Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άνοιξα 2 4κ βίντεο και δε βρηκα τροπο να πάνε σ όλη την οθόνη. Ομως σε ο,τι hands on έχω δει τα βίντεο έπαιζαν σ όλη την οθόνη και γύρω απο τις τρύπες.

 

Το screen protector μου είπαν οτι αφαιρείται

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα 2 4κ βίντεο και δε βρηκα τροπο να πάνε σ όλη την οθόνη. Ομως σε ο,τι hands on έχω δει τα βίντεο έπαιζαν σ όλη την οθόνη και γύρω απο τις τρύπες.

 

Το screen protector μου είπαν οτι αφαιρείται

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μάλλον ήταν Youtube videos που μπορείς να κάνεις zoom in με gesture. Αυτό πρέπει να παίζει και τώρα στη συσκευή σου. Δεν ειναι feature της Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα 2 4κ βίντεο και δε βρηκα τροπο να πάνε σ όλη την οθόνη. Ομως σε ο,τι hands on έχω δει τα βίντεο έπαιζαν σ όλη την οθόνη και γύρω απο τις τρύπες.

 

Το screen protector μου είπαν οτι αφαιρείται

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι, γι'αυτό ρώτησα, σε όλα τα reviews στο YouTube δείχνουν να παίζουν full screen.

Καλό είναι αυτό που έχουν βάλει factory screen protector.

Θα το κρατήσουμε για προστασία από γρατσουνιές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα S10+ demo με 6gb ram δεν το καταλαβαινω.

 

Για το Screen protector θετικο παντως μιας και προσωπικα με γλυτωνει απο την αγορα του Dome που ζηταει ενα 50ρικο.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το κατάλαβα το νόημα ...... πάντως πριν παραλάβω θα μιλήσω ξανά με samsung μη γίνει καμία βλακεία κι έχουν φέρει τίποτα λάθος παρτίδες.

Προτείνω σε όποιον το πάρει να δει αμέσως τα gb στο μενού των ρυθμίσεων.

 

Το ερώτημα είναι το εξής:

Αγορά από Κωτσοβολο ή Public? Έχω βάλει σε αυτούς τους 2 προπαραγγελια και αναρωτιέμαι αν αξίζει να δώσω τα 85€ της ασφάλειας που προσφέρει ο Κ. Καλύπτουν 50% σε θραύση + απωλεια/κλοπη. Ενώ το public δε δίνει ασφάλεια, και τα 2 έχουν doa.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει premium αίσθηση όπως και όλες οι συσκευές - ναυαρχίδες. Είναι πανέμορφο και ας έχει τις δύο τρύπες μπροστά.

Η status bar φτάνει πάντα μέχρι κάτω από τις τρύπες, σαν να έχει ένα μεγάλο notch η συσκευή. Είναι σε ύψος πανομοιότυπη με το pixel μου.

Δοκίμασα φωτογραφία πορτρέτο, δεν μου άρεσε καθόλου σε σχέση με το πίξελ.

Κατά τα άλλα είναι πανέμορφο και σου δίνει την αίσθηση σαν να είναι υπερβολικά εύθραυστο.3dded9e98451effbe45692f72725df2f.jpg

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το κατάλαβα το νόημα ...... πάντως πριν παραλάβω θα μιλήσω ξανά με samsung μη γίνει καμία βλακεία κι έχουν φέρει τίποτα λάθος παρτίδες.

Προτείνω σε όποιον το πάρει να δει αμέσως τα gb στο μενού των ρυθμίσεων.

 

Το ερώτημα είναι το εξής:

Αγορά από Κωτσοβολο ή Public? Έχω βάλει σε αυτούς τους 2 προπαραγγελια και αναρωτιέμαι αν αξίζει να δώσω τα 85€ της ασφάλειας που προσφέρει ο Κ. Καλύπτουν 50% σε θραύση + απωλεια/κλοπη. Ενώ το public δε δίνει ασφάλεια, και τα 2 έχουν doa.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλου κακου ενας ελεγχος θα πεσει γιατι αν οντως εχει γινει κατι τετοιο,τοτε προφανως δικαιουσαι επιστροφη χρηματων για παραπληροφοριση.

 

Προσωπικα για ασφαλεια δεν ασχολουμαι μιας και καλυπτει μονο τον πρωτο χρονο και πλεον δεν σου καλυπτει και ολη την ζημια που εν μερη αυτο ειναι και το ολο point του.

Αν για παραδειγμα σου σπασει το κινητο στους 8μηνες τοτε να την βρασω την 50% καλυψη μιας και ουτως ή αλλως θα εχει πεσει και αρκετα η τιμη του ιδιου του κινητου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο ειναι γνωστο εδω και χρονια,δεν ειναι κατι το καινουργιο.

Παντα οι Snapdragon με την Adreno ηταν και θα ειναι μπροστα.

 

Το δε χειροτερο ειναι οτι στην Αμερικη περαν αυτου εχουν και radio τα κινητα μεσα,ενω σε μας οχι.

 

Αν ο κοσμος τους εκραζε εντονα θα βλεπαμε και στην Ευρωπη Snapdragon αλλα που τετοια τυχη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν notification LED?

 

Notification led οπως παλια οχι δεν εχουν.

Τωρα αν η εγκοπη που ειναι η μπροστα καμερα χρησιμοποιηθει αργοτερα ως notification led(οπως πχ εκανε η razer με το logo στην πλατη)αυτο ειναι αγνωστο και θα το δουμε στο μελλον.

 

Προσωπικα σκεφτομαι και το ενδεχομενο για ακυρωση και αναμονη για Note θα δειξει(οχι οτι θα αλλαξει πχ ο επεξεργαστης,απλα λογικα το note σχεδον σιγουρα θα εχει μεγαλυτερη μπαταρια+πενακι που θελω επιτελους να δοκιμασω).

Link to comment
Share on other sites

Notification led οπως παλια οχι δεν εχουν.

Τωρα αν η εγκοπη που ειναι η μπροστα καμερα χρησιμοποιηθει αργοτερα ως notification led(οπως πχ εκανε η razer με το logo στην πλατη)αυτο ειναι αγνωστο και θα το δουμε στο μελλον.

 

Προσωπικα σκεφτομαι και το ενδεχομενο για ακυρωση και αναμονη για Note θα δειξει(οχι οτι θα αλλαξει πχ ο επεξεργαστης,απλα λογικα το note σχεδον σιγουρα θα εχει μεγαλυτερη μπαταρια+πενακι που θελω επιτελους να δοκιμασω).

 

Ετσι λενε, οτι σε καποιο μελλοντικο update ισως το ενεργοποιησουν εκει.

 

Παρτο με κλειστα ματια.Εχω το Note 9 2 εβδομαδες και εχω χασει τα μυαλα μου...:wacko:

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι λενε, οτι σε καποιο μελλοντικο update ισως το ενεργοποιησουν εκει.

 

Παρτο με κλειστα ματια.Εχω το Note 9 2 εβδομαδες και εχω χασει τα μυαλα μου...:wacko:

 

Αναμονη για note10 εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Αναμονη για note10 εννοω.

 

Το καταλαβα:D

Απλως στο ειπα γιατι γραφεις για αναμονη για Note

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Η ελλειψη led με ξενέρωσε...

Με βλέπω να πηγαινω σε ΝΟΤΕ9 τελικά...

Ασχημη εξέλιξη απο S9+ σε S10+...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Η ελλειψη led με ξενέρωσε...

Με βλέπω να πηγαινω σε ΝΟΤΕ9 τελικά...

Ασχημη εξέλιξη απο S9+ σε S10+...

 

Μετά από 10 χρόνια είναι πολύ άσχημο να το βγάλει, δεν βλέπεις ούτε καν τη φόρτιση, είναι πολύ σπαστικό αυτό που έκανε. Εγω θα μεινω στο S9+ μια χαρά είναι, δεν θα κέρδιζα κάτι με το S10+. Οι 3 κάμερες και μια μεγαλύτερη μπαταρία που πάλι θα ψάχνουμε οδηγίες πως θα κερδίσουμε περισσότερο χρόνο σε οθόνη. Με έχει κουράσει το θέμα μπαταρία της σαμυ.. και φορτηγού μπαταρία να βάλει πάλι θα την ρουφά σαν διψασμένο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ουτε το Note10 προκειται να εχει notification led μιας και λογικα θα εχει του ιδιου τυπου οθονη οπως και λογικα και την ιδια πανω κατω καμερα με καποιες μικρο βελτιωσεις.

 

Οι μονες διαφορες που θα δουμε σε σχεση με το S10+ θα ειναι ισως σε λιγο μεγαλυτερη μπαταρια,στο πενακι και στην τιμη.

 

Τα παραπανω τα γραφω παντα σε σχεση με S9+ και note9.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κάμερα μπροστά δεν μου κάθεται καλά όσες photos και αν έχω δει. Βέβαια όλα κρίνονται στην πράξη και θα δούμε στην πορεία πόσο θα επηρεάζει τη συνολική εμπειρία σε multimedia, εφαρμογές κτλ. Θέλω να το δω και από κοντά.

Κατά τ'άλλα η συσκευή είναι κοσμημα, τα έχει όλα, απλά σκέφτομαι ότι αν αντί αυτού του πλαισίου στα δεξιά που φαίνεται και είναι παράξενο είχαν βάλει ένα bezel παρόμοιο ή λίγο μικρότερο από του S9 δεν θα χάλαγε ο κόσμος....

Link to comment
Share on other sites

Αν το δεις από κοντά δεν θα σε ενοχλούν οι τρύπες.. είναι καλύτερο από ότι φαίνεται στις φωτογραφίες γιατί το μάτι σου πάει κατευθείαν εκεί.

Πιστεύω μετά την πρώτη βδομάδα χρήσης θα το έχεις συνηθίσει.

Και εγώ αυτά έλεγα μέχρι που το είδα. Ελεγα μα γιατί δεν το έκαναν σαν το mate 20 pro μια χαρά είναι... Και όταν τα έβαλα δίπλα δίπλα το s10 s10plus είναι πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αν το δεις από κοντά δεν θα σε ενοχλούν οι τρύπες.. είναι καλύτερο από ότι φαίνεται στις φωτογραφίες γιατί το μάτι σου πάει κατευθείαν εκεί.

Πιστεύω μετά την πρώτη βδομάδα χρήσης θα το έχεις συνηθίσει.

Και εγώ αυτά έλεγα μέχρι που το είδα. Ελεγα μα γιατί δεν το έκαναν σαν το mate 20 pro μια χαρά είναι... Και όταν τα έβαλα δίπλα δίπλα το s10 s10plus είναι πολύ καλύτερο.

 

Δεν συνηθίζεται σε πολλούς χρήστες άρα ότι το συνηθισες εσύ δεν σημαίνει ότι θα γίνει στον άλλο.

 

Και ναι για κάποιους είναι ακόμα χειρότερα όταν το δεις από κοντά.

 

Sorry αλλά δεν είναι θέμα συνήθειας η τραγικές επιλογές εταιριών και οι τρύπες είναι τραγικοτερες μάλιστα για πολλούς όπως αντίστοιχα δρακουλοδοντες σε mate 20 pro.

 

Και αν με ρωτήσεις ανάμεσα σε δρακουλοδοντες και τρύπες προτιμώ το πρώτο διότι στην απόκρυψη πιάνει και λιγότερο χώρο.

 

Χίλιες φορές διατηρούσε το σχεδιασμό s9-note 9 παρά τουτο το τραγελαφος.

Ουδείς άλλωστε παραπονεθηκε για το μικρό bezel που είχε και pure οθόνη του.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκιο.

Στο κρύψιμο παντός στο mate είναι πολύ καλύτερο, στο s10plus που το δοκίμασα δεν ήταν ωραίο, μεγάλη πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά. Εντάξει είναι πανέμορφο, τι να λέμε τώρα, τι οθόνη είναι αυτή......Η κάμερα φαίνεται κάπως στην αρχή αλλά συνηθίζεται νομίζω. Ειδικά σε night mode.

Μια παρατήρηση μόνο. Αυτή η προστατευτική μεμβράνη που έχουν τα demo δεν είναι και οτι καλύτερο. Στην θέση της κάμερας αυτό το πράγμα είτε θα πιάνει σκόνη είτε θα φθείρεται γυρω απο αυτην και θα βγάζει μάτι. Ήδη, στο ένα από τα τρία που είχαν στο κατάστημα, είχε φθαρεί και στην αρχή μέχρι να καταλάβω ότι είναι μεμβράνη ήμουν wtf Samsung, τι πηγες και έκανες....Ακόμα και σε night mode φαινόταν καθαρά, ένα "ασημενιο" πλαίσιο γύρω γύρω. Δεν ξέρω τι υλοποιήσεις θα κάνουν οι third party, πάντως αν και όποτε πάρω τη συσκευή αυτό το πράγμα δεν θα μπει.

Κατά τ'άλλα μου άρεσε πολύ αυτό που είδα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, οπως ακριβως τα εγραφα παραπανω.

Τα ιδια Παντελακη μου, τα ιδια Παντελη μου, αιματοκυλισμα κανονικο στην αναμονη...

 

 

https://www.notebookcheck.com/Samsung-Galaxy-S10-mit-schwachen-Standby-Zeiten.410962.0.html

 

Samsung: Galaxy S10 + with weak standby times

 

The annoying topic of battery does not let go of the Galaxy smartphones. Nothing explodes, but the Galaxy S10 + shows us in everyday use an extraordinary hunger for energy, especially if it is not used.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνονται με update αυτά. Σιγά τα ωά.

 

Δυστυχως, δεν... Σε κανενα απο τα note, s, series, η υποθεση αναμονη δεν φτιαχτηκε με update. Και ο λογος ειναι ενας. Απειρα processes να τρεχουν στο παρασκηνιο... Τα samsung καθονται και χανουν μπαταρια σαν τρελα. Κι αυτο δεν αλλαζει ουτε με το s10. Αντε να δουμε στο μελλον τι θα κανουν με αυτο το τεραστιο αγκαθι...

Link to comment
Share on other sites

S10PLUS_zpsublqagmc.jpg

 

Wallpapers....με πολυ δοση χιουμορ:lol:

 

Download: https://drive.google.com/drive/folders/1oc8fvbmyXs7d44dY7wd4YwyWAWEJwXJ6

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Τ.

Μια παρατήρηση μόνο. Αυτή η προστατευτική μεμβράνη που έχουν τα demo δεν είναι και οτι καλύτερο. Στην θέση της κάμερας αυτό το πράγμα είτε θα πιάνει σκόνη είτε θα φθείρεται γυρω απο αυτην και θα βγάζει μάτι. Ήδη, στο ένα από τα τρία που είχαν στο κατάστημα, είχε φθαρεί και στην αρχή μέχρι να καταλάβω ότι είναι μεμβράνη ήμουν wtf Samsung, τι πηγες και έκανες....Ακόμα και σε night mode φαινόταν καθαρά, ένα "ασημενιο" πλαίσιο γύρω γύρω..

 

Καλα ρε παιδια, αστειευεστε. Δηλαδη δινουν δωρεαν ενα screen protector, τελεια τοποθετημενο απο το εργοστασιο (χωρις σκονες, φουσκαλες και αλλα συμπαρομαρτουντα) και τους λεμε τι λαθος εκαναν :lol: Μπορεις να το ξηλωσεις μεσα σε 3 δευτερολεπτα, ετσι απλα.

Σε screen protector δεν εχεις πολλες επιλογες, για να μην κρυφτει το σετ των καμερων. Η αλλη εναλλακτικη ειναι να μην καλυπτεται καθολου η πανω περιοχη, καθ'ολο το μηκος της οθονης, αλλα προφανως ουτε αυτο ειναι λυση... Εν κατακλειδι, η ζελατινα εχει αυτο το θεμα που αναφερεις, by default κι η κινηση της σαμουνγκ, μονο θετικη ειναι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...