Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, τι να σας πω τώρα; Όλα δουλεύουν σωστά! Και το File Manager, τα πάντα! Και σας μιλάω σοβαρά, δεν έκανα ΤΙΠΟΤΑ!!!:wacko:

Τελικά δεν συνδέεται μόνο το παλιό καλό 6230 με τον υπολογιστή εύκολα και απλά. Έτσι;:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά δεν συνδέεται μόνο το παλιό καλό 6230 με τον υπολογιστή εύκολα και απλά. Έτσι;:)

:p :p :p

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Το "my phone explorer" είναι διαφορετικό απο το "Sony Ericsson File Manager"?

Αν ναι ποιές οι διαφορές;

ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

Το "my phone explorer" είναι διαφορετικό απο το "Sony Ericsson File Manager"?

Αν ναι ποιές οι διαφορές;

 

Ωραίο το MyPhoneExplorer... Άραγε θα δουλέψει και με άλλα τηλέφωνα (ΝΟΚΙΑ ας πούμε... χεχε)

 

Μία ακόμα ερώτηση: Ομάδες καλούντων, όπως στο ΝΟΚΙΑ (πάλι αυτό το ΝΟΚΙΑ αναφέρει τούτος, θα λέτε τώρα) που να χτυπάνε με συγκεκριμένο ήχο παίζουν εδώ; Όχι αλλάζοντας τον ήχο σε μία μία τις επαφές όμως. Απλά βάζοντάς τες σε ομάδα και καθορίζοντας τον ήχο των ομάδων.

 

Ευχαριστώ!

 

(Μπορώ να μεταφέρω τα αποθηκευμένα μηνύματα του ΝΟΚΙΑ στο 750; )

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Hello :)

 

Μόλις απέκτησα το K750i και σκέφτομαι να πάρω 1 Sony memory stick duo pro 2gb (από το ebay βεβαίως βεβαίως :cool: , γύρω στα 30-45 ευρώ υπολογίζω να μου κοστίσει συνολικά). Κάπου διάβασα ότι "this media does not support the playback of unsecured MP3 music files".

 

Βασικά η Sony το έχει κουράσει με copyright protection κτλ σε μουσικά cds, σε mp3 players και μάλιστα με προγράμματα τα οποία προκαλούν προβλήματα και έχουν οδηγήσει σε μηνύσεις και θάψιμο των mp3 players.

 

Για το λόγο αυτό θα ήθελα αν κάποιος έχει αγοράσει αυτή την κάρτα να μου πει αν θα μπορώ να μεταφέρω οποιοδήποτε mp3 από το pc μου στο memory stick και στη συνέχεια να βάλω την κάρτα μνημης στο κινητό μου και να ακούω τα mp3 μου κανονικά.

 

Ενδεικτικά παραθέτω το link για την κάρτα μνήμης που κοίταξα:

http://cgi.ebay.co.uk/Sony-2-GB-Hi-Speed-Memory-Stick-PRO-DUO-2GB-wiz-Adaptor_W0QQitemZ104750476416QQcategoryZ91513QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Αν μου απαντήσετε θα αγοράσω την κάρτα και θα σας πω και απόψεις σχετικά με τον πωλητή (κάνει αποστολή και στην Ελλάδα).

 

Ευχαριστώ :happy:

Butters

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, λογικά, αν η Sony έχει κάνει καμια χοντρή πατάτα, θα ισχύει το ίδιο και για την 64-άρα κάρτα που έχει μέσα το τηλέφωνο. Γιατί δεν δοκιμάζεις αυτή;

 

Πάντως, αν εννοείς το magicgate, απ' όσο έχω καταλάβει δεν μας περιορίζει τόσο πολύ. Δεν ξέρω κιόλας να σου πω βέβαια, αλλά... Κυκλοφορούν και άλλες μάρκες MemoryStick, γιατί θες να πάρεις της Sony; Εγώ της SanDisk ένα που έχω, του 1Gb, που είναι ΚΑΙ magicgate (νομίζω όλα τα duo είναι), παίζει κανονικά.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Hello :)

 

Μόλις απέκτησα το K750i και σκέφτομαι να πάρω 1 Sony memory stick duo pro 2gb (από το ebay βεβαίως βεβαίως :cool: , γύρω στα 30-45 ευρώ υπολογίζω να μου κοστίσει συνολικά). Κάπου διάβασα ότι "this media does not support the playback of unsecured MP3 music files".

 

Βασικά η Sony το έχει κουράσει με copyright protection κτλ σε μουσικά cds, σε mp3 players και μάλιστα με προγράμματα τα οποία προκαλούν προβλήματα και έχουν οδηγήσει σε μηνύσεις και θάψιμο των mp3 players.

 

Για το λόγο αυτό θα ήθελα αν κάποιος έχει αγοράσει αυτή την κάρτα να μου πει αν θα μπορώ να μεταφέρω οποιοδήποτε mp3 από το pc μου στο memory stick και στη συνέχεια να βάλω την κάρτα μνημης στο κινητό μου και να ακούω τα mp3 μου κανονικά.

 

Ενδεικτικά παραθέτω το link για την κάρτα μνήμης που κοίταξα:

http://cgi.ebay.co.uk/Sony-2-GB-Hi-Speed-Memory-Stick-PRO-DUO-2GB-wiz-Adaptor_W0QQitemZ104750476416QQcategoryZ91513QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Αν μου απαντήσετε θα αγοράσω την κάρτα και θα σας πω και απόψεις σχετικά με τον πωλητή (κάνει αποστολή και στην Ελλάδα).

 

Ευχαριστώ :happy:

Butters

 

Πού το διάβασες το bold;

Εγώ στην αγγελία διάβασα το εξής: This media does support the playback of unsecured MP3 music files.

 

ΑΓΟΡΑΣΕ ΑΦΟΒΑ! Έχει κι άλλες κάρτες αυτός να μου πάρεις κι εμένα μία;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πού το διάβασες το bold;

Εγώ στην αγγελία διάβασα το εξής: This media does support the playback of unsecured MP3 music files.

 

ΑΓΟΡΑΣΕ ΑΦΟΒΑ! Έχει κι άλλες κάρτες αυτός να μου πάρεις κι εμένα μία;

 

Πλάκα-πλάκα, ναι! Είναι καινούριες ή μεταχειρισμένες; Γιατί κάνει 125 η 2Gb απ' το ΠΛΑΙΣΙΟ, ενώ εσύ μας λες το 1/3 περίπου της τιμής... Αν είναι καινούριες, ψήνομαι κι εγώ!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτίσο αν περιλαμβάνεται στην εγγυση για το κ750 η βλάβη του joystick.

 

Νομίζω ότι είναι περιττή ερώτηση...

Αν το πρόβλημα δεν έχει δημιουργηθεί από δική σου κακή χρήση, πχ δεν έχεις "καρφώσει" με σφυρί το joystick ;) , τότε καλύπτεται.

 

Πρόσεξε μόνο που θα το πάς, για να μην ταλαιπωρηθείς...Διάβασε λίγο προς τα πίσω, να δείς τις εμπειρίες χρηστών...

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πω πω έχετε δίκιο! it DOES support mp3 files. είμαι τραγικός.. :wacko:

 

Ο συγκεκριμένος πωλητής είναι ebay shop, οπότε πουλάει μαζικά τέτοιες κάρτες και γενικά έχει κάνει πάνω από 2000 πωλήσεις με 99.9% θετικό feedback από τους πελάτες. Φυσικά υπάρχουν και άλλοι το ίδιο αξιόπιστοι με αρκετά φθηνές τιμές.

 

Βασικά τα πουλάει μέσω πλειστηριασμών (auctions), οπότε σήμερα ολοκληρώθηκε μια που παρακολουθούσα για την εν λόγω κάρτα:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=7628413605&rd=1&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT&rd=1

 

Η κάρτα τελείωσε γύρω στις 22 λίρες, δηλαδή περίπου 33 ευρώ + μεταφορικά έξοδα τα οποία προσδιορίζει για αποστολή σε όλον τον κόσμο στα 20 ευρώ (περίπου), δηλαδή σύνολο 50-55 ευρώ. Βασικά βρίσκομαι Αγγλία τώρα και τα μεταφορικά θα μου είναι πιο φθηνά. Ωστόσο μπορείτε να κάνετε μαζικές παραγγελίες αν έχετε γνωστούς για να τα μοιραστείτε :)

 

Αξίζει να σημειωθεί ότι η κάρτα έχει ένδειξη high-speed & η πραγματική χωρητικότητά της είναι 1.95 Gb (παλιότερες είχαν μειωμένη).

 

Μόλις την αγοράσω θα σας ενημερώσω σχετικά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωσέ μας, για ενημέρωσέ μας...

 

Πάντως, αρχίζω να το συμπαθώ τελικά αυτό το λαμπρό τηλεφωνάκι!:cool:

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αρχίζω να το συμπαθώ τελικά αυτό το λαμπρό τηλεφωνάκι!:cool:

:p :p :p

 

Άρχισες να το συνηθίζεις βλέπω.

Δεν ξέρω αν το έκανες ήδη αλλά ρίξε μια ματιά και στο FAQ για το Κ750 για να σου λυθούν και μερικές απορίες που μάλλον θα έχεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

Link to comment
Share on other sites

:p :p :p

 

Άρχισες να το συνηθίζεις βλέπω.

Δεν ξέρω αν το έκανες ήδη αλλά ρίξε μια ματιά και στο FAQ για το Κ750 για να σου λυθούν και μερικές απορίες που μάλλον θα έχεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

 

Να το συνηθίζω; ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!:yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Ειδικά αυτό το theme creator, είναι μεγάλο κόλλημα! Τα themes θα κάνουν και για το W800 του αδερφού μου, έτσι; Αχ να μην είχε το W700i autofocus, μου άρεσε εμφανισιακά περισσότερο... Αλλά δεν πειράζει, με τα 250 € που έκανε το 750, ήταν ΤΕΛΕΙΑ επιλογή!

 

Άντε να δούμε πότε θα δουλέψουμε και λίγο, να βγάλουμε τα λεφτά του έστω βρε αδερφέ!!!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του είναι τέλεια επιλογή έστω και αν είναι μοντέλο 1 χρόνου ήδη.

Για τα θέματα: ναι. Οτιδήποτε παίζει στο Κ750 παίζει και στο W800.

Και όσο για τα λεφτά και την δουλειά ηρέμησε. Μαζεύεις, μαζεύεις. Τι θα τα κάνεις;:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο πάει περίπου να αλλάξω την πρόσωψη και το joistick στο K750i?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο πάει περίπου να αλλάξω την πρόσωψη και το joistick στο K750i?

 

Τι του έκανες βρε;;;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

To joistik τον τελευταίο καιρό τα έχει παίξει!! Μιλάμε μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί πρεπει να το πατήσω 500 φορές την κατεύθηνση που θέλω. Η πρόσωψη έχει φθαρεί αρκετά και καλό θα ήταν να την αλλάξω. Πάντως μία φορά που προσπάθησα να την βγάλω δεν τα κατάφερα να βγάλω το μπροστηνό καπάκι μόνο το το πίσω. Μιας και αποτελεί το πιο ολοκληρωμένο κινητό που είχα δεν θα ήθελα να το πουλήσω για να πάρω κάποιο άλλο στην παρούσα φάση.

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

To joistik τον τελευταίο καιρό τα έχει παίξει!! Μιλάμε μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί πρεπει να το πατήσω 500 φορές την κατεύθηνση που θέλω. Η πρόσωψη έχει φθαρεί αρκετά και καλό θα ήταν να την αλλάξω. Πάντως μία φορά που προσπάθησα να την βγάλω δεν τα κατάφερα να βγάλω το μπροστηνό καπάκι μόνο το το πίσω. Μιας και αποτελεί το πιο ολοκληρωμένο κινητό που είχα δεν θα ήθελα να το πουλήσω για να πάρω κάποιο άλλο στην παρούσα φάση.

64 euro η προσοψη και 35 euro το joystic.σε επισημο sony ericsson service.παντως για να βρω προσοψη περιμενα 2 εβδομαδες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και δεν μου λέτε, μπορεί κανείς να βάλει άραγε την πρόσοψη του W700i; Με τα ίδια λεφτά; Το joystick μου είναι μια χαρά!:D

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Και δεν μου λέτε, μπορεί κανείς να βάλει άραγε την πρόσοψη του W700i; Με τα ίδια λεφτά; Το joystick μου είναι μια χαρά!:D

δεν νομιζω να γινεται γιατι το καπακι της καμερας εχει αλλη φιλοσοφια :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σε ενα ΤΙΜ shop μου είπε επιλέξη ο υπάληλος "Αν το πάς για αναβάθμηση θα σου αλλάξουν και την "φλάτζα" του Joistick"

 

Ισχύει κάτι τέτοιο?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σε ενα ΤΙΜ shop μου είπε επιλέξη ο υπάληλος "Αν το πάς για αναβάθμηση θα σου αλλάξουν και την "φλάτζα" του Joistick"

 

Ισχύει κάτι τέτοιο?

προφανως ο υπαλληλος η πλακα σου εκανε η ειναι ΑΣΧΕΤΟΣ.οτι κινητο εχω παει για αναβαθμιση ποτε δεν ειχα την πολυτελεια να μου αλλαξουν το jοystic.οσο για την "φλαντζα".μαλλον αυτος θα θελει αλλαγη :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...