Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπορείτε να μου στείλετε ένα link που να έχει τα παιχνίδια του Κ750ι από τη μαμά του σε μορφή .jar;
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορείτε να μου στείλετε ένα link που να έχει τα παιχνίδια του Κ750ι από τη μαμά του σε μορφή .jar;

 

 

exw tin ediposi oti mporis na ta vris apo to site tis sony ericsson...

 

http://www.sonyericsson.com

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Paidakia exw na sas anaferw to eksis!!Imoun eutixis katoxos enos K750i kleidwmeno sti vodafone kai twra meta apo anavathmisi kai emfanisiaki kai logismikou me kostos peri ta 60 euro exw W800i!!Me authentiki prosopsi apekso kai me teleutaia anavathmisi logismikou entos!Auta! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κουμπάκι που τραβάει φωτογραφίες τα φτύνει :( :( :(

 

Εστιάζει κανονικά, αλλά όταν το πατάω λίγο περισσότερο για να τραβήξει την φωτογραφία γυρνάει στην αρχική του κατάσταση. Δεν το κάνει πάντα, αλλα σήμερα με έπρηξε κανονικότατα...

 

Πρέπει λοιπόν να το πάω για επισκευή...

 

Που προτείνετε να το παώ; Μένω Αθήνα και θα ήθελα να μην μου κάνουν την ζωή δύσκολη :)

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βέβαια που το έκανε ο παραπάνω φίλος αλλά με 10€ στο Davinci κάνεις μετατροπή και με 29.90$ + Μεταφορικά από εδώ και με ένα κατσαβιδάκι Τ6 και λίγη υπομονή και προσοχή, το κάνεις W800. Σύνολο ? 10+25+10 (εκτίμηση μεταφορικών, και πολλά λέω) = 45€
Link to comment
Share on other sites

και πάλι με τόσα όσα λές πέρνεις ένα w800, και έχεις και δώρο την μνήμη+ καλύτερα ακουστικά...εκτός αν το ήθελε μαύρο οπότε πάω πάσο
Link to comment
Share on other sites

den 3ero re pedia ti lete na kanw anavathmisi h oxi; me r1a eimai kai psinomai na balo tin r1n ala ti parapano exei?vgazei kalytera videakia se poiotita?? a3izei diladi mono gia ta videakia??
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

den 3ero re pedia ti lete na kanw anavathmisi h oxi; me r1a eimai kai psinomai na balo tin r1n ala ti parapano exei?vgazei kalytera videakia se poiotita?? a3izei diladi mono gia ta videakia??

 

Κάνε την αναβάθμιση φιλαράκο,χαμένος δεν θα βρεθείς,κερδισμένος σίγουρα ναι, εκτός και αν αν είσαι τόσο άτυχος και δεν σου πετύχει αν την κάνεις μόνος σου και τρέχεις μετά στα s.e.s.p.-σωθηκες...αλλιώς πήγαινε σε κάποιο s.e.s.p. και άστο να την κάνουν αυτοί για σένα.Πάντως μην το σκέφτεσαι λές και θα λύσεις το Κυπριακό,μια αναβάθμιση είναι και τίποτα παραπάνω.Και όπως λέει και η λέξη θα στο αναβαθμίσει και τίποτα παραπάνω.Τα βιντεάκια είναι ίδια με την R1a,αυξάνεται η ταχύτητα και διορθώνονται τυχόν bugs των προηγούμενων εκδόσεων

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοω αυτο που ειπε ο TrEnDy_KourdoS να εμφανιζει την ονομασια του bluetooth του αποστολεα.. Δεν εχει νοημα να λαμβανεις κατι και να μην ξερεις απο που ηρθε:down: Δεν ηξερα οτι αυτο συμβαινει σ'ολα τα SE πλην PXX0.. Απορω πως δε το'χουν διορθωσει..

Ακουστε και ενα "κουφο" bug: Οταν βαζω προφιλ αθορυβο (το'χω μετονομασει), οταν αφησω το κινητο χωρις να το πειραξω μετα απο λιγο εμφανιζεται η φυσιολογικη λευκη οθονη με την ωρα, σωστα; Εχω την R1L, στην R1N απ'ότι διαβασα εχει σταματησει να εμφανιζεται.. Μετα απο καποια δευτερολεπτα που πρεπει να γινει μαυρη η οθονη ΔΕΝ γινεται, αλλα μειωνεται η φωτεινοτητα στο 50% και ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ετσι μεχρι να το κλειδωσω οποτε σβηνει κανονικα!!:blink: :wacko:

 

Ούτε σε μένα εμφανίζει το όνομα του Bluetooth του αποστολέα.Είναι δυνατόν

σε μερικά τηλέφωνα να εμφανίζεται και σε άλλα όχι; Εμφανίζεται στην αποστολή οποιουδήποτε αρχείου ; Μήπως χρειάζεται κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις;

Έχει κανείς κάποια εξήγηση ή παρατήρηση;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα εμφανίζει το όνομα του Bluetooth του αποστολέα.Είναι δυνατόν

σε μερικά τηλέφωνα να εμφανίζεται και σε άλλα όχι; Εμφανίζεται στην αποστολή οποιουδήποτε αρχείου ; Μήπως χρειάζεται κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις;

Έχει κανείς κάποια εξήγηση ή παρατήρηση;

 

Το όνομα του αποστολέα φαίνεται αφού δεχτείς το αρχείο!.

Είναι λίγο χαζό, αλλά έτσι το φτιάξανε, τι να κάνουμε...

 

Το δοκίμασα εχθές γιατί μου έκανε εντύπωση ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να αγοράσω τα στερεοφωνικά ακουστηκα του K750i γιατί σε αυτα που είχα εγώ (τα εργοστασιακά) κόπηκε το ένα καλώδιο... 25€ κυρίες και κύριοι.... 25€ !
Link to comment
Share on other sites

Το όνομα του αποστολέα φαίνεται αφού δεχτείς το αρχείο!.

Είναι λίγο χαζό, αλλά έτσι το φτιάξανε, τι να κάνουμε...

 

Το δοκίμασα εχθές γιατί μου έκανε εντύπωση ;)

 

Εαν στείλετε σημείωση απο το notepad, μεσω bluetooth, (ή αν λάβετε μία) , σας ζητάει εγκριση το k750? Χτες π.χ. λάβαινα σημειώσεις δοκιμαστικά χωρίς να μου ζητήσει έγκριση! Επειδή όμως παίζει να ήταν το κ750 μου μία "οικεία συσκευή" για το άλλο κινητό, θα ήθελα να μάθω τι κάνει σε εσάς η συγκεκριμένη φάση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κουμπάκι που τραβάει φωτογραφίες τα φτύνει :( :( :(

 

Που προτείνετε να το παώ; Μένω Αθήνα και θα ήθελα να μην μου κάνουν την ζωή δύσκολη :)

 

Μακρυά απο Omnitech (απατεώνες) θα σου έλεγα. Ειδικά αυτο της Κάνιγγος στην οδό Τζωρτζ. Μου έβγαλαν άχρηστη την εγγύηση και ζητάγαν 200 ευρω για επισκευή του κ750 μου. Το πήρα οπως ήταν και το πήγα αλλού όπου και μου το αντικατέστησαν (λόγο εγγύησης !). Η ταλαιπωρία όμως παρέμεινε αφου η SE κάνει κανα μήνα να ασχοληθεί με τα κινητά που της στέλνουν :(

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να αγοράσω τα στερεοφωνικά ακουστηκα του K750i γιατί σε αυτα που είχα εγώ (τα εργοστασιακά) κόπηκε το ένα καλώδιο... 25€ κυρίες και κύριοι.... 25€ !

 

Όλα τα αξεσουάρ όλων των εταιρειών κινητης τηλεφωνίας κοστίζουν ακριβά. Κάνε όμως μία γύρα να δεις ποσο κοστίζουν τα κοινά ακουστικά ψείρες για απλή μουσική ακρόαση. Συνυπολόγισε το εξαρτηματάκι που απαντά στις κλήσεις του κ750 και το μικροφωνάκι που κρύβει, καθώς και το ιδιαίτερο βύσμα που διαθέτει και έτσι θα δεις οτι τα 25€ είναι μία απο τις νορμάλ τιμές που θα βρεις στα ράφια της SE.

Link to comment
Share on other sites

den 3ero re pedia ti lete na kanw anavathmisi h oxi; me r1a eimai kai psinomai na balo tin r1n ala ti parapano exei?vgazei kalytera videakia se poiotita?? a3izei diladi mono gia ta videakia??

 

Το ίδιο ακριβώς βίντεο θα έχεις. Καλύτερα να κάνεις αναβάθμιση όταν έχεις προβλήματα. Όχι οτι θα σου παρουσιαστεί οποιοδήποτε πρόβλημα, Απο το Site της SE έχω κάνει και έιναι μία απλή διαδικασία. Σε Service point στην κάνουν δωρεάν αλλα βαριούνται και ίσως σου κάνουν κολπάκια. Αλλιώς σε 3 με 6 ωρίτσες θα σε έχουν εξυπηρετήσει.

Link to comment
Share on other sites

den 3ero re pedia ti lete na kanw anavathmisi h oxi; me r1a eimai kai psinomai na balo tin r1n ala ti parapano exei?vgazei kalytera videakia se poiotita?? a3izei diladi mono gia ta videakia??

 

 

padws kata tin gnwmi mou to video ginete korifeo... mou fenete kai pos veltiwnetai i photo se sinthikes xamilou fwtismou... kati ixa akousi kai gia pio dinata mp3s ala den pistevo... :cool:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

και πάλι με τόσα όσα λές πέρνεις ένα w800, και έχεις και δώρο την μνήμη+ καλύτερα ακουστικά...εκτός αν το ήθελε μαύρο οπότε πάω πάσο

Otan pira to kinito mou egw(k750) den ipirxe to W800i akoma stin agora.Opote psaxnontas eksoteriko vrika tropo kai efera ellada prosopsi apo w800i authentiki tis sony ericsson me 45 euro, ti foresa sto diko mou kinito(k750) kai amesws meta ekana anavathmisi tou logismikou tou se w800i kai sas pliroforw einai pleon w800i.Den anagnwrizete apo pouthena oti itan k750!

auta!Syn oti egw epeidi milousa me simvolaio 4 wrwn sti vodafone pira to k750 me 35 euro syn 60 pou eskasa gia na to kanw w800i kai ara?

Exw w800i me molis 100 euro peripou.Apla simvouleuw osous theloun w800i na paroun ena k750 metaxeirismeno se athlia katastasi eksoterika gia na meiwthei to kostos agoras kai na provoun sti patenta pou ekana egw.Fisika aparaititi proipothesi einai na pianoun kai ta xeria sas.Koinws na asxoleistai me ilektronika kati psila.Ayta!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι μήπως το αγοράσω και γώ....αλλα θα ήθελα να σας ρωτήσω καποια πράγματα....

 

1) Επειδή δεν υπάρχει το ( ς ) τελικό...όταν προσθέτεις μία επαφή ή γράφεις ενα μήνυμα...για να αλλάξεις την γλώσσα και να βάλεις το αγγλικό s, είναι εύκολη διαδικασία...ή πρέπει να μπείς στο μενού και να αλλάξεις γλώσσα γραφής...?

 

2) Ο συγχρονισμός με το Outlook γίνεται με επιτυχία ή παρουσιάζει προβληματάκια με τα ελληνικά? Μπορώ να προσθέσω μία επαφή, μέσω του Η/Υ?

 

3) Οταν συνδέσω το κινητο σε υπολογιστή που δεν έχουν περαστεί drivers για το κ750ι, βλέπει μόνο την κάρτα του κινητού, σαν ένα flash - disk?

 

4) Υποστηρίζει πολλαπλή αποστολή μηνυμάτων....(ενα μηνυμα σε πολλούς παραλήπτες)?

 

5) Το video που τραβάει, τι αναλυση έχει , και σε τι type ειναι 3gp? Mpeg?

 

 

6) Παρουσιάζει κολλήματα το Menu...μετα απο πολλα μηνύματα, photos,mp3?

 

 

Sorry για τις πολλές μου ερωτήσεις...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.... :D

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι μήπως το αγοράσω και γώ....αλλα θα ήθελα να σας ρωτήσω καποια πράγματα....

......... :D

Λοιπόοον...

 

1. Αλλάζεις γλώσσα εύκολα, με παρατεταμένη πίεση στο #. Πάντως, στο Τ9 υπάρχει κανονικά το τελικό ς. Επίσης, εγώ θα σου έλεγα να χρησιμοποιείς μόνο κεφαλαία ελληνικά. Στα SMS έχεις έτσι περισσότερους χαρακτήρες διαθέσιμους. Στις επαφές, όταν είναι μόνο με κεφαλαία λειτουργεί πλήρως η αναζήτηση με οσαδήποτε γράμματα, ενώ με πεζά περιορίζεσαι στο 1ο.

 

2. Ο συγχρονισμός εμένα μου λειτουργεί ΑΨΟΓΑ! Και μάλιστα όχι με ψαγμένες εφαρμογές, αλλά με το suite που ήταν στο cd της συσκευασίας. Με ελληνικά κανένα πρόβλημα. Πέρασα στο τηλέφωνο όλο τον κατάλογο του outlook (~350 ονόματα με πολλαπλά τηλέφωνα, ελληνικά και αγγλικά ονόματα, διευθύνσεις, mail κλπ, μέχρι και σημειώσεις) χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Συγχρονίζω καθημερινά, και πάλι κανένα πρόβλημα. Λεπτομέρεια σηγμαντική: Όλα τα ονόματα με κεφαλαίους χαρακτήρες. Λέγεται ότι στους πεζούς υπάρχει πρόβλημα στην αναζήτηση από το 2ο γράμμα και πέρα. Όσον αφορά στο ημερολόγιο και τις υπενθυμίσεις, κοίτα στο faq, ερώτηση 17 - 18 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910). Γενικά διάβασε το faq, θα βρεις πολλά άλλα ενδιαφέροντα. Αν έχεις χρόνο, διάβασε και reviews (faq ερώτηση 31). Επίσης, ίσως θέλεις να δεις το manual (http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_2_2&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242)

 

3. Στον υπολογιστή, με περασμένους drivers αλλά με κλειστή την εφαρμογή, βλέπει μόνο την κάρτα σαν εξωτερικό δίσκο. Χωρίς drivers υποθέτω πως θα κάνει το ίδιο, αλλά δεν έχω δοκιμάσει.

 

4. Ναι, σε ομάδες παραληπτών. Δεν το έχω δουλέψει, αλλά υπάρχει επιλογή.

 

5. Είναι 3gp 176*144 ή 128*96.

 

6. Κολλήματα σε ζόρισμα καμιά φορά, αλλά όχι ιδιαίτερα συχνά. Οι αναβαθμίσεις λογισμικού έχουν ουσιαστικά λύσει το πρόβλημα. Από κει και πέρα, υποθέτω πως μια στο τόσο ένα κολληματάκι δεν το γλιτώνεις (όπως και σε όλα τα σύγχρονα τηλέφωνα).

 

Ελπίζω να σε κάλυψα, καλή μελέτη και αν το πάρεις, καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

Μακρυά απο Omnitech (απατεώνες) θα σου έλεγα. Ειδικά αυτο της Κάνιγγος στην οδό Τζωρτζ. Μου έβγαλαν άχρηστη την εγγύηση και ζητάγαν 200 ευρω για επισκευή του κ750 μου. Το πήρα οπως ήταν και το πήγα αλλού όπου και μου το αντικατέστησαν (λόγο εγγύησης !). Η ταλαιπωρία όμως παρέμεινε αφου η SE κάνει κανα μήνα να ασχοληθεί με τα κινητά που της στέλνουν :(

 

Κι εμένα οι ίδιοι μου έβγαζαν εκτός εγγύησης ένα Alcatel και μου ζήταγαν 120 Ευρώ. Βρίσιμο σε Alcatel Hellas (τηλεφωνικά) και Europe (e-mail) και έλαβα SMS μετά από λίγες μέρες που έλεγε "Η συσκευή σας είναι έτοιμη", και φυσικά χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

auta!Syn oti egw epeidi milousa me simvolaio 4 wrwn sti vodafone pira to k750 me 35 euro

 

35 euros? Εισαι σιγουρος? Βαλε αλλα 100 και εισαι μεσα εκτος και αν εγινε καποια κομπινα που δεν μας λες :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Μακρυά απο Omnitech (απατεώνες) θα σου έλεγα. Ειδικά αυτο της Κάνιγγος στην οδό Τζωρτζ. Μου έβγαλαν άχρηστη την εγγύηση και ζητάγαν 200 ευρω για επισκευή του κ750 μου. Το πήρα οπως ήταν και το πήγα αλλού όπου και μου το αντικατέστησαν (λόγο εγγύησης !). Η ταλαιπωρία όμως παρέμεινε αφου η SE κάνει κανα μήνα να ασχοληθεί με τα κινητά που της στέλνουν :(

 

Μάλιστα... ΟΚ θα το πάω σε κάποιο από τα άλλα που έχει η SE στο site της τότε και ο θεός βοηθός!

 

ThanQ

Link to comment
Share on other sites

35 euros? Εισαι σιγουρος? Βαλε αλλα 100 και εισαι μεσα εκτος και αν εγινε καποια κομπινα που δεν μας λες :O

H kompina sendiaferei esena i to pws katorthwsa na ftiaksw apo k750 se w800 to kinito mou?I kompina gia na to parw 35 den einai tipota.Apla me tin anavathmisi kai me kalous miniaious logariasmous to pairneis..I magkia einai alli.Oxi auto.Anyway.osoi katalavan katalavan..psaxteite..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...