Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ κοντά μια εβδομάδα και ακόμη να απαντήσουν για τα ακουστικά... ������

14 εκανα την αιτηση,20 μου απαντησαν οτι εγκριθηκε και οτι σε 15μερες μεσα θα τα εχω και σημερα μετα απο 3μερες τα παρελαβα(δραμα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με Speedex πριν 3 ημέρες παρέλαβα επαρχία φυσικά σε άσπρο χρώμα.Είχα στείλει τα στοιχεία μου το κουπόνι και την απόδειξη αγοράς από την εφαρμογή Samsung members από της 09-03-2019.Σου έχουν στείλει email ότι θα παραλάβεις τα earbuds εντός 15 εργάσιμων;
ναι ολα καλα 14 εκανα την αιτηση,20 μου στειλανε οτι εγκριθηκε και σημερα τα παρελαβα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Ενώ έγραφα ολόκληρο κείμενο βγήκα ξαφνικά για να δω μία λέξη (ορθογραφικά), έπειτα προσπάθησα να ξαναμπώ και είχε χαθεί η σύνταξη του μηνύματος αλλά πολύ περισσότερο όλη η σελίδα του myphone, την στιγμή που άλλες σελίδες ήταν ανοιχτές και μπορούσα κάλλιστα να ξαναμπώ.

 

Προσπάθησα μέσω ιστορικού αλλά μάταια.

 

Παρόλα αυτά θα σας πω συνοπτικά τι έγραφα...

Μία υπάλληλος μπέρδεψε την τρύπα των sim με την διπλανή τρύπα.

Με όλο το άγχος που μου δημιούργησε λόγω σκέψης μου για πιθανή ζημιά Α) στη στεγανοποΐηση - αδιαβροχοποΐηση και Β) στο ακουστικό, ηχείο (δεν γνωρίζω τι ακριβώς είναι εκεί μέσα) επισκέφτηκα επίσημο service Samsung για διαγνωστικό έλεγχο.

Ο τεχνικός μου είπε ότι δεν έχει πάθει κάτι και έχει συμβεί σε πολλούς.

 

Μου είπε πως το συρματάκι δεν φτάνει ούτε το Α) ούτε το Β) αφού βρίσκονται και τα δύο προς τα πάνω κάτι σαν μαγκουρίτσα που γυρίζει πάνω και προς τα μέσα στη συσκευή.

Επίσης μου είπε πως το Β) ηχείο - ακουστικό λειτουργεί και ως απομόνωση ανεπιθύμητων θορύβων κατά την ομιλία.

 

Ελπίζω να βοήθησα με την παρούσα ενημέρωση.

Ελπίζω να τα περιέγραψα σωστά.

 

Αν κάποιος μπορεί να προσθέσει κάτι πολύ ευχαρίστως!!

Και ας μου πει κάποιος για πιο λόγο όταν γράφω και βγαίνω από το κείμενο όπως αυτό καλή ώρα μετά δεν μπορώ να ξαναβρώ τη ροή.

Edited by nino_s10plus
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα με το Galaxy s10 + Ήρθε η στιγμή να κάνω και εγώ την κριτική μου. Όσο αφορά την μπαταρία που τόσο το έχουν κρίνει , θεωρώ ότι είναι ένα κλικ πάνω από το s9 plus , που είχα πριν ,μου βγάζει άνετα την μέρα και μένει γύρω στο 33 % το βράδυ πριν την φόρτιση. Μού βγάζει περίπου 5 ώρες SOT και να σημειώσω εδώ ότι έχω το ιστορικό τοποθεσίας ενεργό, που γνωρίζεται ποσο ενεργοβορο είναι και τη ανάλυση οθόνης στο maximum. Όσο αφορά την οθόνη έχει πλέον από default πιο φυσικά χρώματα σε σχέση με τα υπερκορεσμενα τον παλιότερο μοντέλων. Το δακτυλικό αποτύπωμα θέλει λίγο δουλειά ακόμα ως προς την ταχύτητα ξεκλειδώματος, αν και θεωρώ την θέση μπροστά στην οθόνη πολύ πιο βολική σε σχέση με το πίσω μέρος της συσκευής, και ας είναι πιο αργό στο ξεκλείδωμα.

Τέλος η κάμερα σε ρυθμίσεις auto θέλει αρκετή δουλειά, ιδιαίτερα στις βραδυνές λήψεις, αλλά άμα παίξετε λίγο με τις ρυθμίσεις στο pro mode ,θα εκπλαγείτε ευχάριστα, ανεβάζει πραγματικά τις φωτο σε άλλο επίπεδο. Θεωρώ αν η sammy αναγνωρισει αυτά τα προβληματάκια και τα διορθώσει με μελλοντικές αναβαθμίσεις τότε θα μιλάμε για πραγματικό δεκάρι.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχασεις στις πρωτες 5 τουλαχιστον φορτισεις να τις κανεις στην "βασικη" φορτιση οχι στη γρηγορη και ποτε κλειστο γιατι λειτουργει αυτοματα η γρηγορη.

 

Πως το επιλέγουμε αυτό? , δεν το έχω δει κάπου...

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φωτο στο auto και η δεύτερη στο manual. Δείτε την τεράστια διαφορά d24c3eb2b8058c1d7f3fbe565fb890e5.jpgfebfadff8f34a32fec3eb2116a5b4912.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φωτο στο auto και η δεύτερη στο manual. Δείτε την τεράστια διαφορά d24c3eb2b8058c1d7f3fbe565fb890e5.jpgfebfadff8f34a32fec3eb2116a5b4912.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυνατότητες η συσκευή έχει πολλές όπως και οι προηγούμενες στο mode επεγγαλματικη ... Το θέμα είναι να φτιάξουν κ ξεχωριστη νυχτερινή λήψη στην κάμερα η να διορθώσουν την ίδια σε ένα σύντομο update

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε με λιγα λογια ο πεθερος σου να συμπληρωσει την αιτηση για τα ακουστικα απο τον δικο του λογαριασμο.

Λογικη ειναι η απαντηση που σου εδωσε η Samsung,γιατι αλλα στοιχεια βλεπει στο τιμολογιο και αλλα σε αυτον που κανει την αιτηση και λεει τι στο καλο...[/QUE]

Ελπιζω να βοήθησα .. . https://images.samsung.com/is/content/samsung/p5/gr/offer/name-of-offer/preorderterms.pdf

 

Δεν έχει πρόβλημα. Εγώ με άλλο τιμολόγιο και με στοιχεία δικά μου στο acount μου τα έκριναν. Σημαντικό : η προπαραγγελία ήταν στο όνομά μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ενεργοποιήσα το McAfee και τώρα θέλω να το απενεργοποιήσω ξέρει κανείς πως γίνεται;Έψαξα παντού στο κινητό αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/Mpnb4GJ

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οποιον λεει οτι δεν κραταει η μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ενεργοποιήσα το McAfee και τώρα θέλω να το απενεργοποιήσω ξέρει κανείς πως γίνεται;Έψαξα παντού στο κινητό αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει.

 

Θα πας εφαρμογες, θα βρεις την φροντιδα συσκευης κ θα κανεις διαγραφή δεδομένων κ διαγραφή cache!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το s10+, σε σύγκριση την οθόνη με note 9,

(αυτό έχω,) είναι πιο ποιοτικό ?

( Γράφτηκε σε άλλο νήμα, για θολούρα στο λευκό χρώμα κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε απαντήσει αυτά. Το Note 9 έχει πιο κρύο λευκό. Το λευκό στο s10 είναι πιο ζεστό. Το μπλε είναι χαμηλά δηλαδή σκοπίμως.

 

Αν θέλει κάποιος να το φέρει στα μέτρα του NOTE 9,ανεβάζει το μπλε τέρμα και κατεβάζει κόκκινο κ πράσινο χαμηλά.

Αυτό έχω κάνει κ εγώ. Δεν θα είναι ακριβώς ίδιο. Θα είναι όσο ίδιο γίνεται όμως.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το s10+, σε σύγκριση την οθόνη με note 9,

(αυτό έχω,) είναι πιο ποιοτικό ?

( Γράφτηκε σε άλλο νήμα, για θολούρα στο λευκό χρώμα κλπ)

 

Η οθονη του S10+ ειναι πιο ποιοτικη ναι(το πρωτο κινητο που μπορει να παιξει Hdr10+ περιεχομενο ολως τυχαιως),απλα την εχουν κανει πιο ξεκουραστη για τα ματια,γιαυτο και κακοφανηκε σε μερικους στην αρχη σε καποια χρωματα.

 

Φυσικα υπαρχει μεσα επιλογη για πειραγμα/αλλαγη χρωματων. By default δηλαδη οταν παιρνεις το κινητο τα χρωματα δεν ειναι τα ζωηρα/vivid αλλα πιο φυσικα.

 

Βεβαια μην περιμενετε τρελες διαφορες.Το Note9 εχει μια απο τις καλυτερες οθονες οχι μονο του 2018 αλλα λογικα και του 2019,αρα κακως ο κοσμος περιμενει να δει τρελες διαφορες σε οθονη προερχομενος απο κινητα τυπου Note9.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Θα πας εφαρμογες, θα βρεις την φροντιδα συσκευης κ θα κανεις διαγραφή δεδομένων κ διαγραφή cache!

 

To έκανα αλλά νομίζω δεν γίνεται τίποτα.Εσας έτσι σας το εμφανίζει.Γραφει ασφαλες;

http://i66.tinypic.com/2m6v3hw.jpg

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το s10+, σε σύγκριση την οθόνη με note 9,

(αυτό έχω,) είναι πιο ποιοτικό ?

( Γράφτηκε σε άλλο νήμα, για θολούρα στο λευκό χρώμα κλπ)

 

 

Σου έγραψα και σε άλλο νήμα...Καμία θολούρα δεν έχει...απλά του note 9 είναι πιο ας το πούμε κρύα κ λίγο τα χρώματα πιο vivd....Αλλα....Αλλά εδώ είναι το ζουμί τις υποθέσεις....Εάν βάλεις και τα 2 δίπλα δίπλα....που τα είχα για μια εβδομάδα μαζί...σε βίντεο....Φωτογραφία....Και ειδικά σε 4k hdr video...θα καταλάβεις αμέσως γιατί έκαναν ετσι την οθόνη του s10plus...τίποτα δεν είναι τυχαίο....Τώρα ο καθένας το βλέπει όπως θέλει από εκεί κ πέρα....στα δικά μου μάτια τουλάχιστον είναι καλύτερη....Όχι πολύ....Αλλά είναι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/Mpnb4GJ

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οποιον λεει οτι δεν κραταει η μπαταρια....

 

 

Φίλε μ Εάν πας πιο πίσω θα δεις ότι έχω ποστάρει με οθόνη 8 ώρες + .....η μπαταρία είναι τούμπανο άσε να λένε ότι θέλουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρέλαβα χθες το s10 plus. Είναι πρώτη φορά που έχω Samsung κινητό. Είναι καταπληκτικό το τηλέφωνο. Να ρωτήσω σε κάποιον που έχει το plus κάτι. Σε τηλεφώνημα και όταν ανοίγω το speaker phone μόνο το κάτω ηχείο ακούγεται. Το πάνω όχι. Έτσι πρέπει να είναι;; Καλά ακούγεται αλλά είδα ένα βίντεο review και λέει για πρώτη φορά στο s10 σε loudspeaker call δουλεύουν και τα δύο. Δείτε που τι λέει. Το λέει στα 3:32 στο βίντεο.

Μήπως κάνει λάθος ο reviewer; Ευχαριστώ αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

Edited by gianntsllos
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχει πρόβλημα. Εγώ με άλλο τιμολόγιο και με στοιχεία δικά μου στο acount μου τα έκριναν. Σημαντικό : η προπαραγγελία ήταν στο όνομά μου.

 

εγω δυστηχως θα τα αγορασω...τους εχω στειλει ποσα mail και με γειωνουν κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρύθμιση για να ανάβει η οθόνη όταν έχω ειδοποίηση στο Messenger και είναι κλειδωμένο; τα μηνύματα SMS όταν μου έρθει χτυπάει ήχος και ανάβει και η οθόνη ενώ στο Messenger μόνο ήχος και η οθόνη παραμένει σβηστη.
Link to comment
Share on other sites

Για ασφάλεια συσκευής παιδιά ξέρουμε τι παίζει; ο ξηρό Γιαννόπουλος υπάρχει ακόμα; τέλικα καλύπτει μόνο το 70 τις εκατό απτή ζημιά; πάντως απτό να βάλω τζάμι με 50 ευρώ προτιμώ να κάνω ασφάλεια με 35 αν υπάρχει.. Την έχω κάνα 4ημερο τη συσκευή μέχρι ένα μηνα νομίζω μπορούσε κάποιος να την ασφαλίσει μετά την αγορά..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για ασφάλεια συσκευής παιδιά ξέρουμε τι παίζει; ο ξηρό Γιαννόπουλος υπάρχει ακόμα; τέλικα καλύπτει μόνο το 70 τις εκατό απτή ζημιά; πάντως απτό να βάλω τζάμι με 50 ευρώ προτιμώ να κάνω ασφάλεια με 35 αν υπάρχει.. Την έχω κάνα 4ημερο τη συσκευή μέχρι ένα μηνα νομίζω μπορούσε κάποιος να την ασφαλίσει μετά την αγορά..

 

Το έχουν πάει στην εβδομάδα, πρέπει να πάρεις τηλ να ρωτήσεις πριν κλείσει 7μερες το κινητό, καλύπτει 70% αλλά και εγώ το προτιμώ από γυαλιά που δεν ευχαριστιεσαι τη συσκευή και δεν είναι σίγουρο ότι θα σε σώσουν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρύθμιση για να ανάβει η οθόνη όταν έχω ειδοποίηση στο Messenger και είναι κλειδωμένο; τα μηνύματα SMS όταν μου έρθει χτυπάει ήχος και ανάβει και η οθόνη ενώ στο Messenger μόνο ήχος και η οθόνη παραμένει σβηστη.

 

Σε Samsung δεν υπαρχει native τετοια λειτουργία οπως σε ios η αλλες android συσκευές.

Θεςε τριτη εφαρμογή η καλύτερη όλων glimpse notification που εχει πλήθος επιλογών ακομα και πόσο χρονικό διάστημα να παραμείνει ανοιχτή η οθόνη σε καθε ειδοποίηση.

Μάλιστα η συγκεκριμένη εφαρμογή ταιριάζει γάντι και με edge lighting notification να δουλεύει αξιόπιστα και απρόσκοπτα με ολες τις εφαρμογές διοτι native για τα μπάζα ειναι όποτε το θυμηθεί δούλευε και ανάλογα τα κέφια του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για κοιταξτε και αυτη εδω την εφαρμογη για Led notification στην μπροστινη καμερα φαινεται καλη στο βιντεο----->>>
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω από που αγόρασες τη συσκευή αλλά αυτή τη στιγμή την καλύτερη ασφάλεια την έχουν τα Public. Αν την αγόρασες από εκεί, μπορείς μέσα σε μία εβδομάδα να πας και να την κάνεις.

Κόστος 90€, αλλά είναι διετής, τον πρώτο χρόνο σου καλύπτει σπάσιμο οθόνης χωρίς απαλλαγή, συν ότι σου δίνουν συσκευή ίσης αξίας να χρησιμοποιείς μέχρι να γίνει η επισκευή.

Σε περίπτωση που κάτι πάθει και βγει εντελώς off αποζημιώνεσαι με το συνολικό ποσό του τιμολογίου/απόδειξης.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα. Παρατηρω στα edges πρασινο φωτισμο στην ευθεια το οποιο δεν ειναι ορατο αν στραφει υπο γωνια. Δειτε κι εσεις και πειτε μου αν ειναι φυσιολογικο ή οχι.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

IMG-3bb26bb67319d52e1b0f75b347385a6d-V.jpg

 

IMG-60162c962ef07c967a02bf34a9e9e89a-V.jpg

Edited by nicolasdr
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω από που αγόρασες τη συσκευή αλλά αυτή τη στιγμή την καλύτερη ασφάλεια την έχουν τα Public. Αν την αγόρασες από εκεί, μπορείς μέσα σε μία εβδομάδα να πας και να την κάνεις.

Κόστος 90€, αλλά είναι διετής, τον πρώτο χρόνο σου καλύπτει σπάσιμο οθόνης χωρίς απαλλαγή, συν ότι σου δίνουν συσκευή ίσης αξίας να χρησιμοποιείς μέχρι να γίνει η επισκευή.

Σε περίπτωση που κάτι πάθει και βγει εντελώς off αποζημιώνεσαι με το συνολικό ποσό του τιμολογίου/απόδειξης.

 

Πολύ καλό αλλά αν είναι να την πάρεις 200 ευρώ πιο ακριβά καλύτερα skroutz και 35 ευρώ στον ξηρογιαννοπουλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...