Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εποχή s8 plus, s9 plus κ τώρα sto s10 plus που έχω αντιμετωπίζω αυτό το θέμα σε χαμηλό φωτισμού σκηνές στο Netflix youtube το έχω δει κ σε φίλων samsung η σύνδεση μου είναι κομπλέ στην TV μου δεν έχω κανένα θέμα μιλάω με σμαρτεκ εσείς έχετε κάποιο τέτοια θέμα;; θα το στείλω κάποια στιγμή για αλλαγή οθόνης εφόσον τίθεται θέμα απτό service deb6964b05e32de4aabdd007c632f62e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει χρέωση στον παραλήπτη, στείλτο για τεχνικό έλεγχο.

 

Ναι δωρεάν είναι τα μεταφορικά.. Είμαι σε επικοινωνία μαζί τους αν μ πούνε για αλλαγή οθόνης θα το στείλω σε κάνα 1μιση χρόνο αν δεν το έχω πουλήσει..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ένταξη είσαι, δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα.

Έλεγξε η συσκευή, και το κουτί

συσκευασίας ανν είναι το ίδιο imei.

Και screenshot με official τρόπο.

Κατεβάστε αυτό:

 

http://imgur.com/nSY05f1

Το screenshot σε τι να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Από εποχή s8 plus, s9 plus κ τώρα sto s10 plus που έχω αντιμετωπίζω αυτό το θέμα σε χαμηλό φωτισμού σκηνές στο Netflix youtube το έχω δει κ σε φίλων samsung η σύνδεση μου είναι κομπλέ στην TV μου δεν έχω κανένα θέμα μιλάω με σμαρτεκ εσείς έχετε κάποιο τέτοια θέμα;; θα το στείλω κάποια στιγμή για αλλαγή οθόνης εφόσον τίθεται θέμα απτό service deb6964b05e32de4aabdd007c632f62e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Jim τι εννοεις τι δειχνει εδω , δηλαδη ????

Link to comment
Share on other sites

Ναι δωρεάν είναι τα μεταφορικά.. Είμαι σε επικοινωνία μαζί τους αν μ πούνε για αλλαγή οθόνης θα το στείλω σε κάνα 1μιση χρόνο αν δεν το έχω πουλήσει..

 

Αρα δεν βλεπω να το κρατας το κινητο για καιρο οπως εγραφες παλιοτερα αν απο τωρα σκεφτεσαι για πωληση :P

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν βλεπω να το κρατας το κινητο για καιρο οπως εγραφες παλιοτερα αν απο τωρα σκεφτεσαι για πωληση :P

 

 

 

Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ σκέφτομαι να το δώσω.. Περιμένω τα αναδιπλωμενα.. Σε ένα ή ενάμιση χρόνο να είμαστε καλά θα δω αν θα κάνω κάποια κίνηση αγοράς.. Αρχικός μου στόχος είναι να αράξω εδώ πάνω από ενάμιση χρόνο αααααν το κρατήσω πάνω από 2 θα είναι σούπερ γιατί μόνο το s7 edge έχω κρατήσει για 17 μήνες. το s11 μπορεί να είναι κ αυτό αναδιπλωμενο.. Πρέπει να μεινω κ λίγο στάσιμος κάποια στιγμή για να δω περισσότερες αλλαγές σε 2 η 3 μοντέλα μετά..

 

 

Αν κοιτάξετε στην εικόνα είναι γεμάτη πιξελισμα ειδικά αριστερά κάτω.. Είναι ενοχλητικό... Αν δεν το κάνω να βγάλει burn in θα έχω λόγω αλλαγής οθόνης μπαταρίας με αυτό.. Που σημαίνει έξτρα εγγύηση οθόνης νομίζω.. Αν κ έχω τζαμακι μπροστά κ τώρα καινούργια είναι η οθόνη..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που περιγραφεις μπας και συμβαινουν οταν υπαρχει υποβαθμιση αναλυσης ? Δεν γινεται απο 720p και ανω να υπαρχει πιξελαρισμα αποκλειεται.

 

Πιξελαρισμα στο yourube εχω οταν ειναι η αναλυση 144p και 360p απο 480 αλλα κυριως απο 720p και πανω δεν υπαρχει καθολου .Κρυσταλλο....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Από εποχή s8 plus, s9 plus κ τώρα sto s10 plus που έχω αντιμετωπίζω αυτό το θέμα σε χαμηλό φωτισμού σκηνές στο Netflix youtube το έχω δει κ σε φίλων samsung η σύνδεση μου είναι κομπλέ στην TV μου δεν έχω κανένα θέμα μιλάω με σμαρτεκ εσείς έχετε κάποιο τέτοια θέμα;; θα το στείλω κάποια στιγμή για αλλαγή οθόνης εφόσον τίθεται θέμα απτό service deb6964b05e32de4aabdd007c632f62e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πρόβλημα αυτό (Black Crush) δεν είναι στην οθόνη αλλά στο λογισμικό,τουλάχιστον έτσι ήταν με το S9+,αφού ήταν αρκετά τα παράπονα για αυτό το θέμα και η SAMSUNG το έλυσε με μια ενημέρωση.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που περιγραφεις μπας και συμβαινουν οταν υπαρχει υποβαθμιση αναλυσης ? Δεν γινεται απο 720p και ανω να υπαρχει πιξελαρισμα αποκλειεται.

 

Πιξελαρισμα στο yourube εχω οταν ειναι η αναλυση 144p και 360p απο 480 αλλα κυριως απο 720p και πανω δεν υπαρχει καθολου .Κρυσταλλο....

 

 

 

Το έχω στο Netflix η εικόνα με καλό φωτισμό στην εκάστοτε σκηνή δείχνει σούπερ σε αρκετές σκηνές σε χαμηλό φωτισμό της ταινίας η σε σκοτάδι δείχνει αρκετά συχνά έτσι.. Κ στο youtube το έχω αυτό κ σε ταινία με καλή ανάλυση το έχω αυτό.. Το είχα κ στις προηγούμενες συσκευές μου.. Τα έχω δοκιμάσει κ στη δουλειά να τα παίξω που έχουμε 130 mbps. Στην τηλεόραση μ oled δεν το κάνει..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω απενεργοποιημένο YouTube και chrome και μέρα παρά μέρα ενεργοποιούνται και κάνουν ενημέρωση από το playstore Στο άκυρο.. Τι φάση με αυτό; πως τα σβήνω τελείως;
Link to comment
Share on other sites

Έχω απενεργοποιημένο YouTube και chrome και μέρα παρά μέρα ενεργοποιούνται και κάνουν ενημέρωση από το playstore Στο άκυρο.. Τι φάση με αυτό; πως τα σβήνω τελείως;

Κανε απενεργοποιηση, μετα πηγαινε playstore εκει που θα σου χει παλι ετοιμη ενημερωση και ανοιξε την εφαρμογη. Πανω δεξια εχει τρεις τελιτσες, πατα εκει και ξε-τικαρε την αυτοματη ενημερωση. Τελος!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο Netflix η εικόνα με καλό φωτισμό στην εκάστοτε σκηνή δείχνει σούπερ σε αρκετές σκηνές σε χαμηλό φωτισμό της ταινίας η σε σκοτάδι δείχνει αρκετά συχνά έτσι.. Κ στο youtube το έχω αυτό κ σε ταινία με καλή ανάλυση το έχω αυτό.. Το είχα κ στις προηγούμενες συσκευές μου.. Τα έχω δοκιμάσει κ στη δουλειά να τα παίξω που έχουμε 130 mbps. Στην τηλεόραση μ oled δεν το κάνει..
Αυτό το θέμα το είχα σε ένα tablet της Samsung, επίσης το έκανε και σε φωτογραφίες με γκρίζες αποχρώσεις όταν χαμηλωνα την φωτεινότητα.

Μου είχαν αλλάξει οθόνη και ειχε πάλι το ίδιο αποτέλεσμα. Αν θυμάμαι καλά είχε κρατήσει η samsung το tablet για αρκετό καιρό για να βρουν λύση, άλλαξαν και μητρική και το παρέλαβα με το ίδιο πρόβλημα με την απάντηση να είναι ότι θα διορθωθεί με update και ότι είναι σύνηθες σε amoled οθόνες.

Το ίδιο tablet είχε φίλος και δεν είχε κανένα πρόβλημα στις ίδιες φωτογραφίες βίντεο.

Μάλλον είναι μην σου τύχει...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στο Netflix η εικόνα με καλό φωτισμό στην εκάστοτε σκηνή δείχνει σούπερ σε αρκετές σκηνές σε χαμηλό φωτισμό της ταινίας η σε σκοτάδι δείχνει αρκετά συχνά έτσι.. Κ στο youtube το έχω αυτό κ σε ταινία με καλή ανάλυση το έχω αυτό.. Το είχα κ στις προηγούμενες συσκευές μου.. Τα έχω δοκιμάσει κ στη δουλειά να τα παίξω που έχουμε 130 mbps. Στην τηλεόραση μ oled δεν το κάνει..

 

Εχεις ελεγχει το εξης :

Οταν βλεπεις youtube η οτι αλλο και στο σημειο που εισαι εχει χαμηλο σημα δικτυου τοτε γινεται αυτοματα υποβαθμιση και ας το εχεις 1080p αυτο θα πεσει στα 360p η 144p.Λογο αδυνατου σηματος παιρνει εντολη να πεσει χαμηλα η αναλυση.Σου σκαει μια ωραια θολουρα με πιξελαρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ελεγχει το εξης :

Οταν βλεπεις youtube η οτι αλλο και στο σημειο που εισαι εχει χαμηλο σημα δικτυου τοτε γινεται αυτοματα υποβαθμιση και ας το εχεις 1080p αυτο θα πεσει στα 360p η 144p.Λογο αδυνατου σηματος παιρνει εντολη να πεσει χαμηλα η αναλυση.Σου σκαει μια ωραια θολουρα με πιξελαρισμα...

Αυτό γίνεται μόνο αν το έχεις στο Auto. Αν έχεις διαλέξει 1080p δε θα πέσει ποτέ αυτόματα η ανάλυση. Αν χαθεί ή χαμηλώσει το σήμα του δικτύου τότε θα κάνει buffering.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Ενα απο αυτα τα βιντεο στο youtube με πιξελαρισμα να μας δωσει ο Jim γιατι ξεσκιστηκα στις αναζητησεις και ολα τα παιζει καλα.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία του κινητού όταν το αγοράζεις είναι υποχρεωτικό να είναι σε ζελατίνα ή να έχει σφραγισμένο μόνο την ταινία; Γιατί πολλά καταστήματα δεν τα έχουν σε ζελατίνα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου φάνηκε περίεργο πήγαμε σήμερα πλαίσιο και πήραμε άλλο ένα s10+ για τον πατέρα μου και δεν είχε ζελατίνα το κουτί μόνο ταινία και μου φάνηκε περίεργο αλλά δεν έχουν ζελατίνα και αλλά έχουν
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Ενα απο αυτα τα βιντεο στο youtube με πιξελαρισμα να μας δωσει ο Jim γιατι ξεσκιστηκα στις αναζητησεις και ολα τα παιζει καλα.

 

Φίλε ένα βίντεο που παίζει πολύ χάλια είναι το darkest hour τρέιλερ της ταινίας δοκιμάστε το να είστε κ σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό είναι σε μερικα σημεία που αν πατήσεις κ το pause εκεί να δεις πως γίνεται η εικόνα ανεβοκατεβαινει το πιξελισμα. Είμαι σε επικοινωνία κ με σμαρτεκ κ περιμένω να δω αν θα έχουν κάποια λύση.. Με ενοχλεί αλλά το έχω συνηθίσει μετά από s8, 9 κ τώρα στο 10 απλά αν μ πούνε ότι έχω θέμα που θέλει αλλαγή οθόνης θα ξέρω να το στείλω πριν τα δύο χρόνια κ για αλλαγή μπαταρίας κ σε μην έχω burn in. Η οθόνη σε αυτές τις σκηνές είναι κάπως ενοχλητική αν είσαι ψείρας.. Ααα ας πούμε αυτό μου το έκανε πολύ κ στο s9 plus όταν πατούσα να το ξεκλειδωσω κ είχα σκούρα φώτο στην απέξω φωτογραφία όχι στο βασικό μενού..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι μια πόρτα η μαλλον τοίχος στο 1.20 στο the darkest hour trailer στο youtube είναι φωτογραφία από μέτρια συσκευή αλλά φαίνεται το θέμα που έχω .. Η άλλη είναι με σκρινσοτ κ δεν ξέρω εσείς τι θα δείτε.. Σε μένα ή πλάτη η μαύρη φαίνεται χάλια με πιξελ ανοίξτε φωτεινότητα κ κάντε ζουμ fdc4d5ce2b1609a93783691294904a8f.jpg30fcec15711aea4a636fffa026bc689d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση της smartec Υπάρχει δυσλειτουργια του λογισμικού οπότε θα διορθωθεί στο επόμενο update.. Αυτό το θέμα όπως ξανά έγραψα το είχα κ στις προηγούμενες ναυαρχίδες μου κάνει εντύπωση που δεν το έχουν διορθώσει ακόμα με κάποιο update

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κανε απενεργοποιηση, μετα πηγαινε playstore εκει που θα σου χει παλι ετοιμη ενημερωση και ανοιξε την εφαρμογη. Πανω δεξια εχει τρεις τελιτσες, πατα εκει και ξε-τικαρε την αυτοματη ενημερωση. Τελος!

 

Και με απενεργοποιημένα και μη αυτόματες ενημερώσεις συνεχίζει και το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε ένα γκρουπ που είμαι στο facebook άτομα που συγκρίνουν το s10 plus με το One plus 7 pro να λένε ότι είναι πολύ καλύτερο το 7αρι σε όλα κάμερες βίντεο οθόνη μπαταρία κτλ...τι παίζει ρε παιδιά;Τόσο χάλια κινητό έχουμε; :D
Link to comment
Share on other sites

Τόσο και ακόμα περισσότερο. Αν μάλιστα δεις κάπου να γράφουν καλά λόγια για αυτό, θα είναι σίγουρα πληρωμένοι από την Samsung. Σκουπίδι από τα λίγα. Συνιστώ σε όποιον το έχει να το δώσει τώρα που θα βρεθεί κανένα κορόιδο να το πάρει σε καλή τιμή, και να προχωρήσει φουλ για το 7αρι. Να βάλουμε τέρμα σε αυτό το βάσανο που ταλαιπωρεί τους κατόχους των 10ριων.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...