Jump to content

[S10 series] Φωτογραφίες & Βίντεο


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για εμένα μέτριες εκτός απο την τελευταία που είναι κάπως καλύτερη..συγγνώμη κι όλας το λέω με την δικό μου μάτι και χωρίς να θέλω να μειώσω την συσκευή:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίες. Αν και η πρώτη φαίνεται λίγο υπερκορεσμένη...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τωρα να κανω εγω μια ερώτηση χωρις να ξερω εσεις πως το κανετε ??

Απ το link που εβαλε ο Βασίλης δεν εχω την δυνατότητα να κανω ζουμ στην φωτο ώστε να δω μεχρι υπαρχει σωστη λεπτομέρεια, η αν υπαρχει αλλοιωση στο βαθος πεδιου η οτιδηποτε αλλο θελω....

Πως θα το κανω ??

Η απλα βλεπουμε μια φωτογραφια 20mp, ανεβασμενη με συμπιεση, σε μια οθονη 6 ιντσών κ κρίνουμε ??

Απλα προσπαθώ να καταλάβω μήπως κανω εγω κατι λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα να κανω εγω μια ερώτηση χωρις να ξερω εσεις πως το κανετε ??

Απ το link που εβαλε ο Βασίλης δεν εχω την δυνατότητα να κανω ζουμ στην φωτο ώστε να δω μεχρι υπαρχει σωστη λεπτομέρεια, η αν υπαρχει αλλοιωση στο βαθος πεδιου η οτιδηποτε αλλο θελω....

Πως θα το κανω ??

Η απλα βλεπουμε μια φωτογραφια 20mp, ανεβασμενη με συμπιεση, σε μια οθονη 6 ιντσών κ κρίνουμε ??

Απλα προσπαθώ να καταλάβω μήπως κανω εγω κατι λαθος...

 

εγώ τις βλέπω απο το tablet,πάτησα πάνω στην φωτό και έκανα κλικ και έχει μεγέθυνση το flickr.

όπως τις ανεβάζουν όλοι σχεδόν εδώ μέσα και κρίνουν.

Τώρα και η τέρμα μεγέθυνση είναι λάθος που κάνουμε σε μια φωτογραφία, που αν την εκτυπώσεις, τις ατέλειες που θα δεις σε ένα zoom δεν θα τις παρατηρήσεις σε μια εκτύπωση για παράδειγμα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Απείραχτες, τραβηγμένες στο Auto μέσα σε 1 δευτερόλεπτο.

 

by Vasileios Dedousis, on Flickr

 

Η πρώτη και η τρίτη μου άρεσαν αρκετά. Η πρώτη μπορεί να ήταν ακόμη πιο ενδιαφέρουσα χρωματικά με κλειστό hdr ;) Η δεύτερη είναι σχεδόν όλη θολή.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

η πρώτη έχει ψεύτικα χρώματα και θόρυβο ενω η δεύτερη θολή/κουνημένη.. μόνο η τρίτη παλεύεται κάπως
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

η πρώτη έχει ψεύτικα χρώματα και θόρυβο ενω η δεύτερη θολή/κουνημένη.. μόνο η τρίτη παλεύεται κάπως
Μάλλον έχουμε διαφορετικά μάτια..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σημερινές...62b63dd2242560878686743715c41db1.jpg1e2c9b6a5a50384a67f2764f27f824f0.jpg54ffb113d5f3ec0fa281726348a74fb0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μου δινει την αισθηση οτι στις τρεις φωτο του Bill Viper οτι η καμερα τραβαει με θερμοτερα του κανονικου τα χρωματα ή και ανεβασμενη εκθεση ή iso. Περα απο τα χρωματα,στην πρωτη εκ των τριων η αντανακλαση του ηλιου πανω στο νερο φαινεται να ειναι πιο δυνατη απο τον ιδιο τον ηλιο. Οι επομενες 2 ειναι πιο καλες αλλα και παλι τα χρωματα τα βλεπω λιγο θερμοτερα (πχ.οι σκεπες αντι για κεραμμιδί χρωμα,πλησιαζουν πιο πολυ προς το πορτοκαλι.

 

Στην πισινα,τα χρωματα ειναι πολυ καλα κατα τη γνωμη μου αλλα λειπει το sharpness ή ειναι κουνημενη ή βρωμικος φακος.

Τις βλεπω σε οθονη λαπτοπ και δηλωνω πολυ αρχαριος απο φωτογραφιες.

 

Θα παιξει τρελη βελτιωση με τα updates

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αναμονή για αγορά μεταξύ του s10 και του P30’s pro. Περιμένω να δω την αναβάθμιση της κάμερας σε νυχτερινές λείψεις. Ελπίζω να την δώσει σύντομα
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου δινει την αισθηση οτι στις τρεις φωτο του Bill Viper οτι η καμερα τραβαει με θερμοτερα του κανονικου τα χρωματα ή και ανεβασμενη εκθεση ή iso. Περα απο τα χρωματα,στην πρωτη εκ των τριων η αντανακλαση του ηλιου πανω στο νερο φαινεται να ειναι πιο δυνατη απο τον ιδιο τον ηλιο. Οι επομενες 2 ειναι πιο καλες αλλα και παλι τα χρωματα τα βλεπω λιγο θερμοτερα (πχ.οι σκεπες αντι για κεραμμιδί χρωμα,πλησιαζουν πιο πολυ προς το πορτοκαλι.

 

Στην πισινα,τα χρωματα ειναι πολυ καλα κατα τη γνωμη μου αλλα λειπει το sharpness ή ειναι κουνημενη ή βρωμικος φακος.

Τις βλεπω σε οθονη λαπτοπ και δηλωνω πολυ αρχαριος απο φωτογραφιες.

 

Θα παιξει τρελη βελτιωση με τα updates

Στις δικές μου φωτογραφίες δοκίμαζα το HDR σε always on και όχι στο auto.

Βέβαια εγώ που τις βλέπω σε QLED με HDR10+ είναι μαγεία τα χρώματα στη τηλεόραση.

Είμαι σε αναμονή για αγορά μεταξύ του s10 και του P30’s pro. Περιμένω να δω την αναβάθμιση της κάμερας σε νυχτερινές λείψεις. Ελπίζω να την δώσει σύντομα
Μην περιμένεις άδικα. Εφόσον σε ενδιαφέρουν οι νυχτερινές τόσο πολύ το P30 είναι μονόδρομος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αναμονή για αγορά μεταξύ του s10 και του P30’s pro. Περιμένω να δω την αναβάθμιση της κάμερας σε νυχτερινές λείψεις. Ελπίζω να την δώσει σύντομα

 

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά ότι θα δώσει κάτι ισάξιο όπως μας έταξε κ όπως πρέπει να είναι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να δώσει τίποτα καλό ειδικά τώρα που ο επόμενος σταθμός είναι το note10. Είναι μια εξαιρετική συνολικά συσκευή με διαφορετική φιλοσοφία από το p30 πχ που τα έδωσε όλα ώστε να πετύχει την κορυφαία κάμερα. Όχι ότι δεν βγάζει καλές αλλά δεν είναι και οι κορυφαίες ούτε πρόκειται να γίνει. Αν έπαιρνα συσκευή σήμερα το s10+ και ας μην είχα την καλύτερη κάμερα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oι συγκρισεις που αναφερονται με P30 και Mate20 που ειναι ? Εχει κανεις Link γιατι στα Νηματα των παραπανω 2 δεν βρισκω κατι μονο οτι λενε βγαζουν καλυτερες φωτο οκ.Οι φωτο που ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Oι συγκρισεις που αναφερονται με P30 και Mate20 που ειναι ? Εχει κανεις Link γιατι στα Νηματα των παραπανω 2 δεν βρισκω κατι μονο οτι λενε βγαζουν καλυτερες φωτο οκ.Οι φωτο που ειναι ?
Φίλε μου γράψε στο YouTube και θα σου βγάλει δεκάδες

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σε τάμπλετ που τις είδα οι 1-2-5 είναι πολύ καλές

η 4 έχει μια θολούρα στα δικά μου τα μάτια

η 3 έχει θολούρα εκεί που είναι τα γράφιτι με τα λιοντάρια αλλά έχει πολύ λεπτομέρειια στο δέντρο κοντά σου

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στο ζουμ λίγο κουνημένη αλλά την θεωρώ όμορφη φωτογραφία Άρτα παρηγορητισσα 4347c4ee958e115edc2d2853a2c3469f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

PLAKA ATHENS TEST S10+

 

46792948824_16ae688873_o.jpgPLAKA ATHENS TEST S10+ by bujinkan, on Flickr

 

πολύ καλή φωτογραφία.. ολόσωστη σε έκθεση, χρώματα, white balance κλπ

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Στο auto.74bdbce3db5a390a377861e43124bf13.jpg713c2a1a7a1f6289de8048c58fee9a74.jpgbff46709122ffc3d663ff9f91378d076.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κακη η πρώτη...

Πανω απ το πρωτο κομματι της εκκλησίας κ μετα δεν βλεπεις τπτ.... Μονο ενα μαυρο πραγμα..

Κ για να καταλαβεις τι εννοω...βαλε επαγγελματική, βαλτην στα 4 δευτερα κ θα καταλάβεις...

Οχι πως φταις εσυ....ειναι το night mode που λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κακη η πρώτη...

 

Πανω απ το πρωτο κομματι της εκκλησίας κ μετα δεν βλεπεις τπτ.... Μονο ενα μαυρο πραγμα..

 

Κ για να καταλαβεις τι εννοω...βαλε επαγγελματική, βαλτην στα 4 δευτερα κ θα καταλάβεις...

 

Οχι πως φταις εσυ....ειναι το night mode που λείπει....

4 δεύτερα κ στο χέρι δεν νομιζω

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...