Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,

Είμαι νεος στο thread αυτό και πολύ άσχετος μια και δεν είχα ποτέ sony ericsson.

Τώρα έχω το εξής πρόβλημα. Μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από ένα νόκια 6600 στο Κ750i είναι καμμιά 300ριά. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καιρός να αποκτήσεις! :D

Μπορείς να τις μεταφέρεις απευθείας μέσω μπλε δοντιού ως vCard.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να το πάρω. Έχω μια ερώτηση που στο review δεν την απαντά.

Η στάνταρ εσωτερική μνήμη που έχει πόση είναι; Και η κάρτα μνήμης που δίνουν τι μέγεθος έχει;

Και ενδεικτικές τιμές από άλλες κάρτες που παίρνει; Από ό,τι γνωρίζω οι MS-duo που παίρνει είναι ακριβές.

Αν κι έχουν χιλιοειπωθεί, η εσωτερική μνήμη είναι ~40mb κι η κάρτα μνήμης που υπάρχει στην συσκευασία 64mb.

Για ενδεικτικές τιμές κάνε ένα search στο http://www.skroutz.gr , πλέον οι διαφορές τιμών με τα υπόλοιπα φορμάτ μνήμης είναι μικρές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω δυο ερωτησεις.

Παω να φτιαξω ενα θεμα με το Theme Creator και προσπαθω να κανω resize μια φωτο σε 176Χ220 που χρειαζεται αλλα δεν μοθ την κανει ακριβως τοση σε μεγεθος. Αλλες φορες μεγαλυτερη και αλλες μικροτερη. Τα images που βαζουμε στα Themes πρεπει να ειναι ακριβως 176Χ220 ετσι δεν ειναι? Κανενα αλλο tip για να φτιαχνω themes? Ειμαι τελειως ασχετος απο το Themes Creator!

 

Επισης εχει καποιος καποια εγκυρα tips για να εχουν μεγαλυτερη διαρκεια ζωης οι μπαταριες λιθιου? Και δεν μιλαω για τις πρωτες φορτισεις γιατι για αυτες διαβασα σε ενα αλλο topic.

Μιλαω για μετα. Καπου ειχα διαβασει οτι λεει δεν ειναι καθολου καλο να αφηνεις την μπαταρια να αποφορτιστει τελειως. Καλυτερα να την φορτιζεις συνεχεια ακομα και οταν ειναι πανω απο το μισο. Ισχυει αυτο?

 

Thanks και σορυ για το long post :)

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω αυτα ακριβως που λεει εδω και οταν στελνω το video στο κινητο το αποθηκευει σαν ηχο:blink:

γιατι το κανει αυτο?

Ta parakatw exoun dokimastei stin 1.74 ekdosi toy psp video

Katebase to arxeio http://briefcase.pathfinder.gr/download/506895 kai rikse to profiles.xml sto kentriko fakelo toy programmatos antikathistwntas to palio. Opou xreiazetai na epilekseis profil sto programma tha epilegeis to K750i poy exw ftiaksei. Logika de tha xreiastei na kaneis kapoia alli ruthmisi

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να κοιτάξει ποια προφιλ - υπηρεσίες υποστηριζει το τηλεφωνο μεσω Bluetooth;

 

χρειάζεται να κάνει pair με ενα pc, κι από εκεί να ελέγξει με discover services ή κατι παρόμοιο.

το manual λεει τίποτα επ αυτου;

 

ειναι σημαντικο για μενα, ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπορεσει να βοηθησει

 

:)

Link to comment
Share on other sites

kai rikse to profiles.xml sto kentriko fakelo toy programmatos antikathistwntas to palio. Opou xreiazetai na epilekseis profil sto programma tha epilegeis to K750i poy exw ftiaksei

 

 

file to exigis ligo pio analitika afto an thes??:O

 

ok to vrika afto! akiro.. an thes pliroforise me ligo gia ton tropo litourgias tou.. thanx ;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

sto menu setup stis karteles settings-profiles-profile picker opou zitaei na orisoume to profil pou theloume bazoume to ''k750i'', i moni ruthmisi poy xreiazetai na kanete eseis einai stin kartela settings na balete to dir poy thelete na swzete ta mp4. Ennoitai oti meta apo kathe epilogi patame to apply/save.

Telos pame sto menu convert kai patame to koumpi 1-click transcode, orizoume to videaki poy theloume na metatrepsoume ki auto arxizei ti douleia amesws.

Den einai kai kamia dyskoli efarmogi, psakste to ligaki kai de tha exete problima ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως σε τετοια τιμη δεν θα το επερνα για τον απλουστατο λογο οτι με 30 euro παραπανω αγοραζω το w800i που ειναι περιπου και (για μενα ποιο ευχρηστο) το ιδιο κινητο με + την καρτουλα που εχει των 512 mb;)

 

Αν και το W800 έχει καλύτερο media player, δεν ειναι δικαιολογία η αυξημένη τιμή για την 512άρα μνήμη. Κακά τα ψέματα, μία 1gb θα χρειαστεί οπωσδήπότε για αρκετά video/photo/mp3. Oπότε στην τελική, ναι μεν δίνουμε 50€-80€ παραπάνω, αλλα η 512 θα πάει χαμένη σε κάποιο συρτάρι και θα σκάσουμε και άλλα 100€ για 1gb. Οπότε καλύτερα να είχαμε δώσει 330€ για το κ750 και άλλα 100 για κάρτα με σύνολο 430€ και 1gb μνήμη, παρά να δώσεις 430€ για w800 Και να έχεις 512mb. Έχει όμως καλύτερο media player. Κάντε καλού κακού και μια βόλτα στο forum για το w800. Εξετάστε αν έχει τα ίδια προβλήματα με το K750. Εαν ναι τότε αγνοείστε το. Εαν δεν έχει προβλήματα τότε προτιμήστε το. Γιατι μην γελιόμαστε. Καλά τα κόλπα του μάρκετινκ αλλά να έχουμε και νιονιο. Α! μην ξεχάσω. Τα κινητά αυτά δεν αξίζουν μία στην περίπτωση που χρειαστουν service. Απίστευτη ταλαιπωρία και πολύ πιθανό να πέσετε σε αετονύχηδες (Βλέπε τους κλεφτοκοτάδες της Omnitech) που θα σας ξεπουπουλιάσουν και δε θα μπορείτε να βρειτε και το δίκιο σας.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω. Έχω μια ερώτηση που στο review δεν την απαντά.

Η στάνταρ εσωτερική μνήμη που έχει πόση είναι; Και η κάρτα μνήμης που δίνουν τι μέγεθος έχει;

Και ενδεικτικές τιμές από άλλες κάρτες που παίρνει; Από ό,τι γνωρίζω οι MS-duo που παίρνει είναι ακριβές.

 

Διάβασες όλο το thread πριν σκεφτείς να το πάρεις; Θα με ενδιέφερε να μάθω τι ακριβώς του βρήκες σε σχέση με άλλα κινητά της κατηγορίας του. Ένα μάθημα που έχω πάρει εγώ απο την όλη ιστορία (διάβαζα για το κ750 σε αυτο το forum πριν ακόμα έρθει στην Ελλάδα), είναι οτι δεν πρέπει να υποτιμάς τα προβλήματα που αναφέρονται εδω μέσα. Ειδικά οταν αναφέρονται με τέτοια συχνότητα είναι πολύ πιθανό να τα συναντήσεις. Και εγώ ελεγα, δε βαριέσαι, πόσο άσχημη μπορεί να είναι η κατάσταση. Μέχρι τώρα έχουν περάσει 2 κ750 απο τα χέρια μου. Το πρώτο σταμάτησε (στο τρίμηνο) να διαβάζει καρτες μνήμης (δια ανεξήγητο λόγο μάλιστα, η απαταεωνοOmnitech Μου το έβγαλε και εκτος εγγυησης). Μεγάλη ψυχική ταλαιπωρία και ευτυχώς σκέφτηκα να το πάω και σε άλλο service point οπου το βρηκαν εντός εγγύησης !!!(α ρε Omnitech απατεωνιά). Έλα ομως που χρειάστηκε πληρης αντικατάσταση συσκευής, κάτι που κράτησε 1+ μήνα!!! . Ταλαιπωρία και πάλι ταλαιπωρία. Και το χειρότερο, η νέα συσκευή μου εμφάνισε χαλασμένο joystick πριν περάσει τρίμηνο... Να το ξαναστείλω στο σερβις να το παρω τον Μάρτη; Να το υποστώ και να κανω αβέρτα κλήσεις ενώ απλά θέλω να πλοηγηθώ στο τηλ. κατάλογο μου; Να το πετάξω και να πάρω κατι πιό σοβαρό;

 

Με δυό λόγια. Γνώριζα για τα προβλήματα που έχει πριν το παρω αλλα δεν ηθελα να το παιξω ψύρας. Γυάλιζε το άτιμο! 2mp ψηφιακή, ραδιο, mp3. Και όντως τα έχει αυτα και με πολύ καλή απόδοση. Έλα όμως που τώρα που συναντώ τα προβλήματα καταλαβαίνω οτι δεν ειναι θέμα "ψύρας" αλλα θέμα νεύρων και ταλαιπωρίας. 380 ευρώ αρχική τιμή. beta συσκευη ουσιαστικα. Κάποτε έτσι τις λέγανε. Πάρε το κινητό να παίξεις. Αλλά εαν σου μεινει θα ειναι ευτύχημα, το πιό πιθανό ειναι να το πετάξεις πριν περάσει 12μηνο...

Link to comment
Share on other sites

Αν και το W800 έχει καλύτερο media player, δεν ειναι δικαιολογία η αυξημένη τιμή για την 512άρα μνήμη. Κακά τα ψέματα, μία 1gb θα χρειαστεί οπωσδήπότε για αρκετά video/photo/mp3. Oπότε στην τελική, ναι μεν δίνουμε 50€-80€ παραπάνω, αλλα η 512 θα πάει χαμένη σε κάποιο συρτάρι και θα σκάσουμε και άλλα 100€ για 1gb. Οπότε καλύτερα να είχαμε δώσει 330€ για το κ750 και άλλα 100 για κάρτα με σύνολο 430€ και 1gb μνήμη, παρά να δώσεις 430€ για w800 Και να έχεις 512mb. Έχει όμως καλύτερο media player. Κάντε καλού κακού και μια βόλτα στο forum για το w800. Εξετάστε αν έχει τα ίδια προβλήματα με το K750. Εαν ναι τότε αγνοείστε το. Εαν δεν έχει προβλήματα τότε προτιμήστε το. Γιατι μην γελιόμαστε. Καλά τα κόλπα του μάρκετινκ αλλά να έχουμε και νιονιο. Α! μην ξεχάσω. Τα κινητά αυτά δεν αξίζουν μία στην περίπτωση που χρειαστουν service. Απίστευτη ταλαιπωρία και πολύ πιθανό να πέσετε σε αετονύχηδες (Βλέπε τους κλεφτοκοτάδες της Omnitech) που θα σας ξεπουπουλιάσουν και δε θα μπορείτε να βρειτε και το δίκιο σας.

 

:rolleyes: ρε φιλος το w800i εχει τιμη απο e-shop 359 euro.30 euro ακριβοτερο απο το k750i.επισης δεν ειναι μονο ο καλυτερος media player! ειναι οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν απλο mp3,κατι που το k750i δεν το κανει.

επισης υπαρχουν και χρηστες οι οποιοι δεν εχουν μεγαλη απαιτηση με τα mp3 και μια καρτουλα των 512 mb ειναι ΥΠΕΡαρκετη.για ποιον λογο να μην το προτιμησουν;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sto menu setup stis karteles settings-profiles-profile picker opou zitaei na orisoume to profil pou theloume bazoume to ''k750i'', i moni ruthmisi poy xreiazetai na kanete eseis einai stin kartela settings na balete to dir poy thelete na swzete ta mp4. Ennoitai oti meta apo kathe epilogi patame to apply/save.

Telos pame sto menu convert kai patame to koumpi 1-click transcode, orizoume to videaki poy theloume na metatrepsoume ki auto arxizei ti douleia amesws.

Den einai kai kamia dyskoli efarmogi, psakste to ligaki kai de tha exete problima ;)

thanx ksessalonikios:)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: ρε φιλος το w800i εχει τιμη απο e-shop 359 euro.30 euro ακριβοτερο απο το k750i.επισης δεν ειναι μονο ο καλυτερος media player! ειναι οτι μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν απλο mp3,κατι που το k750i δεν το κανει.

επισης υπαρχουν και χρηστες οι οποιοι δεν εχουν μεγαλη απαιτηση με τα mp3 και μια καρτουλα των 512 mb ειναι ΥΠΕΡαρκετη.για ποιον λογο να μην το προτιμησουν;)

 

Ναι υπάρχουν άτομα που θα ικανοποιηθούν μια χαρούλα με το w800 και θα είναι το ιδανικό απο άποψη τιμής. Βέβαια αρκετοί ειναι αυτοι που δεν ψωνίζουν απο e-καταστήματα. Πάντως προσωπικά έχω γεμίσει πάνω απο 512 mb την 1gbmsduo με mp3s και μόνο με αυτήν μου μένει χώρος για high res. φωτογραφίες. Όπως και να έχει, μάλλον φάνηκα λίγο απολυτος. Διορθώνω και παραμένω στο 'ψάχτε' το καλά.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ VODAFONE LIVE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ MP3 ΓΙΑ RINGTONE.

ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ .DM ΜΠΟΡΩ.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΡΩ MP3 TO DM CONVERTER

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ VODAFONE LIVE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ MP3 ΓΙΑ RINGTONE.

ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ .DM ΜΠΟΡΩ.

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΡΩ MP3 TO DM CONVERTER

 

κατεβασε'τπ απο εδω.7η σειρα;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tthawth είναι να μη σου κάτσει.

 

Σύμφωνοι, το Quality Control της SE έχει πρόβλημα... Δεν δικαιολογείται να βγαίνουν ελλατωματικά κινητά στην αγορά... Θα μου πεις, άμα είχαμε σωστό service δεν θα μας πείραζε ΤΟΣΟ πολύ.

 

Από την άλλη δεν είναι και ΤΟΣΟΙ πολλοί αυτοί που έχουν πρόβλημα. Απλά όσοι ήταν άτυχοι πέσανε πάνω στα χάλια service και το πρόβλημά τους δεν διορθώθηκε ποτέ.

 

Από την ημέρα που ενώθηκε η Sony με την Ericcson βελτιώθηκαν τα κινητά τους αλλά καταστράφηκε το service...

Link to comment
Share on other sites

sto menu setup stis karteles settings-profiles-profile picker opou zitaei na orisoume to profil pou theloume bazoume to ''k750i'', i moni ruthmisi poy xreiazetai na kanete eseis einai stin kartela settings na balete to dir poy thelete na swzete ta mp4. Ennoitai oti meta apo kathe epilogi patame to apply/save.

Telos pame sto menu convert kai patame to koumpi 1-click transcode, orizoume to videaki poy theloume na metatrepsoume ki auto arxizei ti douleia amesws.

Den einai kai kamia dyskoli efarmogi, psakste to ligaki kai de tha exete problima ;)

 

 

otan patao one-click transcode mou dimiourgi ena arxio avs.. ti na to kano afto??

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να εισαγω αυτοματα αριθμο τηλεφωνου οταν γραφω καποιο μηνυμα;; Οσο κ να'ψαξα δε βρηκα κατι:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! :)

Αγόρασα το K750i πριν από λίγες μέρες και του πέρασα μέσω υπολογιστή την τελευταία έκδοση R1AA008.

Έχω όμως ένα πρόβλημα που δεν είχα στο Κ700i που είχα πριν: το κινητό με υποχρεώνει να έχω το ίδιο ringtone σε όλα τα profiles που έχω φτιάξει, ενώ στο K700i μπορούσα σε κάθε προφίλ να έχω διαφορετικό ringtone.

Δεν παρατήρησα αν το έκανε πριν την αναβάθμιση, γιατί το αναβάθμισα αμέσως μόλις το πήρα. Γνωρίζετε αν μπορεί να λυθεί αυτό ή αν είναι χαρακτηριστικό της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! :)

Αγόρασα το K750i πριν από λίγες μέρες και του πέρασα μέσω υπολογιστή την τελευταία έκδοση R1AA008.

Έχω όμως ένα πρόβλημα που δεν είχα στο Κ700i που είχα πριν: το κινητό με υποχρεώνει να έχω το ίδιο ringtone σε όλα τα profiles που έχω φτιάξει, ενώ στο K700i μπορούσα σε κάθε προφίλ να έχω διαφορετικό ringtone.

Δεν παρατήρησα αν το έκανε πριν την αναβάθμιση, γιατί το αναβάθμισα αμέσως μόλις το πήρα. Γνωρίζετε αν μπορεί να λυθεί αυτό ή αν είναι χαρακτηριστικό της συσκευής;

Καλοριζικο! Δυστυχως, δε μπορει να λυθει. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να επιλεξεις ηχο κλησης για καθε επαφη ξεχωριστα

Link to comment
Share on other sites

otan patao one-click transcode mou dimiourgi ena arxio avs.. ti na to kano afto??

αν θυμάμαι καλά τα avs αρχεία ειναι του avisynth το οποίο εγκαθίσταται μαζί με το psp video, μαλλον θα εχεις απορήψει το avisynth στην εγκατάσταση γι αυτο και σου τα εμφανίζει, σε μένα δεν εμφανίζονται τετοια αρχεία, μονο τα mp4 κι ένα thm το οποίο ειναι screenshot του πρώτου καρέ του mp4

Link to comment
Share on other sites

eixa to sx1 kai molis to antikatesthsa me to k750i. ap odesign einai apsogo kai epidh barethika ta symbian pisteyo oti moy arek iayth th stimh. xerei kaneis an yparxei tropos na metafero tis epafes myo apo to siemens sx1 sto sony k750i???

eyxaristo

OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

eixa to sx1 kai molis to antikatesthsa me to k750i. ap odesign einai apsogo kai epidh barethika ta symbian pisteyo oti moy arek iayth th stimh. xerei kaneis an yparxei tropos na metafero tis epafes myo apo to siemens sx1 sto sony k750i???

eyxaristo

Kάνε συγχρονισμό με το outlook .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν μου ερχεται sms δεν εμφανιζεται σαν pop-up αλλα σαν φακελακι στην οθονη. Απο τις ρυθμισεις ειτε εχω επιλεγμενο το pop-up ειτε το new event μου εμφανιζει μονο φακελακι! Τι συμβαινει? :worry:
Link to comment
Share on other sites

me to joystick eixa problhma sobaro (kyriws me to katw plhkro) prin apo ligo kairo. Alla epeidh den h8ela na to paw sto service arxika to fysaga me blower alla dysthxws den eida apotelesma. Mexri poy esta3a liges stagones ka8aro oinopneyma mesa sto joystick kai en synexeia to koynaga gia liga seconds se oles tis directions.. E eite to pisteyetai eite oxi edw kai 2 ebdomades den exw to paramikro problhma kai h kinhsh me to joystick pote den htan toso akribhs..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...