Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη η μαμα μεμβρανη χαλασε ποια προτεινεται για να δουλευει το δαχτυλικο και να δεχεται την θηκη spiegen?
Της Samsung είναι άριστη και σε αφή και στο δακτυλικο αλλά να ξέρεις κοκκινίζει λίγο το λευκό σαν να έχει ένα θερμό φιλμ από πάνω.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ πολύ,παιδεία η εύρεση κινητού λειτουργεί σε σας?εμένα ξαφνικά δεν βρίσκει καταχωρημένες συσκευές κάτι βέβαια που δεν ισχύει,το χρειαστηκα χτες και έμεινα μα*******,για ρίξτε ένα μάτι
Link to comment
Share on other sites

Ενας ευκολος τροπος να απενεργοποιησω την bixby ? Googleαρισα μια και ειδα να απενεργοποιησεις λεει το κουμπι της, μονο που στις ρυθμισεις δεν μου εχει να απενεργοποιησω,εχει : μονο ενα πατημα bixby διπλο πατημα μια εφαρμογη ή εντολη και τουμπαλιν ! (εβαλα να ανοιγει καμερα παντως :P ) Τρωει πολυ μπαταρια η λαμακισμενη ?:confused:
:superman:
Link to comment
Share on other sites

σημερα εβγαλα μια φωτο οπου το ατομο που φωτογραφισα ειναι εχρωμο και το περιβαλλον ασπρομαυρο,γινεται και το αντιθετο?
Link to comment
Share on other sites

παίδες που παιρνουμε τηλέφωνο για να δούμε αν έχουμε επίσημη εγγύηση,βρήκα ένα μαγαζί στο skroutz,που θα γράφει το IMEI πάνω στην συσκευασία πριν παραλάβω

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα update που ήρθε 1.2 gb.

Έβαλε τις λειτουργίες της κάμερας του note 10 και σε εμάς.

Από την άλλη έχω περίεργα προβλήματα απ' όταν έκανα το update. Δεν έρχονται push notifications από καμία εφαρμογή, και κάποια στιγμή δεν μπορούσα να στείλω σε messenger, WhatsApp γιατί μου έδειχνε πως δεν είχα ίντερνετ. Έφτιαξε μετά από επανεκκίνηση, αλλά με τα push ακόμα το ψάχνω.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα update που ήρθε 1.2 gb.

Έβαλε τις λειτουργίες της κάμερας του note 10 και σε εμάς.

Από την άλλη έχω περίεργα προβλήματα απ' όταν έκανα το update. Δεν έρχονται push notifications από καμία εφαρμογή, και κάποια στιγμή δεν μπορούσα να στείλω σε messenger, WhatsApp γιατί μου έδειχνε πως δεν είχα ίντερνετ. Έφτιαξε μετά από επανεκκίνηση, αλλά με τα push ακόμα το ψάχνω.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

Αν αυτό που λες σου έγινε μετά από αποσύνδεση από wifi το πάθαινα στα s9+ και το έχω και τώρα. Κάποιες φορές δλδ θέλει επανεκκίνηση για να δει το mobile internet. Σοβαρό θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μεμβράνη έχουμε καμία ιδέα ?!!!

 

Και εγώ είχα ρωτήσει και απάντηση δεν πήρα έτσι λοιπόν έβαλα της μαμάς πάλι ,την έστρωσα μία χαρά και το πρωί που ξύπνησα είναι σαν πατσαβούρα πάνω σε γυαλί,παντού φυσαλίδες ,αυτά πάντα με την θήκη της spiegen

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και η αναβάθμιση Σεπτεμβρίου

 

(Αγορασμενο από Κωτσόβολο και σύνδεση Vodafone)

 

sent from Samsung s10

Link to comment
Share on other sites

Με κοσμοτε πάντως μεγάλη φόλα ακόμα με του Ιουλίου είμαστε... Κ. Όχι δεν θέλω να φλασαρω κ να στήνω απτήν αρχή βαριέμαι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και σε XEO ήρθε πριν μερικές ημέρες, έφερε μικρή βελτίωση και στη μπαταρία ή είναι το κλασικό placebo που παίζει σε κάθε update;

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Με το update διακρίνω μια μικρή βελτίωση στην μπαταρία και φοβερή δουλειά στη σελφι. Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο κι εσείς.
Link to comment
Share on other sites

Με το update διακρίνω μια μικρή βελτίωση στην μπαταρία και φοβερή δουλειά στη σελφι. Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο κι εσείς.
Έτσι δείχνουν οι πρώτες ώρες λειτουργίας μετά το update. Επίσης παρατηρώ και το δακτυλικό αποτύπωμα να είναι πιο άμεσο.

 

 

sent from Samsung s10

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με το led για τις ειδοποιήσεις μπορούμε κάπως να το ενεργοποιήσουμε αν υπάρχει? Γιατί μ έχει λείψει λιγο
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δείχνουν οι πρώτες ώρες λειτουργίας μετά το update. Επίσης παρατηρώ και το δακτυλικό αποτύπωμα να είναι πιο άμεσο.

 

 

sent from Samsung s10

+μφωνω και για το δαχτυλικο και για την selfie. Επίσης αξιοποιηθηκε και η telephoto που πριν ήταν ένα ψιλοχαλι από το απόγευμα και μετα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με το led για τις ειδοποιήσεις μπορούμε κάπως να το ενεργοποιήσουμε αν υπάρχει? Γιατί μ έχει λείψει λιγο
Με το συνδυασμό Holeylight & aodNotify μπορείς να έχεις το ιδανικό αποτέλεσμα, ωστόσο με αισθητή επίπτωση στη μπαταρία (~4%/ώρα).

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Mε το good lock τι γίνετε? Είδα κάτι βίντεο αλλά δν έβγαλα άκρη!

 

Καλημέρα κατεβάζεις μια μια τις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν και μετά κάνεις εγκατάσταση το NiceLock από το store και είσαι έτοιμος ανοίγεις το NiceLock μετά και εκεί θα βρίσκεις όλες τις εφαρμογές του good lock που έκανες εγκατάσταση.

Όσο για το led notification που ρώτησες πιο πάνω χρειάζεσαι μόνο το aodNotify,αν το ρυθμίσεις σωστά λειτουργεί μια χαρά και με aod και χωρίς aod

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μερικά πράγματα που εμφανώς ήταν αισθητά μετά από το update του Σεπτεμβρίου:

1. Καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας στο stand-by: Με την χρήση που του κάνω τώρα (βρίσκομαι σε αναρρωτική άδεια και όλα είναι ανοιχτά -bluetooth συνδεμένο με ρολόι, WiFi όλο το 24ωρο-) διαπίστωσα ένα 10% περισσότερη αναμονή στην μπαταρία.

2. Το δαχτυλικό έγινε πιο αισθητά γρήγορο. Δύσκολα πια με ζαλίζει με του τύπου "Δεν αναγνωρίστηκε" και το ξεκλείδωμα είναι αρκετά γρήγορο σε σχέση με πριν.

3. Το Samsung DEX τα σπάει! Το χρησιμοποιώ με USB καλώδιο στα Windows και είναι όλα τα λεφτά. Ευτυχώς που το Samsung SideSync βρήκε τον διάδοχο του.

4. Η κάμερα σε θέμα νύχτας τα πάει πολύ καλύτερα. Δεν ξέρω για την selfie, αλλά για την κύρια κάμερα τα αντικείμενα πια έχουν περισσότερες καθαρές λεπτομέρειες απο πριν.

 

Σε γενικές γραμμές, τέτοια updates περιμένουμε ολοι από την Sammy ώστε κι εμείς να δικαιολογήσουμε το ποσό που διαθέσαμε για μια "ναυαρχίδα" που τιμάει το όνομά της και τα λεφτά της.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλως εχοντων των πραγματων, αυριο θα εχω στα χερια μου ενα κοκκινο S10, που τοσο καιρο περιμενα να βρω στο σκρουτζ :D

Πιστευω οτι με το καλωδιο θα παρει ολα τα δεδομενα απο το S7 μου.

Θα πρεπει να εχει SIM μεσα για να το ξεκινησω και να κανει ολες τις αναβαθμισεις, σε πρωτη φαση;

Link to comment
Share on other sites

Καλως εχοντων των πραγματων, αυριο θα εχω στα χερια μου ενα κοκκινο S10, που τοσο καιρο περιμενα να βρω στο σκρουτζ :D

Πιστευω οτι με το καλωδιο θα παρει ολα τα δεδομενα απο το S7 μου.

Θα πρεπει να εχει SIM μεσα για να το ξεκινησω και να κανει ολες τις αναβαθμισεις, σε πρωτη φαση;

Με το Smart Switch θα περάσει ότι έχει το παλιό σου S7 στο νέο S10 χωρίς κανέναν κόπο, είτε ασύρματα είτε ενσύρματα. (και μιλάμε για τα πάντα που έχεις στο παλιό κινητό σου)

Αν έχεις δηλωμένο το S7 σε samsung account τότε η εκκίνηση του προγράμματος θα γίνει αυτόματα με το που η Sammy δει πως συνδέεις ένα νέο κινητό στον λογαριασμό σου.

https://www.samsung.com/in/apps/smart-switch/

Δεν θα χρειαστεί να βάλεις SIM για να το στήσεις.

Καλορίζικο το κοκκινάκι! Ανέβασε και καμιά φωτό για να το χαζέψουμε!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλως εχοντων των πραγματων, αυριο θα εχω στα χερια μου ενα κοκκινο S10, που τοσο καιρο περιμενα να βρω στο σκρουτζ :D

Πιστευω οτι με το καλωδιο θα παρει ολα τα δεδομενα απο το S7 μου.

Θα πρεπει να εχει SIM μεσα για να το ξεκινησω και να κανει ολες τις αναβαθμισεις, σε πρωτη φαση;

καλοριζικο! κι εγω ψαχνω να βρω red S10 και δεν εχω βρει σε κανενα καταστημα.μονο S10+ βρισκω..απο'που το αγορασες??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...