Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οχι δεν εκανα! κινητο 1 μηνα εχω..με ζητημα 20 φορτισεις.ομως αυτο που παρατηρησα ειναι και η αυξημενη θερμοκρασια πλεον της συσκευης,

στην μπαταρια..μερα με την μερα..μου φαινεται ιδια..ομως στην ανομονη εκει που το βραδυ εχανα 2-3 % ,τωρα εχει παει 8-9%.

σε χρηση ομως..νομιζω οτι εχει βελτιωθει.προχθες που εκανα χρηση 5λεπτη για βιντεο σε αναλυση οχι μεγαλη.το κινητο το εχω χωρις θηκη..η πλατη του ζεματαγε..και σταματησα το βιντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες η οθόνη edge δεν δουλεύει με την εφαρμογή του messenger ;; Μου χουν λείψει το led ειδοποιήσεων από το S9 και δεν μπορώ να κάνω κάτι τώρα με τις ειδοποιήσεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με την edge screen μου καταναλώνει πολλή μπαταρία από τότε που έβαλα την one ui 2.1. Στα στατιστικά δείχνει ότι καταναλώνει 10%
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό μέσω κάποιου σκρουτζομαγαζου! Πιστεύεται αξίζει ή αγορά του τώρα γιατί μου φαίνεται υπερβολική η τιμή (520€)! Ή να περιμένω να πέσει προς black Friday; Εν τω μεταξύ είδα το S20 (580€) αλλά στα πρώτα δύο μαγαζιά μετά ανεβαίνει αρκετά η τιμή! Τι λετε;

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι σίγουρος αν θα βγει προσφορά στο Black Friday, αν έχεις υπομονή περίμενε μπας και γλυτώσεις κάνα 100ρικο, αξίζει το κινητό με χίλια, θα πάρει και άλλες δύο μεγάλες αναβαθμίσεις, αρκετοί κάνουν παράπονα για την μπαταρία του, μάλλον είναι αυτοί που δεν αφήνουν το κινητό από τα χέρια τους, για μένα μια χαρά είναι, 24ωρο με βγάζει άνετα χωρίς παιχνίδια όμως, όσο για κάμερες, οθόνη, ταχύτητα είναι κορυφή, ποιοτική συσκευή χωρίς παιδικές αρρώστιες
Link to comment
Share on other sites

Λες εε; Απλά θα κάνω μετάβαση από Galaxy S6 (Ναι ειμαι από αυτούς που παίρνουν μια συσκευή και την κρατάνε αρκετά) το οποίο έχει αρχίσει να μου κάνει νούμερα εκτός ότι τελευταία κολλάει λίγο κάποιες φορές έχει αρχίσει και μου πατάνε τα αφής κουμπιά από μόνα τους xD! Τα έβγαλε τα λεφτά του 5 χρόνια τώρα! Ή τόση μικρή διαφορά τιμής με το S20 τι φάση ξέρεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με το s20 , δεν έχω ιδέα, αφού σε πήγε 5 χρόνια το s6 άνετα θα σε πάει και το s10, αν και χρειάζεται και λίγη τύχη , κοίτα, περίμενε λίγο για την τιμή μπας και πέσει ,πχ αν το έβρισκες καινούριο στα 450 θα ήταν πολύ καλά
Link to comment
Share on other sites

Εκεί σκέφτομαι ότι είναι αρκετά καλά στα 450 γιατί στα 520 μου φαίνεται υπερβολική η τιμή! Σχεδόν 80€ πάνω! Το S6 ακόμα με κρατάει κανα 6μηνο δεν εχω παράπονό ούτε τρελές απαιτήσεις απλά πρέπει να πήρε υγρασία λόγω ότι δεν έχει αδιαβροχοποιηση και έχει αρχίσει τα τσιρκα! Γι'αυτό κοιτάω αλλαγή για τώρα! Κοιτάω την κάμερα πιο πολύ γιατί αλλιώς θα πήγαινα σε κάτι κατώτερο! Ευχαριστώ πολύ πάντως!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα δίνω βαρύτητα και εγώ φίλε, αλλά δεν είναι μόνο αυτό, είχα πρόσφατα ναυαρχίδα άλλης εταιρίας με πολύ καλές κάμερες αλλά μέχρι εκεί, λαγκ μέχρι εκεί που δεν παίρνει, λες και είχα κινητό 10ετιας, καλή συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό μέσω κάποιου σκρουτζομαγαζου! Πιστεύεται αξίζει ή αγορά του τώρα γιατί μου φαίνεται υπερβολική η τιμή (520€)! Ή να περιμένω να πέσει προς black Friday; Εν τω μεταξύ είδα το S20 (580€) αλλά στα πρώτα δύο μαγαζιά μετά ανεβαίνει αρκετά η τιμή! Τι λετε;

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στο ιδιο διλλημα ημουν πριν 2 μηνες! προερχομενος απο S9 και η τιμη ηταν γυρω στα 60 ευρο διαφορα προτιμησα να παρω το s10 και ας ειναι παλιοτερη συσκευη 1 ετους..και χανω σε αξια μεταπωλησης..ομως στο θεμα καμερας δεν ειδα καμια διαφορα μεγαλη στο s20 που να δικαιολογει την αγορα του.ασε που εχει μεγαλο θεμα μπαταριας και μπορει να ειναι μεγαλυτερη σε mah απο το s10 ,αλλα σε θεμα αυτονομιας και αποδοσης ειναι χειροτερη.

επισης ρωτησα καποιος κατοχους της συσκευης και ολοι με παροτρυναν να παρω το S20+ .εγω εψαχνα κινητο μικρο.το s10 εχει ιδανικο μεγεθος για μενα..και δεν ηθελα κατι μεγαλυτερο.και οπως φαινεται μετα απο 1μιση χρονο στην αγορα η τιμη κραταει ακομη ψηλα..και το νεοτερο μοντελο εχει παρει την κατρακυλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να παρατηρήσετε το εξης;

 

Σε ένα ήσυχο χώρο, βάλτε την πίσω μεριά του τηλεφώνου στο αυτί σας, στο ύψος τους ακουστικού. Ανοίξτε μια εφαρμογή, σχεδόν οποιαδήποτε.

 

Ακούτε το "whine coil" noise που κάνει; Τι ειναι αυτός ο ηχος; το κανει ακομα και αν είναι muted.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ακούω τίποτα
Σήμερα το παρατήρησα, ακούγεται ανεπαίσθητα, διαρκεί ανάλογα με την εφαρμογή. Πχ όταν πατάω το YouTube διαρκεί λίγο περισσότερο ενω όταν ανοίγω το Ρολόι πολυ λιγότερο.

 

Τι να πω, να είμαι μόνο εγω;

 

Edit: τον ίδιο ήχο κάνει συνεχόμενα όταν τρέχει το 3D Mark Bencmark.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με έχει πιάσει μια τάση για πειράματα....

Έχω εγκατεστημένο το Package Disabler Pro και απενεργοποίησα όλες τις εφαρμογές που δε χρειάζομαι (disabled).

Έβαλα και εφαρμογές Συστήματος και UI Συστήματος. Το είχα έτσι μέχρι χθες το βράδυ, γιατί είπα από δω και πέρα να δω τι αυτονομία θα έχω και χωρίς το app.

Όταν ξαναενεργοποίησα τις εφαρμογές, παρατήρησα το εξής:

 

Πήγα στις εφαρμογές: Αφύπνιση μέσω φωνής / Ψηφιακή Ευεξία και γονικοί ελεγχοι (εφαρμογές συστήματος) κι εκεί που λέει Μπαταρία, έγραφε "Χρήση 15% από την τελευταία πλήρη φόρτιση".

 

Παραξενεύτηκα γιατί υποτίθεται ότι το app τις απενεργοποιεί, ενώ αυτό έδειχνε ότι λειτουργούσαν στο παρασκήνιο.

 

Εκτός εάν καταλαβαίνω κάτι λάθος... :-/

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη πληρη φόρτιση θα φανεί αν τρέχουν ή όχι!

 

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ακούω τίποτα
Τελικά είναι ξεκάθαρα coil whining. Οπως λέω και παραπάνω, τρέχοντας Benchmark το κανει και μάλιστα με μεταβαλλόμενη συχνότητα. Μάλλον έχω πολυ αυαίσθητο αυτί, αν και η αλήθεια είναι ότι ακούγεται μόνο αν κολλήσεις το αυτί σου στο σημειο που ειναι οι κάμερες.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με έχει πιάσει μια τάση για πειράματα....

Έχω εγκατεστημένο το Package Disabler Pro και απενεργοποίησα όλες τις εφαρμογές που δε χρειάζομαι (disabled).

Έβαλα και εφαρμογές Συστήματος και UI Συστήματος. Το είχα έτσι μέχρι χθες το βράδυ, γιατί είπα από δω και πέρα να δω τι αυτονομία θα έχω και χωρίς το app.

Όταν ξαναενεργοποίησα τις εφαρμογές, παρατήρησα το εξής:

 

Πήγα στις εφαρμογές: Αφύπνιση μέσω φωνής / Ψηφιακή Ευεξία και γονικοί ελεγχοι (εφαρμογές συστήματος) κι εκεί που λέει Μπαταρία, έγραφε "Χρήση 15% από την τελευταία πλήρη φόρτιση".

 

Παραξενεύτηκα γιατί υποτίθεται ότι το app τις απενεργοποιεί, ενώ αυτό έδειχνε ότι λειτουργούσαν στο παρασκήνιο.

 

Εκτός εάν καταλαβαίνω κάτι λάθος... :-/

 

Απεγκαστησε την εφαρμογη, εγκατεστησε και στησε ξανα. Ισως δουλεψει. Καποιες φορες φταινε τα updates και θελει στησιμο απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια επειδη εχω μεινει λιγο πισω,,,αν κανω root το κινητο η εφαρμογη της τραπεζας πειραιως θα δουλευει??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια επειδη εχω μεινει λιγο πισω,,,αν κανω root το κινητο η εφαρμογη της τραπεζας πειραιως θα δουλευει??

 

Νομίζω όχι αλλά είμαι 90% σίγουρος όχι 100% αμα κάποιος είναι σίγουρος ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκαστησε την εφαρμογη, εγκατεστησε και στησε ξανα. Ισως δουλεψει. Καποιες φορες φταινε τα updates και θελει στησιμο απο την αρχη.

 

 

Τι εννοείς? Οι εφαρμογες που απενεργοποιείς εξαφανιζονται...οποτε και να θέλεις, δεν μπορείς να τις ενημερώσεις.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...