Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα αυτό γενικά το σχόλιο με εκνευρίζει από χρόνια γιατί και καφέ να ξεκινήσουν να κάνουν μετά θα ρωτάνε αν κάνει κάτι πονηρό... Για κάποια συσκευή είχε βγει θήκη που έκανε καφέ όταν ήταν φορεμένη στο κινητό..

 

Δεν θα άλλαζα εταιρεία μόνο και μόνο για τα update. Όσο κ γρήγορα να τα παίρνει κάποια... Τα pixel τα θεωρώ άσχημα..

Η μία κάμερα όσο δυνατή κ να είναι υπερευρυγωνιο δεν είναι... Κ όταν δίνω ένα μισθό θέλει να είναι σούπερ κ στα σπεκς κ σε όλα... Ναι υπάρχει ανυπομονησία για τα updates τις περισσότερες φορές χωρίς λόγο

 

Απο οτι φαινεται τελος η μια καμερα στα νεα pixel. Κατα τα αλλα συμφωνω εν μερη με αυτο που λες,αλλα οπως εχω ξαναπει και παλιοτερα μια εταιρεια/ναυαρχιδα δεν πρεπει να ειναι μονο στο hardware αλλα και στο software.

 

Η Samsung καλως ή κακως στο θεμα υποστηριξης ειναι πολυ πιο κατω απο το hardware που προσφερει οπως και η Huawei,η Xiaomi,LG κλπ. Το καλο με την Samsung ειναι οτι προσφερει παρα πολυ απο πλευρας hardware(ειδικα η Snapdragon εκδοση που εχει και radio),και τωρα που αλλαξε και το παλιο Touchwiz και το κουμπι της Bixby καπως λες παει στο καλο για το κομματι των updates.

 

Αλλιως εννοειται οτι ειναι για κραξιμο ολες αυτες οι εταιρειες στο κομματι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο οποιος ασχολειται αρκετα με φωτογραφιες και τον ενδιαφερουν οντως οι συνθηκες χαμηλου φωτισμου σε κινητα,θα ειχε αγορασει ηδη ειτε καποιο προσφατο Huawei κινητο ή Pixel,μην λεμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.Οτι δηλαδη θα κανει αυτος που τον ενδιαφερουν τα updates κλπ.

 

 

 

Βεβαια σε ενα πραγμα εχω απορια με ολα αυτα τα τελευταια.

 

Τα προηγουμενα χρονια που δεν υπηρχε το περιβοητο night mode στα κινητα(πριν 2-3χρονια πχ) ,ο κοσμος που τον ενδιεφεραν οι φωτογραφιες κυριως σε χαμηλο φωτισμο,πως ακριβως αγοραζε?

 

 

 

Σωστή η πρώτη παράγραφος. Υπάρχουν συσκευές που κάνουν αυτή τη δουλειά ως επι το πλείστον. Οι υπόλοιποι συμβιβαζόμαστε μέχρι ενός σημείου με τις συσκευές που επιλέγουμε για άλλους λόγους. Τέλος. Κανένα update δεν θα κάνει καμία συσκευή p30 pro στον αιώνα τον απαντα.

Τώρα το τι γινόταν πριν χρόνια αν δεις παλιές φωτογραφίες από κινητά βραδινές θα γελάς.. Όσοι θέλανε βραδινή φωτογράφιση μόνο με μηχανή όπως άλλωστε και σήμερα.

Κακά τα ψέματα όλοι οι μερακλήδες instagramers που βγάζουν τοπία βραδινά η ακόμη και πρωινά μηχανή χρησιμοποιούν όχι κινητά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πιστεύει ότι δεν μπορεί η σαμι να φτάσει τη huawei σε βραδινές είναι λάθος...

Απτή στιγμή που έχει στα κινητά της το mode επαγγελματική απτό s7 edge δεν ξέρω αν το είχε σε άλλη συσκευή σίγουρα θα μπορεί με update να κάνει ότι θέλει... Τώρα τους λόγους τους ξέρει μόνο αυτή... Εγώ υποθέτω για να πουλήσει στο επόμενο.... Όπως και τώρα στο 5 g είναι καλύτερο ακόμα κ απτό δικό της s10 όπως και η Huawei αν θέλει να βάλει 4k κ 60 fps θα το βάλει.... Εδώ η xiaomi με update το έφερε στο pocophone....

Δεν μπορεί λέει το παληκαρι να το. Κάνει p30 pro. Εγώ πάντως με το s10 plus. Βγάζω παρόμοιες με του p30. Με τη gcam που κατέβασα κάνω τη νύχτα μέρα χερατες Ε δεν γίνεται

Ναμη μπορεί η εταιρεία και η οποιαδήποτε εταιρεία...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Που βρήκες έκδοση gcam που να δουλεύει το night mode? Στείλε αν μπορείς το link.

Γιατί ψάχνω πολύ καιρό και δεν μπορώ να βρω τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενώ σε εμάς που καθυστερούν είναι bug free. Μακάρι να ήταν έτσι όπως τα λες , αλλά δεν ισχύει καθόλου. Είτε βγάλει η sammy το update με το καλημέρα , είτε μετά από ένα χρόνο, τα ίδια bug θα έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ενταξει τωρα μιλας για κανα bug μια φορα το χρονο..οταν τα Pixel καθε τρεις και λιγο, σε νεες εκδοσεις ειδικα, εχουν ενα καρο bugs. εδω καναμε μεταβαση απο ανδροιδ 8 σε 9, και ηταν μονο καλυτερο, και στα πιξελ ειχαν θεματα αρχικα..

Μην λεμε ο,τι θελουμε, σιγουρα εχουν βγει προβληματα παλια, δε γινεται να ειναι ολα τελεια παντα, αλλα αλλο να σου βγαλει κανα μικρο προβληματακι, κανα μικρο drainκαι αλλο τα πιο χοντρα που εχουν οι πρωτοι...

ΠΡοσωπικα δεν ειμαι καθολου λατρης των updates. Θα ηθελα 2-3 ουσιωδη το χρονο, το πολυ. Οπως ηταν παλια. Τωρα καθε μηνα δεν ξερεις τι θα σου συμβει με τις μπουρδες τα security.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Που βρήκες έκδοση gcam που να δουλεύει το night mode? Στείλε αν μπορείς το link.

Γιατί ψάχνω πολύ καιρό και δεν μπορώ να βρω τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω βάλει παραπισω... Κάνει μόνο για νυχτερινές με τις ρυθμίσεις που σου λέει στο βίντεο ούτε σελφι δουλεύει ούτε με μετριο φωτισμό..

Ας πούμε εγώ βγάζω στο σπίτι σε τέρμα σκοτάδι κ μόνο την tv ανοιχτή με χαμηλό φωρισμο κ τη βγάζει σούπερ

https://youtu.be/QnMr3uIdE_Q. Έχει λινκ κάτω απτό βίντεο

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η gcam έχει και παίρνει δεδομένα από τις φωτογραφίες που ανεβάζουν εκατομμύρια άνθρωποι, για αυτό μπορεί. Καμία σχέση η gcam με τα night mode των συσκευών μας.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει ενεργοποιήσει κάποιος το vodafone wifi calling στο κινητό, ενεργοποιώ την επιλογή αλλα δεν παίζει, πήρα και τηλέφωνο στην vodafone και μου είπαν ότι είναι ενεργοποιημένο στο νούμερο μου. Γνωρίζουμε κάτι για αυτό ?

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πιστεύει ότι δεν μπορεί η σαμι να φτάσει τη huawei σε βραδινές είναι λάθος.....

 

Μιλαμε για το τωρα,οχι αν μπορει σε βαθος χρονου να προσφερει αντιστοιχο night mode με Huawei και Google.

 

Οπως αυτος που σημερα αν ειναι μουσικοφιλος και ψαχνει κινητο με dac για ακουστικα θα παρει LG,ετσι και αυτος που ενδιαφερεται αποκλειστικα για νυχτερινες και Night mode θα κοιταξει αλλου.

Αν αυτο το πραγμα αλλαξει αργοτερα,εδω θα ειμαστε να το δουμε.

 

Αλλα προς το παρον η Samsung ειναι κορυφη σε ολες τις συνθηκες περαν των νυχτερινων σε απολυτα νουμερα.

Αυτο βεβαια εχει το καλο οτι καλυπτει την πλειοψηφια του κοσμου που οντως τον ενδιαφερουν οι φωτογραφιες κυριως για social media.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εννοώ ότι και τώρα αν ήθελε μπορεί να το κάνει με κάποιο update στις υπάρχουσες συσκευές που θεωρώ πως έχουν δυνατότητες... Μπορεί να μη το δώσει ποτέ.. Και ναι χωρίς gcam χάνει σε νυχτερινές ΧΩΡΙΣ φλας.. Με το νέο update ΔΕΝ αλλάζει τα δεδομένα αλλά μικραίνει κάπως την ψαλίδα.. Την σούπερ ταχεία φόρτιση περιμένω τώρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το super steady τι λέει παιδιά;

Δεν βλέπω να το συζητάτε και μου φαίνεται φοβερό χαρακτηριστικό.

Δουλεύει καλά και εντός σπιτιού σε χαμηλό φωτισμό;

Link to comment
Share on other sites

Με πετάει αρκετά συχνά σε mobile έκδοση εδώ στο my phone κ πατάω έκδοση για υπολογιστές απτις ρυθμίσεις του samsung internet υπάρχει τρόπος ναμη μ το κάνει αυτό; τώρα μόνο 2 θέματα θα ήθελα να βρω τρόπο να λυθούν πρώτο είναι πλοήγηση με οποιοδήποτε browser σε πλήρη οθόνη χωρίς ρολόγια και μπαταρίες στο πάνω μέρος κ απτή στιγμή που γράφει στις ρυθμίσεις για κάποιες εφαρμογές για πλήρους οθόνη δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το κάνει όπως με το Netflix.. κ το δεύτερο όταν πατάω να μπω σε κάποια σελίδα μετά από κάποια ώρα Ναμη μ κάνει refresh δεν ξέρω αν υπάρχει λύση κάπως..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτό γενικά το σχόλιο με εκνευρίζει από χρόνια γιατί και καφέ να ξεκινήσουν να κάνουν μετά θα ρωτάνε αν κάνει κάτι πονηρό... Για κάποια συσκευή είχε βγει θήκη που έκανε καφέ όταν ήταν φορεμένη στο κινητό..

 

Δεν θα άλλαζα εταιρεία μόνο και μόνο για τα update. Όσο κ γρήγορα να τα παίρνει κάποια... Τα pixel τα θεωρώ άσχημα..

Η μία κάμερα όσο δυνατή κ να είναι υπερευρυγωνιο δεν είναι... Κ όταν δίνω ένα μισθό θέλει να είναι σούπερ κ στα σπεκς κ σε όλα... Ναι υπάρχει ανυπομονησία για τα updates τις περισσότερες φορές χωρίς λόγο

 

Πλακα κανω ρεεε!!!

Λοιπον οσο για τα pixel συμφωνω κ για μενα περα απο την καμερα ειναι σαπακια!!! Εχουμε γινει beta tester του χιλιαρικου.. Μακρια.. Ασε που που ειναι κ κακασχημα..

Link to comment
Share on other sites

Μου πέταξε ενώ σερφαρω στο samsung internet γύρω στις 3 διαφημίσεις λες κ έχω κάνα κινέζικο της κακιας ώρας... Τι να συμβαίνει;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν ένα μήνα και πλέον, το μόνο παράπονο, για τα δικά μου δεδομένα, είναι το led (και ένας λόξυγγας στην native εφαρμογή video, όταν το γυρίζεις σε landscape, που είναι επουσιώδης). Αναρωτιέμαι πόσο δύσκολο θα ήταν τεχνικά να μπει ένα led στο module των καμερών. Περιμένω το σχετικό update για το δαχτυλίδι ειδοποίηση, το οποίο από όσο δούλεψα στο edgelighting είναι ωραίο και αποτελεσματικό. Ήμουν demi στην αρχή, στη μετάβαση από το S9+. Τώρα όμως μπορώ να πω με σιγουριά, ότι αξίζει η αναβάθμιση.
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν ένα μήνα και πλέον, το μόνο παράπονο, για τα δικά μου δεδομένα, είναι το led (και ένας λόξυγγας στην native εφαρμογή video, όταν το γυρίζεις σε landscape, που είναι επουσιώδης). Αναρωτιέμαι πόσο δύσκολο θα ήταν τεχνικά να μπει ένα led στο module των καμερών. Περιμένω το σχετικό update για το δαχτυλίδι ειδοποίηση, το οποίο από όσο δούλεψα στο edgelighting είναι ωραίο και αποτελεσματικό. Ήμουν demi στην αρχή, στη μετάβαση από το S9+. Τώρα όμως μπορώ να πω με σιγουριά, ότι αξίζει η αναβάθμιση.
Για το led κοίτα και το holey light ..Κάνει την δουλειά και χωρίς κατανάλωση μπαταρίας....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κουλά τις τελευταίες μέρες... Παρατήρησα όταν έχω κάποιο μήνυμα ή ειδοποίηση ότι χτυπάει ένας χαζός ήχος κ όταν είναι αθόρυβο δονιζει.. Επίσης ξανά έγραψα είδα κάνα 2 διαφημίσεις όταν σερφαρα έτσι στο άκυρο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κουλά τις τελευταίες μέρες... Παρατήρησα όταν έχω κάποιο μήνυμα ή ειδοποίηση ότι χτυπάει ένας χαζός ήχος κ όταν είναι αθόρυβο δονιζει.. Επίσης ξανά έγραψα είδα κάνα 2 διαφημίσεις όταν σερφαρα έτσι στο άκυρο

 

Το θεμα ειναι να μην βλεπεις διαφημισεις μεσα στα menu οπως η γνωστη αλλη εταιρεια με τις ''προτεινομενες''διαφημισεις :P

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Μόλις το τελευταίο update για το κινητό και μετά από λίγο έκανα update και το winbank της Πειραιώς και πλέον δεν μπορώ να κάνω είσοδο .

 

Επίσης Μόλις γίνεται εκκίνηση της εφαρμογής βγάζει μήνυμα

Caution! Accessibility services are enabled .

 

 

Χωρίς όμως να έχω βάλει κάποια καινούργια εφαρμογή. Λίγες ώρες νωρίτερα δούλευε φυσιολογικά το winbank.

 

 

Έχω στείλει ήδη email στην υποστήριξη της Πειραιώς.

 

 

Edit μάλλον έφταιγε η Πειραιώς, διορθώθηκε μόνο του.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Edited by geortsaki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να κανω μια ερωτηση. Οταν παιζει μουσικη τερμα, ειναι φυσιολογικο μια δονηση που νιωθω σχεδον σε ολο το ποσω μερος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να κανω μια ερωτηση. Οταν παιζει μουσικη τερμα, ειναι φυσιολογικο μια δονηση που νιωθω σχεδον σε ολο το ποσω μερος?

 

Το παρατήρησα και εγώ και μου κακοφάνηκε

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να κανω μια ερωτηση. Οταν παιζει μουσικη τερμα, ειναι φυσιολογικο μια δονηση που νιωθω σχεδον σε ολο το ποσω μερος?
Θα σου απαντήσω με αυτό το video , δες το μέχρι τέλος .

 

https://youtu.be/i1_He5boinY

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κινητά που δεν το κάνουν σε στέρεοφωνικά ηχεία αναφέρομαι πάντα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...