Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To oti h fortisti mporei na ginete apo opoiodhpote shmeio kai na vriskete i sta8mi tis batarias isxuei, alla edw milame gia thn PRWTH FORA. Dhladh to site tin ericsson pou leei na fortisti i bataria toy bluetooth tin prwth fora prepei na einai 8 wres milaei gia 5 xronia prin? Epishs 2-3 fores 8a kanei adeiasma tis batarias k oxi ka8e fora.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοιταξτε λιγο στην υπογραφη μου το FAQ του k750i και δειτε για την μπαταρια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα φόρτισης, το εγχειρίδιο (manual ελληνιστί :p) αναφέρει:

 

Περιμένετε περίπου 4 ώρες ή μέχρι το εικονίδιο μπαταρίας να δείξει ότι η μπαταρία έχει φορτιστεί πλήρως.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα προβλήματα έχουν αναφερθει στο forum και δεν έχεις παρα να διαβάσεις μερικες σελίδες για να διαπιστώσεις οτι ποικίλουν. Βεβαια δεν τα παρουσιάζουν οοολα τα κ750 αυτα τα προβλήματα και σίγουρα δεν ειναι μονο τα SE που μπορεί να σου παρουσιάσουν προβλήματα. Ζούμε σε έναν σκληρό κόσμο :Ρ. Προσωπικά έχω δει μονο ένα κ700 που λειτουργεί άψογα επι ένα χρόνο, ενώ όλα τα λοιπά se που έχουν περάσει απο τα δικά μου χέρια ή απο χέρια φίλων, έχουν παρουσιάσει διάφορα προβλήματα. Όμως το οτι δεν γνωρίζω κανεναν στο περιβάλον μου που να έχει κάτι αλλο απο SE , είναι ένα γεγονός που κάτι έχει να πει για τις προτιμήσεις των καταναλοτών και για τις επιτυχημένες συσκευές της αγορας.

Προσωπική μου Άποψη για το κ750 (μετα απο 1 χρονο χρήσης). Πραγματοποιεί όσα υπόσχεται και μου έχουν μείνει μόνο δύο παράπονα λειτουργικότητας: Το πρωτο ειναι ο χρόνος λήψης φωτογραφιών. Είναι στιγμές που δεν θα σε πειράξει καθόλου αλλά και άλλες που θα πείς "έλα ρε φίλε, περίμενε λίγο να εστιάσω μην κουνιέσαι". Όπότε θα εισπράξεις το γνωστό σχόλειο " Άντε πετα το το κ750 ρε φίλε". Εαν μαλιστα τα υπολογίσει κανείς, Η μέγιστη ταχύτητα λήψης σε υψηλή ανάλυση είναι 6 με 9 φωτογραφίες το λεπτό. Κάτι που αποδεικνύεται τραγικό σε κάποιες περιπτώσεις.

Το δεύτερο αγκάθι στη σχέση μου με το κ750 ειναι το τραγικότατο ημερολόγιο που διαθέτει. Πλήρως άχρηστο, αποτελεί μοναδικό δείγμα άχρηστου προγραμμάτος. Ούτε καν δύσχρηστο δε θα το έλεγε κανείς. Με πολύ απλά λόγια είναι ενα ημερολόγιο που σου δείχνει ημερομηνίες και τίποτα παραπάνω.

Είμαι σίγουρος οτι η συντριπτική πλειοψηφία μπορεί να ζήσει μια χαρά με τα παραπάνω αγκαθάκια όπως κάνω κι εγώ. Απλά, εγώ τα βλέπω σαν τις μοναδικές πατάτες αυτης της συσκευής.

Geia sas paidia...Eimai kainourios sto forum kai epishs katoxos enos k750,prosfata agorasmenou.

Me aformh tis parapanw epishmanseis h8ela na pros8esw kai mia dikh mou, gnwsth se olous fantazomai: paizei poly xamhla tous hxous, an to sygrinoume me alla SE,kai eidika ta W( 800,550 ktl.)

Epishs h8ela na kanw dyo erwthseis poy isws exoyn apanth8ei se prohgoymenes selides, alla pou den eixa thn ypomonh na tis diavasw oles.

 

1) Yparxei eframogh poy na emfanizei tis photos twn epafwn se full screen kata thn eiserxomenh klhsh?

2) Yparxei mia pio praktikh free eframogh kleidwmatos arxeiwn ektos toy File_Protect ? To ekana install kai apodeixthke poly fazarioziko ...( an nai, poy ??? )

 

Ayta,thanks

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia...Eimai kainourios sto forum kai epishs katoxos enos k750,prosfata agorasmenou.

Me aformh tis parapanw epishmanseis h8ela na pros8esw kai mia dikh mou, gnwsth se olous fantazomai: paizei poly xamhla tous hxous, an to sygrinoume me alla SE,kai eidika ta W( 800,550 ktl.)

Epishs h8ela na kanw dyo erwthseis poy isws exoyn apanth8ei se prohgoymenes selides, alla pou den eixa thn ypomonh na tis diavasw oles.

 

1) Yparxei eframogh poy na emfanizei tis photos twn epafwn se full screen kata thn eiserxomenh klhsh?

2) Yparxei mia pio praktikh free eframogh kleidwmatos arxeiwn ektos toy File_Protect ? To ekana install kai apodeixthke poly fazarioziko ...( an nai, poy ??? )

 

Ayta,thanks

Για το πρώτο, Όχι δεν γίνεται κάτι τέτοιο

και για το δεύτερο ψάξε στο http://www.getjar.com/software/Java/Sony-Ericsson

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXXAXA

Καλα υπαρχει μελος σε αυτο το forum που εμπιστευεται πωλητη πολυκαταστηματος, και ειδικα Γερμανου, για την σωστη συντηρηση της συσκευης του?

Ρε παιδια, τι υπαρχει τοτε το myphone?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει 1000 φορές. Και για την φόρτιση και για τις συμβουλές φόρτισης των πωλητών του Γερμανού.

Οι 4 ώρες φόρτισης που αναφέρει το εγχειρίδιο είναι το μέγιστο. Είναι απίθανο να χρειαστεί τόσο. Ακόμα και για την πρώτη φόρτιση .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιά κάρτα μνήμης υποστηρίζει το κ750 και ποσο κανει μια 512?

thx a lot

 

Χρειαζεται memory stick duo ή memory stick duo pro(πιο γρηγορη)

 

Για μνημες δες στο http://www.photoagora.gr, εχει καλες τιμες

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Παντως σε σχεση με την φωτεινη οθονη του το κινητο κραταει αρκετες ημερες, μην τα θελουμε ολα δικα μας...

Για την ακρίβεια λίγα κινητά με τα χρώματα του Κ750 έχουν την αυτονομία του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!Εγω το πηρα εχτες και το ψαχουλευω ακομα.

Προς το παρο ειμαι ικανοποιημενος σε αντιθεση με την γυναικα μου που πηρε το Samsung D-600 και κολλησε στο πρωτο ανοιγμα.:X Αν και ολοι λενε οτι δεν βγαζει προβληματα.

Θα κανω Post αν εχω κατι νεοτερο

ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

opoios mporei as mou apantisei pls. molis pira to w810i. mporeite na mou peite posi wra prepei na to fortisw gia prwti fora kai an mporw na to exw anoixto mias kai 8elw polu na to anoiksw!!

 

To Manual λέει επακριβώς το πως θα φορτίσεις την μπαταρία του w810. Υποθέτω οτι οντως έχει μπαταρία Lithium. Αυτές οι μπαταρίες φορτίζονται ότι ώρα θες και όσο θες. Η πρώτη φόρτιση κρατάει περισσότερο αλλά σταματάει και αυτόματα απο το ίδιο το κινητό. Ο χρόνος εξαρτάται απο την ισχύ του φορτιστή και την χωρητικότητα της μπαταρίας (Δεν γνωρίζω εαν το w810 έχει τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά με το K750). Απο την πρώτη φόρτιση και μετά μην σκας για το θέμα. Όποτε γουστάρεις το φορτίζεις. Άλλωστε αν προσέξεις η SE επιτρέπει την φόρτιση του κινητού όση ώρα το έχεις συνδέσει στο PC. Δε πιστεύω να περιμένεις να αποφορτιστεί η μπαταρία για να μεταφέρεις αρχεία ?

 

Α! και στο Γερμανό δεν ήταν που μου είπαν να μην πάρω MSduo pro "Gaming" γιατί αυτές ειναι μονο για το Playstation? Μουχαχαχα τα ξεφτέρια μου! Για να δίνουν καμιά θηκούλα στις κυράτσες καλοί είναι... Σε όλα τα άλλα πρέπει να πέσεις στην περίπτωση την σπάνια την καλή για να βγεις κερδισμένος :Ρ

Link to comment
Share on other sites

 

Α! και στο Γερμανό δεν ήταν που μου είπαν να μην πάρω MSduo pro "Gaming" γιατί αυτές ειναι μονο για το Playstation? Μουχαχαχα τα ξεφτέρια μου! Για να δίνουν καμιά θηκούλα στις κυράτσες καλοί είναι... Σε όλα τα άλλα πρέπει να πέσεις στην περίπτωση την σπάνια την καλή για να βγεις κερδισμένος :Ρ

 

Χχαχαχαχαχαχα, ξεφτερια μου εσεις!!!

Λογω της δουλειας μου, εχει τυχει να εκπαιδευσω του πωλητες της FNAC για μια συγκεκριμενη κατηγορια.

Αν και off topic, θελω μονο να πω οτι ειναι οι εταιριες που θελουν ανειδικευτο προσωπικο, ωστε να μην εχει απαιτησεις μετα.

Αλλα εδω δεν μιλαμε για απλως ανειδικευτο προσωπικο, αλλα για φωστηρες!!!

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

σοβαρευτειτε λιγο....οι πωλητες πλαισιο-γεμανος κ σια ειναι ολοι τους αστερια.

ενναλακτικα μπορειτε να παρετε συμβουλη-γνωμη κ απο τον περιπτερα ακριβως απεναντι!!!

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε λίγο :offtopic: αλλά στο πλαίσιο έχει και μερικά παλληκάρια που κατέχουν.
Link to comment
Share on other sites

Περι μπαταριών ο λόγος για να μην ψαχνόμαστε.

Οδηγίες φόρτισης να παίρνουμε πάντα από τον κατασκευστή, εκτός αν είναι Κινέζικη απομίμιση.

Τα περισσότερα που αναφέρουν τα παιδιά είναι σωστά αλλά να έχουμε στο νου μας πάντα ότι οι μπαταρίες του K750i φυσάνε μεν, αλλά έχουν μικρό κύκλο ζωής <500 κύκλους πλήρων φορτίσεων πριν τα "φτύσουν" όπως και όλες οι Lith polymer εξάλλου. Αυτό πρακτικά σημαίνει 2 χρόνια ζωή με μέτρια χρήση.

Σίγουρα η συχνή χρήση του φορτιστή μειώνει τη ζωή της μπαταρίας και αν θέλουμε τη μέγιστη εκμετάλευση της μπαταρίας πρέπει να ακολουθούμε την παλιά μέθοδο "αδειάζει-γεμίζει". Παλιότερα βέβαια με τις Nicd και NiMg είχαμε το φαινόμενο "μνήμης" και έπρεπε ναείμαστε πολύ προσεκτικοί ,αλλά τουλάχιστον είχαμε >1500 κύκλων φορτίσεων.

Για να δούμε αν και πότε επιτέλους μας έλθουν οι μπαταρίες αλκοόλης να τελειώνουμε με τις φορτίσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Wow.. oute eixa kan proseksei to menu me tin apostoli.. Thnx

Ligo palio, alla : to dokimasa shmera me ena motorola kai den to dexetai,ws arxeio mh symvato. Ginetai mono metaksy SE syskevwn ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η τελευταία version;

Η R1CA021

(από το SEUS εκδόθηκε στις 22/05/06 και μέχρι στιγμής είναι διαθέσιμη μονάχα για το K750)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...