Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον δεν θες να πας σε άλλη εταιρεία και δεν έχεις "πρόβλημα " με τις "τρύπες " στην οθόνη φυσικά και αξίζει! Έχει και ultra wide lens, παραμένει η θύρα ακουστικών και θα πάρεις κι ένα ακόμη major update. Εγώ επειδή βρήκα σε καλή προσφορά επέλεξα το 1+ 7pro ήθελα πραγματικά να αλλάξω μιας και τα τελευταία χρόνια έχω μόνο samsung (s7 edge, s8 plus, s9 plus & note 8).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν θες να πας σε άλλη εταιρεία και δεν έχεις "πρόβλημα " με τις "τρύπες " στην οθόνη φυσικά και αξίζει! Έχει και ultra wide lens, παραμένει η θύρα ακουστικών και θα πάρεις κι ένα ακόμη major update. Εγώ επειδή βρήκα σε καλή προσφορά επέλεξα το 1+ 7pro ήθελα πραγματικά να αλλάξω μιας και τα τελευταία χρόνια έχω μόνο samsung (s7 edge, s8 plus, s9 plus & note 8).
Να σου πω την αλήθεια όταν είχε βγει με είχε ξινισει το design αυτό αλλά τώρα δε με χαλάει.

Με Exynos η snapdragon έρχεται στην Ελλάδα; Είναι κάποιο προτιμότερο από τα δύο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια όταν είχε βγει με είχε ξινισει το design αυτό αλλά τώρα δε με χαλάει.

Με Exynos η snapdragon έρχεται στην Ελλάδα; Είναι κάποιο προτιμότερο από τα δύο;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Exynos στην Ελλάδα. Μια χαρά είναι. Να το πάρεις. Μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ είσαι λέμε αφού σ'αρέσει το χτυπάς μια χαρά συσκευή είναι...όπως και να το κάνουμε από την 9.0 και μετά με το UI one άλλαξαν πολύ (προς το καλύτερο φυσικά κατά την γνώμη μου)τα σαμμυ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

 

Αποκλείετε, οι ειδικοι στο myphone.gr λενε ότι δεν υπάρχει διαφορά.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μεσο και πανω χρηστη που δεν την ψειριζει τη μαιμου και δεν κανει οπως 14 χρονα που παιζουν fortnite για ενα κινητο δεν υπαρχει διαφορα... Για μανιακους techies ισως υπαρχει και ψαχνουν τροπους για να αποδειξουν οτι υπαρχει....

Μακαρι η Sasmung να βαλει Snap σε ολα τα S και Note. Προσωπικα δεν με απασχολει αλλα θα σταματησει; η γκρινια.... Αν και δεν νομιζω. Μετα θα αρχισει αλλη κλαψα ειμαι σιγουρος.

Επιλογες υπαρχουν απειρες σε ολες τις τιμες. Επιλεξτε ενα κινητο που θεωρειτε οτι ταιριαζει στη χρηση σας και stop bitching σαν παιδακια...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μεσο και πανω χρηστη που δεν την ψειριζει τη μαιμου και δεν κανει οπως 14 χρονα που παιζουν fortnite για ενα κινητο δεν υπαρχει διαφορα... Για μανιακους techies ισως υπαρχει και ψαχνουν τροπους για να αποδειξουν οτι υπαρχει....

Μακαρι η Sasmung να βαλει Snap σε ολα τα S και Note. Προσωπικα δεν με απασχολει αλλα θα σταματησει; η γκρινια.... Αν και δεν νομιζω. Μετα θα αρχισει αλλη κλαψα ειμαι σιγουρος.

Επιλογες υπαρχουν απειρες σε ολες τις τιμες. Επιλεξτε ενα κινητο που θεωρειτε οτι ταιριαζει στη χρηση σας και stop bitching σαν παιδακια...

Καμία αντίρρηση αρκεί να μην ξεζουμιζει την μπαταρία ο Exynos....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ποτε δεν ειχα θεμα. Με σωστες ρυθμισεις μια χαρα ειναι ο Exynos. 7μιση ωρες Sot σε S10e και 9 ωρες σε S20 + εχω προσωπικα. Αλλα ειναι θεμα του ποσο θελει να ασχοληθει και τι χρηση κανει ο καθενας.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω wind SIM αν βάλω sim Cosmote στο S10 θα αλλάξει το firmware σε cosmote; Και αν ναι χάνεται τίποτα από το τηλέφωνο κάνει hard reset; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορούμε να έχουμε απεριόριστο αριθμό κλήσεων? Νομίζω ότι έχει όριο τις 2000 κλήσεις.

 

Μήπως ξέρει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;; Για ποιο όριο μιλάς;

 

Εννοώ το αρχείο κλησεων (call log). Σε παλαιότερο κινητό είχε απεριόριστο αριθμό. Στο δικό μας κρατάει τις 2000 τελευταίες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το αρχείο κλησεων (call log). Σε παλαιότερο κινητό είχε απεριόριστο αριθμό. Στο δικό μας κρατάει τις 2000 τελευταίες κλήσεις.

 

change default contact storage to google account and activate contact sync and enable calendar sync on , Unlimited call log enabled , than enable calender access permission for phone and contact from app settings

 

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/call-log-limit/td-p/2102089

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

change default contact storage to google account and activate contact sync and enable calendar sync on , Unlimited call log enabled , than enable calender access permission for phone and contact from app settings

 

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/call-log-limit/td-p/2102089

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει. Μου κάνει εντύπωση γιατί να κρατάει μόνο 2000 κλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει. Μου κάνει εντύπωση γιατί να κρατάει μόνο 2000 κλήσεις...

 

Παρακαλώ. Ένα google search έκανα...

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε η ενημέρωση Ιουνίου. EUR vodafoneb790fdfce3e27f1ea8e9f20117e683af.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειπα μετα απο καιρο να κανω ενα ρεσετ με αφορμη την νεα αναβαθμιση (ο θεος να την κανει αναβαθμιση) πανω απο 50 εφρμογες ζητουσαν update μετα απο το ρεσετ καταλαβατε τι κανει η samsung εχει τωρα δυο τρεις μηνες που αναβαθμιζει υποτιθεται μονο το σκελος της ασφαλειας οποτε σε χρονο μηδεν μας ξωπεταει λες και εχουμε το τελευταιο τηλεφωνο χωρις να ενσωματωνει οπως παλια τουλαχιστον καποιες βασικες εφαρμογες τα συμπερασματα δικα σας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μετά από σχεδόν 3 χρόνια με το S8, αποφάσισα να κάνω αλλαγή. Επειδή όλα τα κινητά της κατηγορίας S είναι ούτως ή άλλως υψηλών προδιαγραφών, δεν ρωτάω περί ταχύτητας, ποιότητας οθόνης κλπ. Βασικό θέμα που έχω είναι το να κρατάει αρκετά η μπαταρία κι επίσης να έχει θύρα ακουστικών. Οπότε μετά από έρευνα, αποφάσισα να μην ασχοληθώ με κάποιο από τη σειρά Α αλλά να παραμείνω στη σειρά S.

 

Είμαι μεταξύ των Note 10 και του S10+. Σίγουρα η αλλαγή μεγέθους είναι το τίμημα για καλύτερη αυτονομία, καθώς όπως βλέπω τα S10/S20 δεν τα πάνε καλύτερα από το S8. Έχει κάποιος από εσάς εμπειρία περί αυτονομίας μεταξύ των Note 10 & S10+? Κλείνω προς το S10+ γιατί δείχνει να έχει λίγο καλύτερη αυτονομία αλλά διαθέτει και θύρα ακουστικών. Δουλεύω αρκετά με δεδομένα (όχι τόσο WiFi), οπότε ψάχνω κάτι καλό σε αυτόν τον τομέα. Ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Ειπα μετα απο καιρο να κανω ενα ρεσετ με αφορμη την νεα αναβαθμιση (ο θεος να την κανει αναβαθμιση) πανω απο 50 εφρμογες ζητουσαν update μετα απο το ρεσετ καταλαβατε τι κανει η samsung εχει τωρα δυο τρεις μηνες που αναβαθμιζει υποτιθεται μονο το σκελος της ασφαλειας οποτε σε χρονο μηδεν μας ξωπεταει λες και εχουμε το τελευταιο τηλεφωνο χωρις να ενσωματωνει οπως παλια τουλαχιστον καποιες βασικες εφαρμογες τα συμπερασματα δικα σας.
Δηλαδή, για να καταλάβω, θεωρείς πρόβλημα που δεν ενσωματώνει σε ενημερώσεις ασφαλείας τις ενημερώσεις των εφαρμογών; Πρώτον, το κάθε update θα είχε πολλαπλάσιο μέγεθος και θα γινόταν πιο δύσκολα. Δεύτερον, εγώ μπορεί να μην χρησιμοποιώ καν κάποιες εφαρμογές και να τις απενεργοποιώ, γιατί με υποχρεώνεις να τις βάζω αν τις ενσωματώσεις στο update. 3ον, το φυσιολογικό είναι σε τέτοια μικρή αναβάθμιση οι περισσότεροι να μην κάνουν επαναφορά, άρα θα έχουν ήδη τις αναβαθμισμένες εφαρμογές. Και από όσο θυμάμαι, δεν έχω δει αλλού σε τέτοιες μικρές ενημερώσεις ασφαλείας να πειράζει επίσης εφαρμογές συστήματος.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ειπα μετα απο καιρο να κανω ενα ρεσετ με αφορμη την νεα αναβαθμιση (ο θεος να την κανει αναβαθμιση) πανω απο 50 εφρμογες ζητουσαν update μετα απο το ρεσετ καταλαβατε τι κανει η samsung εχει τωρα δυο τρεις μηνες που αναβαθμιζει υποτιθεται μονο το σκελος της ασφαλειας οποτε σε χρονο μηδεν μας ξωπεταει λες και εχουμε το τελευταιο τηλεφωνο χωρις να ενσωματωνει οπως παλια τουλαχιστον καποιες βασικες εφαρμογες τα συμπερασματα δικα σας.
Έτυχε, εμένα οι εφαρμογές είχαν ενημέρωση 2 μέρες πριν μου σκάσει η αναβάθμιση της Samsung. Σχεδόν όλες οι εφαρμογές σε σημείο να ανησυχώ για υιό..

Οι εφαρμογές είναι άλλο, και άλλο το λειτουργικό.

 

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε, εμένα οι εφαρμογές είχαν ενημέρωση 2 μέρες πριν μου σκάσει η αναβάθμιση της Samsung. Σχεδόν όλες οι εφαρμογές σε σημείο να ανησυχώ για υιό..

Οι εφαρμογές είναι άλλο, και άλλο το λειτουργικό.

 

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Εγώ έχω καταντήσει ψυχακιας με το update των εφαρμογών. Ασυνείδητα πατάω update 1 με 2 φορές την μέρα στο play store και στην samsung... Οπότε ποτέ δεν βλέπω πάνω από 2 εφαρμογές να κάνουν update.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, για να καταλάβω, θεωρείς πρόβλημα που δεν ενσωματώνει σε ενημερώσεις ασφαλείας τις ενημερώσεις των εφαρμογών; Πρώτον, το κάθε update θα είχε πολλαπλάσιο μέγεθος και θα γινόταν πιο δύσκολα. Δεύτερον, εγώ μπορεί να μην χρησιμοποιώ καν κάποιες εφαρμογές και να τις απενεργοποιώ, γιατί με υποχρεώνεις να τις βάζω αν τις ενσωματώσεις στο update. 3ον, το φυσιολογικό είναι σε τέτοια μικρή αναβάθμιση οι περισσότεροι να μην κάνουν επαναφορά, άρα θα έχουν ήδη τις αναβαθμισμένες εφαρμογές. Και από όσο θυμάμαι, δεν έχω δει αλλού σε τέτοιες μικρές ενημερώσεις ασφαλείας να πειράζει επίσης εφαρμογές συστήματος.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Μια παρατηρηση εκανα εδω δεν... μαλωνουμε υπαρχουν καποιες εφαρμογες που παλια η samsung μαζι με το μηνιαιο update τις ενσωματωνε και μιλαω για βασικες εφαρμογες που δεν απενεργοποιουνται και δεν το θεωρησα προβλημα περισσοτερο αναβαθμιση στο ποδι το θεωρω κατι σαν ξεπετα τελος παντων περι ορεξεως...:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...