Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω το s10 Και πήρα σήμερα την clear view. Μου είπανε στο media markτ πως έχουν ένα "ειδικό τζαμακι" που κάνει 18 ευρώ και λέει δεν παθαίνει τίποτα και καλά νανοτεχνολογία.

Η ερώτηση μου. Δουλεύει το δακτυλικό με αυτό?

Γιατί το είδα φυτεμένο στον υπάλληλο κ είναι ωραίο κ σε αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά έχω το s10 Και πήρα σήμερα την clear view. Μου είπανε στο media markτ πως έχουν ένα "ειδικό τζαμακι" που κάνει 18 ευρώ και λέει δεν παθαίνει τίποτα και καλά νανοτεχνολογία.

Η ερώτηση μου. Δουλεύει το δακτυλικό με αυτό?

Γιατί το είδα φυτεμένο στον υπάλληλο κ είναι ωραίο κ σε αίσθηση.

 

Καλημέρα. Γιατί δεν ρώτησες το ίδιο το μαγαζί αφού ησουν εκεί η τον ίδιο τον υπάλληλο αφού το φόραγε να του πεις για το δαχτυλικό και να το δεις και live και να πεις και εμάς? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο υπάλληλος είχε Xiaomi.

Τον ρώτησα είπε ναι αλλά μετά του λέω αν δλδ δεν δουλέψει θα μου επιστρέψεις τα λεφτά και λέει ναι μισο με το πήγε ρώτησε στον τεχνικό κ λέει μπορεί και να μην δουλέψει.

Άρα το άφησα εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τονπερασα στο media Και πιάνει κανόνια το δαχτυλίδι ακόμα και χωρίς έξτρα ευαισθησία.

Ο τεχνικός εκεί μου έδωσε και ένα κομμάτι να δω πως είναι και όντως είναι καλύτερο από άλλο screen protector έχει και επούλωση από μικροφθορες Καλή περίπτωση φαινεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αίσθηση είναι πολύ καλό κ έχει κ 6 μήνες εγγύηση αν σου ξεκολλήσει πας και σου ανεβάζουν δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τονπερασα στο media Και πιάνει κανόνια το δαχτυλίδι ακόμα και χωρίς έξτρα ευαισθησία.

Ο τεχνικός εκεί μου έδωσε και ένα κομμάτι να δω πως είναι και όντως είναι καλύτερο από άλλο screen protector έχει και επούλωση από μικροφθορες Καλή περίπτωση φαινεται

 

Σε αίσθηση είναι πολύ καλό κ έχει κ 6 μήνες εγγύηση αν σου ξεκολλήσει πας και σου ανεβάζουν δωρεάν.

 

Αρα αυτό που πέρασες το έβαλες σε galaxy s10 και ήταν τελικά tempered glass η screen protector για να καταλάβουμε με ποιο από εκεί δουλεύει το δαχτυλικό. Πες και μάρκα!! ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλα στην εργοστασιακη αν κανεις swipe απο τερμα δεξια η αριστερα τη νιωθεις οτι υπαρχει! Αυτη οχι... Για αυτο το ψαχνω ακομα και απορω γιατι θεωρω οτι δεν εκανα καλη δουλεια στην τοποθετηση και παρολαυτα εκατσε τοσο αψογα ωστε δεν μπορω να την διακρινω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικα δεν ξερω πως αλλα οντως δεν το εβαλα καθολου!!!! Ειχα χρονο σημερα και το ψαξα παραπανω και δεν υπηρχε τπτ στην οθονη! Δεν ξερω πως τα καταφερα αφου το πιεσα με την σπατουλα και νομιζα οτι μπηκε!!!

Δεν δοκιμασα το δευτερο. Ειχα και κατι τζαμακια LK απο το Amazon και εβαλα ενα απο αυτα να μαι σιγουρος.....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ξερω πως αλλα οντως δεν το εβαλα καθολου!!!! Ειχα χρονο σημερα και το ψαξα παραπανω και δεν υπηρχε τπτ στην οθονη! Δεν ξερω πως τα καταφερα αφου το πιεσα με την σπατουλα και νομιζα οτι μπηκε!!!

Δεν δοκιμασα το δευτερο. Ειχα και κατι τζαμακια LK απο το Amazon και εβαλα ενα απο αυτα να μαι σιγουρος.....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως έγινε αυτό; Έκανες τα βήματα όπως το βιντεο;

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ετσι πιστευω. Αλλα ποτε δεν ξερεις. Ισως δεν ξεκολλησα κατι σωστα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LK Tempered Glass. Αυτο εβαλα χθες. 3αδα απο Amazon σε καλη τιμη. Φαινεται αρκετα καλο. Δεν εχει μαυρα πλαισια και εμειναν καποιες μικρες φουσκαλες στις ακρες προς τα κατω που μπορει και να φυγουν..

 

Edit: 48 ωρες μετα οι μικρες φουσκαλες δεν εφυγαν αλλα ειναι σε σημεια που δεν δινεις σημασια. Το τζαμακι φαινεται ποιοτικο, ο καιρος θα δειξει....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σε s10e Έχω βάλει μπροστά τζαμάκι της nillkin ,πολύ καλό και ψάχνω για πίσω ώστε να μην φοράω θήκη στη συσκευή ... έχει βάλει κάποιος ? Ή τουλάχιστον και πλαστικό protector οτιδήποτε και πλάγια αν υπάρχει επίσης

Edited by qonquer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει υπόψιν κανείς το τζαμάκι belkin; Ξέρει κανείς τι παίζει και αν είναι καλό;Μου είπαν από το μαγαζί που το πουλάνε ότι δουλεύει το αποτύπωμα και καλά...Επίσης στο MRs Mobile στο Γαλάτσι έχει βάλει κανείς το nano optics με 20 ευρώ να μας πει εντυπώσεις; Edited by Panoskontop
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς στο s10 το tempered της PanzerGlass η έστω στο s10 plus να μας πει αν δουλεύει το δαχτυλικό σωστά?? Έχει τρύπα η όχι η απλά είναι ποιο διαφανές εκεί σε αυτό το σημείο και δείχνει άσχημα?? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Καποιος εδω μεσα ειχε πει πως με φθηνο τζαμακι εκανε τη δουλεια του.

Υπαρχει καπου στο σκρουτζ αυτο; Γιατι απ οσο βλεπω πεφτουν πολλα ευρω στην προστασια και δε θελω να πεσω στην παγιδα.

Επισης με την ζελατινα το νιωθω απροστατευτο.

Link to comment
Share on other sites

Για το S10e που δεν έχει θέμα κυρτότητας και δαχτυλικου κάνουν πολλά. Ένα απο αυτά από Amazon. LK tempered glass. Κάνει 7-8 ευρώ ή 3 αδα συν 3 ευρώ μεταφορικά. Σε 2 μέρες το έχεις Αθηνα.. Εγώ παράγγειλα Παρασκευή από Αγγλία και Τρίτη ήταν Χίο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είμαι σε δίλλημα να παραγγείλω ή όχι το Dome της Whitestone.

Οι πληροφορίες που βρήκα στο ίντερνετ ήταν αλληλοσυγκρουόμενες.

Κάποιοι αναφέρουν ότι δουλεύει σωστά το δακτυλικό αποτύπωμα και κάποιοι ότι όχι.

Υπάρχει προσωπική εμπειρία από μέλη του φόρουμ;

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είμαι σε δίλλημα να παραγγείλω ή όχι το Dome της Whitestone.

Οι πληροφορίες που βρήκα στο ίντερνετ ήταν αλληλοσυγκρουόμενες.

Κάποιοι αναφέρουν ότι δουλεύει σωστά το δακτυλικό αποτύπωμα και κάποιοι ότι όχι.

Υπάρχει προσωπική εμπειρία από μέλη του φόρουμ;

 

Καλημέρα!

Προσωπική εμπειρία δική μου.

Εχω βάλει Dome glass 2 φορές.

Και πριν το update δακτυλικου και μετά.

 

Και στις δύο περιπτώσεις ναι μεν λειτουργεί το δακτυλικό

Αλλά καμία μα καμία σχέση με την απλή μεμβράνη.

 

Χρειάζεται και πίεση στο Dome και περισσότερο χρόνο να μένει το δάχτυλο πάνω στον αισθητήρα.

Κάτι που στην καθημερινότητα προσωπικά με κούρασε αφάνταστα.

 

Το καλύτερο προϊόν σε εμφάνιση αίσθηση και προστασία,

Αλλά "χωρίς" δαχτυλικό.

 

Προτείνω, όπως και εγώ κατέληξα φυσικά,

Σε απλή μεμβράνη.

Και λίγο περισσότερο προσοχή το τηλέφωνο :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ, λίγο παραπάνω προσοχή με μια απλή μεμβράνη. Αλήθεια έχει σώσει κανέναν τα tempered glass? Φορώντας τα σε κυρτη οθόνη? Ή είναι και αυτό κόλπο να πουλάνε πανάκριβα αξεσουάρ?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ, λίγο παραπάνω προσοχή με μια απλή μεμβράνη. Αλήθεια έχει σώσει κανέναν τα tempered glass? Φορώντας τα σε κυρτη οθόνη? Ή είναι και αυτό κόλπο να πουλάνε πανάκριβα αξεσουάρ?

 

Δεν με έχει σώσει, προσέχω υπερβολικά και μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει τίποτα. Αλλά σίγουρα έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες να σώσεις μία οθόνη με Tempered glass παρά με απλό screen protector.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Προσωπική εμπειρία δική μου.

Εχω βάλει Dome glass 2 φορές.

Και πριν το update δακτυλικου και μετά.

 

Και στις δύο περιπτώσεις ναι μεν λειτουργεί το δακτυλικό

Αλλά καμία μα καμία σχέση με την απλή μεμβράνη.

 

Χρειάζεται και πίεση στο Dome και περισσότερο χρόνο να μένει το δάχτυλο πάνω στον αισθητήρα.

Κάτι που στην καθημερινότητα προσωπικά με κούρασε αφάνταστα.

 

Το καλύτερο προϊόν σε εμφάνιση αίσθηση και προστασία,

Αλλά "χωρίς" δαχτυλικό.

 

Προτείνω, όπως και εγώ κατέληξα φυσικά,

Σε απλή μεμβράνη.

Και λίγο περισσότερο προσοχή το τηλέφωνο :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..

Ναι κι εγώ δυστυχώς απ αυτά που διαβάζω έχω καταλήξει πως θα έχω πρόβλημα με το Dome .

Όσο είχα την εργοστασιακή ζελατίνα ούτε καν να απασχολούσε αυτό το θέμα.

Μετά όμως έκανε μια μεγάλη γρατζουνιά στην μεμβράνη και αναγκαστικά την άλλαξα.

Εβαλα την γνήσια της Samsung πιστεύοντας πως θα έχει την ίδια ποιότητα με την εργοστασιακή.

Δεν είναι έτσι όμως...

Ηδη άρχισε να ξεκολλάει περιμετρικά.. Αλλά και η αίσθηση στην αφή δεν είναι ίδια..

Από ζελατίνα τι έχετε να προτείνετε;

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Spigen Neo Flex και Ringke ειναι οι καλυτερες. Υποτιθεται οτι η Ringke εχει πανευκολη τοποθετηση αλλα εγω απετυχα παταγωδως και στα 2 κομματια της συσκευασιας....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..

Ναι κι εγώ δυστυχώς απ αυτά που διαβάζω έχω καταλήξει πως θα έχω πρόβλημα με το Dome .

Όσο είχα την εργοστασιακή ζελατίνα ούτε καν να απασχολούσε αυτό το θέμα.

Μετά όμως έκανε μια μεγάλη γρατζουνιά στην μεμβράνη και αναγκαστικά την άλλαξα.

Εβαλα την γνήσια της Samsung πιστεύοντας πως θα έχει την ίδια ποιότητα με την εργοστασιακή.

Δεν είναι έτσι όμως...

Ηδη άρχισε να ξεκολλάει περιμετρικά.. Αλλά και η αίσθηση στην αφή δεν είναι ίδια..

Από ζελατίνα τι έχετε να προτείνετε;

 

Αυτό ακριβώς συνέβη και σε μένα με τις γνήσιες μεμβρανες samsung.

Δεν είναι καθόλου ίδιες με την εργοστασιακή.

 

Προτείνω spigen neo flex αν χρησιμοποιείς θήκες spigen η τύπου armor γενικότερα.

Η ringke (αυτή έχω τώρα) είναι καλύτερη της neo flex γενικά.

Απλά επειδή καλύπτει μεγαλύτερη, σχεδόν όλη την επιφάνεια της οθόνης,με θήκες spigen ξεκκολαει.

Με γνήσιες της Samsung δέρμα και σιλικόνης που έχω όλα καλά κανένα πρόβλημα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με τη ringke εχετε παρατηρησει καποια αλλοίωση φωτογραφιων selfie με φλασς το βράδυ;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...