ένδειξη σήματος που είχε η οθόνη του κινητού).

 

Άρα αυτό που ελπίζαμε ότι το χαμηλό σήμα του Κ750 εν συγκρίση με τα υπόλοιπα κινητά μπορεί να είναι και απλά ότι υπάρχει διαφορετική διαβάθμιση στην ένδειξη σήματος μάλλον δεν ισχύει...

Οι φίλοι που έχουν το κινητό έχουν διαπιστώσει το όχι καλό σήμα του κινητού ή μήπως έχει πρόβλημα η συσκεύη μου ? (πάντα σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά στο ίδιο δίκτυο).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μερικες γενικες παρατηρησεις:

 

1. Για το σημα του κινητου συμφωνω και εγω οτι δεν ειναι ο,τι καλυτερο, βασικα πρεπει να ειναι απο τα πιο χαμηλα αλλα προς το παρον δε μου εχει δημιουργησει προβλημα...

2. Αυτο που λετε για την ενδειξη της μπαταριας δεν ειναι τιποτα περιεργο αλλα συμβαινει επειδη το κινητο υπολογιζει το ποσοστο της, συμφωνα με τη χρηση που γινεται την εκαστοτε στιγμη. Δηλαδη οταν το χρησιμοποιεις πολυ, το ποσοστο δειχνει συμφωνα με τη συγκεκριμενη χρηση τον υπολειπομενο χρονο. Το ιδιο συμβαινει και οταν δεν χρησιμοποιειται... Πιστευω να εγινα κατανοητος :)

 

@airb: Το link σου, μου εμφανισε την 1.6.9...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα refresh στο browser , η δοκίμασε να σβήσεις την cache του explorer γιατί έχει κρατήσει την παλιά εικόνα της σελίδας
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στο σήμα του κινητού, αυτό που έχω παρατηρήσει πρακτικά εγώ είναι ότι σε σχέση με το Τ610 και το 6230 που επίσης έχω, το Κ750i πιάνει και κυρίως διατηρεί πολύ καλύτερο σήμα σχεδόν σε όλη την Αθήνα. Δεν ξέρω κατά πόσο το Τ610 και το 6230 είναι καλά σε σήμα, αλλά σίγουρα το 750i είναι καλύτερο ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

πόσα sms χωράει το κινητό? μπορείς να αποθηκεύσεις μηνύματα και στην κάρτα μνήμης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατέβασα το disc2phone και είναι πολύ καλό!!! Κατεβάζει τους τίτλους του cd και συμπιέζει τα τραγούδια που θέλουμε και τα βάζει κατευθίαν στην κάρτα. Εντομεταξύ μετά την τελευταία αναβάθμηση του κινητού το mp3 player εμφανίζει κανονικά και τα Ελληνικά. Αν θέλετε το disc2phone θα το βρήτε στην υποστήρηξη του S710a ( http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10179 )
Link to comment
Share on other sites

Eμένα παιδιά μου φαίνεται ότι το 6680 με το Κ750 βγάζουν ισάξιες φωτογραφίες.Εχω βγάλει 2 φωτογραφίες με τα 2 κινητά και μου φαίνονται ίδιες
Link to comment
Share on other sites

To ξέρατε ότι το Κ750 παίζει και παιχνίδια java που παίζουν σε smartphone s60;Δοκίμασα το fifa2005,splinter cell,booble booble
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...