Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποίησα το Samsung Switch για να αντιγράψω ένα τηλέφωνο σε ένα άλλο. Ενω πέρασε τα πάντα, από κλήσεις, λογαριασμούς κτλ, τις εφαρμογές ενώ τις κατέβασε όλες δεν έχει περάσει τα data τους. Για παράδειγμα, στo tapatalk πρέπει να ξανασυνδεθω, στο outlook το ίδιο, στην εφαρμογή για τις κάμερες το ίδιο και η λίστα συνεχίζεται. Είναι λογικό αυτο;

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Ευχαριστώ!!!

Το έχετε δοκιμάσει; Καμία άλλη πρόταση;;;

Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!

Το έχετε δοκιμάσει; Καμία άλλη πρόταση;;;

 

Έχω δοκιμάσει πολλά και δεν υπάρχει καλύτερο.

Το αποτύπωμα δουλεύει αρκετά καλά, αλλά θα δουλέψει άριστα αν καταχωρήσει δύο φορές το δάχτυλο που χρησιμοποιεί πιο συχνά για ξεκλείδωμα, μια φορά βρεγμένο και μια φορά στεγνό. Από τότε που εφάρμοσα το κόλπο, 4-5 φορές να μην έχει ξεκλειδώσει το τηλέφωνο με την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει σε άλλο επίπεδο πλέον το δαχτυλικό πραγματικά μέρα με νύχτα το πριν και το τώρα.. Η μπαταρία ναταν λίγο καλύτερη αλλά οκ? Εγώ έχω ακόμη 6 μήνες εγγύηση.. Να πάω να βάλω μια καινούργια μπαταρία αξίζει λέτε θα δω διαφορά η όχι ιδιαίτερα??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάνα δύο μήνες πριν λήξη η εγγύηση καλά είναι να την αλλάξουμε, αν και ιδιαίτερη διαφορά δεν θα δούμε αλλά για να μας πάει άνετα άλλα 2 χρόνια
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει σε άλλο επίπεδο πλέον το δαχτυλικό πραγματικά μέρα με νύχτα το πριν και το τώρα.. Η μπαταρία ναταν λίγο καλύτερη αλλά οκ? Εγώ έχω ακόμη 6 μήνες εγγύηση.. Να πάω να βάλω μια καινούργια μπαταρία αξίζει λέτε θα δω διαφορά η όχι ιδιαίτερα??

Εγώ άλλαξα μπαταρία στο S10+ μετά από 1 χρόνο και 3 μήνες. Καμία διαφορά δεν είδα! Ίδιο πριν, ίδιο και τώρα.

Δεν θα δεις διαφορά πάνω στο χρόνο...στα 2 χρόνια ίσως. Γενικά, μόνο στην περίπτωση που κάνεις συνεχή χρήση γρήγορης φόρτισης θα έχει μειωθεί κάπως η διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Σίγουρα κακό δε θα σου κάνει η αλλαγή της αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις και να μην το πουλήσεις. Άλλωστε, καλύτερα να δώσεις 25 ευρώ παρά 60 αργότερα.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου σύμφωνα με το accubattery (η αντιπροσωπεία μου είπε ότι είναι ακριβές) είναι στο 92% μετά από σχεδόν δύο χρόνια, το φορτίζω πάντα από το 20 στο 80%. Επειδή όμως σκοπεύω να το κρατήσω για καιρό, πώς μπορούμε να αλλάξουμε μπαταρία εντός εγγύησης και χωρίς να έχει πρόβλημα; Τι λέμε στο service;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις προβλημα πριν τη ληξη της εγγυησης σου την αλλαζουν πιο οικονομικα καπου 20-30 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου σύμφωνα με το accubattery (η αντιπροσωπεία μου είπε ότι είναι ακριβές) είναι στο 92% μετά από σχεδόν δύο χρόνια, το φορτίζω πάντα από το 20 στο 80%. Επειδή όμως σκοπεύω να το κρατήσω για καιρό, πώς μπορούμε να αλλάξουμε μπαταρία εντός εγγύησης και χωρίς να έχει πρόβλημα; Τι λέμε στο service;

 

Κατεβασα την εφαρμογη αλλα δεν βγαζει ποσοστο υγειας ,οτι ειπε ο φιλος απο πανω, σου την αλλαζουν με μικρο κοστος ,το ιδιο θα κανω και εγω 2 μηνες πριν ληξη η εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον πρώτο χρόνο εγγύησης αμα εχει θέμα στην αλλάζουν τσάμπα... στον δεύτερο χρόνο, σου πληρώνεις το κόστος της μπαταρίας αμα εχει πρόβλημα. (και στις δύο περιπτώσεις αμα είσαι εντός εγγύησης δεν πληρώνεις εργατικά).
Link to comment
Share on other sites

Λεμε πως δεν εχει θεμα και ειμαστε μεσα στον δευτερο χρονο της εγγυησης ,με το μισο κοστος δεν σου την αλλαζουν;
Link to comment
Share on other sites

Λεμε πως δεν εχει θεμα και ειμαστε μεσα στον δευτερο χρονο της εγγυησης ,με το μισο κοστος δεν σου την αλλαζουν;

 

Το κόστος αμα δεν κάνω λάθος είναι από 25 μέχρι 30€. Παίρνεις τηλ την σμαρτεκ και τους ρωτάς για να επιβεβαιώσεις αμα έχουν το ανταλλακτικό και πόσο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το accubattery θελει καποιες φορτισεις για να σου δειξει ποσοστο.

Γινεται και με την εφαρμογη phone info. Πατας μερικες φορες στο usage history και σου δειχνει ενα ποσοστο.

Και στις 2 περιπτωσεις πιστευω ειναι εκτιμηση και ισως απεχει απο την πραγματικη υγιεια της μπαταριας.

Αν φορτιζεις συχνα 20 με 80 κανει καλο μακροπροθεσμα αλλα πρεπει να το αφηνεις κ καποιες φορες να πεφτει χαμηλα και καποιες φορες να φορτιζεις πληρως.

Αν κανεις αυτο και φορτιζεις με αργη φορτιση μια μπαταρια θα ειναι σε αρκετα καλη κατασταση μεχρι και 3 χρονια. Αλλιως στα 2 χρονια πανω κατω χρειαζεται αλλαγη. Οποτε αν σκοπευει καποιος να αλλαξει μπαταρια στα 2 χρονια της εγγυησης δεν εχει νοημα να προσεχει τοσο τις φορτισεις.

Link to comment
Share on other sites

Ok καταλαβα, εως τωρα το φορτιζω οπως λαχει και οπου λαχει και απ οτι βλεπω δεν εχει θεμα ,παντα με την γρηγορη φορτιση, οπως και ειπα, λιγο πριν ληξη η εγγυηση αντικατασταση και παμε αλλα δυο χρονια

edit το φοτισα μια φορα εως 80% και μου εβγαλε 90% υγεια ,15 μηνων κινητο

Link to comment
Share on other sites

Το S20+ οταν το πηρα καινουργιο το phone info εδειχνε 94.3 % υγιεια. Εφθασε μεχει 94.9% και τωρα που το εχω 8 μηνες δειχνει 94.2%...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το phone info με δειχνει στο 100% ,μολις το δοκιμασα ,ποτε αλλαξα μπαταρια και δεν το πηρα χαμπαρι :)
Link to comment
Share on other sites

Οντως ,οι μπαταριες γενικα βγαινουν off συνηθως σε 2 περιπτωσεις ,1ον οταν παμε για υπνο και ειναι ολη νυχτα στην πριζα και δευτερον οταν φορτιζει παιζουμε παιχνιδια ,εγω αυτο καταλαβα , ποτε δεν ειχα προβλημα με μπαταρια κινητου αλλα δεν κανω αυτα τα 2 πιο πανω ,φορτιζω παντα με την γρηγορη και το βγαζω καπου στο 90-95% και μερικες φορες το αφηνω να παει στο 100% ,αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το phone info με δειχνει στο 100% ,μολις το δοκιμασα ,ποτε αλλαξα μπαταρια και δεν το πηρα χαμπαρι :)

 

Και εμένα το δείχνει 100% μαζί της αλλάξαμε δεν το θυμάσαι... Χαχαχα :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οντως ,οι μπαταριες γενικα βγαινουν off συνηθως σε 2 περιπτωσεις ,1ον οταν παμε για υπνο και ειναι ολη νυχτα στην πριζα και δευτερον οταν φορτιζει παιζουμε παιχνιδια ,εγω αυτο καταλαβα , ποτε δεν ειχα προβλημα με μπαταρια κινητου αλλα δεν κανω αυτα τα 2 πιο πανω ,φορτιζω παντα με την γρηγορη και το βγαζω καπου στο 90-95% και μερικες φορες το αφηνω να παει στο 100% ,αυτα.

 

Τις μπαταρίες τις χαλάνε οι υψηλές θερμοκρασίες που συνήθως γίνονται με βαριά χρήση όπως games ή όταν δουλεύουμε την συσκευή όσο είναι στην πρίζα και φορτίζει.

Ακόμα και να το έχεις σε σταντ στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου και να το βαράει ο ήλιος του καλοκαιριού πάλι χαλάει την μπαταρία (και όλα τα άλλα ηλεκτρονικά).

Δεύτερος λόγος που χαλάει η μπαταρία είναι οι κύκλοι φόρτισης... όποιος δεν ξέρει τι είναι Google is friend of people.

Η ταχεία φόρτιση επηρεάζει πολύ λίγο και ειδικά σε χαμηλά wat που χρησιμοποιεί η samsung... τώρα στα 60wat + που είναι οι νέες τεχνολογίες σίγουρα έχει επίπτωση και το ποσό μεγάλη θα δείξει το μέλλον.

 

Όλα τα άλλα με το ποσό % το φορτιζεις και από ποσό μέχρι πόσο και αν πέσει στο 0 ή όχι.... έχουν αποδειχτεί με έρευνες ότι δεν ισχύει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ιαως να ισχυει αυτο που λες με το ποσοστο αλλα εχω διαβααει αρκετα αρθρα που προτεινουν να μην γινεται πολυ συχνα πληρη φορτιση η πληρη αποφορτιση... Προσωπικα με 85% βγαζω ανετα τη μερα οποτε συνηθως φορτιζω μεχρι εκει.

Η πολυ γρηγορη φορτιση ανεβαζει πολυ τη θερμοκρασια της μπαταριας οποτε λιγο η πολυ επηρεαζει...

Link to comment
Share on other sites

Ιαως να ισχυει αυτο που λες με το ποσοστο αλλα εχω διαβααει αρκετα αρθρα που προτεινουν να μην γινεται πολυ συχνα πληρη φορτιση η πληρη αποφορτιση... Προσωπικα με 85% βγαζω ανετα τη μερα οποτε συνηθως φορτιζω μεχρι εκει.

Η πολυ γρηγορη φορτιση ανεβαζει πολυ τη θερμοκρασια της μπαταριας οποτε λιγο η πολυ επηρεαζει...

 

Ποσο σου την ανεβάζει την θερμοκρασία εχεις να μου πεις νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο την θερμοκρασια δωματιου προφανως. Τωρα στους 22 βαθμους η πολυ γρηγορη πιανει καπου τους 37 με 38 νομιζω. Η γρηγορη ασυρματη πιανει και 40αρια... Η απλη φορτιση καπου 27 με 28 και η γρηγορη 32-34...
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο την θερμοκρασια δωματιου προφανως. Τωρα στους 22 βαθμους η πολυ γρηγορη πιανει καπου τους 37 με 38 νομιζω. Η γρηγορη ασυρματη πιανει και 40αρια... Η απλη φορτιση καπου 27 με 28 και η γρηγορη 32-34...

 

Μόλις το φόρτισα με fast charge και έπιασε max 28 βαθμούς από 25% σε 100%... Πάντως άμα πάει πάνω από 38°C τότε ναι καλύτερα σε απλή φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...