Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, πιστός στο ραντεβού του Ιούλη με την SE κτύπησα και εγώ το κινητάκι.

Για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια πήρα Branded κινητό λόγω επιδότησης.

 

Τι έκτρωμα ήταν αυτό ?

Βέβαια τώρα πια είναι debranded χάρη στον γνωστό ζωγράφο.

Καμία σχέση με το Live. Άλλο κινητό έγινε.

Τι κάνουν στα κινητά οι κακούργοι.

Έλεος ρε παιδιά. !

 

Ένα πράγμα που δεν μου άρεσε ήταν το ότι το κινητό "κάθεται" πάνω στο καπάκι της κάμερας και δυστυχώς στα κινητά είναι και το σημείο που φθείρονται περισσότερο.

Δεν έχω προλάβει να το δω καλά, είναι και αφόρτηστο ακόμα. 50% είχε από την μάνα του.

Η αίσθηση του είναι αρκετά στιβαρή, περισσότερο από την πλαστικίλα του κ700.

Και η οθόνη του αισθητά αλλά όχι σε σημείο να σου πέφτει το σαγόνι είναι ανώτερη απο τον προκάτοχό του.

Συνεργάστηκε άψογα με το FMA και μετέφερα μεσω Bluetooth τις επαφές μου.

Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις.

Άντε να γεμίσω και την καρτούλα την 1gb με mp3ακια...

 

Περισσότερα αφού το ξεψαχνίσω.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως θα μεταφερω τις επαφες μου εκτος απο outlook στον υπολογιστη? υπαρχει αλλο προγραμμα μονο για αυτη τη δουλεια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλεγω Ηχο Κλησης απο το προφιλ έχω τη δυνατοτητα να επιλεξω mp3 απο το Memory Stick.

 

Όταν επιλεγω Ηχο κλήσης για μια επαφή δεν μου δειχνει τα περιεχομενα του Memory Stick.

Μηπως ειναι κάποια ρύθμιση που δεν προσεξα ή δεν γινεται; και

αν δεν γινεται ποιος ο λόγος;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση, εγω εχω βαλει στο κινητο περιπου 15 mp3.

Παταω αναπαραγωγη μεσων, μετα παταω ολη η μουσικη, μετα προσθετα, ταξινομηση και τιτλος. Ταξινομουνται λοιπον τα τραγουδια συμφωνα με τον τιτλο τους και αρχιζουν να παιζουν. Μολις φτανω στο 10ο περιπου τραγουδι, η ταξινομηση χανεται και αρχιζουν να επαναλαμβανονται τραγουδια που εχω ηδη ακουσει. Τι φταιει? Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να διορθωσω αυτο το προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρασα χθες το απόγευμα από το μαγαζί της TIM στην Πατησίων (ανάμεσα στις πλατείες Αμερικής και Κολιάτσου) και μου είπαν ότι το κινητό έχει 395€!

Επίσης, παραδίπλα σε ένα QTel (αν δεν κάνω λάθος) μου είπαν ότι δεν το έχουν ακόμα (!!!!!) και ότι όταν τους έρθει σε λίγες ημέρες θα κάνει περίπου 390€!

Πάμε καλά;

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις που θα βρω φθηνα memory sticks 128μΜΒ στη σαλονικα? εννοω κατω απο 30 ευρω

Τα TRANSCEND φίλε μου κοστίζουν 28 ευρώ. Πιο φτηνά δεν νομίζω ότι υπάρχουν. Στο Πλαίσιο θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρασα χθες το απόγευμα από το μαγαζί της TIM στην Πατησίων (ανάμεσα στις πλατείες Αμερικής και Κολιάτσου) και μου είπαν ότι το κινητό έχει 395€!

Επίσης, παραδίπλα σε ένα QTel (αν δεν κάνω λάθος) μου είπαν ότι δεν το έχουν ακόμα (!!!!!) και ότι όταν τους έρθει σε λίγες ημέρες θα κάνει περίπου 390€!

Πάμε καλά;

 

;)

Ainte autoi exoun xazepsoi!!anti na katebainei h timh tou kinhtou autoi thn anebazoun!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλεγω Ηχο Κλησης απο το προφιλ έχω τη δυνατοτητα να επιλεξω mp3 απο το Memory Stick.

 

Όταν επιλεγω Ηχο κλήσης για μια επαφή δεν μου δειχνει τα περιεχομενα του Memory Stick.

Μηπως ειναι κάποια ρύθμιση που δεν προσεξα ή δεν γινεται; και

αν δεν γινεται ποιος ο λόγος;

 

ευχαριστω

συγνωμη φιλε μου αλλα για να καταλαβω καλυτερα οταν δηλαδη πας να επιλεξεις αποτο προφιλ σου ηχο κλησης δεν σου εμφανιζει καθολου τα αρχεια mp3 που εχεις μεσα στην καρτα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη φιλε μου αλλα για να καταλαβω καλυτερα οταν δηλαδη πας να επιλεξεις αποτο προφιλ σου ηχο κλησης δεν σου εμφανιζει καθολου τα αρχεια mp3 που εχεις μεσα στην καρτα?

 

απο το προφιλ τα βλεπω ολα!

 

απο τις επαφες μονο της μνημης τηλεφωνου, όχι του Stick!

Link to comment
Share on other sites

απο το προφιλ τα βλεπω ολα!

 

απο τις επαφες μονο της μνημης τηλεφωνου, όχι του Stick!

 

Γιατι δεν κανεις το αλλο?

Πηγαινεις στα mp3, διαλεγεις το mp3 που θελεις, πατας προσθετα, μετα πατας χρηση ως, ηχος κλησης επαφης και μετα διαλεγεις την επαφη που θες. :)

Link to comment
Share on other sites

απο το προφιλ τα βλεπω ολα!

 

απο τις επαφες μονο της μνημης τηλεφωνου, όχι του Stick!

Μια χαρά θα έπρεπε να τα βλέπεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις το αλλο?

Πηγαινεις στα mp3, διαλεγεις το mp3 που θελεις, πατας προσθετα, μετα πατας χρηση ως, ηχος κλησης επαφης και μετα διαλεγεις την επαφη που θες. :)

 

 

σε ευχαριστω φιλε! αυτο μου δουλεψε!

 

Αν όμως παω σε μια επαφη πατησω Προσθετα - Επεξ. Επαφης - 2 φορες δεξια το joystick στην Καρτελα με τον Ηχο κλησης και πατησω Προσθηκη δεν μου

δειχνει τα περιεχομενα του Στικ!

 

Αν συμβαινει και σε αλλους τοτε προκειται για bug αλλιως καποια ρυθμιση

στο δικο μου κινητο θα φταιει!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο πρόγραμμα για να κάνω εγγραφή βίντεο πάνω απο 10 sec που μου κάνει το κινητό?

Ενεργοποίηση video, Ρυθμίσεις, Τρόπος Λήψης --> Επιλογή "Υψηλή ποιότητα video" (αυτή δίνει και απεριόριστη διάρκεια, σε αντίθεση με την επιλογή "Για MMS"). Περισσότερες λεπτομέρειες στο manual...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο πρόγραμμα για να κάνω εγγραφή βίντεο πάνω απο 10 sec που μου κάνει το κινητό?

Για να γράφεις video πάνω από 9 ή 10 δευτερόλεπτα πρέπει να αλλάξεις τη ρύθμιση εγγραφής, η οποία προφανώς θα είναι ρυθμισμένη για mms.

Το γράφει στο manual και σε προηγούμενες σελίδες! Edit: ...και στο παραπάνω Post...

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση και στο τελευταιο βημα το προγραμμα δεν κανει τιποτα, ο δεικτης μενει κολλημενος στο 0%

Εχει κανει σε κανεναν κατι παρομοιο; Που μπορει να οφειλεται;

 

...και σε μένα τα ίδια... :cry: :confused: :mad:

Θα δοκιμάσω την λύση του MultiPetros και είδομεν... :rolleyes: ...αν και χωρίς firewall στο νετ είναι λίγο... :w00t:

 

Πρέπει να επενεργοποιήσεις το firewall προτού προβείς σε αναβάθμιση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν υπαρχει IR remote control για το κινητο μας; :cool:

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω παιρνω το 750 την παρασκευη.ξερετε κανενα προγραμμα που να διαχειριζεται τα αρχεια του.α και κατι αλλο απο το νοκια 6230 που εχω πως μπορω να περασω τον τηλεφωνικο καταλογο στο 750?

 

filika

have fun

Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω παιρνω το 750 την παρασκευη.ξερετε κανενα προγραμμα που να διαχειριζεται τα αρχεια του.α και κατι αλλο απο το νοκια 6230 που εχω πως μπορω να περασω τον τηλεφωνικο καταλογο στο 750?

 

filika

have fun

 

Για τη διαχειριση των αρχειων του υπαρχει μεσα στη συσκευασια το καλωδιο usb.

Οσο για τη μεταφορα του τηλεφωνικου καταλογου, στο 6230 που εχεις, μεταφερεις ολες τις επαφες σου στην καρτα sim και μετα τις περνας ευκολα στο 750i...

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως παω σε μια επαφη πατησω Προσθετα - Επεξ. Επαφης - 2 φορες δεξια το joystick στην Καρτελα με τον Ηχο κλησης και πατησω Προσθηκη δεν μου

δειχνει τα περιεχομενα του Στικ!

 

Αν συμβαινει και σε αλλους τοτε προκειται για bug αλλιως καποια ρυθμιση

στο δικο μου κινητο θα φταιει!

 

Στο δικο μου το κινητο παντως, τα δειχνει ολα τα αρχεια που υπαρχουν στο memory stick.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει παρατηρήσει κάποιος φίλος την ένδειξη σήματος του Κ750 ? (δηλαδή αν έχει καλό σήμα)

Το έβαλα δίπλα στο Κ700 και τα δύο με Cosmote δίκτυο και το Κ750 είχε δύο γραμμές λιγότερες σήμα.

Έχει αντιληφθεί κάποιος φίλος κάτι αντίστοιχο ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε ioterl , αλλά αγόρασα ήδη σήμερα το Mobile Action MA-720 Bluetooth Adaptor (το οποίο είναι upgrade του MA-700 ) και έχει τη δυνατότητα της εγκατάστασης του Microsoft Bluetooth Driver (αντί μόνο του Mobile Action driver ) και έχει την επιλογή Send to Bluetooth με δεξί κλικ σε κάθε file και βγάζει εικονίδιο στη

taskbar με πολλές επιλογές.Εγκαθιστώντας το mobile action driver δεν έχεις αυτές

τις επιλογές.Ελπίζω να λειτουργεί με τη Sony Ericsson PC Suite ,άλλα δεν μπορώ

να το ελέγξω αυτό γιατί ακόμη δεν αγόρασα το Κ750.

 

Αν συνεργάζεται με Microsoft Bluetooth Driver τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το Sony Ericsson PC Suite

Link to comment
Share on other sites

...και σε μένα τα ίδια... :cry: :confused: :mad:

Θα δοκιμάσω την λύση του MultiPetros και είδομεν... :rolleyes: ...αν και χωρίς firewall στο νετ είναι λίγο... :w00t:

 

Δοκίμασες πρώτα να εγκαταστήσεις τον Update Service driver από τη sonyericsson?

vgenop
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...