Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεία σας παιδία, εδώ κ 3 μέρες έχω παρει το κ750ι (λίγο καθηστεριμένα αλλα τώρα έκανα αναβάθμιση συσκευής) Φοβερο κινητό by the way!!!

Επειδη όσο διάβαζα πληροφορίες στο θέμα τόσο μπεδρευόμουν μπορεί καποιος να με βοηθήσει στα βασικα για το κινητο? οπως πια firware εχώ κ πως κάνω αναβάθμηση από το νετ? PM me plzzzzzz

 

Mήπως ξέρετε κανένα site με application & games?

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Η ζωη εχει γινει τοσο δυσκολει που απαιτει 2 δουλειες για να τα βγαλεις περα(σχετικο αυτο). Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως αυτος καταφερνει να ειναι μηχανικος αυτοκινητων πωλητης κινητων !! Αφου δεν το πηρε αυτος να περασει καμια φλαντζα παλι καλα !!! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδία, εδώ κ 3 μέρες έχω παρει το κ750ι (λίγο καθηστεριμένα αλλα τώρα έκανα αναβάθμιση συσκευής) Φοβερο κινητό by the way!!!

Επειδη όσο διάβαζα πληροφορίες στο θέμα τόσο μπεδρευόμουν μπορεί καποιος να με βοηθήσει στα βασικα για το κινητο? οπως πια firware εχώ κ πως κάνω αναβάθμηση από το νετ? PM me plzzzzzz

 

Mήπως ξέρετε κανένα site με application & games?

 

thanx

Τα βασικά για το κινητό σου, πως θα δεις την έκδοση του firmware κλπ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

Εφαρμογές και παιχνίδια για το κινητό σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79372

Αναβάθμιση του κινητού

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74767

Link to comment
Share on other sites

Η ζωη εχει γινει τοσο δυσκολει που απαιτει 2 δουλειες για να τα βγαλεις περα(σχετικο αυτο). Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως αυτος καταφερνει να ειναι μηχανικος αυτοκινητων πωλητης κινητων !! Αφου δεν το πηρε αυτος να περασει καμια φλαντζα παλι καλα !!! :rolleyes:

Καλό θα του έκανε. Αλλαγή φλάντζας, πλυσιματάκι, γρασάρισμα. Όλα τα σχετικά.:p

Link to comment
Share on other sites

Τα βασικά για το κινητό σου, πως θα δεις την έκδοση του firmware κλπ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

Εφαρμογές και παιχνίδια για το κινητό σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79372

Αναβάθμιση του κινητού

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74767

Ευχαριστω geofil

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω geofil

Παρακαλώ. Ένα ευχαριστώ αρκεί:)

 

Τα link που σου έδωσα είναι αρκετές σελίδες αλλά και απορίες σου ήταν αρκετές. Καλό διάβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια φιλη εχει το Κ750ι εδω και 6-7 μηνες και πριν πολυ καιρο αρχισε να της κανει κατι περιεργα πραγματα(εσβηνε μονο του τα sms και δεν μπορουσε να ανοιξει τον φακελο με τα παιχνιδια ή τον φακελο με τα προγραματα).Εγω του εκανα αναβαθμιση αλλα τιποτα(του ειχα βαλει την R1A9xx).Το κινητο συνεχιζε τα προβληματα και τα εκανε συχνοτερα.Πριν 3 εβδομαδες μου το ξαναεδωσε να του κανω αναβαθμιση και του εβαλα την τελευταια που ειχε η SE. Δεν εγινε τιποτα απολυτως, το μονο που δεν γινεται τωρα ειναι το να μην της σβηνει τα sms.Μηπως ξερει κανενας τι πρεπει να για να λυθει το προβλημα με τα παιχνιδια ή γενικα τα προβληματα με το κινητο????

AMD Rulez :alien:

Για σενα μια ζωη Λυκοβρυσαρα μου θα τραγουδω..........Και του χρονου σε πιο μεγαλα σαλονια.......

Link to comment
Share on other sites

Μια φιλη εχει το Κ750ι εδω και 6-7 μηνες και πριν πολυ καιρο αρχισε να της κανει κατι περιεργα πραγματα(εσβηνε μονο του τα sms και δεν μπορουσε να ανοιξει τον φακελο με τα παιχνιδια ή τον φακελο με τα προγραματα).Εγω του εκανα αναβαθμιση αλλα τιποτα(του ειχα βαλει την R1A9xx).Το κινητο συνεχιζε τα προβληματα και τα εκανε συχνοτερα.Πριν 3 εβδομαδες μου το ξαναεδωσε να του κανω αναβαθμιση και του εβαλα την τελευταια που ειχε η SE. Δεν εγινε τιποτα απολυτως, το μονο που δεν γινεται τωρα ειναι το να μην της σβηνει τα sms.Μηπως ξερει κανενας τι πρεπει να για να λυθει το προβλημα με τα παιχνιδια ή γενικα τα προβληματα με το κινητο????

δεν κανεις μια επαναφορα ρυθμισεων μηπως ερθει το κινητο στα "ισια" του.αν δεν γινει τιποτα και με αυτο,τοτε στειλτο για service.αλλωστε το κινητο εχει 2χρονια εγγυηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΥΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΑΙ ΝΑ ΑΝΑΒΕΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ???ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΕΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΥΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΑΙ ΝΑ ΑΝΑΒΕΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ???ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΕΝΟ

Κατ' αρχάς φίλε ZEBNI[/member], καλοσώρισες στο forum! :)

Προτού συνεχίσουμε με την απάντσηση στο ερώτημά σου θα ήθελα να σου συστήσω να μην κάνεις αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων για τη δημοσίευση οποιουδήποτε κειμένου. Τα κεφαλαία είναι ενοχλητικά και καθιστούν δυσανάγνωστες τις δημοσιεύσεις. Παράλληλα, η χρήση των κεφαλαίων γραμμάτων στη netiquette του Διαδικτύου, ισοδυναμεί με την αύξηση τόνου.

 

Και τώρα στο ερώτημά σου: Αυτό που βλέπεις (εξωτερικά) δεν είναι λαμπάκι, αλλά η θύρα υπέρυθρων. Μέσα εκεί όμως υπάρκει κι ένα λαμπάκι, το οποίο για να ανάψει πρέπει να πέσει κάτω του 4% η μπαταρία του κινητού.

Επίσης επειδή είναι εκεί μέσα και δεν είναι και τόσο έντονο και το πιο πιθανόν είναι πως στο φως της μέρας δεν το βλέπεις.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις μια επαναφορα ρυθμισεων μηπως ερθει το κινητο στα "ισια" του.αν δεν γινει τιποτα και με αυτο,τοτε στειλτο για service.αλλωστε το κινητο εχει 2χρονια εγγυηση.:)

 

Του εχω κανει επαναφορα ρυθμησεων πολλες φορες αλλα και παλι τιποτα.:(

AMD Rulez :alien:

Για σενα μια ζωη Λυκοβρυσαρα μου θα τραγουδω..........Και του χρονου σε πιο μεγαλα σαλονια.......

Link to comment
Share on other sites

Του εχω κανει επαναφορα ρυθμησεων πολλες φορες αλλα και παλι τιποτα.:(

τοτε στειλτο για service.δεν υπαρχει αλλη λυση! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λιγο ασχετο το θεμα αλλα μπορει να εχει απαντηθει και αλλου. Συγχωρεστε με που ρωταω αν ειμαι εκτοσ θεματος αλλα μου εχουν κανει δωρο απο αγγλια ενα κ750ι και το μενου του ειναι μονο στα αγγλικα. Καμμια ιδεα του πως να το μετρατρεψω στα ελληνικα χωρις να τρεχω στο service?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων:D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη φάση των πρώτων φορτίσεων της μπαταρίας και ακολουθώ τις συμβουλές σας σχετικά με πλήρη αποφόρτιση και μετά επαναφόρτιση! Επειδή όμως αύριο θα λείπω όλη μέρα και αναμένονται πολλά τηλέφωνα να πέσουν (ειδική μέρα αύριο), δεν θέλω ούτε να μείνω χωρίς τηλέφωνο, ούτε να το φορτίσω χωρίς να έχει αδειάσει πλήρως η μπαταρία του. Τι να του κάνω για να ξεφορτίσει; Παίζω με την κάμερα, πέφτει στο 9%. Την αφήνω, ξαναπάει στο 16%. Πίνει τίποτα αυτή η μπαταρία ρε παιδιά; Τι να κάνω για να την ξεφορτίσω πλήρως;

 

Ευχαριστώ!

 

Α ναι! Και με εκείνες τις ομάδες καλούντων, τι γίνεται; Παίζουμε μπάλα εδώ ή όχι;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη φάση των πρώτων φορτίσεων της μπαταρίας και ακολουθώ τις συμβουλές σας σχετικά με πλήρη αποφόρτιση και μετά επαναφόρτιση! Επειδή όμως αύριο θα λείπω όλη μέρα και αναμένονται πολλά τηλέφωνα να πέσουν (ειδική μέρα αύριο), δεν θέλω ούτε να μείνω χωρίς τηλέφωνο, ούτε να το φορτίσω χωρίς να έχει αδειάσει πλήρως η μπαταρία του. Τι να του κάνω για να ξεφορτίσει; Παίζω με την κάμερα, πέφτει στο 9%. Την αφήνω, ξαναπάει στο 16%. Πίνει τίποτα αυτή η μπαταρία ρε παιδιά; Τι να κάνω για να την ξεφορτίσω πλήρως;

 

Ευχαριστώ!

 

 

Ελεος.... ριξτου μια καλη φορτιση να σαι κομπλε και μην ασχολεισαι με καμερες και φρου φρου γι να σου κρατησει. επισης οι ενδειξεις της μπαταριας δεν πρεπει να λαμβανονται τοις μετρητοις. Τελος η μπαταριες της SE δεν εχουν τετοιου ειδους ευαισθησιες, και επιπροσθετα οι συγχρονες μπαταριες καλο ειναι να μην αποφορτιζονται τελειως...

 

ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΕΜΕ...

 

* το upgrade στο PC ποτε θα το κανουμε? :p :lol: ;)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη φάση των πρώτων φορτίσεων της μπαταρίας και ακολουθώ τις συμβουλές σας σχετικά με πλήρη αποφόρτιση και μετά επαναφόρτιση! Επειδή όμως αύριο θα λείπω όλη μέρα και αναμένονται πολλά τηλέφωνα να πέσουν (ειδική μέρα αύριο), δεν θέλω ούτε να μείνω χωρίς τηλέφωνο, ούτε να το φορτίσω χωρίς να έχει αδειάσει πλήρως η μπαταρία του. Τι να του κάνω για να ξεφορτίσει; Παίζω με την κάμερα, πέφτει στο 9%. Την αφήνω, ξαναπάει στο 16%. Πίνει τίποτα αυτή η μπαταρία ρε παιδιά; Τι να κάνω για να την ξεφορτίσω πλήρως;

 

Ευχαριστώ!

 

Μην αγχώνεσαι με την φόρτιση της μπαταρίας. Οι μπαταρίες του τύπου πολυμερών Λιθίου που τροφοδοτεί το Κ750 δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις και μην ακούς διάφορες φήμες για αδειάσματα-γεμίσματα και "τρίχες κατσαρές". Αν δεν την "φόρτωσες" τελείως, no problem. Χρησιμοποίησέ το τηλέφωνο όσο θές και φόρτωσέ την μπαταρία όποτε πρέπει έτσι ώστε να μην μείνεις από "καύσιμα". Ούτως η άλλως η διάρκεια ζωής της μπαταρίας έχει συγκεκριμένο κύκλο φορτίσεων (περίπου 500 κύκλους) και ισχύει η απλούστατη αρχή "όσο περισσότερο την χρησιμοποιείς τόσο λιγότερο θα σου κρατήσει" :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ ό,τι είδα εδώ σας μεταφέρω:

 

3. Πόση ώρα πρέπει να το φορτίσω για πρώτη φορά?

 

Τα κινητά έρχονται φορτισμένα από το εργοστάσιο για να τσεκαριστεί αν όντως δουλεύουν σωστά. Επειδή το απόθεμα της μπαταρίας που θα έχει μείνει στη μπαταρία είναι πολύ καιρό καλό θα ήταν η μπαταρία να αποφορτιστεί τελείως και μετά να φορτιστεί πρώτη φορά από μέρους σας. Η πρώτη φόρτιση να γίνει μέχρι να δείξει το κινητό ότι η μπαταρία φορτίστηκε. Αυτό για τις δώδεκα ώρες είναι μύθος. Τι 12 ώρες, τι 100 το αφήσετε το ίδιο θα φορτιστεί το κινητό. Όταν η μπαταρία δείξει πως φορτίστηκε μετά το κινητό δεν την φορτίζει. Αυτό άλλωστε φαίνεται και από το ότι ο φορτιστής κρυώνει.

Μετά την πρώτη φόρτιση η μπαταρία καλό θα ήταν να αποφορτιστεί τελείως (μέχρι να κλείσει μόνο του) και να φορτιστεί πάλι όσο χρειάζεται. Το ίδιο να γίνεται μέχρι την τρίτη φόρτιση.

 

Δεν ισχύει; Καλύτερα για εμένα!

ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΕΜΕ...

 

* το upgrade στο PC ποτε θα το κανουμε? :p :lol: ;)

 

Ωχ, μη μου πείτε... Και εδώ αυτός;;; Μα καλά ρε μεγάλε, γιατί δεν μ' αφήνεις στην ησυχία μου, όπου και να πάω με κυνηγάς; Πωπω, τι πάθαμε!!! :p :p :p :lol: :lol: :lol: :D

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει; Καλύτερα για εμένα!

:lol: :lol: :D

Όχι δεν ισχύει. Μην ακολουθήσεις καμία από αυτές τις "ξεπερασμένες" συμβουλές. Φόρτιζε το όποτε νομίζεις εσύ. Χωρίς κύκλους πλήρους φόρτισης-αποφόρτισης. Ακόμα και την πρώτη φόρτιση την κάνεις όποτε θες εσύ για όση ώρα θες εσύ.

 

BTW αυτό που έχεις με bold θα πρέπει να αφαιρεθεί από το FAQ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ξεφορτωθω το "vodafone" απο την αρχικη οθονη?

Δυστυχώς όχι. Ούτε εγώ θέλω να το βλέπω αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Ούτε εγώ θέλω να το βλέπω αλλα...

 

Να ρωτήσω κάτι εδώ; Το 6230 μου ήταν Vodafone branded, κακώς βέβαια, αλλά δεν το πήρα γραμμή όταν το αγόραζα... Νομίζω μέσα στο δίμηνο, το πήγα για αναβάθμιση λογισμικού και πολύ απλά ζήτησα να μη μου βάλουν το vodafone λογισμικό. Από τότε δεν έχω vodafone branded 6230. Έσβησα και με ντουκόχαρτο το σηματάκι απ' το πίσω μέρος (μοντελιστής γαρ, έγινε τέλεια η δουλειά) και όλα τέλεια. Δεν γίνεται κάτι ανάλογο και στο Κ750; Εγώ έχω κανονικό, αλλά ρωτάω για να ξέρω.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το unbranded έχω φίλε μου. Τέτοια λάθη δεν κάνω.

Αλλά το όνομα του παροχέα στην οθόνη δεν μπορείς να το ξεφορτωθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...