Jump to content

Redmi Note 7 Pro


tigreos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

​Απορία... Οι εκδόσεις (συσκευών γενικότερα - όχι μόνο Xiaomi) που βγαίνουν για την Ινδία, συνήθως είναι ταυτόσημες (ή ό,τι πιο κοντινό) με τις Global, σε ό,τι αφορά σε υποστηριζόμενες μπάντες, γλώσσες και όλα τα σχετικά.

 

Λογικά όπου να 'ναι, θα πρέπει να δούμε το "ινδικό" (πιθανότατα βαφτισμένο "global" - με πολλά εισαγωγικά) στα γνωστά κινεζομάγαζα (όπου το Note 7 Pro έχει αρχίσει ήδη να κάνει την εμφάνισή του -π.χ. εδώ- με άγνωστη ακόμα έκδοση ROM και ψιλο-ανήθικη τιμή - παίρνεις το Poco και σου μένουν και -αρκετά- ρέστα).

 

Αν κανείς το έχει... καημό και το παραγγείλει από εκεί, θα έχει άραγε πρόβλημα με το ότι δε θα είναι ευρωπαϊκή / global / whatever έκδοση, με την καινούρια... μόδα της Xiaomi να διαφοροποιεί τη μεταχείριση των συσκευών (και χρηστών) της ανάλογα με το region;

Θα μπορεί κανείς π.χ. να το κάνει register και να ζητήσει unlock του bootloader, για να μπορεί να... παίξει μαζί του...;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://techingreek.com/den-tha-yparxi-global-ekdosi-tou-redmi-note-7-pro/

 

Αν όντως ισχύει κρίμα πραγματικά από την Xiaomi..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Χτυπηστε το poco..τα ιδια ελεγα κ εγω έχοντας το redmi note 5 ..σιγα τη διαφορα στον επεξεργαστή...πηρα το mi8 και η διαφορά ςιναι χαοτικη..ο 845 δε παίζεται σε σχεση με τα 636,660 κτλ..στη φωτο οι διαφορές ειναι αμελητεες
Link to comment
Share on other sites

Χτυπηστε το poco..τα ιδια ελεγα κ εγω έχοντας το redmi note 5 ..σιγα τη διαφορα στον επεξεργαστή...πηρα το mi8 και η διαφορά ςιναι χαοτικη..ο 845 δε παίζεται σε σχεση με τα 636,660 κτλ..στη φωτο οι διαφορές ειναι αμελητεες

 

Άρα χτυπήστε το Mi 8 :)

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το mi8 αν δεν κάνω λάθος δεν έχει κάρτα μνήμης, σαν 64 είναι λίγο, στα 128 ανεβαίνουμε στα 350 ευρώ. Καλύτερα το πόκο
Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2019/03/27/xiaomi-mi-9x-erchetai-ton-aprilio-sta-220-eyro/

Ρε εσείς τι λέει εδώ????

Αν έρθει αυτό εδώ, σκασίλα μας αν θα έρθει το pro....

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2019/03/27/xiaomi-mi-9x-erchetai-ton-aprilio-sta-220-eyro/

Ρε εσείς τι λέει εδώ????

Αν έρθει αυτό εδώ, σκασίλα μας αν θα έρθει το pro....

 

Σα να μοιάζει το ίδιο κινητό με δυο διαφορετικές ονομασίες κι ελάχιστες κατασκευαστικές αποκλίσεις. Χμμ...

Link to comment
Share on other sites

Amolend οθόνη όμως και τριπλή κάμερα...

https://www.businesstoday.in/technology/top-story/xiaomi-mi-9x-price-and-specifications-price-april-launch/story/331832.html

ZΟΡΙΚΟ!!!

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει σαν Mi A3 δε θα έχει miui.

Επίσης έχει μικρότερη μπαταρία σε σχέση με το RN7 PRO σύμφωνα με αυτά που διαρρέουν

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω στα χέρια μου το redmi 7 note pro 128, υπάρχει global ROM; έψαξα αλλά δεν βρήκα.

Από πού το πήρες ;;

Link to comment
Share on other sites

Είχε πάει ένας φίλος Κινα και μου το έφερε δώρο.

 

Έτσι ναι γιατί δεν το βλέπω σε κανένα κινεζομάγαζο να το έχει ήθελα να το πάρω και εγω.Οποτε είναι η κινεζική έκδοση και όχι η Ινδική.Η Ινδική έκδοση έχει play store και Google services κανονικά αλλά και τα δύο δεν έχουν την B20 μπάντα που έχουμε στην Ελλάδα για το 4G.Τωρα global rom δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει ποτέ το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις την Ινδική Ρομ να του βάλεις.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ναι γιατί δεν το βλέπω σε κανένα κινεζομάγαζο να το έχει ήθελα να το πάρω και εγω.Οποτε είναι η κινεζική έκδοση και όχι η Ινδική.Η Ινδική έκδοση έχει play store και Google services κανονικά αλλά και τα δύο δεν έχουν την B20 μπάντα που έχουμε στην Ελλάδα για το 4G.Τωρα global rom δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει ποτέ το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις την Ινδική Ρομ να του βάλεις.

Αυτό που ψάχνω είναι ένα xiaomi, 128GB, 2 sim, fm radio αυτό είναι ΟΚ αλλά δεν έχει global rom / playstore , η Β20 δεν με ενδιαφέρει, αν είναι θα ψάξω για την ινδική rom , αν δεν βγάλω άκρη το πολύ πολύ να το δώσω, όχι τίποτα άλλο αλλά έφερε και δύο. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το redmi 7 note pro 128, υπάρχει global ROM; έψαξα αλλά δεν βρήκα.

 

Διάβασα εδώ ότι υπάρχει global ROM (??) και παραξενευτηκα https://gr.gizchina.com/2019/04/12/redmi-note-7-pro-update/ και αφού το έψαξα λίγο βρήκα αυτό εδώ https://www.stechguide.com/miui-10-2-8-0-global-stable-rom-for-redmi-note-7-pro/

 

Να μην σε πάρω όμως στον λαιμό μου, ψάχτο καλύτερα γιατί δεν ασχολήθηκα και ιδιαίτερα...είναι βλέπεις και η απογοήτευση με το κινητό αυτό!!! τι την θέλουν την global ROM οι Ινδοί και οι Κινέζοι ?

 

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς τι παίζει πλέον με τη ROM του και αν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα;

 

Δεν πωλείται στην Ελλάδα αυτό το κινητό, μόνο από ΚΊΝΑ

Το πρόβλημα του δεν είναι η ROM δηλ. η υποστήριξη των Ελληνικών κλπ. αφού βγάζεις άκρη, αν γνωρίζεις κάποια πράγματα για τις "ιδιοτροπίες" της ΧΙΑΟΜΙ, αλλά η έλλειψη της 800αρας μπάντας στο 4G που δημιουργεί προβλήματα λήψης, ειδικά στην επαρχία.

Εγώ δεν συμβιβάζομαι με το μικρό note 7 με τον 660 -- φαίνεται να υπάρχει πολύ στοκ, μου θυμίζει την αντίστοιχη ιστορία με τον 625!!!--- και γι΄αυτό περιμένω και ελπίζω να βγει και το PRO σε Global δηλ. με την Β20 !!!

Δεν βιάζομαι...αν δω ότι ΔΕΝ, πάμε για το Mi 9T.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Τελικά το κράτησα, έβαλα την ινδική rom. Το έχω από χτες και όλα καλά μέχρι στιγμή, με 4G δεν έχω πρόβλημα προς το παρόν όπου έχω κινηθεί δουλεύει κανονικά (vodafone , ανατολικά προάστια Αθήνας).

 

Για να βάλω την Ινδική ROM χρειάστηκε να το ξεκλειδώσω και έπρεπε να περιμένω 1 εβδομάδα !!! :X

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα στο forum. Με λένε Δημήτρη. Έχω το RN 7 pro και μόλις μου ήρθε αναβάθμιση :)6abdc0f5cb8a259bcc2c04ac2290dff8.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

κατοχος του κινητου εδω και ενα μηνα περιπου. Προηγουμενο κινητο το redmi note 4.Συμπερασμα....

Το ΝΟΤΕ 7 έχει

-Καλυτερη καμερα

-Καλυτερη ευκρινεια στην οθονη

-χειροτερη μπαταρια

-χειρότερο σήμα στο δίκτυο δεδομένων

-χειρότερο led ειδοποιησεων (πολυ μικρό και χωρίς ποικιλια χρωματων στις ειδοποιησεις)

-πολυ χειροτερο σημα στις ιδιες τοποθεσιες που ημουν και πριν και στο σπιτι αλλα και στην εργασια

-και τα δυο κινητα δεν δεχονται τις ειδοποιησεις του facebook (π.χ γενεθλια φιλου και διαφορες αλλες ενημερωσεις)

-και τα δυο κινητα δεν ειχα καλη ποιοτητα κλησεων αλλα ειδικα στο NOTE 7 ειναι τρελη η απογοητευση.

 

Με λίγα λόγια άνθρακας ο θυσαυρός και παρόλο που είναι κούκλα το κινητό και ειδικά το μπλε που το αγόρασα μου άρεσε πάρα πολύ.Και η μπλε η θήκη εκπληκτικη σε όψη και αφή. Το κινητό το αγόρασα 167 με διετή εγγύηση απο το καταστημα drele στην Γλυφάδα της Αθήνας στις 11-10 και 15 ευρω επιπλέον σε θήκη και tempered glass.Τώρα θα το πουλήσω.

Edited by geostamp
Link to comment
Share on other sites

κατοχος του κινητου εδω και ενα μηνα περιπου. Προηγουμενο κινητο το redmi note 4.Συμπερασμα....

Το ΝΟΤΕ 7 έχει

-Καλυτερη καμερα

-Καλυτερη ευκρινεια στην οθονη

-χειροτερη μπαταρια

-χειρότερο σήμα στο δίκτυο δεδομένων

-χειρότερο led ειδοποιησεων (πολυ μικρό και χωρίς ποικιλια χρωματων στις ειδοποιησεις)

-πολυ χειροτερο σημα στις ιδιες τοποθεσιες που ημουν και πριν και στο σπιτι αλλα και στην εργασια

-και τα δυο κινητα δεν δεχονται τις ειδοποιησεις του facebook (π.χ γενεθλια φιλου και διαφορες αλλες ενημερωσεις)

-και τα δυο κινητα δεν ειχα καλη ποιοτητα κλησεων αλλα ειδικα στο NOTE 7 ειναι τρελη η απογοητευση.

 

Με λίγα λόγια άνθρακας ο θυσαυρός και παρόλο που είναι κούκλα το κινητό και ειδικά το μπλε που το αγόρασα μου άρεσε πάρα πολύ.Και η μπλε η θήκη εκπληκτικη σε όψη και αφή. Το κινητό το αγόρασα 167 με διετή εγγύηση απο το καταστημα drele στην Γλυφάδα της Αθήνας στις 11-10 και 15 ευρω επιπλέον σε θήκη και tempered glass.Τώρα θα το πουλήσω.

Καλά τα λες φίλε μου για το απλό Note 7 ... όμως γράφεις στο τοπικ του Pro !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Με λένε Δημήτρη. Έχω το RN 7 pro και μόλις μου ήρθε αναβάθμιση :)6abdc0f5cb8a259bcc2c04ac2290dff8.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις την κινεζική Rom ή έχεις περάσει κάποια άλλη;

Αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα με την έλλειψη μπάντας για 4G?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...