Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα το τηλ για τη γυναικα μου (προερχεται απο mate 20 pro) και θεωρει το μεγεθος/βαρος εξαιρετικο για την καθημερινοτητα της.

Η αληθεια ειναι πως κι εγω το ζηλευω , ειδικα τωρα το καλοκαιρι... Απολαυση το μικρο...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το τηλ για τη γυναικα μου (προερχεται απο mate 20 pro) και θεωρει το μεγεθος/βαρος εξαιρετικο για την καθημερινοτητα της.

Η αληθεια ειναι πως κι εγω το ζηλευω , ειδικα τωρα το καλοκαιρι... Απολαυση το μικρο...

 

ειναι αυτο που λενε, τα ακριβα αρωματα μπαινουν σε μικρα μπουκαλακια, καλοριζικο, να το χαρει.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που λενε, τα ακριβα αρωματα μπαινουν σε μικρα μπουκαλακια, καλοριζικο, να το χαρει.

 

Ευχαριστω. Λειπουν πολυ απο την αγορα συσκευες με δυνατα χαρακτηριστικα (φρεσκα soc, καμερες κλπ κλπ) σε normal (για τον πολυ κοσμο) μεγεθος.

Μακαρι να δουμε κι αλλες τετοιες υλοποιησεις και ειδικα η σαμσουνγκ να συνεχισει να δινει διαδοχους του s10e...

Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφός μου, που έχει το S10+ εδώ και λίγες μέρες, πήρε το δικό μου να δει κάτι εχθές και μου λέει "α, είναι πολύ μικρότερο". Φυσικά του λέω. Εγώ για καλό το είπα, εκείνος μάλλον το αντίθετο...

Γούστα είναι αυτά πάντως. Εμένα με βολεύουν πολύ οι διαστάσεις του e. Δεν θέλω κάτι μεγαλύτερο και βαρύτερο για τηλέφωνο...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα στην γυναίκα μου εχτές και ομολογώ ότι πρώτη φορά την βλέπω να ενθουσιάζεται με κινητή συσκευή. Βέβαια για εμένα δεν κάνει, αλλά το θεωρώ εξαιρετική επιλογή σε αυτό το form factor. Επίσης να πω ότι μου έχουν λείψει η flat οθόνες στα μεγαλύτερα μοντέλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχναμε οτι λιγα χρονια πριν συσκευες με τετοιο μεγεθος οθονης θεωρουνταν παντοφλες... Ενω τωρα τα 5.8 ειναι compact....

Ειχα καποτε το Mate 7, που ειναι η μεγαλυτερη συσκευη που περασε απο τα χερια μου. Αν και με μικρα bezel σε ολους εμοιαζε θηριο..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχναμε οτι λιγα χρονια πριν συσκευες με τετοιο μεγεθος οθονης θεωρουνταν παντοφλες... Ενω τωρα τα 5.8 ειναι compact....

Ειχα καποτε το Mate 7, που ειναι η μεγαλυτερη συσκευη που περασε απο τα χερια μου. Αν και με μικρα bezel σε ολους εμοιαζε θηριο..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα κάποτε είχαμε 16:9. Τα σημερινά 6.1 κινητά των 19.5:9 είναι ίδια με τα 5.7 16:9 σε καθαρό εμβαδόν. Κοροϊδεύουν τον κόσμο οι εταιρίες χρόνια τώρα. Κάποτε ο αντίχειρας έφτανε μέχρι 4ιντσο κινητο. Εδώ και χρόνια στενεύουν τα κινητά και ψηλωνουν με αποτέλεσμα να έχουμε μαύρες μπάρες σε πολλά βίντεο με notch τρύπες κτλ. Τρώει δουλεμα ο κόσμος όμως.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το κινητο δεν ειναι για βιντεο. Για κατι συντομο στο youtube ναι. Δεν με απασχολουν οι μπαρες και οι τρυπες εκει... Αν θελω να δω κατι παραπανω tablet η τηλεοραση...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το κινητο δεν ειναι για βιντεο. Για κατι συντομο στο youtube ναι. Δεν με απασχολουν οι μπαρες και οι τρυπες εκει... Αν θελω να δω κατι παραπανω tablet η τηλεοραση...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είμαστε όλη μέρα σπίτι όμως. Η εργονομία έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα εις βάρος της ομορφιάς που και πάλι όταν μιλάμε για notch και τρύπες στην οθόνη πάει και η ομορφιά.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ελεγα και εγω με σενα πριν παρω το S10e. Μετα απο 2-3 μερες χρησης ξεχασα οτι υπαρχει η τρυπα....

Αν και ανετα θα αγοραζα 16:9 συσκευη χωρις τρυπες κλπ.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ελεγα και εγω με σενα πριν παρω το S10e. Μετα απο 2-3 μερες χρησης ξεχασα οτι υπαρχει η τρυπα....

Αν και ανετα θα αγοραζα 16:9 συσκευη χωρις τρυπες κλπ.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμβιβάστηκες φίλε μου. Ούτε η αναλογία είναι σωστή ούτε η τρύπα μέσα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Ετσι ακριβως ειναι.... Συμβιβαζεσαι με την τρεχουσα τεχνολογια....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν προσέχω καν την τρύπα. Ούτε έχω κανένα θέμα με τα βίντεο. Εκτός του ότι αν θες γίνεται μεγένθυση στα 16:9, και να έχει δύο μικρές μπάρες στα πλάγια δεν είναι κάτι που ενοχλεί. Προτιμώ την στενόμακρη οθόνη γιατί έχει λίγο παραπάνω χώρο όταν διαβάζεις κάτι. Αυτό που τελικά δεν μου αρέσει και ευτυχώς το έχουμε αποφύγει με το e είναι η edge οθόνη που γυαλίζει στις άκρες την ημέρα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν προσέχω καν την τρύπα. Ούτε έχω κανένα θέμα με τα βίντεο. Εκτός του ότι αν θες γίνεται μεγένθυση στα 16:9, και να έχει δύο μικρές μπάρες στα πλάγια δεν είναι κάτι που ενοχλεί. Προτιμώ την στενόμακρη οθόνη γιατί έχει λίγο παραπάνω χώρο όταν διαβάζεις κάτι. Αυτό που τελικά δεν μου αρέσει και ευτυχώς το έχουμε αποφύγει με το e είναι η edge οθόνη που γυαλίζει στις άκρες την ημέρα.

 

Sent from my SM-G930F

 

δεν νομιζω οτι εξυπηρετει σε κατι η edge οθονη, απεναντιας πιστευω οτι ειναι πιο επιρρεπης σε σπασιματα ή σε σημαδια. για αυτο πολλοι εχουν αγαπησει το s10e λογω της flat οθονης, θυμιζει εποχες s7 , ιδανικο μεγεθος με μεγαλη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι εξυπηρετει σε κατι η edge οθονη, απεναντιας πιστευω οτι ειναι πιο επιρρεπης σε σπασιματα ή σε σημαδια. για αυτο πολλοι εχουν αγαπησει το s10e λογω της flat οθονης, θυμιζει εποχες s7 , ιδανικο μεγεθος με μεγαλη οθονη.

 

+ Οτι δεν βρισκεις ευκολα καταλληλο protectpor κσι μετα απο λιγο καιρο ''πεταει'' στις ακρες.

 

Αμήν και πότε θα ξαναγυρισουν στις flat οθονες:rolleyes:

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα Mi Max I. 6.44'' 16:9.

Λες και ότι έφυγα από την πιο χορταστική σε μέγεθος οθόνη.

Πήρα το S10e συνειδητά, η διαφορά που έπρεπε να δώσω (με τον τρόπο που το πήρα) για το S10 ήταν αμελητέα, και για το S10+ μικρή.

 

Μετά από περίπου ένα μήνα χρήσης, έχω να πω ότι η οθόνη του δεν με έχει προβληματίσει στο ελάχιστο. Αντίθετα το μέγεθος με χαροποιεί κάθε μέρα. Στο μόνο που δεν ικανοποιεί αρκετά τα embedded videos σε sites και FB που είναι σε 1:1, δλδ το 5% της ημερήσιας χρήσης μου, κλάιν. Παιχνίδια δεν παίζω, μονο το Real Racing 3, που οκ βολεύομαι, δεν είναι PUBG.

 

Αυτό που αναφέρετε για τα video, στο Youtube μια χαρά βλέπεις, πετάς και την τρύπα κάτω δεξία και είναι τέλειο. Netflix ή τηλεόραση ή σειρές δεν βλέπω. Για κανα ταξίδι (2 φορές το χρόνο) ή σπίτι, τα εβάλα στο Mi Max προκαταβολικά και αν χρειαστώ του δίνω και Wifi από το κινητό. Μην ξεχνάτε ότι ένα tablet μόνο για αυτά κοστίζει minimum για να το εχεις στατικό σπίτι.

 

Η συνολική εμπειρία είναι απιστευτη όμως. Να έχεις φωτογραφία, OS, features ναυαρχίδας, σε αυτό το μέγεθος! Θυμίζει iPhone SE, που δεν έπιασε μονο και μόνο γιατί ήταν καινούργιο αλλά δεν έμοιαζε καινούργιο......

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα μαλλον δεν θα βγει update ασφαλειας Μαιου. Αποσυρθηκε γιατι ειχε προβληματα σταθεροτητας.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πείτε διαφορές μετά την εγκατάσταση γιατί κάτι ακούστηκε κ σε άλλα νήματα ότι δεν είναι και τπτ τρελό.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση ασφαλειας ειναι κυριως. Τι τρελο να περιεχει;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και τώρα άμα μπω στην κάμερα δεν έχει πχ τις επιλογές που έχω σε κλικ πανοραμα αργό βίντεο κ άλλα πάρα μόνο κάποια δικά του. Το έβαλα κ από τις ρυθμίσεις αλλά τπτ

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα την αναβάθμιση και τώρα άμα μπω στην κάμερα δεν έχει πχ τις επιλογές που έχω σε κλικ πανοραμα αργό βίντεο κ άλλα πάρα μόνο κάποια δικά του. Το έβαλα κ από τις ρυθμίσεις αλλά τπτ

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit οκ το βρήκα έστρωσε

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει να ξεκλειδωνει μεσα στην τσεπη; Εχω κλειδωμα με μοτιβο και δαχτυλικο αποτυπωμα και συμβαινει πολυ συχνα τελευταια ..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πείτε διαφορές μετά την εγκατάσταση γιατί κάτι ακούστηκε κ σε άλλα νήματα ότι δεν είναι και τπτ τρελό.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν έχει καμιά τρελή διαφορά όντως.. στην κάμερα μπορείς να τραβήξεις πλέον και με τον ultrawide φακό σε night mode

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα τιμη σκρουτζ και με επιασε κατι... 789 το πηρα τον Μαρτιο, 435 το βρισκεις τωρα σε σκρουτζ. Υποτιθεται οτι ηταν VFM οταν βγηκε. Τωρα δλδ τι ειναι; Κλοπη σε αυτα τα λεφτα! Αν σκεφτει κανεις πχ οτι το S9 κανει 405!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...