Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βυσμα του φορτιστη και των ακουστικων βγαινει απο την συσκευη με τον παλιο κλασσικο τροπο των Ericsson (δηλαδη το σηκωνεις προς τα επανω) ή τωρα πια απλα των τραβας;; Το manual δεν το διευκρινιζει.

 

Το ανασηκώνεις ελαφρά και βγαίνει :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια αν το αγορασω τωρα απο πλαισιο τι προβληματα θα εχει πιθανοτατα?(περιληπτικα σας παρακαλω γιατι εχω τρελαθει με το μηκος του συγκεκριμένου thread)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι περιέχει το βασικό κουτί γιατι κάθε e-shop τα γράφει διαφορετικά;
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος τι περιέχει το βασικό κουτί γιατι κάθε e-shop τα γράφει διαφορετικά;

mpes edw kai 8a deis!!!! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

Link to comment
Share on other sites

Το βυσμα του φορτιστη και των ακουστικων βγαινει απο την συσκευη με τον παλιο κλασσικο τροπο των Ericsson (δηλαδη το σηκωνεις προς τα επανω) ή τωρα πια απλα το τραβας;; Το manual δεν το διευκρινιζει.

Όντως. Το διευκρινίζει όμως ο Quick Guide. Και εγώ στην αρχή τα τράβαγα ο μ@λ@κ@ς.

Το έχω δύο μέρες κοντά (παρα 10 ώρες) και φοράει την R1J002 και είναι 05-25. Εχεί φάει 3 κολλήματα. Τα 2 λόγω χαλασμένου αρχείου και το άλλο πριν από λίγο στην αποστολή με bluetooth σε ενα p800 όταν βρισκόταν στη σύνδεση (Είχα στείλει πολλά μεν αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται).

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα λοιπόν κι εγώ το κινητό σήμερα στην Πάτρα από φίλο στα 290 €. Ίσως μπορέσω και βρω κανά 2-3 κομμάτια ακόμα σ' αυτή την τιμή. Έκδοση R1J002. Τι δεν μου άρεσε και τι μου άρεσε:

 

1. Τρίζει το κάλυμμα του φακού.

2. Η γνωστή και εκνευριστική απουσία του "ς".

3. Μου φαίνεται πολύ φτηνιάρικο το φινίρισμα (Α ρε China).

4. Φωτογραφίες πολύ καλές για οθόνες, όχι όμως εκτυπώσιμες.

5. Βίντεο μέτριας ποιότητας.

6. Η ακουστική του μου φάνηκε πολύ καλή και σε συνομιλία σε δρόμο με πολλή κίνηση, αλλά και οι ήχοι του (όχι όλοι) είναι απροβλημάτιστοι ως προς την ένταση.

7. Σήμα πολύ καλό.

 

Επειδή είχα-έχω και το ΝΟΚΙΑ 6230, θεωρώ ότι το Κ750 είναι γενικά κατά πολύ καλύτερο σε όλα, ίσως είναι από τα καλύτερα κινητά της κατηγορίας του και σε πολύ καλή τιμή, αλλά δυστυχώς του λείπει αυτό το "κάτι". Η προσωπικότητα; Μπορεί. Οι προσωπικές μου απόψεις είναι. Α, επειδή έχω την κακιά συνήθεια να διαβάζω πρώτα το manual και όλο το thread, δεν μου δημιουργήθηκε κανένα ερώτημα απολύτως και ευχαριστώ τα παιδιά που έχουν απαντήσει επανειλημμένως στις τόσες ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μου πείτε όταν βλέπετε ποια έκδοση λογισμικού έχει το τηλέφωνο (με το γνωστό >*<<*<* ) αν βλέπετε κι εσείς κάτι αντίστοιχο. Εμένα δείχνει το παρακάτω κείμενο, όπου μέσα αναφέρεται η R1L002 αλλά παρακάτω αναφέρεται και η R1J002 και δεν μπορώ να καταλάβω ποια έκδοση έχω.

 

R1L002

prgCXC 125952_EU_1_CL

R1L002

 

Εκδόσεις λογισμικού

οθόνης υγρών

κρυστάλλων

κύρια οθόνη

Τρέχουσα:0

 

Εκδόσεις λογισμικού

κάμερας

κάμερα

Τρέχουσα: 4.4

 

Έκδοση λογισμικού

ITP

CXC 125 932 P1S

 

Προσαρμογή

CDA 102337/3 R5A

cxc 125953 R1J002

EMEA_3

 

Έκδοση περιεχομένου

PA19

 

----------------

 

Επίσης εκτός από το firmware, στο ίδιο μενού σας έχει και "Δοκιμές";; γιατί δεν έχει αναφερθει ποτέ στο thread κάτι τέτοιο.

Ό λόγος που τα ρωτώ όλα αυτά είναι γιατί μου έστειλαν prototype και δεν ξέρω αν έχει κάποιες διαφορές ;)

Ευχαριστώ. :O

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση που σου γραφει στην αρχη ειναι αυτη που εχει το τηλεφωνο δηλ. η R1L002 .

Ναι σε ολα τα κινητα εχει δοκιμες .

Πως το καταλαβες πως ειναι προτοτυπο το δικο σου ;

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση που σου γραφει στην αρχη ειναι αυτη που εχει το τηλεφωνο δηλ. η R1L002 .

Ναι σε ολα τα κινητα εχει δοκιμες .

Πως το καταλαβες πως ειναι προτοτυπο το δικο σου ;

 

1.Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. :) :)

2.Βγάζοντας την μπαταρία για να βρω το ΙΜΕΙ βρήκα έναν πολύ περίεργο αριθμό ( το έλεγξα και είναι ακαταχώρητος) και από κάτω γράφει prototype - not for sale ;) - Eίναι δώρο από τη μαμά SE αλλά δεν μου είχαν πει ότι είναι prototype :cool:

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

mexri stigmhs h pio kalh poia einai???R1J h R1L??

 

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι δεν εχω δοκιμασει την R1L .

Με την R1J μεχρι στιγμης μου εχει κανει καποια τρελλα ( οχι τιποτα το σοβαρο , με ενα κλεισημο και ανοιγμα του κινητου ερχεται στα ισια του :D ) αλλα λογικα μην περιμενεις να βγει μια σταθερη εκδοση χωρις καποιο κολημα συντομα.

Προκειται για καινουργιο κινητο και παντα οι πρωτες εκδοσεις ειναι λιγο ασταθεις.

Αν δεν σου κανει καποιο τρελλο κολημα η εκδοση που εχει το κινητο σου καλο θα ειναι να το αφησεις με την υπαρχον εκδοση .

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σύντομα όλοι θα έχουμε από ένα w800 :D Θέλω να ρωτήσω κάτι που νομίζω δεν έχει αναφερθεί. Οι φωτογραφίες και τα βίντεο με το λογισμικό του w800 έχουν την ίδια ποιότητα με την R1L ;
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι δεν εχω δοκιμασει την R1L .

Με την R1J μεχρι στιγμης μου εχει κανει καποια τρελλα ( οχι τιποτα το σοβαρο , με ενα κλεισημο και ανοιγμα του κινητου ερχεται στα ισια του :D ) αλλα λογικα μην περιμενεις να βγει μια σταθερη εκδοση χωρις καποιο κολημα συντομα.

Προκειται για καινουργιο κινητο και παντα οι πρωτες εκδοσεις ειναι λιγο ασταθεις.

Αν δεν σου κανει καποιο τρελλο κολημα η εκδοση που εχει το κινητο σου καλο θα ειναι να το αφησεις με την υπαρχον εκδοση .

 

Η R1L ειναι χωρις "μπαγκζ". Την εχω εδω και 2-3 εβδομαδες! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η R1L ειναι χωρις "μπαγκζ". Την εχω εδω και 2-3 εβδομαδες! :cool:

 

Ναι ? Για βάλε μια δεξιά συντόμευση στο joystick και μετά από λίγη ώρα πες μου αν υπάρχει ακόμα....

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ? Για βάλε μια δεξιά συντόμευση στο joystick και μετά από λίγη ώρα πες μου αν υπάρχει ακόμα....

 

:cry:

 

to epatha ki egw auto 3 fores... evaza tin syntomefsi, ki otan pigaina na tin xrisimopoiisw, anakalypta oti eixe e3afanistei... wspou kai syniditopoiisa oti kai tis 3 fores, anamesa stis xriseis tis syntomefseis, mesolavouse kollima tou tilefwnou kai anagkazomoun na vgalw tin mpataria. etsi i syntomefsi den fylagotan...

 

otan tin 3anaevala kai esvisa kanonika to tilefwno, emeine stin thesi tis :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως χωρίς κολλήματα, φεύγει σε τυχαία χρονικά διαστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την R1L εχω, λιγες μερες απο τοτε που κυκλοφορησε και μεχρι στιγμης μου'χει κανει τα εξης:

1. "Χανει" τις συντομευσεις.

2. Εχει φαει ενα κολλημα, οταν προσπαθησα να κανω zoom σε μια φωτογραφια λιγο πανω απο 2 megapixels που του περασα απο υπολογιστη.

3. Οταν αφαιρω τη μπαταρια ΧΑΝΕΙ την ημερομηνια και την ωρα:blink: Γυρναει στο 2000:wacko: Εχει συμβει και σε κανεναν αλλο αυτο;;; Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;;;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την R1L εχω, λιγες μερες απο τοτε που κυκλοφορησε και μεχρι στιγμης μου'χει κανει τα εξης:

1. "Χανει" τις συντομευσεις.

2. Εχει φαει ενα κολλημα, οταν προσπαθησα να κανω zoom σε μια φωτογραφια λιγο πανω απο 2 megapixels που του περασα απο υπολογιστη.

3. Οταν αφαιρω τη μπαταρια ΧΑΝΕΙ την ημερομηνια και την ωρα:blink: Γυρναει στο 2000:wacko: Εχει συμβει και σε κανεναν αλλο αυτο;;; Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;;;

 

Αυτο με τις συντομευσεις το εχω παρατηρησει και εγω...αλλα συμβαινει μονο οταν κλεινω τελειος το τηλ και το ξανανοιγω...

 

Απο κολληματα δεν μου εχει παρουσιαστει τπτ με την συγκεκριμενη εκδοση...

 

Με την μπαταρια δεν το εχω κοιταξει αλλα ειναι λογικο αν δεν εχει εσωτερικα αλλη μπατρια για να κραταει την ωρα και την ημερομηνια ...η τελοσπαντων μια πηγη ενεργειας(φανταζομαι και οταν τελειωνει η μπαταρια του κινητου να υπαρχει καποιο ελαχιστο ποσο ενεργειας που να διατηρει την ωρα και την ημερομηνια αλλα να μην επαρκει να ανοιξει το τηλ)

Link to comment
Share on other sites

Το βυσμα του φορτιστη και των ακουστικων βγαινει απο την συσκευη με τον παλιο κλασσικο τροπο των Ericsson (δηλαδη το σηκωνεις προς τα επανω) ή τωρα πια απλα το τραβας;; Το manual δεν το διευκρινιζει.

Το γράφει στη σελίδα 6 (ελληνικού manual) δεξιά στη μέση

Link to comment
Share on other sites

4. Φωτογραφίες πολύ καλές για οθόνες, όχι όμως εκτυπώσιμες.

Συμφωνούμε σε όλα δάσκαλε εκτός απο το οτι οι φωτογραφίες δεν είναι εκτυπώσιμες. Μια χαρά είναι. Άλλωστε για 10Χ15 τα 2mp είναι εντάξει. Μήν ξεχνάμε οτι η ποιότητα της φωτογραφίας εξαρτάται απο το φακό και όχι απο την ανάλυση. Η μεγάλη ανάλυση, μας είναι χρήσιμη μόνο αν θέλουμε να τυπώσουμε μια φωτογραφία σε μεγαλύτερες διαστάσεις απο 10Χ15 που είναι το κανονικό μέγεθος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...