Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογή που ήταν προεγκατεστημένη στο Κ700; Δεν θυμάμαι να υπήρχε κάτι τέτοιο.

Τι ακριβώς έκανε;

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές που υποτίθεται ότι κάνουν κάτι τέτοιο. Αν θες κάποια εδική, πες το.

 

ειχε μια τετοια εφαρμογη το κ700 αλλα δεν θυμαμαι πως λεγοταν.ξερεις καποια αλλη?πες μου που μπορω να την βρω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχε μια τετοια εφαρμογη το κ700 αλλα δεν θυμαμαι πως λεγοταν.ξερεις καποια αλλη?πες μου που μπορω να την βρω

Προεγκατεστημενη τετοια εφαρμογη το κ700ι ΔΕΝ ΕΙΧΕ!

τωρα εσυ ακριβως δεν ξερεις τι ψαχνεις..:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχε !

Ειχε μια λειτουργια που μπορουσες να χειριστεις μια αλλη συσκευη μεσο bluetooth.

Θυμαμαι οτι χειριζομουν καποιες λειτουργιες του pc μου απο το κινητο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!!

λοιπον εχω ενα κ750 που τελεταια κλινι και ανιγει μονο του ψτιπαεθ μονο το ξυπνητηρι και αλλα τετοια κουφα τι γινετε ρε παιδια;;;

ευχαριστω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχε !

Ειχε μια λειτουργια που μπορουσες να χειριστεις μια αλλη συσκευη μεσο bluetooth.

Θυμαμαι οτι χειριζομουν καποιες λειτουργιες του pc μου απο το κινητο.

 

Δεν υπήρχε κάποια τέτοια ειδική εφαρμογή στο Κ700 φίλε μου.

Εσύ μάλλον εννοείς τον απομακρυσμένο έλεγχο που υπάρχει σε όλα σχεδόν τα SE. Αν είναι έτσι, αυτό που χρειάζεσαι είναι τα αρχεία hid για τον έλεγχο των προγραμμάτων του υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε andreasp

Η εφαρμογή που ψάχνεις είναι στο «Ψυχαγογία» και λέγεται «απομακρ.ελεγχος»

Από την «μάνα» της ελέγχει κάποια λογιαμικά με την προυπόθεση ότι έχεις εγκαταστισει το αντίστοιχο client στο PC (κατέβασέ το από εδώ στην SE)

για να ελέγξεις και άλλες εφαρμογές στο PC (πχ Powerpoint, WinDVD, WinAMP) θα πρέπει να κατεβάσεις και κάποια νέα αρχεία που λέγονται HID τα οποία στένεις στο ΚΙΝΗΤΟ και ώς δια μαγίας θα σου δώσει ποιο πολλές επιλογές. Να μερικά εδω http://www.hidfiles.com/

 

Κατατοπίστηκες τώρα.. :p ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Tα οff-topic μηνύματα έφυγαν.

 

Παρακαλώ παραμείνετε on-topic και αφήστε κατά μέρος τις προσωπικές αψιμαχίες.

 

Δεν είναι ωραίο να τρέχουμε να κάνουμε τους διαιτητές και να μοιράζουμε ποινές.

 

Συνεχίζουμε.. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω προσόψεις για το K750i που να το κάνουν πιο... γυναικείο? (...ιεροσυλία είναι αλλά...). Κάτι που να έχει και κάποιο άλλο χρωματάκι. Άντε λίγο κόκκινο, για να μην πω ροζ... Έχουν στα επίσημα service της SE? Πάντως εκεί θα το πάω για να την αλλάξουν. Είναι καινούργιο το κινητό. Μην μου πείτε για αγορές μέσω internet. Μόνο σε μαγαζιά εντός Αττικής. Κοίταξα και στο 9volto (στο site) αλλά δεν είδα κάτι αλλό εκτός από την κλασική πρόσοψη.
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρω κυκλοφορούν προσόψεις σε μαύρο και σε ασημί!!!

 

Και ρωτάω, γνωρίζει κανείς σε τι τιμές παίζουν οι προσόψεις??

Θέλω να την αλλάξω λόγω κάποιων γρατζουνιών και θα ήθελα να ξέρω σε τι τιμές κμενονται!

 

Αλλάζει μόνο το μπρός και πίσω κάλλημα ή όλο, δηλαδή και το γύρω πλαστικό??

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις εδώ για την μαύρη πρόσοψη του K750i και τι ακριβώς αλλάζει. Εγώ ψάχνω τα ίδια πράγματα αλλά σε κάποιο άλλο χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσε στα χέρια μ ένα κ750 κ εδώ κ μια μέρα έχω ένα πρόβλημα με τον Default Browser του κινητού... Ότι κ να κάνω εκεί μέσα μ βγάζει το ίδιο μήνυμα σφάλματος μ λέει η σύνδεση δικτύου απέτυχε... Κ όταν λέω παντού πραγματικά παντού... Ούτε στις ρυθμίσεις μπορώ να μπω, οι οποίες είναι σωστές όπως κ δεν είναι πρόβλημα δικτύου... Ξέρει μήπως κανείς τι πρόβλημα υπάρχει?
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσε στα χέρια μ ένα κ750 κ εδώ κ μια μέρα έχω ένα πρόβλημα με τον Default Browser του κινητού... Ότι κ να κάνω εκεί μέσα μ βγάζει το ίδιο μήνυμα σφάλματος μ λέει η σύνδεση δικτύου απέτυχε... Κ όταν λέω παντού πραγματικά παντού... Ούτε στις ρυθμίσεις μπορώ να μπω, οι οποίες είναι σωστές όπως κ δεν είναι πρόβλημα δικτύου... Ξέρει μήπως κανείς τι πρόβλημα υπάρχει?
Γιατι δεν βαζεις τον Opera Mini browser?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσε στα χέρια μ ένα κ750 κ εδώ κ μια μέρα έχω ένα πρόβλημα με τον Default Browser του κινητού... Ότι κ να κάνω εκεί μέσα μ βγάζει το ίδιο μήνυμα σφάλματος μ λέει η σύνδεση δικτύου απέτυχε... Κ όταν λέω παντού πραγματικά παντού... Ούτε στις ρυθμίσεις μπορώ να μπω, οι οποίες είναι σωστές όπως κ δεν είναι πρόβλημα δικτύου... Ξέρει μήπως κανείς τι πρόβλημα υπάρχει?

Μοιάζει πρόβλημα ρυθμίσεων πάντως. Μήπως άλλαξες κάτι; Παλιότερα γινόταν η σύνδεση κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι παλιά έμπαινε κανονικά τώρα ξαφνικά μ βγάζει αυτό το μήνυμα σφάλματος... Κ δεν είναι πρόβλημα ρυθμίσεων γιατί δεν ανοίγουν ούτε οι ρυθμίσεις... Τον opera mini τον έχω κ δουλεύει κανονικά αλλά πρέπει να χρησιμοποιήσω τον default browser για κάποιο λόγο...
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρω κυκλοφορούν προσόψεις σε μαύρο και σε ασημί!!!

 

Και ρωτάω, γνωρίζει κανείς σε τι τιμές παίζουν οι προσόψεις??

Θέλω να την αλλάξω λόγω κάποιων γρατζουνιών και θα ήθελα να ξέρω σε τι τιμές κμενονται!

 

Αλλάζει μόνο το μπρός και πίσω κάλλημα ή όλο, δηλαδή και το γύρω πλαστικό??

 

Βρήκα στο Μοναστηράκι σε καρότσια κόκκινη πρόσοψη made in China με €5 μόνο, κάλυμμα μπρος-πίσω, το ενδιάμεσο ασημί, κάλυμμα φακού κλπ. δηλ. είναι σχεδόν πλήρης. Έχει και λίγο μαύρο γύρω απ'την οθόνη, δηλ. θυμίζει το κόκκινο K610i. Αν πας Κυριακή πρωί πιθανότατα θα βρεις.

Η ποιότητα κατασκευής είναι αποδεκτή, αν όχι αρκετά καλή. Το πρόβλημα όμως είναι στην τοποθέτηση. Για να αφαιρεθεί η παλιά χρειάζεται ειδικό κατσαβίδι αλλά ακόμα και τότε δεν ανοίγει εύκολα και φοβάμαι μη τη σπάσω. Αναλαμβάνει κανείς αυτή την εργασία;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις εδώ για την μαύρη πρόσοψη του K750i και τι ακριβώς αλλάζει. Εγώ ψάχνω τα ίδια πράγματα αλλά σε κάποιο άλλο χρώμα.

 

 

 

Mε καλλύπτει απόλυτα!!

Το σετάκι τα διαθέτει όλα αλλά η τιμούλα είναι κάπως τσουχτερή.Το μοναστηράκι για μένα είναι πολύ δυσκολο να το φτάσω μιας και είμαι από επαρχία οπότε θα πρέπει να πάρω μια αυθεντική!!

 

Πάντως, υπάρχει και ασημί πρόσοψη.:)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να φορτισω το Κ750 σε υπολογιστη με το USB καλωδιο του.

Δεν φορτιζει, υποθετω γιατι στο συγκεκριμενο PC δεν εχω εγκατεστημενο κανενα software του τηλεφωνου. Το PC δεν εχει CD :blink: , εχει ομως internet.

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει, λεγοντας μου τι πρεπει να εγκαταστησω (drivers, προγραμμα) και απο που να το κατεβασω;

Το MyPhoneExlporer θα κανει τη δουλεια ή χρειαζομαι το SE suite;

Δεν μπορω να πειραματιστω, γιατι εχω πολυ λιγη μπαταρια, και οταν το συνδεσα "σκετο", ενω δειχνει την ενδειξη "φορτιση", στην πραγματικοτητα αποφορτιζεται!

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα ίσως έχεις αν το συνδέεις σε USB 1.1 αντί USB 2 θυρα. Η δευτερη δίνει λιγοτερο ρευμα σε mAh.. Ειδικά σε κανα παλιό Laptop θα εχεις προβλημα. Κάποια PC έχουν και τα δυό (usb 1 και 2) σε ζευγάρια δοκίμασε στις πίσω αν το βάζεις στις εμπρός (ή αναποδα).
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στο Μοναστηράκι σε καρότσια κόκκινη πρόσοψη made in China με €5 μόνο, κάλυμμα μπρος-πίσω, το ενδιάμεσο ασημί, κάλυμμα φακού κλπ. δηλ. είναι σχεδόν πλήρης. Έχει και λίγο μαύρο γύρω απ'την οθόνη, δηλ. θυμίζει το κόκκινο K610i. Αν πας Κυριακή πρωί πιθανότατα θα βρεις.

Η ποιότητα κατασκευής είναι αποδεκτή, αν όχι αρκετά καλή. Το πρόβλημα όμως είναι στην τοποθέτηση. Για να αφαιρεθεί η παλιά χρειάζεται ειδικό κατσαβίδι αλλά ακόμα και τότε δεν ανοίγει εύκολα και φοβάμαι μη τη σπάσω. Αναλαμβάνει κανείς αυτή την εργασία;

 

mporw na se voithisw egw an thes steile pm

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλαει.....

 

 

 

Πάρα πολύ καλή αυτή η πρόσοψη αλλά απ'ότι βλεπω η έκδοση είναι περριορισμένη.Ξέρεις αν μπορούμε και από που να την παραγγείλουμε???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα! Λιγο δυσκολο να διαβασω 400+ σελιδες.

1)Μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει σχεδιο του πως ανοιγει το κ750? Υπαρχει καποιο προβλημα στο joystick (ειναι του γιου μου).Απο πτωση μαλλον χτυπησε και κατι ισως εσπασε μεσα.

και 2)Αλλαζει μονο αυτο το κομματι,η ειναι πακετο πανω στην πλακετα?

Για κοστος κλπ ευπροσδεκτη καθε ατυχη περιπτωση !

........................

2 ωρες σχεδον μετα....

Βρηκα και φωτος και βιντεο.Πραγματι,κολλημενο το @α@αρακι πανω στην πλακετα.

Το ανοιξα και δεν ειδα κανενα σπασιμο γυρο του.Δυστυχως ομως ενω κανει και τις 5 κινησεις,δεν μεταδιδει την εντολη.

.............................

και 1 μερα μετα απο μικροσκοπικο ελεγχο,βρεθηκε σπασιμο σε μια γραμμη μετα απο ενα ποδαρακι.Αλλαγη πλακετας μαζι με 20 ευρω περιπου εργατικα κοστιζει 145 ευρω. Μπηκε σε ντουλαπι για ανταλλακτικα....

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλαει.....

 

Μμμμ...δε λέω θα δείχνει διαφορετικό το κινητό από τα χιλιάδες που κυκλοφορούν :p , αλλά προσωπικά δεν με ενθουσιάζει.

Το δικό μου θα το αφήσω με την μαμίσια πρόσοψη δια παντός, εκτός αν δω κάτι που θα μου κάνει τρομερά κλικ!:happy:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο κοστιζει αλλαγη προσοψης σε κ750?ρωτησα σε καταστημα και μου ειπανε 15 ευρω κανει μονο το καπακι της μπαταριας! αληθευει? εχω γνωστους που θελουν και δεν ξερουν αν γινεται!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο κοστιζει αλλαγη προσοψης σε κ750?ρωτησα σε καταστημα και μου ειπανε 15 ευρω κανει μονο το καπακι της μπαταριας! αληθευει? εχω γνωστους που θελουν και δεν ξερουν αν γινεται!

 

 

 

Bασικά, είχα πάει πριν καιρό σε ένα κατάστημα για αλλαγή πρόσοψης και μου είχαν ζητήσει 40 ευρώ.Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αυτή η τιμή αλλά στο άμεσο μέλλον θα την κάνω την αλλάξω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...