Jump to content

Redmi Note 7 Pro


tigreos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραία.

Το περιμένω πως και πως.

 

 

Ακριβώς ότι αναμενόταν, snapdragon 675 + sony imx586 camera. Δηλαδή σε αντίθεση με το redmi note 7 (του κινέζικου) παρέχει καθαρά 48mp τόσο απο το socket (675 υποστηρίζει μέχρι 48mp ενώ ο 660 μέχρι 25mp) όσο και απο την κάμερα (η sony έχει καθαρά 48mp σε αντίθεση με τον samsung to note 7 cn που έχει 48mp σε χρώμα μόνο).

Να αναφερθεί οτι στην Ινδία θα κυκλοφορήσει και απλό redmi note 7 που όμως σε αντίθεση με το κινέζικο (μόνη διαφορά πιθανώς) θα έχει 12mp camera (αντι 48mp). Τιμές δεν αξίζει να αναφέρουμε (αφού δεν μπαίνουν σε σύγκριση με τις κανονικές που θα δούμε εμείς) αλλά για αναφορά:

1399 indian rupees για το note 7 pro 4gb+64gb (173 euro περίπου), 16999 για την έκδοση 6+128 (210 euro περίπου).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι αναμενόταν, snapdragon 675 + sony imx586 camera. Δηλαδή σε αντίθεση με το redmi note 7 (του κινέζικου) παρέχει καθαρά 48mp τόσο απο το socket (675 υποστηρίζει μέχρι 48mp ενώ ο 660 μέχρι 25mp) όσο και απο την κάμερα (η sony έχει καθαρά 48mp σε αντίθεση με τον samsung to note 7 cn που έχει 48mp σε χρώμα μόνο).

Να αναφερθεί οτι στην Ινδία θα κυκλοφορήσει και απλό redmi note 7 που όμως σε αντίθεση με το κινέζικο (μόνη διαφορά πιθανώς) θα έχει 12mp camera (αντι 48mp). Τιμές δεν αξίζει να αναφέρουμε (αφού δεν μπαίνουν σε σύγκριση με τις κανονικές που θα δούμε εμείς) αλλά για αναφορά:

1399 indian rupees για το note 7 pro 4gb+64gb (173 euro περίπου), 16999 για την έκδοση 6+128 (210 euro περίπου).

 

Δεν είδα όμως κάτι για Global Version.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πότε θα έρθει Ελλάδα;

 

Επίσημα; Κοντά στο Πάσχα (λίγο πιο μετά) πιστεύω. Να βγει και η global έκδοση με παγκόσμιες μπάντες πρώτα (αυτή δεν θα αργήσει καθόλου να κυκλοφορήσει).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα; Κοντά στο Πάσχα (λίγο πιο μετά) πιστεύω. Να βγει και η global έκδοση με παγκόσμιες μπάντες πρώτα (αυτή δεν θα αργήσει καθόλου να κυκλοφορήσει).
Μέχρι το Πάσχα ποιος ζει ποιός πεθαίνει... Μόλις βγει στην ελληνική αγορά την επόμενη μέρα έχει αγοραστεί αμέσως λόγο ότι ένα huawei p10 lite ψόφησε η μπαταρία και βιαζόμαστε για αλλαγή..

Τιμή γύρω στα 250-300€ πιστεύω Ελλάδα..

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Μην κανετε το λαθος και το εχετε το κινητο χωρις θηκη btw,δεν ειναι για πολλα πολλα.

 

Μην νομιζετε οτι επειδη ειναι απο γυαλι(μονο η πλατη το γυρω γυρω ειναι ολο πλαστικο)εχει ιδια ποιοτητα με το mi9

 

Link to comment
Share on other sites

Μην κανετε το λαθος και το εχετε το κινητο χωρις θηκη btw,δεν ειναι για πολλα πολλα.

 

Μην νομιζετε οτι επειδη ειναι απο γυαλι(μονο η πλατη το γυρω γυρω ειναι ολο πλαστικο)εχει ιδια ποιοτητα με το mi9

 

Αυτό το βίντεο αφορά το redmi note 7 και όχι το Pro μοντέλο αν και εγώ δεν νομίζω ότι κατασκευαστικά έχει αλλάξει κάτι ανάμεσα στα δύο αλλά μέχρι να γίνει κάποιο αντίστοιχο τεστ, βίντεο και στο Pro καλό θα είναι να μην τα συγχέουμε μέχρι να σιγουρευτούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το Πάσχα ποιος ζει ποιός πεθαίνει... Μόλις βγει στην ελληνική αγορά την επόμενη μέρα έχει αγοραστεί αμέσως λόγο ότι ένα huawei p10 lite ψόφησε η μπαταρία και βιαζόμαστε για αλλαγή..

Τιμή γύρω στα 250-300€ πιστεύω Ελλάδα..

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εχει 250-300 ευρω,ακλαφτο θα παει...Γιατι καποιος να μη προτιμησει Poco,με λιγοτερα χρηματα??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει 250-300 ευρω,ακλαφτο θα παει...Γιατι καποιος να μη προτιμησει Poco,με λιγοτερα χρηματα??
Η εμπειρία λέει όπως και οι προηγούμενες εκδόσεις redmi όταν πρωτοκυκλοφόρησε κυμαίνεται κάπου στα 200 - 220 περίπου με καθημερινή πτώση τιμής μετά, αν θες να το πάρεις άμεσα θα το πληρώσεις ακριβά, όμως μετά από κάνα 2 - 3 μήνες θα έχει πέσει τόσο η τιμή που θα είναι ο κυρίαρχος στην κατηγορία του.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αλλά βάλε ρε xiaomi και nfc να είναι πλήρες!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το Πάσχα ποιος ζει ποιός πεθαίνει... Μόλις βγει στην ελληνική αγορά την επόμενη μέρα έχει αγοραστεί αμέσως λόγο ότι ένα huawei p10 lite ψόφησε η μπαταρία και βιαζόμαστε για αλλαγή..

Τιμή γύρω στα 250-300€ πιστεύω Ελλάδα..

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν βιάζεσαι τόσο γιατί δεν παίρνεις το pocophone f1 που ίσως είναι και καλύτερο στα σημεία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Αν βιάζεσαι τόσο γιατί δεν παίρνεις το pocophone f1 που ίσως είναι και καλύτερο στα σημεία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

Για την κάμερα ποιο πολύ...

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα ποιο πολύ...

 

Μονο στην λεπτομερεια κατα το ζουμ θα δεις διαφορα απο το Ποκο.Στην απεικονιση χρωματων εχει πιο θερμα χρωματα στην καμερα το Ποκο....Και το 7 Προ δεν τραβαει 4Κ βιντεο....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μονο στην λεπτομερεια κατα το ζουμ θα δεις διαφορα απο το Ποκο.Στην απεικονιση χρωματων εχει πιο θερμα χρωματα στην καμερα το Ποκο....Και το 7 Προ δεν τραβαει 4Κ βιντεο....
Το pro τραβάει 4Κ

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το pro τραβάει 4Κ

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σορυ,δεν το ηξερα...Ωραια...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν βιάζεσαι τόσο γιατί δεν παίρνεις το pocophone f1 που ίσως είναι και καλύτερο στα σημεία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

Τι σημεία είναι καλύτερο το Poco ...και πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Τι σημεία είναι καλύτερο το Poco ...και πολύ...

 

Επεξεργαστη ισως??Ανθεκτικοτερα υλικα κατασκευης,η μηπως liquid cool??

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργαστη ισως??Ανθεκτικοτερα υλικα κατασκευης,η μηπως liquid cool??

 

 

Συμφωνώ είναι πολύ καλύτερο το poco μακράν....ούτε κάν συγκρίνεται...Μόνο αν έχει καλύτερη κάμερα θα το δούμε αυτό...όταν θα συγκρίνουμε...

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Καλά όσα λέει ο φίλος ποιο πάνω για το poco αλλά είναι επιχειρήματα πιτσιρίκα.Εγω 48 χρόνων με δύο παιδιά και μόλις 50 ευρώ διαφορά να έχουν μεταξύ τους,θα προτιμήσω Νοτε7 για την κάμερα του που σίγουρα θα είναι καλύτερη του poco (όσα review έχω δει τα γονατίζει όλα)και υποκειμενικό βέβαια για το φρεσκο design,μικροτερο notch κτλ.Τωρα είμαι με το Νοτε5 που του πίνω το αίμα από περισυ καλοκαίρι και δεν κάνει κιχ σε ότι του κάνω.τι να τον κάνω τον υδρόψυκτο και τον επεξεργαστή όταν δεν παίζω παιχνίδια?Το Νοτε5 θα πάει στην γυναίκα και το 7αρι σε μένα προς το τέλος καλοκαιριού όταν θα έχει πέσει στα επίπεδα Νοτε5 όταν το πήρα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα το note 5 -sd 636 και τωρα εχω mi8 -sd 845 μπορω να πω οτι η διαφορα ειναι μεγαλη..ουτε εγω παιζω παιχνιδια αλλα η καθημερινή χρηση εχει διαφορα ..τωρα για τη καμερα χωρις ois το βραδυ μη περιμένετε θαυματα..τη μερα ολες καλες βγαζουν..
Link to comment
Share on other sites

Καλά όσα λέει ο φίλος ποιο πάνω για το poco αλλά είναι επιχειρήματα πιτσιρίκα.Εγω 48 χρόνων με δύο παιδιά και μόλις 50 ευρώ διαφορά να έχουν μεταξύ τους,θα προτιμήσω Νοτε7 για την κάμερα του που σίγουρα θα είναι καλύτερη του poco (όσα review έχω δει τα γονατίζει όλα)και υποκειμενικό βέβαια για το φρεσκο design,μικροτερο notch κτλ.Τωρα είμαι με το Νοτε5 που του πίνω το αίμα από περισυ καλοκαίρι και δεν κάνει κιχ σε ότι του κάνω.τι να τον κάνω τον υδρόψυκτο και τον επεξεργαστή όταν δεν παίζω παιχνίδια?Το Νοτε5 θα πάει στην γυναίκα και το 7αρι σε μένα προς το τέλος καλοκαιριού όταν θα έχει πέσει στα επίπεδα Νοτε5 όταν το πήρα...

 

Γιατι δεν ισxυουν αυτες οι διαφορές στα 2 κινητα;Και παρεπιπτοντως ειμαστε συνομιληκοι,αλλα φαινεται ποιος εχει μυαλο και επίπεδο πιτσιρικά.... Φιλικά

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...