Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τα τσεκάρω όλα μετά thanks φίλε μακάρι να έφταιγα. Εγώ κ να διορθωθεί αν κ δύσκολο το βλέπω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για update μου είπαν να περιμένω από smartec κ περιμένουν κ αυτοί απάντηση ενώ στην αρχή μ είπαν ότι ενημέρωσαν... Όταν θελήσω να αλλάξω μπαταρία δωρεάν θα το στείλω κ θα τους πω να το κρατήσουν μέχρι να βάλουν οθόνη δίχως θέμα..

 

 

 

Καλά δε θέλω κ πολύ να φύγω για mate 30 pro θα έχει κ xenon φλας που το έχω αδυναμία από Nokia n8, satio κ Nokia n82 κτλ

Καλησπέρα,

 

Παίζει το σκηνικό να μπορούμε να αλλάξουμε μπαταρία δωρεάν χωρίς να υπάρχει ενδεδειγμένο προβλήμα; Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να σου αλλάξουν μπαταρία free?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my Samsung Galaxy S10+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς να την μετρήσουν, να βρεθεί ότι δεν είναι καλή, και να είσαι εντός εγγύησης. Νομίζω πως τον πρώτο χρόνο αυτό, τον δεύτερο πληρώνεις κάτι.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Περιμετρικά το αλουμίνιο είναι νικελ ανεξαρτήτως χρώματος; Ισχύει το ίδιο και σε s10/10e; Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παίζει το σκηνικό να μπορούμε να αλλάξουμε μπαταρία δωρεάν χωρίς να υπάρχει ενδεδειγμένο προβλήμα; Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να σου αλλάξουν μπαταρία free?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my Samsung Galaxy S10+ using Tapatalk

 

Κοίτα λογικά πριν κλείσεις τον πρώτο χρόνο το στέλνεις η το πας κ πιστεύω πως θα έχει θέμα η μπαταρία θα έχει πέσει έστω λίγο οπότε αν πεις πτώση μπαταρίας γίνεται Δωρεαν αλλαγή.. Στο δεύτερο χρόνο εγγύησης είναι 20-25 ευρώ. Εκτός κ βγάλει κάποιο θέμα η οθόνη οπότε στα αλλάζουν κ τα δύο δωρεάν

 

Δεν πιστευω να εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας απ την φροντιδα.

Επισης πηγαινε επιλ.προγραμματιστη και απενεργοποιησε την συνδεση επιταχυνσης υλικου να δεις το κανει παλι?

Επισης δοκιμασε ενεργοποιωντας το 4xMSAA .

 

 

Τα δοκίμασα αλλά τα ίδια.. Ίσως είμαι εγώ πολύ ψείρας κ το βλέπω κ με ενοχλεί σε κάνα 2 σκηνές το κατάλαβα.. Όλο το υπόλοιπο στο trailer ήταν κρυσταλλο όπως λες κ συ..

Αρχίζω να φοβάμαι μήπως το έχουν όλες οι συσκευές κ το βλέπω εγώ γιατί το ξέρω ότι υπάρχει... Οκ μπορώ να ζήσω κ με αυτό.. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω... Ίσως είναι έτσι οι οθόνες όπως ήταν παλιά η οθόνη στο ps vita της sony..

 

Μου έστειλαν μήνυμα από μόνοι τους απτή smartec......

Μέχρι να δεχτώ το διορθωτικό update... Να βάλω την οθόνη σε λειτουργία φυσική...

Το πρόβλημα κατά 95% διορθώθηκε ΑΛΛΑ η οθόνη στη φυσική μου θυμίζει xiaomi 3ετιας των 150 ευρώ με αυτά τα χρώματα χα ������

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη στο έντονο σε αυτό το τρειλερ κάνει και σε εμένα Όχι τόσο πολύ οσο σε εσένα αλλά το κάνει...... στο φυσικό που το έχω δεν κάνει τπτ
Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη στο έντονο σε αυτό το τρειλερ κάνει και σε εμένα Όχι τόσο πολύ οσο σε εσένα αλλά το κάνει...... στο φυσικό που το έχω δεν κάνει τπτ

 

 

Εγώ πιστεύω ότι είναι σε μεγάλη πλειοψηφία συσκευών που το κάνει κ δεν το έχουν προσέξει....

Θα το αφήσω στη φυσική κ βλέπουμε. Αντε εξαιτίας

Μου να το διορθώσουν σε όλους με το θέμα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

 

Παίζει το σκηνικό να μπορούμε να αλλάξουμε μπαταρία δωρεάν χωρίς να υπάρχει ενδεδειγμένο προβλήμα; Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να σου αλλάξουν μπαταρία free?

 

Sent from my Samsung Galaxy S10+ using Tapatalk

 

Για ποιο λογο να σου αλλαξει μια εταιρεια δωρεαν μπαταρια αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα?

 

Μηπως μετα να ζητησεις για τον ιδιο λογο να σου αλλαξει δωρεαν και μια οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να σου αλλαξει μια εταιρεια δωρεαν μπαταρια αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα?

 

Μηπως μετα να ζητησεις για τον ιδιο λογο να σου αλλαξει δωρεαν και μια οθονη?

 

 

 

Εγώ νομίζω ρώτησε εφόσον έχει πρόβλημα η μπαταρία η έχει πέσει η απόδοση της.. Πως μπορούμε να την αλλάξουμε δωρεάν χωρίς να υπάρχει άλλο θέμα στη συσκευή... Εγώ και το άλλο το παιδί αυτό καταλάβαμε που του απαντήσαμε πιο πίσω...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να την αλλάξουμε δωρεάν χωρίς να υπάρχει άλλο θέμα στη συσκευή

 

Και οπως ειπε και ο αλλος συμφορουμιτης,μονο αν δουν στο service οτι η μπαταρια εχει θεμα,θα στην αλλαξουν.

Αν δεν εχει προβλημα η μπαταρια προφανως δεν στην αλλαζουν,και σιγουρα οχι με αυτο το πραγμα που του προτεινες πιο πισω .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα λογικά πριν κλείσεις τον πρώτο χρόνο το στέλνεις η το πας κ πιστεύω πως θα έχει θέμα η μπαταρία θα έχει πέσει έστω λίγο οπότε αν πεις πτώση μπαταρίας γίνεται Δωρεαν αλλαγή..

 

Ακου λεει επειδη θα εχει πεσει εστω λιγο η μπαταρια(απο κανονικη χρηση δηλαδη)να πεις για πτωση μπαταριας για να στο αλλαξουν δωρεαν. Οτι να ναι πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε note 8, άλλαξαν πλακέτα, μπαταρία όχι,, που θα το ήθελα,, αλλά δεν το ζήτησα,, μιας και ανοίχθηκε το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

S7 αγορασμένο τον Απρίλιο του 2016 το πήγα τον Οκτώβριο του 2017 στην Σμαρτεκ νεκρό. Μου αλλάζουν πλακέτα, και όχι μπαταρία. Το δουλεύω για μια μέρα και μετά το αποθηκεύω, καθώς δεν ήταν δικό μου τότε. Δύο βδομάδες μετά χαλάει η δικιά μου συσκευή και βγάζω το S7 από το συρτάρι για να κάνω προσωρινά τη δουλειά μου, και βλέπω πως έχει ξεκολλήσει το καπάκι πίσω. Το ξαναπάω, πιστεύοντας πως απλά δεν το είχαν σφραγίσει σωστά, και μου είπαν πως είχε φουσκώσει η μπαταρία. Τότε την άλλαξαν χωρίς κόστος.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδια εννοειται και η μπαταρια θα αλλαχτε αν εχει προβλημα.

 

Δηλαδη ενα σοβαρο service εχουμε και εμεις της Smartec στην Ελλαδα,αν ειναι να αρχιζουμε να εφαρμοζουμε κουτοπονηριες οπως η πιο πισω του τυπου''πηγαινε λιγο πριν περασει ο ενας χρονος και πες οτι εχει θεμα η μπαταρια μπας και στην αλλαξουν δωρεαν'',τοτε μετα μην μας κανει εντυπωση αν και η Smartec γινει πιο αυστηρη στο service.

 

Και με τα Ευρωπαικα Amazon αρκετοι κανανε abuse το after sales support του,γιαυτο και εφαρμοζει πλεον πιο αυστηρη σταση απεναντι σε μας στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω μια φωτογραφία στην αρχική οθόνη;

Όχι wallpaper, αλλά κάτι σαν συντόμευση.

Γίνεται;;;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται; όσο και να έψαξα στο ίντερνετ δεν βρήκα αν γίνεται...

 

Καλή σας μέρα

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται; όσο και να έψαξα στο ίντερνετ δεν βρήκα αν γίνεται...

 

Καλή σας μέρα

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Nova launcher και βαζεις στα εικονίδια οτι εικονα θελεις.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται; όσο και να έψαξα στο ίντερνετ δεν βρήκα αν γίνεται...

 

Καλή σας μέρα

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Γίνεται άνετα με τον file browser της Samsung

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή είναι, με τα διαγράμματα;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που πολλές φορές ρίχνεται όλο το βάρος στην κάμερα για καλή φωτογραφια... παιδιά η κάμερα είναι μόνο ένας παράγοντας,έχω φωτογραφίες δημοσιευμένες σε έντυπα μέσα με κάμερα 6 mp compact Sony πριν 12 χρόνια! βραβευμένο βίντεο με μοντάζ με μέθοδο παύση στο ένα και record στο άλλο από κασέτα βίντεο σε κασέτα βίντεο ,Σε Όλα είναι η ιδέα,η έμπνευση,αν τοχεις, καδράρισμα ,φως,στυλ, άρτια επεξεργασία, τύχη της στιγμης και σίγουρα αν το αγαπάς,,,όλες οι κάμερες πλέον είναι από ένα επίπεδο και πάνω.η εικόνα ή το βίντεο πρέπει να λέει μια ιστορία.Αν σε ενδιαφέρουν οι σελφις,τα δάχτυλα των ποδιών σου με φόντο την θάλασσα και τα ηλιοβασιλέματα μην δώσεις πάνω από 100 ευρω.υπαρχει το Snapseed που θα κάνει την υπόλοιπη δουλειά.Μου θυμίζει καμμία φορά όταν ήμουν μικρός που πήγαινε για τα τελευταία Nike παπούτσια και ρωτούσα τον πωλητή,,, αυτά τα παπούτσια τρέχουν? Τρέχουν? Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται άνετα με τον file browser της Samsung
Έχεις δίκιο, το βρήκα, λάθος μου που προσπαθούσα μέσα από το gallery. Κάποια στιγμή ξεκολησε το μυαλό μου και το θυμήθηκα.

Να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που πολλές φορές ρίχνεται όλο το βάρος στην κάμερα για καλή φωτογραφια...

 

Ειναι απο τα λιγα μετρα συγκρισης που μπορει να κανεις καποιος στις ναυαρχιδες.

Καμερα,οθονη,ηχος και αυτονομια.

 

Για οθονη ειδικα στις ναυαρχιδες πλεον οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες και σε ηχο τα περισσοτερα κινητα πλεον εχουν μια στερεο τυπου προταση αρα και εκει μικρες οι διαφορες.

 

Τι μενει λοιπον προς κουβεντα?ΟΙι καμερες και η αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Το Tapatalk δεν μου δείχνει τις καινούργιες αναρτήσεις στο myphone. Έκανα τις ρυθμίσεις, πρόσθεσα το νήμα,, κάποια υποδείξη.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο τα λιγα μετρα συγκρισης που μπορει να κανεις καποιος στις ναυαρχιδες.

Καμερα,οθονη,ηχος και αυτονομια.

 

Για οθονη ειδικα στις ναυαρχιδες πλεον οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες και σε ηχο τα περισσοτερα κινητα πλεον εχουν μια στερεο τυπου προταση αρα και εκει μικρες οι διαφορες.

 

Τι μενει λοιπον προς κουβεντα?ΟΙι καμερες και η αυτονομια.

Πλάκα κάνετε!!!!!!! Εδώ σε απέναντι θέμα, υπάρχουν άτομα που συνεχίζουν και υποστηρίζουν ένα κινητό που κάνει γυρω στο χιλιάρικο χωρις καμια υποστηριξη, χωρίς κανένα πρωτότυπο ui..... μόνο και μόνο για την κάμερα που με αυτά τα λεφτά πέρνεις την καλύτερη dslr της αγοράς!!!!! Πόσες φορές τους διαβάζω και μου έρχεται να σχολιάσω και μετά το ξανά σκέφτομαι και λέω τι να ασχοληθείς πετάει ο γάιδαρος πετάει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνετε!!!!!!! Εδώ σε απέναντι θέμα, υπάρχουν άτομα που συνεχίζουν και υποστηρίζουν ένα κινητό που κάνει γυρω στο χιλιάρικο χωρις καμια υποστηριξη, χωρίς κανένα πρωτότυπο ui..... μόνο και μόνο για την κάμερα που με αυτά τα λεφτά πέρνεις την καλύτερη dslr της αγοράς!!!!! Πόσες φορές τους διαβάζω και μου έρχεται να σχολιάσω και μετά το ξανά σκέφτομαι και λέω τι να ασχοληθείς πετάει ο γάιδαρος πετάει!!!!!

 

Εγώ πήρα εδώ κ λίγες μέρες dslr πιο οικονομικη αλλά βλέπω σε μερικές φώτο μεγάλη διαφορά με το s10 plus μου. Προσπαθώ να τη μάθω καθε μερα γιατί με το κινητό βγάζω δυνατές φώτο κ πρέπει να το ξεπεράσω σύντομα κατά πολύ..

Ελπίζω να κάνω καιρό να αλλάξω κινητό (κ Ναμη ζηλέψω κάνα αναδιπλωμενο χα χα) τώρα που πήρα dslr

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ζήτημα της αναπαραγωγής στο YouTube. Δοκίμασα τό βίντεο που είχε προταθεί (the darkest hour trailer) και όντως βγάζει και σε μένα το πιξέλιασμα (έχω S10e). Ωστόσο δεν μου φαίνεται πως είναι ζήτημα της συσκευής, αλλά πρόβλημα του βίντεο που ενισχύεται όντως όταν οριστεί στις ρυθμίσεις το vivid mode.

Δοκίμασα να παίξω το ίδιο κλιπ σε άλλη συσκευή (με AMOLED οθόνη, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, ένα Motorola Moto X Force) και μαντέψτε....

4c85288facfde7f0bdb6b26d1e5ecd93.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση .αν αλλάξω csc σε europe θα μου έρχονται τα update; Η πρέπει να περάσω όλη την europe έχω cosmote συσκευή όμως την λειτουργω με vodafone sim και ο λόγος που θέλω να αλλάξω csc είναι επειδή δεν με αφήνει να λειτουργήσω το wifi call.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gastonegr
(Ιphone 3g, 3gs , 4, 4s , 5, 5s , 7, 7plus ,Iphone X ), (samsung note 1 , 2 , 3 , 4 , 8 , 9), (galaxy s3, s4 ,s6 , s6 edge ,s7 edge , s8 , s9+) , (lg g3, g4, g6 ) ,( htc desire ) , (sony z3 ,z4 , z5 , z ultra) ,( Huawei p20 pro.)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...