Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ούτε πρόκειτε να βγάλεις... Εγώ έψαξα σε ξένα fora και βρήκα την λύση την οποία σε λίγες μέρες θα την παρουσιάσω στο blog μου...

Περιμένουμε λοιπόν εναγωνίως, αγαπητέ dkm!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχει σχεση το ppc με αυτο το προβλημα. μαλλον δεν εγινα κατανοητοσ.αν εχω το bt ανοιχτο και σβησει η οθονη του κινητου τοτε οταν την ξανανοιξω και παω να πατησω απενεργοποιηση στο bt κολλαει το κινητο.

 

Μάλιστα. Τώρα κατάλαβα. :)

Δεν έχει αναφερθεί από άλλους όμως κάτι τέτοιο. Μάλλον πρόβλημα της συσκευής σου, που λογικά θα διορθώνεται με μια απλή αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε Sony μεσα. Αλλα το ειχα παρει σχεδον οταν ειχε πρωτοβγει. Ισως τωρα, για να εχουν μεγαλυτερο κερδος (λογω του οτι εχει πεσει πολυ η τιμη του) να βαζουν ως "μανισιες" καρτες της Sandisk οι οποιες ειναι αρκετα φθηνοτερες απο τις Sony.

 

Σωστά. Και το δικό μου που το πήρα την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας του K750, είχε sony. Προφανώς για να ρίξουν την τιμή του αργότερα το δίναν με sandisk.

Link to comment
Share on other sites

HELP ME

 

 

Πάω να κάνω Update το κινητό μου και δεν ανοίγει το πρόγραμμα.Λέεο οτι θέλει κάτι από την ιστοσελίδα http://www.macromedia.com Τί πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

H Macromedia έχει (μεταξεί άλλων) multimedia plugins. Iσως έχει κάποιο plugin για το browser σου που ΔΕΝ έχεις? (Mozilla-Firefox ή IE χρησιμοποιείς?).

 

Πoιος βγάζει το μήνημα το πρόγραμμα ή ο browser. ΔΩΣΕ στοιχεία και κανα screenshot

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στο Κ750i μέσω Vodafone live, να παρακολουθήσουμε mobile tv ή δεν την έχει αυτήν την ικανότητα το κινητό...;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας καλησπερίζω. Χθές πήρα το 750i και παρότι χρόνια φανατικός της nokia, έχω ενθουσιαστεί απο τις δυνατότητες του, ( σε σχέση και με την τιμή του).

Γράφω το πρώτο μου post για να σας ευχαριστήσω για την βοήθεια που ήδη πήρα στις πρώτες μου απορίες. ( Σαν moderator σε άλλου είδους τεχνικό forum, γνωρίζω πόσο κουράγιο σου δίνει ένα ευχαριστώ.)

Να στε καλά, συνεχίστε με το ίδιο κέφι.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα κ μπορεις να δεις τηλεοραση απο το κ750i, αρκει να υποστηριζεται απο το δικτυο το streaming που μεχρι στιγμης υποστηριζεται απο την ΤΙΜ.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα κ μπορεις να δεις τηλεοραση απο το κ750i, αρκει να υποστηριζεται απο το δικτυο το streaming που μεχρι στιγμης υποστηριζεται απο την ΤΙΜ.
Έχεις καμιά ιδέα για τη χρέωση, τα κανάλια και την ποιότητα αυτών;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει ακούσει κανείς για πρόγραμμα στο K750 για να ανιχνεύει τα ραντάρ της τροχαίας; Ακούγεται τρελό, αλλά άκουσα από αξιόπιστο άτομο ότι γίνεται.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει ακούσει κανείς για πρόγραμμα στο K750 για να ανιχνεύει τα ραντάρ της τροχαίας; Ακούγεται τρελό, αλλά άκουσα από αξιόπιστο άτομο ότι γίνεται.

 

Οι εκπομπές / λήψεις των κινητών (GSM-BT-IRDA-3G) δεν έχουν καμμία απολύτως σχέση με τις εκπομπές / λήψεις των ραντάρ (X-K-KA κλπ κλπ).

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει ακούσει κανείς για πρόγραμμα στο K750 για να ανιχνεύει τα ραντάρ της τροχαίας; Ακούγεται τρελό, αλλά άκουσα από αξιόπιστο άτομο ότι γίνεται.

Μάλλον θα πρέπει να γίνει ένας επανέλεγχος της αξιοπιστίας του ατόμου ή των πηγών αυτού...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούσε παλιότερα ένα site με χάρτη των σημείων όπου υπήρχαν ραντάρ της τροχαίας. Αν ο φίλος που είχε την πληροφορία έβλεπε το site ή κάποιο αρχείο που είχε αντιγράψει στο Κ750, με τα σημεία, τότε ίσως και να είχε κάποια βάση η πληροφορία. Αν εννοούσε ότι το έκανε με κάποιο πρόγραμμα, όπως είπαν και τα παιδιά, δεν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΙΝΙ ΟPERA ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ!!!ΑΝ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:Α.ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟΝ OPERA ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, Β.ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΜΕΣΩ WORD,ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ HEAD-7 ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ BODY, TO ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΩΣ ΑΡΧΕΙΟ HTML. Γ.ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ Η'΄ΔΕ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ 'Η ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Η' ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ??

 

 

ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΧΕΙΑ ΚΕΙΜΕΝΟΥ??

Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μετην σειρα μου μια ερωτηση?εγω εμαθα οτι τα τελευταιας εκδοσης k750i δεχονται mp3 για ringtones και ας ειναι vodafone live..ισχυει?
:devil:
Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μετην σειρα μου μια ερωτηση?εγω εμαθα οτι τα τελευταιας εκδοσης k750i δεχονται mp3 για ringtones και ας ειναι vodafone live..ισχυει?

Ναι ισχυει! το εχω :blink: με τα ματια μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βρήκα έναν απλό τρόπο για να μετατρέπετε οποιοδήποτε αρχειο βίντεο σε mp4 με πολλη ικανοποιητική ποιοτητα.

1. Κατεβαζουμε απο εδω http://www.pspvideo9.com το PSP Video 9 (ειναι freeware)

2. Aφου το εγκαταστήσουμε παμε στo μενού setup και στην καρτέλα profile

3. Eκει βαζουμε μια οποιαδήποτε αναλυση για το βιντεο (δεν μας ενδιαφερει ακόμα γιατι θα αλλαχτει πιο μετα),bitrate εγω όρισα 128,framerate 14.985 και passes 2. Για τον ήχο bitrate 32,channels mono και volume 100%. Τις παραπανω επιλογες τις πήρα βάσει των ρυθμίσεων που είχε το demo βιντεακι του k750.Ολες τις παραπανω ρυθμίσεις τις σώζουμε σε ένα νεο προφιλ.Μετά πηγαινουμε στην καρτέλα settings και δηλώνουμε ως default profile αυτο που δημιουργήσαμε προηγουμένως

4. Επειδή το προγραμμα απο μόνο του δεν δίνει επιλογή για αναλυση βίντεο 176χ144 πάμε στο φάκελο που εγκαταστήσαμε το προγραμμα και ανοιγουμε με το notepad το αρχείο profiles.xml. Εκει ψαχνουμε να βρουμε τις 3 γραμμες που αντιστοιχούν στο προφιλ που φτιάξαμε και αλλαζουμε το σημείο που αναφέρεται στην αναλυση σε 176χ144 (δηλ. resolution="176x144").Επισης μπορούμε να αλλαξουμε και το samplerate γιατι σύμφωνα με το demo βιντεακι ήταν στα 16.000 (οπότε κι εγώ το αλλαξα σε samplerate="16000")

5. Σωζουμε τις αλλαγες που κάναμε στο profiles.xml και ειμαστε έτοιμοι να μετατρέψουμε οποιοδήποτε αρχειο βίντεο σε ικανοποιητικής αποδοσης mp4

 

ΥΓ. Τον παραπανω οδηγό τον εγραψα γιατι καποια αλλα προγράμματα που αναφέρθηκαν για τη μετατροπη βιντεο σε αρχειo αναγνωρήσιμα απο το κ750 δεν μου εδιναv το επιθυμητό αποτέλεσμα στο θέμα ποιότητα.Τα *.3gp είναι σαφώς κατώτερα απο τα mp4 ενώ τα mp4 που εφτιαξα με το ImTOO 3GP Video Converter και άλλα ομοια προγραμματα ήταν κι αυτα χειρότερα απο εκεινα που δημιούργησα με το PSP Video 9 (ειτε υπήρχε ασυγχρονισμός μεταξύ εικόνας και ήχου,ειτε δεν μου δινόταν επιλογή να μικρηνω το μεγεθος του κλιπ κ.α)

 

ΥΓ2. Τι κερδίζω που είμαι το 1000στο ποστ; :) άντε να τα 10.000ρίσουμε

 

Εκανα οτι ειπες αλλα οταν στελνω το mp4 στο κινητο το αποθηκευει στους ηχους και αναπαραγει μονο ηχο. Αν το αποθηκευσω χειροκινητα στον φακελο βιντεο εχω το ιδιο αποτελεσμα. Δοκιμασα και εστειλα απο τον υπολογιστη στο κινητο το demo βιντεακι και το βαζει στον φακελο βιντεο και το παιζει κανονικα. Τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ελαβα ενα sms στο k750i και μολις πηγα να το ανοιξω μου εμφανισε¨αλλοιωμένο μήνυμα" και μετα εξαφανιστηκε... δεν υπηρχε τιποτα στα εισερχομενα... τι παιζει? ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ελαβα ενα sms στο k750i και μολις πηγα να το ανοιξω μου εμφανισε¨αλλοιωμένο μήνυμα" και μετα εξαφανιστηκε... δεν υπηρχε τιποτα στα εισερχομενα... τι παιζει? ξερει κανεις?

 

Τίποτα σοβαρό. Κάποια μ.....α του δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μετην σειρα μου μια ερωτηση?εγω εμαθα οτι τα τελευταιας εκδοσης k750i δεχονται mp3 για ringtones και ας ειναι vodafone live..ισχυει?

 

ναι ισχυει:) το εχω και μαλιστα παιζει και mp4 σαν ηχο κλησης ειναι συλλεκτικο και νικελ χρωμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω 6-7 μηνες και ειναι σουπερ!!!

Οσο προλαβαινεται να το παρετε και μην το σκεφτεστε καθολου...

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει:) το εχω και μαλιστα παιζει και mp4 ειναι συλλεκτικο και νικελ χρωμα!

 

για δωσε καμια φωτο να δουμε πως ειναι..δεν το ηξερα οτι βγηκε και τετοιο..:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα η φωτο θα ανεβει το απογεμα...εργαζομαστε τωρα :p

παντως ειναι σουπερ και βοντα λάιβ και με αλλο λογισμικο απο τα απλα...

Link to comment
Share on other sites

Παρέγγειλα 4gb για ένας φίλος με W850, σε 5-10 μέρες θα την έχω στα χέρια μου και θα την δοκιμάσω στο K750i...

 

Για όσους είναι σε δίλλημα λίγο υπομονή και θα σας ενημερώσω λεπτομερέστατα...

Μήπως τυχόν ήρθε η κάρτα; :D

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...