Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι το μεμπτο,οχι δεν εχω παρατηρησει...

Σκεφτομαι,δεν εχω αποφασισει τι μνημη να βαλω...ισως και με την 512 να κανω τη δουλεια μου οπως λες...αλλα η διαφορα στην τιμη με την 1Gb ειναι μικρη και η χωριτηκοτητα ειναι 2πλασια οποτε πιστευω πως συμφερει,απο αυτη την αποψη...

Απο την αλλη δε νομιζω να τη γεμισω την 1Gb οποτε αυτο σημαινειοτι δε θα κολλαει?Επειδη ειπες οταν αρχισει να γεμιζει...

Το ιδιο δε θα συμβαινει εξαλλου και στην 512 οταν αρχισει να γεμιζει?:worry:

 

Μηπως μπορεις να μου πεις πως να βγαλω την προσοψη ωστε να βγαλω και τη σκονη απο την οθονη?(για να μην κανω καμια βλακεια...)

 

Thank's a lot...

Το ίδιο ακριβώς θα συμβαίνει. Πάρε την 1GB καλύτερα :)

 

Να βγάλεις την πρόσωψη... Χμμμ, κανένα έγχορδο έχεις στο σπίτι; Γιατί χρειάζεσαι πένα!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατι το μεμπτο,οχι δεν εχω παρατηρησει...

Σκεφτομαι,δεν εχω αποφασισει τι μνημη να βαλω...ισως και με την 512 να κανω τη δουλεια μου οπως λες...αλλα η διαφορα στην τιμη με την 1Gb ειναι μικρη και η χωριτηκοτητα ειναι 2πλασια οποτε πιστευω πως συμφερει,απο αυτη την αποψη...

Απο την αλλη δε νομιζω να τη γεμισω την 1Gb οποτε αυτο σημαινειοτι δε θα κολλαει?Επειδη ειπες οταν αρχισει να γεμιζει...

Το ιδιο δε θα συμβαινει εξαλλου και στην 512 οταν αρχισει να γεμιζει?:worry:

 

Μηπως μπορεις να μου πεις πως να βγαλω την προσοψη ωστε να βγαλω και τη σκονη απο την οθονη?(για να μην κανω καμια βλακεια...)

 

Thank's a lot...

Εγώ χτύπησα πάντως μία 1Gb SONY κάρτα μνήμης με μόνο 31€ σύνολο (μαζί με τα μεταφορικά) από ebay. Πιστεύω είναι πολύ καλή τιμή. Βέβαια με τα κολλήματα που λέτε, θα είναι εκνευριστικό αλλά θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:

 

- Γίνεται να παίξει το Κ750 αρχεία .avi .mpg .wmv; Προφανώς η απάντηση είναι όχι, αλλά εννοώ πώς γίνεται να τα παίζει; Υπάρχουν προγράμματα μετατροπής; Ποια προτιμάτε; Και με τι χαρακτηριστικά γίνεται το encoding;

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:

 

- Γίνεται να παίξει το Κ750 αρχεία .avi .mpg .wmv; Προφανώς η απάντηση είναι όχι, αλλά εννοώ πώς γίνεται να τα παίζει; Υπάρχουν προγράμματα μετατροπής; Ποια προτιμάτε; Και με τι χαρακτηριστικά γίνεται το encoding;

Ειναι πολυ καλο το ImTOO 3GP Video Converter :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:

 

- Γίνεται να παίξει το Κ750 αρχεία .avi .mpg .wmv; Προφανώς η απάντηση είναι όχι, αλλά εννοώ πώς γίνεται να τα παίζει; Υπάρχουν προγράμματα μετατροπής; Ποια προτιμάτε; Και με τι χαρακτηριστικά γίνεται το encoding;

 

οχι δεν γινεται.:worry: εδω για ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟ & DVD

Mετατροπέας απο mpeg / mp4 ( PSP9 )

Ρυθμίσεις για το K750i στο PSP9

Μετατροπείς mpeg / mp4

Sony Mobile Media Maker το πρόγραμμα της Sony που κάνει τα DVD movies μετατροπή για το κινητό.

Μpegable Broadcaster or Mpegable X4 live

Ενας μικρός οδηγός για το MpegX4live

Reduce the size of MP3 files

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς θα συμβαίνει. Πάρε την 1GB καλύτερα

 

Να βγάλεις την πρόσωψη... Χμμμ, κανένα έγχορδο έχεις στο σπίτι; Γιατί χρειάζεσαι πένα!

Ok...Ναι,παιζω κιθαρα οποτε εχω πολλες πενες,πως α τη χρησιμοποιησω γι αυτη τη δουλεια ειναι το προβλημα!!!:rolleyes:

 

Εγώ χτύπησα πάντως μία 1Gb SONY κάρτα μνήμης με μόνο 31€ σύνολο (μαζί με τα μεταφορικά) από ebay. Πιστεύω είναι πολύ καλή τιμή. Βέβαια με τα κολλήματα που λέτε, θα είναι εκνευριστικό αλλά θα δείξει.

Αληθεια?Ειναι πολυ φθηνη...πραγματι πολυ καλη αγορα...

Θα ηθελα κι εγω να το κοιταξω...αλλα το προβλημα ειναι οτι μεχρι να ρθει θελει καμια 15αρα μερες απ'οτι ξερω...κι ισως να εχω φυγει για διακοπες και να μην εχω προλαβει να την παραλαβω....

 

Υ.Γ.Λετε να περιμενω τις εκπτωσεις?η δεν θα πεσει η τιμη τους?

Εγω βασικα δε το χω ψαξει αυτο...αλλα δε νομιζω να υπαρξουν μεγαλες διαφορες...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πάντως ήδη το quicktime στον υπολογιστή σου, χρησιμοποίησε αυτό. Απλά κάνεις export σε 3GP ή ΜΡ4. Είναι τα video format που καταλαβαίνει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 12 εργάσιμες ημέρες στην Omnitech Θεσ/νίκης , το κινητό μου επισκευάστηκε .Δεν δούλευε καθόλου η κάμερα (δεν άνοιγε καν) και στην απόδειξη γράφει επισκευή πλακέτας.
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ok...Ναι,παιζω κιθαρα οποτε εχω πολλες πενες,πως α τη χρησιμοποιησω γι αυτη τη δουλεια ειναι το προβλημα!!!:rolleyes:

Για πληροφορίες κοίτα στο http://www.seuniverse.com/servicemanual/3_00021-1_FEA209544_95UEN_Cs.html

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Exv ki egv to K750 alla ola ta video grafontai se .3gp. Pos a ginei na grafontai se mprfi .mp4 afou to upostirizei to kininto..

Απλώς δε γίνεται...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:

 

- Γίνεται να παίξει το Κ750 αρχεία .avi .mpg .wmv; Προφανώς η απάντηση είναι όχι, αλλά εννοώ πώς γίνεται να τα παίζει; Υπάρχουν προγράμματα μετατροπής; Ποια προτιμάτε; Και με τι χαρακτηριστικά γίνεται το encoding;

Αρχηγε,

Ψαξε για ενα προγραμματακι που λεγετε Total Video Converter. Δειτε το ολοι. Αξιζει αρκετα!

 

giarlos

Link to comment
Share on other sites

Exv ki egv to K750 alla ola ta video grafontai se .3gp. Pos a ginei na grafontai se mprfi .mp4 afou to upostirizei to kininto..

Τα υποστηριζει για να τα βλεπεις οχι για να τραβας σε αυτη την μορφη:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εδω θα ηθελα να ροτισω και εγω σχετικα με τις καρτες μνημης.Στο πλαισιο εχει μια transcend me 20 euros kai mia sony me 46 euros panta gia 512mb και θελω να ροτισω αν με τη sony θα ειναι πιο γρηγορη η πλοηγηση στις εικονες ας πουμε.επισις τι αλλα πλεονεκτηματα θα εχει?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ροτισω 1) τι διαφορες εχει mia transcend apo mia sony karta mnimis.gia paradeigma sto plaisio exei mia 512mb transcend(19 euros) kai mia sony(46euros).h soni einai pio grigorh sthn πλοηγηση στις εικονες ας πουμε? plz θελω τη βοθεια σας οσο αναφορα πια απο τις 2 να παρω
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ροτισω 1) τι διαφορες εχει mia transcend apo mia sony karta mnimis.gia paradeigma sto plaisio exei mia 512mb transcend(19 euros) kai mia sony(46euros).h soni einai pio grigorh sthn πλοηγηση στις εικονες ας πουμε? plz θελω τη βοθεια σας οσο αναφορα πια απο τις 2 να παρω

Γιατι μια Mercedes ειναι πιο ακριβη απο ενα Fiat;

Αν εχεις λεφτα θα παρεις την Sony, αν δεν εχεις, θα μαζεψεις και θα παρεις την Sοny :D :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρει το k750 απο το Δεκέμβριο και έχω κάνει και όλες τις αναβαθμίσεις. Τις τελευταίες μέρες εχω πρόβλημα με το joy stick, συγκεκριμένα προς τα κάτω δεν πιάνει θέλει δύναμη. Το καλύπτει η εγγύηση ? και πόσο καιρό θα κάνει να γίνει ?
Link to comment
Share on other sites

Ισως το καλύπτει ίσως όχι. ΑΝ είσαι τυχερός θα το καλύψει (αν δεν το έριξες κάτω για παράδειγμα). Βάλε 2-3 εβδομάδες...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το καλύπτει η εγγύηση. Δεν είναι ξένο σώμα αλλά μέρος του κινητού. Το πόσο θα κάνει εξαρτάται από το που θα το πας. Πάντως όχι 2-3 εβδομάδες. Αν είναι δυνατόν.
Link to comment
Share on other sites

Downloads logismikou - Sony Ericsson K750i

 

Edw tha vreis oti xreiazesai.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...