Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά θα΄θελα να μου πείτε αν γνωρίζετε πως μπορώ να βγάλω απ΄την οθόνη του κ750 μου το λογότυπο.απ΄το λίγο που έψαξα δεν μπόρεσα να βρω κάτι.:( ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

me to joystick eixa problhma sobaro (kyriws me to katw plhkro) prin apo ligo kairo. Alla epeidh den h8ela na to paw sto service arxika to fysaga me blower alla dysthxws den eida apotelesma. Mexri poy esta3a liges stagones ka8aro oinopneyma mesa sto joystick kai en synexeia to koynaga gia liga seconds se oles tis directions.. E eite to pisteyetai eite oxi edw kai 2 ebdomades den exw to paramikro problhma kai h kinhsh me to joystick pote den htan toso akribhs..
Με σβηστό το κινητό...? Αλήθεια τώρα...; Και εγώ έχω μερικά προβλήματα κίνησης και το φυσούσα με spray αέρα..

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

ENOEITAI me sbhsto to kinhto .. kai fysika 8a perimeneis merika lepta prin baleis thn mpataria 3ana gia na stwgnwsei estw kai ayth h mikrh posothta oinopneyma. To systhnw anepifylakta ! :)
Με σβηστό το κινητό...? Αλήθεια τώρα...; Και εγώ έχω μερικά προβλήματα κίνησης και το φυσούσα με spray αέρα..
Link to comment
Share on other sites

Re paidia exw problima pws bgazw to unicode...mou epitrepei na steilw mono 70 xaraktires....xrewnomai 3 sms gia na steilw ena kanoniko.

 

pls pls pls peite....

ginetai na steilw kanoniko sms estw kai me allous tropous....xwris t9.... i kati allo?????????

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που γράφεις μήνυμα πατάς επιλογές->Εθν. χαρακτήρες και το απενεργοποιείς. Θα μπορείς να γράφεις και με Τ9 αλλά με κεφαλαία και χωρίς τόνους.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα bug του τηλεφώνου. Όταν ακούς μια λίστα αναπαραγωγής και είσαι στην επιφάνεια εργασίας και πατήσεις pause και ξανά play δεν κάνει resume και παίζει ότι ήχο έχεις. Aν δεν είσαι σε playlist το resume δουλεύει κανονικά. Και κάτι ακόμα. Ενώ στην αρχή το πλήκρο play/pause δούλευε στην αρχική οθόνη χωρίς ακουστικά τώρα μου τα ζητάει απαραίτητα. Όταν τα συνδέσω δουλεύει κανονικά. Δοκίμασα από τις ρυθμίσει>κουμπί μουσικής να αλλάξω την λειτουργία του αλλά μάταια. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. είμαι εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του Κ750. 'Εχω ένα πρόβλημα με τον συγχρονισμό των επαφών με το πρόγραμμα FMA. Μου βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους και δεν κάνει download στο PC τις επαφές του κινητού. :( Με όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες του FMA δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ξέρει κανείς κάτι για να με βοηθήσει ή να μου προτείνει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. είμαι εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του Κ750. 'Εχω ένα πρόβλημα με τον συγχρονισμό των επαφών με το πρόγραμμα FMA. Μου βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους και δεν κάνει download στο PC τις επαφές του κινητού. :( Με όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες του FMA δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ξέρει κανείς κάτι για να με βοηθήσει ή να μου προτείνει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ..

Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με το FMA (και δεν το ελυσα). Πιο ευχρηστο μου φανηκε το MyPhoneExplorer (ψαξτο ετσι, σαν μια λεξη), το οποιο λειτουργει χωρις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με το FMA (και δεν το ελυσα). Πιο ευχρηστο μου φανηκε το MyPhoneExplorer (ψαξτο ετσι, σαν μια λεξη), το οποιο λειτουργει χωρις κανενα προβλημα.

 

Συμφωνώ απόλυτα...

Πάρτο από εδώ http://members.aon.at/fwechsel/en/index.html

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

1. Μπορώ να βλέπω τις εικόνες σε full screen mode;

2. Μετά από πόσα δευτερόλεπτα από το πάτημα του πλήκτρου γίνεται "σύλληψη" της φωτογραφίας;

3. Μπορώ να απενεργοποιήσω τον ήχο "κλικ" της κάμερας;

3. Μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε προφίλ;

5. Η ένταση του ήχου κλήσης μπορεί να είναι διαφορετική για κάθε προφίλ;

6. Λειτουργεί κανονικά το FF και RW όταν παίζει αρχεία video ή μήπως κολλάει και βγάζει μήνυμα σφάλματος αναπαραγωγής;

7. Ποιός είναι ο μέγιαστος αριθμός χαρακτήρων που μπορούν να εμφανίζονται στον τηλ. κατάλογο χωρίς να "κόβονται" κατά την εμφάνιση;

8. Πόσους αριθμούς μπορούμε να καταχωρήσουμε ανά επαφή και ποιά άλλα πεδία είναι διαθέσιμα εκτός από αριθμούς;

9. Μπορώ να ορίσω τον ήχο ειδοποίησης στο ημερολόγιο;

10. Ποιό θεωρείται ως το πληρέστερο πρόγραμμα διαχείρησης της συσκευής μέσω pc;

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με το FMA (και δεν το ελυσα). Πιο ευχρηστο μου φανηκε το MyPhoneExplorer (ψαξτο ετσι, σαν μια λεξη), το οποιο λειτουργει χωρις κανενα προβλημα.

Δυστυχώς το FMA (stable) δεν υποστηρίζει πλήρως το Κ750. Παρόλο που υποτίθεται ότι θα γινόταν αυτό στην καινούρια έκδοση που θα έβγαινε εδώ και αρκετούς μήνες, ακόμα την περιμένουμε. Το πρόβλημα πάντως λύνεται. Στην γραμματοσειρά των επαφών είναι. Αν τις επαφές τις έχεις περάσει από το outlook στο κινητό, κάνεις συγχρονισμό κανονικά. Επίσης αν οι επαφές είναι με αγγλικά ή κεφαλαία ελληνικά δεν υπάρχει πρόβλημα. Τα πεζά ελληνικά δεν βλέπει, παρόλο που τα βλέπει στα προηγούμενα μοντέλα k700 κλπ. Πάντως σαν πρόγραμμα είναι πολύ πιο πλήρες από το MyPhoneExplorer

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορώ να βλέπω τις εικόνες σε full screen mode;

2. Μετά από πόσα δευτερόλεπτα από το πάτημα του πλήκτρου γίνεται "σύλληψη" της φωτογραφίας;

3. Μπορώ να απενεργοποιήσω τον ήχο "κλικ" της κάμερας;

3. Μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε προφίλ;

5. Η ένταση του ήχου κλήσης μπορεί να είναι διαφορετική για κάθε προφίλ;

6. Λειτουργεί κανονικά το FF και RW όταν παίζει αρχεία video ή μήπως κολλάει και βγάζει μήνυμα σφάλματος αναπαραγωγής;

7. Ποιός είναι ο μέγιαστος αριθμός χαρακτήρων που μπορούν να εμφανίζονται στον τηλ. κατάλογο χωρίς να "κόβονται" κατά την εμφάνιση;

8. Πόσους αριθμούς μπορούμε να καταχωρήσουμε ανά επαφή και ποιά άλλα πεδία είναι διαθέσιμα εκτός από αριθμούς;

9. Μπορώ να ορίσω τον ήχο ειδοποίησης στο ημερολόγιο;

10. Ποιό θεωρείται ως το πληρέστερο πρόγραμμα διαχείρησης της συσκευής μέσω pc;

 

File Oculatus tha sou apadiso se osa boro na thimitho afti ti stigmi xoris na skefto idietera.. Ine kai ligo arga..:lol: Gia ta ala tha vrethoun kai alloi filoi na sou apadisoun..Loipon:

 

1)Nai, mporis otan energopiis tin epilogi slide show,horizontal..

2)Afto exartate kai apo tis sinthikes fotismou mexri na estiasi..Giro sto defterolepto.

3)Ine apenergopiimeno otan exis to profile athorivo.

6)Se emena pados den exi parousiasi kapio provlima.Litourgi..

8)Mou fenete 3-4 tilefona kai oti alo extra mporis na fadastis.Mexri kai genethlia.Ine kana tesari karteles diaforetikes..

10)Kai afto pou iparxi sto cd den ine asximo pados. To Sony Ericsson Handset Manager. Pados to MyPhoneExplorer mou fenete ine to pio olokliromeno..

 

Apo 'mena, pros to paron, aftaaa...:cool:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκές μήπως ξέρετε κάποιο κωδικό που να επάναφερει τις αρχικές ρυθμίσεις του κινητού κάτι σαν format όπως έχει η Νοκια που έχει ένα κωδικό του στυλ *#6958* και επαναφέρει το κινητό στην αρχική του κατάσταση

όπως όταν το πήρες..?

Link to comment
Share on other sites

@Capone: Φίλε μου καλό είναι να κάνεις, θα δεις ένα πιο γρηγορο κινητό και γενικότερα φρεσκαρισμένο σε κάμερα και βίντεο.

@Nikolas83: Μεγάλε αυτό γίνεται απο το μενου->ρυθμίσεις->επαναφορά ρυθμίσεων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kati allo:

To k750 to pira Ioulio.

Den ekana update.

Lete na kanw? Provlimata den eho kai fovamai min apoktiso!

για εμενα εφοσον δεν σου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα το κινητο εως τωρα..δεν χρειαζεται να το αναβαθμισεις.εφοσον εισαι απολυτα ευχαριστημενος δεν υπαρχει λογος να το κανεις update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα bug του τηλεφώνου. Όταν ακούς μια λίστα αναπαραγωγής και είσαι στην επιφάνεια εργασίας και πατήσεις pause και ξανά play δεν κάνει resume και παίζει ότι ήχο έχεις. Aν δεν είσαι σε playlist το resume δουλεύει κανονικά. Και κάτι ακόμα. Ενώ στην αρχή το πλήκρο play/pause δούλευε στην αρχική οθόνη χωρίς ακουστικά τώρα μου τα ζητάει απαραίτητα. Όταν τα συνδέσω δουλεύει κανονικά. Δοκίμασα από τις ρυθμίσει>κουμπί μουσικής να αλλάξω την λειτουργία του αλλά μάταια. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Μα κανένα κ750 δεν λειτουργεί με το Play button χωρίς τα handsfree συνδεδεμένα. Μήπως δεν θυμάσαι καλά και απλά το παρατήρησες τώρα; Ειναι ένα απο τα Bug που η SE δεν κάνει τον κόπο να διορθώσει. Αυτο που λες οντως ισχύει, εαν έχεις επιλέξει συγκεκριμένο Playlist, και πατήσεις Pause όταν θελήσεις να πατήσεις Play (ακόμα κι αν δεν έχεις πραγματοποιήσει άλλες ενέργειες), το Media player δεν συνεχίζει το κομμάτι αλλα επιλέγει τυχαία ένα track απο όλο το φάκελο ήχων (ασχέτως playlist και τύπου ".mp3 ή mid κλπ" :( )

Αξιοπρόσεκτο είναι το γεγονός του οτι εάν ΔΕΝ πατήσεις Pause αλλα πραγματοποιήσεις μια κλήση, το media player κάνει αυτομάτως Pause και με το πέρας της κλήσης σου, συνεχίζει να παίζει κανονικότατα το track που άκουγες! Στα δύσκολα καπετάνιος στα εύκολα μούτσος το media player...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με τα πολλά έβαλα την τελευταία έκδοση λογισμικού R1AA008 μπας και βρω ακρη με το ελληνικό Τ9. Πάω να γράψω μήνυμα και όταν πάω να γράψω μία λέξη που δεν υπάρχει στο λεξικό βγάζει ένα μήνυμα "Λέξη δεν υπάρχει στο λεξικό"! Ωραία μέχρι εδώ. Πάω κι εγώ Προσθετα->Ορθογραφία και αφου γράψω τη λέξη πατάω ΕΙΣΑΓΩΓΗ! Όταν πάω στο επόμενο μήνυμα να γράψω την ίδια λέξη, μου λέει πάλι "Η λέξη δεν υπάρχει"! Κάνω κάτι λάθος;;;

 

Επίσης μετά την αναβάθμιση δεν θα έπρεπε η συσκευή να έιχε γίνει formatted ή κάτι τέτοιο και να είχε σβήσει μηνύματα, επαφές κλπ;; Γενικά να ήταν σαν να την άνοιγα για πρώτη φορά;;;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μετά την αναβάθμιση δεν θα έπρεπε η συσκευή να έιχε γίνει formatted ή κάτι τέτοιο και να είχε σβήσει μηνύματα, επαφές κλπ;; Γενικά να ήταν σαν να την άνοιγα για πρώτη φορά;;;

 

Αυτό είναι ανάλογα με την αναβάθμιση. Συνήθως εγώ τα σβήνω ολα και έρχεται λές και ήρθε απ το εργοστάσιο. Για να μη μείνουν τίποτα αρχεία ή ρυθμίσεις άχρηστες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ανάλογα με την αναβάθμιση;; Με την R1A0008; Πως τα σβήνεις εσύ; Με το Τ9 και την εισαγωγή λέξεων έχεις ιδέα τι μπορεί να παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Με εξοπλισμό γίνεται αυτό. Οταν λέμε σβήσιμο ενοούμε οτιδήποτε και αν έχει το κινητό (ακόμα και τις μνήμες που περιέχουν ζωτικής σημασίας πληροφορίες οπως ρυθμίσεις μπαταρίας, ρυθμίσεις σήματος, κλειδώματα κλπ) και ξαναπερνανε απ την αρχή φρέσκα φρέσκα :P

Για το Τ9 δεν ξέρω, ποτέ δεν ασχολήθηκα με τα μενού κλπ

Link to comment
Share on other sites

Με το Τ9 και την εισαγωγή λέξεων έχεις ιδέα τι μπορεί να παίζει;

Εχω παρατηρησει ακριβως το ιδιο. Μαλλον ειναι bug.. Οσο για το σβησιμο, οταν το πηγα για αναβαθμιση σε SE Service Center, η κοπελα που μιλησα ειπε οτι θα χασω τα παντα απ΄το κινητο, ομως οταν το πηρα δεν ειχε πειραχτει τπτ:rolleyes: Ναι, την ειχε τη νεα εκδοση:D

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μετά την αναβάθμιση δεν θα έπρεπε η συσκευή να έιχε γίνει formatted ή κάτι τέτοιο και να είχε σβήσει μηνύματα, επαφές κλπ;; Γενικά να ήταν σαν να την άνοιγα για πρώτη φορά;;;

 

OXI file..:)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το σβησιμο, οταν το πηγα για αναβαθμιση σε SE Service Center, η κοπελα που μιλησα ειπε οτι θα χασω τα παντα απ΄το κινητο, ομως οταν το πηρα δεν ειχε πειραχτει τπτ:rolleyes:

 

Re pst mou:X , den to pistevo!! Oi perisoteroi sta service points tis ericsson ine asxetoi...:mad:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...