Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To αν θα κανεις αργη ή γρηγορη φορτιση πως το καθοριζεις ακριβως;

 

Επισης μια εφαρμογη που εχει αναφερθει σε προηγουμενα ποστς, fluid gestures, μπορει καποιος να την linkαρει στο playstore γιατι δεν βρισκω κατι με αυτο τον τιτλο σκετο.

 

Ευχαριστω!

Φορτίζεις με απλό φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το lg g8x στα χέρια μου εδώ και μερικές μέρες, πολύ καλή η μπαταρία του, μου έκανε εντύπωση.

 

Στάλθηκε από το LM-G850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To αν θα κανεις αργη ή γρηγορη φορτιση πως το καθοριζεις ακριβως;

 

 

 

Επισης μια εφαρμογη που εχει αναφερθει σε προηγουμενα ποστς, fluid gestures, μπορει καποιος να την linkαρει στο playstore γιατι δεν βρισκω κατι με αυτο τον τιτλο σκετο.

 

 

 

Ευχαριστω!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid αυτό λογικά

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια αιωνιότητα (4+ χρόνια) με το V10 η κατάσταση (λέγε με μπαταρία) πιέζει για τον αντικαταστάτη. Και επειδή το λειτουργικό και οι ευκολίες της LG με έχουν βολέψει πολύ (ή για να το πω διαφορετικά δεν θέλω να ξεβολευτώ) σκέφτομαι για το LG G8S Dual Sim που το βρίσκω στα ~385€. Κοίταξα και προς Velvet αλλά για κάτι άσχημες κριτικές της κάμερας (εκτός από την τιμή) έκανα πίσω...

Δεν είμαι hard user στα κινητά (δεν παίζω παιχνίδια) αλλά με ενδιαφέρουν οι πολύ καλές επιδόσεις της κάμερας (ψιλοαδιάφορες οι σέλφυ), ο καλός ήχος (με ακουστικά), το γρήγορο κλείδωμα του gps, να βγάζει μέρα η μπαταρία με αρκετή χρήση και εννοείται ότι χαρακτηρίζει ένα καλό κινητό δηλ. καλό σήμα και καθαρές συνομιλίες...

Θα μου λείψει η θύρα υπερύθρων του V10... οκ. Radio FM έχει το G8S ?

Κάθε γνώμη, παρατήρηση και σχόλιο δεκτό...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια αιωνιότητα (4+ χρόνια) με το V10 η κατάσταση (λέγε με μπαταρία) πιέζει για τον αντικαταστάτη. Και επειδή το λειτουργικό και οι ευκολίες της LG με έχουν βολέψει πολύ (ή για να το πω διαφορετικά δεν θέλω να ξεβολευτώ) σκέφτομαι για το LG G8S Dual Sim που το βρίσκω στα ~385€. Κοίταξα και προς Velvet αλλά για κάτι άσχημες κριτικές της κάμερας (εκτός από την τιμή) έκανα πίσω...

Δεν είμαι hard user στα κινητά (δεν παίζω παιχνίδια) αλλά με ενδιαφέρουν οι πολύ καλές επιδόσεις της κάμερας (ψιλοαδιάφορες οι σέλφυ), ο καλός ήχος (με ακουστικά), το γρήγορο κλείδωμα του gps, να βγάζει μέρα η μπαταρία με αρκετή χρήση και εννοείται ότι χαρακτηρίζει ένα καλό κινητό δηλ. καλό σήμα και καθαρές συνομιλίες...

Θα μου λείψει η θύρα υπερύθρων του V10... οκ. Radio FM έχει το G8S ?

Κάθε γνώμη, παρατήρηση και σχόλιο δεκτό...

το κινητο για τα λεφτα του ειναι ΑΨΟΓΟ ...

Ταχυτατο γρηγορο αδιαβροχο εξαιρετικη κατασκευη θα παρει και 10 anroid τι αλλο θες ...

ηχεια στερεο και photos αν πας στις πρωτες σελιδες του θεματος εχω ανεβασει παρα πολλες ..θα παρεις μια ιδεα :)

μπαταρια με v10 κυριολεκτικα αλλος πλανήτης ..βγαζεις την μερα άνετα ! :)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο για τα λεφτα του ειναι ΑΨΟΓΟ ...

Ταχυτατο γρηγορο αδιαβροχο εξαιρετικη κατασκευη θα παρει και 10 anroid τι αλλο θες ...

ηχεια στερεο και photos αν πας στις πρωτες σελιδες του θεματος εχω ανεβασει παρα πολλες ..θα παρεις μια ιδεα :)

μπαταρια με v10 κυριολεκτικα αλλος πλανήτης ..βγαζεις την μερα άνετα ! :)

 

Ευχαριστώ φίλε για το info :)

Ραδιόφωνο έχει τελικά ? αν και δεν καίγομαι πλέον, με την εφαρμογή VRadio (ελληνική παρακαλώ) έχω βρει την υγειά μου :D

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για το info :)

Ραδιόφωνο έχει τελικά ? αν και δεν καίγομαι πλέον, με την εφαρμογή VRadio (ελληνική παρακαλώ) έχω βρει την υγειά μου :D

 

ραδιακι φιλε δεν εχει (το ηθελα και εγω ) αλλα πλεον οταν ειμαι σε wifi κανω την δουλεια μου με vradio και εγω τρομερη εφαρμογή :):)

photos παρε μια γευση απο δω ..τις εχω ολες μαζεμένες ...

απο εκει που θα δεις κατω κατω ενα LG7 σε photo ολες απο εκει και περα ειναι με το 8αρι μου ..σε πολλες συνθήκες νυχτα μερα πρωι βραδυ κτλ για να εχεις μια ολοκληρωμένη αποψη ...

https://www.flickr.com/photos/183600336@N07/with/48826897763/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δεν μπορώ να ανανεώσω τα δεδομένα του στοκ καιρού με data.. Δεν κάνει update με τίποτα.. Μόνο αν έχω WiFi.. Πολύ σπαστικο μιλάμε έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά αποτέλεσμα μηδέν.. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; 9d449388ceb9f0b7434de2b0b198e916.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια. Άνοιξε εφαρμογή και μετα κάνε ενημέρωση, μόνο έτσι δουλεύει με DATA

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια. Άνοιξε εφαρμογή και μετα κάνε ενημέρωση, μόνο έτσι δουλεύει με DATA

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μα την εφαρμογη ανοιγω πανω και παλι δεν κανει upate φιλε μου ...

με εσκασε σημερα ..ηθελα να δω τον καιρο και ανοιγα web για να βγαλω ακρη ..

θα εβαζα αλλη εφαρμογη αλλα η στοκ μου αρεσει ! περιεργο παντως

Link to comment
Share on other sites

μα την εφαρμογη ανοιγω πανω και παλι δεν κανει upate φιλε μου ...

 

με εσκασε σημερα ..ηθελα να δω τον καιρο και ανοιγα web για να βγαλω ακρη ..

 

θα εβαζα αλλη εφαρμογη αλλα η στοκ μου αρεσει ! περιεργο παντως

Αν το αφήσεις λίγο βγάζει μνμ για σφάλμα και μετά όσο είναι ανοιχτή η εφαρμογή ξανά πατάς ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το αφήσεις λίγο βγάζει μνμ για σφάλμα και μετά όσο είναι ανοιχτή η εφαρμογή ξανά πατάς ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν κανει με τιποτα update εμενα :lol::lol::lol: ουτε και ετσι ..εχει πεισμώσει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νέα Beta σχεδον όλο το Velvet UI sto SystemUI, όχι όμως στα apps (δεν ξέρω αν θα μπει σε αυτά) Είμαστε σίγουρα τουλάχιστον ένα μήνα μακριά από το update

Link : https://drive.google.com/file/d/1kFDmY8rGOMShhctIEIiOdwT6FXbz-vqv/view?usp=sharing

Screenshots : https://drive.google.com/drive/folders/11lRyKzR_-M2qzEQ5hZfguhZXJ5qR0hKU?usp=sharing

Edited by mthomos
Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης (25 ημερών) κ φρέσκος με συσκευές LG. Παλαιότερα χρήστης Samsung & Sony. Γενικά μου άρεσαν κ τα προηγούμενα κινητά μου αλλά πολύ bloatware το samsung με αποτέλεσμα να lagaρει συχνά, κ το sony κανένα θέμα, απλά στα 2,5 χρόνια κάηκε η μητρική (ήμαρτον).

 

Πολύ ευχαριστημένος με την συσκευή, στα 365 την αγόρασα, κ τώρα πάει προς το να μην μπορείς να την βρείς να την αγοράσεις. Θεωρώ ότι αυτό οφείλεται στο το ότι δεν είναι δημοφιλής γενικά αλλά είναι κ πολύ vfm κ γι αυτό την προτιμούν-με.

 

Έχει τα καλά του κ τα (λίγα) κακά της. Θα σταθώ στο ότι είναι μεγαλούτσικη για τα γούστα μου (συνέχεια ρολάρω το δάχτυλο για να μικρύνει να μπορώ να το χειριστώ με το ένα χέρι), η οθόνη με εντυπωσίασε, το AOD μ αρέσει, ήχος καλός κ δυνατός, κάμερα πολύ καλή κ η μπαταρία μου βγάζει 1,5 - 2 ημέρες, πολύ σημαντικό κατά την γνώμη μου, ο χειρισμός με την παλάμη άχρηστος, το δαχτυλικό ταχύτατο, το κουμπί του google assistant σαν να μην υπάρχει, το power button ψηλότερα απο όσο έπρεπε. Φακός πολύ δυνατός κ οι κλήσεις πολύ καθαρές. Bluetooth-GPS-Wifi χωρίς προβλήματα.

Γενικά νοιώθω ότι είναι γρήγορο κ δεν κολλάει πουθενά, αν κ θα το περίμενα πιο smooth αν σκεφτείς το προηγούμενο κινητό μου του 2017 κ 2 γενιές πίσω (sd835 & 4gb ram), ήταν κ αυτό (σχεδόν) εξίσου γρήγορο. Επειδή γενικά τα κινητά τα κρατάω για πολλά χρόνια (συνήθως 4+), θεωρώ ότι μόλις το συνηθίσω, δεν θα το αλλάζω κ αυτό. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης (25 ημερών) κ φρέσκος με συσκευές LG. Παλαιότερα χρήστης Samsung & Sony. Γενικά μου άρεσαν κ τα προηγούμενα κινητά μου αλλά πολύ bloatware το samsung με αποτέλεσμα να lagaρει συχνά, κ το sony κανένα θέμα, απλά στα 2,5 χρόνια κάηκε η μητρική (ήμαρτον).

 

Πολύ ευχαριστημένος με την συσκευή, στα 365 την αγόρασα, κ τώρα πάει προς το να μην μπορείς να την βρείς να την αγοράσεις. Θεωρώ ότι αυτό οφείλεται στο το ότι δεν είναι δημοφιλής γενικά αλλά είναι κ πολύ vfm κ γι αυτό την προτιμούν-με.

 

Έχει τα καλά του κ τα (λίγα) κακά της. Θα σταθώ στο ότι είναι μεγαλούτσικη για τα γούστα μου (συνέχεια ρολάρω το δάχτυλο για να μικρύνει να μπορώ να το χειριστώ με το ένα χέρι), η οθόνη με εντυπωσίασε, το AOD μ αρέσει, ήχος καλός κ δυνατός, κάμερα πολύ καλή κ η μπαταρία μου βγάζει 1,5 - 2 ημέρες, πολύ σημαντικό κατά την γνώμη μου, ο χειρισμός με την παλάμη άχρηστος, το δαχτυλικό ταχύτατο, το κουμπί του google assistant σαν να μην υπάρχει, το power button ψηλότερα απο όσο έπρεπε. Φακός πολύ δυνατός κ οι κλήσεις πολύ καθαρές. Bluetooth-GPS-Wifi χωρίς προβλήματα.

Γενικά νοιώθω ότι είναι γρήγορο κ δεν κολλάει πουθενά, αν κ θα το περίμενα πιο smooth αν σκεφτείς το προηγούμενο κινητό μου του 2017 κ 2 γενιές πίσω (sd835 & 4gb ram), ήταν κ αυτό (σχεδόν) εξίσου γρήγορο. Επειδή γενικά τα κινητά τα κρατάω για πολλά χρόνια (συνήθως 4+), θεωρώ ότι μόλις το συνηθίσω, δεν θα το αλλάζω κ αυτό. :happy:

καπως ετσι νιωθω ..και εγω :)

θα παρουμε και android 10 οποτε με βλεπω εδω σταθερο πανω απο ενα χρονο :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέα Beta σχεδον όλο το Velvet UI sto SystemUI, όχι όμως στα apps (δεν ξέρω αν θα μπει σε αυτά) Είμαστε σίγουρα τουλάχιστον ένα μήνα μακριά από το update

Link : https://drive.google.com/file/d/1kFDmY8rGOMShhctIEIiOdwT6FXbz-vqv/view?usp=sharing

Screenshots : https://drive.google.com/drive/folders/11lRyKzR_-M2qzEQ5hZfguhZXJ5qR0hKU?usp=sharing

 

ευχαριστα νεα :)

Link to comment
Share on other sites

Νέα Beta σχεδον όλο το Velvet UI sto SystemUI, όχι όμως στα apps (δεν ξέρω αν θα μπει σε αυτά) Είμαστε σίγουρα τουλάχιστον ένα μήνα μακριά από το update

Link : https://drive.google.com/file/d/1kFDmY8rGOMShhctIEIiOdwT6FXbz-vqv/view?usp=sharing

Screenshots : https://drive.google.com/drive/folders/11lRyKzR_-M2qzEQ5hZfguhZXJ5qR0hKU?usp=sharing

Πώς σου φάνηκε σε σχέση με την τωρινή;

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την προηγούμενη beta θα έλεγα η μπαταρία στα ίδια, λίγο πιο smooth to UI.
Εννοούσα σε σχέση με την 9 που έχουμε.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα σε σχέση με την 9 που έχουμε.

 

Tapatalked

Smooth UI totally, κάμερα στα ίδια, μπαταρία στα ίδια , face unlock πιο γρηγορο. Νέα features to LG ux9 πρακτικά δεν έχει (εκτός απο αυτα του android 10). Επίσης το bluetooth με 2 συσκευες ταυτοχρονα συνδεδεμενα δουλευει πλεον απροβληματιστα

Link to comment
Share on other sites

Κανα volte ή vowifi με cosmote ξεκινησε τίποτα να παίζει στην beta;
Link to comment
Share on other sites

Κανα volte ή vowifi με cosmote ξεκινησε τίποτα να παίζει στην beta;

Χωρίς να είμαι σίγουρος Cosmote συνδεση πρέπει να δουλεύει, Vodafone θα δουλέψει τέλη 2020 με αρχές 2021

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος Cosmote συνδεση πρέπει να δουλεύει, Vodafone θα δουλέψει τέλη 2020 με αρχές 2021
Cosmote δεν δουλεύει τώρα.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντως ένα χρόνο σχεδόν μετά ( τον Οκτώβριο θα κλείσω ένα χρόνο) παραμένει τούμπανο.. Ήμουν παραλία σήμερα και το διέλυσα.. Και εκείνο βράχος. 4d20ea833b3dd7a732e49f7c40a43619.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...