Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις κανεις θεμα με το fb δεν μου εμφανιζει τις ειδιποιησεις στο εικονιδια παιδια το κανει και σε κανεναν αλλον ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ξέρει να μου πει κανείς γιατί το Google ενώ το έχω στην αδράνεια τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο;και επίσης οι φωτογραφίες σε εσωτερικό χώρο με κίτρινα φώτα σε κάποιο άνθρωπο ή ζωο βγαίνουν κάπως μέτριες να το πω;εκτός και αν κάνω εγώ κάτι λάθος...αντίθετα σε λευκό φως βγαίνουν καλύτερα..έχετε το ai ανοιχτό εσείς όταν θέλετε να βγάλετε κάποιον σε κλειστό χώρο με κίτρινα ελαφριά φώτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μου ηρθε και σε εμενα EUR

 

9d6adc4f19978e1abcac518d142d7698.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα. Όντως ήρθε και σε "ελληνικό" από τη wind. Για να δούμε...
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ναι ήρθε και σε εμένα CSC:EUR αγορασμένο απο Πλαίσιο.Τι λέτε παιδιά να κάνω Hard reset όπως είναι στην έκδοση android 9 και μετά να την κατεβάσω την έκδοση android 10;Τι είναι καλύτερο να κάνω επειδή είναι major update.
Link to comment
Share on other sites

Πιο ωραία στο μάτι.

Το πρώτο κόλλημα που βλέπω είναι ότι στο dark mode παραμορφώνει την εικόνα που έχεις ορίσει τόσο στην αρχική οθόνη όσο και στην οθόνη κλειδώματος. Την δείχνει σαν να έχεις βάλει φίλτρο μπλε οθόνης. Μόλις βγεις από τη σκουρόχρωμη λειτουργία, επανέρχεται κανονικά.

Edit: Άκυρο είναι θέμα ρύθμισης να στο εμφανίζει έτσι. Όταν το κλείνεις, είναι μια χαρά.

Edited by cookieman
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έσπασα και το 3ο τζαμακι που δοκιμάζω στο s10+.. Σε κανένα δεν λειτουργούσε το αποτύπωμα.. Να πάω στο belkin; είστε ευχαριστημένοι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ναι ήρθε και σε εμένα CSC:EUR αγορασμένο απο Πλαίσιο.Τι λέτε παιδιά να κάνω Hard reset όπως είναι στην έκδοση android 9 και μετά να την κατεβάσω την έκδοση android 10;Τι είναι καλύτερο να κάνω επειδή είναι major update.

 

Εγώ παραδοσιακά, σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση, κάνω hard reset στην προηγούμενη, περνάω με Odin την επόμενη και ξανά Hard reset μετά το πέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έσπασα και το 3ο τζαμακι που δοκιμάζω στο s10+.. Σε κανένα δεν λειτουργούσε το αποτύπωμα.. Να πάω στο belkin; είστε ευχαριστημένοι;

 

Μια από τις επιλογές,, πρέπει το δάκτυλο- οθόνη να είναι καθαρά, σε μένα με την 2 φορά, πάντως μπαίνω τράπεζα.., ενώ το dome πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύει τίποτα απο το nicelock...

Ναι τίποτα δεν δουλεύει πρέπει να πάρουν update για να υποστηρίζουν το android 10

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικο απ ολα βρε παιδια.

Η μπαταρια στο android 10 πως πηγαινει;

Εγω εχω s10 plus αλλα γενικα σε ολη τη σειρα ρωταω σε σχεση με την 9.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικο απ ολα βρε παιδια.

 

Η μπαταρια στο android 10 πως πηγαινει;

 

Εγω εχω s10 plus αλλα γενικα σε ολη τη σειρα ρωταω σε σχεση με την 9.

Με καθαρή εγκατάσταση και με την ίδια χρήση ακριβώς, Εγώ βλέπω ένα 15-20% παραπάνω μπαταρία. Από 05.00 που το βγάζω από την φόρτιση και φεύγω, έως 17.00 που είμαι συνέχεια με 4g και όλα ανοιχτά (καθόλου σύνδεση με wifi), εκεί που μου έμενε περίπου 30% τώρα πλέον έχω ένα 45-50% μπαταρία.

Πραγματικά πλέον έχω τη σιγουριά ότι δεν θα χρειαστώ φόρτιση στη διάρκεια αυτών των ωρών και με βγάζει άνετα μέχρι το βράδυ.

Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μην χαλάσει σε κάποιο άλλο update.

 

Σημ: αναφέρομαι στο s10

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! τα megapixel απο που τα αλλάζω στην φωτογραφική μηχανή;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει τίποτα,αναλογία 16:9 το έχω εγώ.

Μάλλον ανάλογα με την αναλογία είναι και τα pixel,αν ξέρει κάποιος καλύτερα ας μας πει...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως παμε ασφαλη λειτουργια,μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να τη βρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως παμε ασφαλη λειτουργια,μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να τη βρω
Πατώντας το κουμπί power στα δεξιά, εμφανίζετε το μενού για "απενεργοποίηση " και "επανεκκινηση". Εκεί πατώντας παρατεταμένα την ένδειξη "απενεργοποίηση " θα σου εμφανίσει την επιλογή "ασφαλή λειτουργία ".

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησε κανεις τo Holey Light στην Android 10;

Γιατι εμενα κολλαει στο step που θελει pairing bluetooth device και δε συνεχιζει στο επομενο βημα παρ ολο που το συνδεσα σε ενα redmi. Εκανα reboot reinstall αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στα θέματα μετα την αναβάθμιση στο android 10 έχετε παρατηρήσει αν έχει πολύ λιγότερα θεματα χωρις πληρωμή;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στα θέματα μετα την αναβάθμιση στο android 10 έχετε παρατηρήσει αν έχει πολύ λιγότερα θεματα χωρις πληρωμή;

 

Έχει καιρό που έχουν αρχίσει να λιγοστεύουν. Δε νομίζω ότι φταίει η 10άρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στα θέματα μετα την αναβάθμιση στο android 10 έχετε παρατηρήσει αν έχει πολύ λιγότερα θεματα χωρις πληρωμή;

 

Ναι όντος έχεις δίκιο πριν κάνα χρόνο ήθελε να τα βγάλει τελείως τα δωρεάν και με τα παράπονα το πίρε πίσω μάλλον πάει να το ξανά κάνει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετα την αναβάθμιση πρέπει να γίνει hard reset και μετά στήσιμο από την αρχή η περνάμε τις ρυθμίσεις από αντίγραφο ασφαλείας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετα την αναβάθμιση πρέπει να γίνει hard reset και μετά στήσιμο από την αρχή η περνάμε τις ρυθμίσεις από αντίγραφο ασφαλείας;

 

Δεν είναι υποχρεωτικό. Απλώς θεωρείται ότι "κάθεται" καλύτερα η καθαρή εγκατάσταση με hard reset πριν και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου γιατι δεν το βρισκω πως αλλαζουμε στις επαφες στον τηλεφωνικο καταλογο να φσινετε πρωτα το επιθετο κ μετα το ονομα;κατεβασα την 10 κ μου αλλαξε την εμφανιση των επαφων...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...