Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει όλα τα update,το τηλέφωνο το αγόρασα πριν 3-4 μερες

 

Στις- πληροφορίες για το τηλέφωνο-πληροφορίες για το λογισμικό, τέρμα κάτω λέει 1 Αυγούστου 2020;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μένω κοντά στην Πάτρα λέω να το πάω εκει καθώς έχει η Samsung εξουσιοδοτημένο service στην Πάτρα,απλά δεν θέλω να βάλει χέρι τεχνικός και δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να το αφήσω έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μένω κοντά στην Πάτρα λέω να το πάω εκει καθώς έχει η Samsung εξουσιοδοτημένο service στην Πάτρα,απλά δεν θέλω να βάλει χέρι τεχνικός και δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να το αφήσω έτσι.

Εχεις τεσταρει αν λειτουργει ο αισθητηρας εγγυτητας.... εστω και για λιγο μιλησα με σμαρτεκ.. και μου ειπαν οτι εφοσον στα τεστ δουλευει ο αισθητηρας φταιει η θηκη ο αισθητηρας δουλευε στα τεστ ειχε θεμα με μια θηκη spigen που ειχα και την αντικατεστησα με LED VIEW απο τοτε δεν ειχα κανενα θεμα

Παντως υπαρχει ενα θεμα γιατι η Samsung απο το S10 και μετα εχει αλλαξει τον αισθητηρα (αν δεις το πιξελακι που αναβοσβηνει ψηλα στην οθονη) αποτι εχω διαβασει και δεν ειναι τοσο αποτελεσματικος οπως πριν

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Το πιξελακι το βλέπω που αναβοσβηνει στις κλήσεις.

Ένα άλλο περίεργο που παρατηρώ είναι πως σε σκοτάδι τότε είναι που κάνει συχνότερα το πρόβλημα αυτό,ίσως είναι ιδέα μου καθώς δεν έχω πολλές μέρες το κινητό και στην δουλειά μου χρησιμοποιώ άλλο .

Έχω βάλει την πλαστική διάφανη θήκη της Samsung στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος αλλαγής του s10+ . Είναι πολύ καλό τηλέφωνο και τα νέα δεν προσφέρουν ουσιαστικές διαφορές για να αλλάξει κάποιος τηλέφωνο.

Ούτε κι εγώ δεν το σκέφτομαι που τότε πρόλαβα την ανταλλαγή με το s8 που είχα και το πήρα από plaisio σε πολύ καλή τιμή.

Ο δε συνδυασμός με τα buds και το galaxy watch είναι τόσο καλός που σου λύνει τα χέρια σε πάρα πολλά πράγματα!!

Του χρόνου βλέπουμε!!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Συμφωνώ απόλυτα.. Πήγα στο 20+ και πραγματικά δεν έχω δει γιατί το έκανα.... Λίγο καλύτερη κάμερα.. Χειρότερη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.. Πήγα στο 20+ και πραγματικά δεν έχω δει γιατί το έκανα.... Λίγο καλύτερη κάμερα.. Χειρότερη μπαταρία...

Η κάμερα έχει διαφορές. Από εκεί και πέρα η μεγάλη διαφορά είναι το Ultra και το ζουμ του. Κατά τα άλλα για κινητά μιλάμε, τι άλλο να δεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχουμε κανενα νεο με τον Proximity sensor που δεν αναβει παντα η οθονη οταν την απομακρυνουμε απο το αυτι? η εχετε μαθει να ζειτε με αυτο το προβλημα ??
Link to comment
Share on other sites

Από πότε υπάρχει πρόβλημα με κάτι τέτοιο; Κάποιος είχε πρόβλημα. Δεν είναι γενικό. Το τηλέφωνο κάνει αυτό που πρέπει να κάνει και ζούμε μια χαρά με αυτό!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιβεβαιώνω το παραπάνω. Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα. Ανάβει σβήνει όταν χρειάζεται. Μήπως έχετε βάλει κάποια θήκη προστασίας, που ίσως δημιουργεί κάποια δυσλειτουργία?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Εχω δουλέψει 3 10αρια και όλα κάνουν το ίδιο όχι πάντα βέβαια... Και στο xda στο φόρουμ σχεδόν όλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα.. Γι αυτό ρώτησα γιατί νομίζω όλα είναι έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Το πιξελακι το βλέπω που αναβοσβηνει στις κλήσεις.

Ένα άλλο περίεργο που παρατηρώ είναι πως σε σκοτάδι τότε είναι που κάνει συχνότερα το πρόβλημα αυτό,ίσως είναι ιδέα μου καθώς δεν έχω πολλές μέρες το κινητό και στην δουλειά μου χρησιμοποιώ άλλο .

Έχω βάλει την πλαστική διάφανη θήκη της Samsung στο κινητό.

 

ακριβως το ιδιο κανει και σε εμενα,,σε συνθηκες δωματιου με σχετικα χαμηλο φωτισμο το κανει συχνα,,εξω δεν το κανει...

Link to comment
Share on other sites

https://www.valuewalk.com/2019/03/issue-galaxy-s10-proximity-sensor/

 

Οι επηρεαζόμενοι χρήστες λένε ότι όταν πραγματοποιούν μια κλήση, η οθόνη είναι ενεργοποιημένη και όταν μετακινούν τη συσκευή πιο κοντά στα αυτιά τους, η οθόνη απενεργοποιείται. Αυτή είναι η αναμενόμενη συμπεριφορά, αλλά το ζήτημα εμφανίζεται μετά από αυτό. Εάν ο χρήστης επαναφέρει το τηλέφωνο μπροστά του κατά τη διάρκεια μιας κλήσης, η οθόνη θα πρέπει να ενεργοποιηθεί, αλλά όχι. Η οθόνη παραμένει σκοτεινή έως ότου πατηθεί το κουμπί λειτουργίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://piunikaweb.com/2019/03/18/samsung-galaxy-s10-proximity-sensor-acts-glitchy-during-calls-users-say/

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το σημερινό μήνυμα από το 112? Εμένα, ήρθε, αλλά είχα πρόβλημα με την ώρα του κινητού. Πήγε 5 ώρες μπροστά. Διαβάζω ότι οφείλεται στη Vodafone. Μου κάνει εντύπωση πως ο πάροχος μπορεί να αλλάξει την ώρα στο κινητό μου...
Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το σημερινό μήνυμα από το 112? Εμένα, ήρθε, αλλά είχα πρόβλημα με την ώρα του κινητού. Πήγε 5 ώρες μπροστά. Διαβάζω ότι οφείλεται στη Vodafone. Μου κάνει εντύπωση πως ο πάροχος μπορεί να αλλάξει την ώρα στο κινητό μου...
.4ae1cb525ea41ee01b4630ca54d5eaba.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δες τι γράφει... Η πρώτη επιλογή είναι να παίρνει αυτόματα ημερομηνία και ώρα από το δίκτυο. Αν σου δώσει λάθος αυτά τα δεδομένα, έτσι γίνεται να αλλάξει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς να ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη για το off topic αλλά ως κάτοχος του S10+ και μέλος του συγκεκριμένου topic που έχει σαφώς απείρως περισσότερη αναγνωσιμότητα πήρα το θάρρος να αναδημοσιεύσω το πρόβλημα που αντιμετωπίζει το κινητό της συζύγου μου και το έχω δημοσιεύσει και στο αντίστοιχο topic.

Ξαφνικά λοιπόν το κινητό σταμάτησε να φορτίζει με τον μανίσιο φορτιστή του, ούτε σβηστό, ούτε αναμμένο. Επίσης δεν φορτίζει με κανέναν ταχυφορτιστή που δοκίμασα και έχω διαθέσιμο, (ούτε με του Tab S4, Ούτε με του S10+), παραδόξως, με τον μόνο Samsung φορτιστή που φορτίζει κανονικά και έχω επίσης διαθέσιμο, είναι του J6 που δεν είναι ταχυφορτιστής αλλά φορτίζει στον ίδιο χρόνο που φόρτιζε και πριν με τον μανίσιο, χωρίς καμία καθυστέρηση!

Φυσικά αναγκάστηκα να αγοράσω προσαρμογέα από USB σε Type C γιατί όλο αυτό το σκηνικό μας "βρήκε" στις διακοπές...

Να σημειώσω πως έχω ελέγξει τις σχετικές επιλογές στο μενού του κινητού περί ταχείας φόρτισης και δεν φορτίζει με ταχυφορτιστή με καμία επιλογή, τέλος το κινητό δεν έπεσε, δεν χτυπήθηκε, δεν βράχηκε ούτε εκτέθηκε σε πολύ υψηλές θερμοκρασίες.

Καμιά ιδέα κάποιος για το τι μπορεί να συμβαίνει ή αντιμετώπισε παρόμοιο πρόβλημα σε οποιοδήποτε μοντέλο Samsung;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους γνωρίζουν και κάνουν τον κόπο να μου δώσουν τα φώτα τους και ζητώ για άλλη μια φορά συγγνώμη για το off topic.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει παλιοτερα προβλημα στα s10 plus με τον υποδοχεα που μπαινει το type c.Εχει εγγυηση το κινητο σου πηγαινε να στο αλλαξουν.
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το σημερινό μήνυμα από το 112? Εμένα, ήρθε, αλλά είχα πρόβλημα με την ώρα του κινητού. Πήγε 5 ώρες μπροστά. Διαβάζω ότι οφείλεται στη Vodafone. Μου κάνει εντύπωση πως ο πάροχος μπορεί να αλλάξει την ώρα στο κινητό μου...
https://www.newsbomb.gr/ellada/story/1109904/sas-irthe-minyma-112-kai-allaxe-i-ora-sto-kinito-sas-deite-ti-synevi

Όλα καλά από χθες πάντως στο auto.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει παλιοτερα προβλημα στα s10 plus με τον υποδοχεα που μπαινει το type c.Εχει εγγυηση το κινητο σου πηγαινε να στο αλλαξουν.

 

Μα πως μπορεί να φταίει ο υποδοχέας, αφού όπως αναφέρω πιο πάνω το κινητό φορτίζει αλλά όχι με ταχυφορτιστή, φυσικά αναγκάστηκα να αγοράσω τον μετατροπέα από USB σε USB type C, αφού χρησιμοποιώ τον φορτιστή του J6.

 

Εγώ δεν κατάλαβα ποια συσκευή είναι το κινητό της συζύγου.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Το κινητό της συζύγου μου που έχει και το πρόβλημα είναι το A30s

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...