Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγα το κινητό στο κατάστημα και αυτοι τι στέλνουν infoquest μία εβδομάδα μου ειπαν οτι θα πάρει η υποθεση. δεν ειναι πολυ γρήγορο το μια εβδομαδα? καλοκαίρι κιωλας...

σε χαλάει να το έχεις σε 1 εβδομάδα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εννοείται πως δε με χαλαει αλλα νομίζω οτι το είπαν απλα για να το πουν. εντομεταξυ δε ξερω αν δικαιούμαι αντικατασταση γιατι ετσι οπως το ειδα το κινητό τι να φτιαξουν? μιλαμε πιο νεκρο πεθαίνεις
Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως δε με χαλαει αλλα νομίζω οτι το είπαν απλα για να το πουν. εντομεταξυ δε ξερω αν δικαιούμαι αντικατασταση γιατι ετσι οπως το ειδα το κινητό τι να φτιαξουν? μιλαμε πιο νεκρο πεθαίνεις

Μα, ακριβώς για αυτό το λόγο μπορείς να ελπίζεις σε αντικατάσταση. Είχες backup επαφές/φωτο κλπ?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά back up ολα τωρα μεχρι να ξανα εχω το mi9 εχω το mi6 το εβγαλα απο το κουτι του χαχαχα πολυ σουπερ μου ειχε λειψει
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά back up ολα τωρα μεχρι να ξανα εχω το mi9 εχω το mi6 το εβγαλα απο το κουτι του χαχαχα πολυ σουπερ μου ειχε λειψει

 

Στην πρωτη μερα στο εκανε ; η ποσο καιρος περασε ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτησουλα,

ο camera sensor 48mpx του mi9 θεωρειτε καλυτερος αισθητηρας του mi 8 (που ειναι ιδιος με το pixel 3 και πολλα αλλα κινητα)?

νομιζω οτι το mi 8 βγαζει καλυτερες φωτο,μπορει καποιος να μου το λυσει?

ευχαριστω!

 

υ.γ γνωριζω για το pixel binning mode και οτι εχει 0,8 micron pixel o sensor,και οτι στο binning γινονται 1,6 αντι 1,4 του mi 8,

το θεμα ειναι το αποτελεσμα....

εχω δει καποια συγκριτικα poco vs redmi 7 camera και ειναι σχεδον ιδια με το poco να υπερεχει στα σημεια....

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

To update του κινητού δεν την έδειχνε, ο λόγος άγνωστος, και το κατέβασα από το site, και το πέρασα από το updater,, ... με τις 3 τέλειες. Έχω την 211 global stable.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να ρυθμίσουμε να ΜΗΝ σβήνει τις πρόσφατες εφαρμογές από τη μνήμη μετά από λίγη ώρα; Πάω στα recent και μου έχει μόνο αυτές που άνοιξα την τελευταία ώρα... Εκνευριστικό λίγο αν σκεφτείτε πως έχουμε 6gb ram.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να ρυθμίσουμε να ΜΗΝ σβήνει τις πρόσφατες εφαρμογές από τη μνήμη μετά από λίγη ώρα; Πάω στα recent και μου έχει μόνο αυτές που άνοιξα την τελευταία ώρα... Εκνευριστικό λίγο αν σκεφτείτε πως έχουμε 6gb ram.

 

Καλημέρα μήπως έχεις βάλει στις ρυθμίσεις της μπαταρίας να σβήνει την cache μετά από κάποια ώρα που είναι κλειδωμένο το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να ρυθμίσουμε να ΜΗΝ σβήνει τις πρόσφατες εφαρμογές από τη μνήμη μετά από λίγη ώρα; Πάω στα recent και μου έχει μόνο αυτές που άνοιξα την τελευταία ώρα... Εκνευριστικό λίγο αν σκεφτείτε πως έχουμε 6gb ram.
Την έχεις κλειδώσει την εφαρμογή;; όταν είσαι στα recent φαίνεται το λουκέτακι;;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως έχεις βάλει στις ρυθμίσεις της μπαταρίας να σβήνει την cache μετά από κάποια ώρα που είναι κλειδωμένο το κινητό;

 

Τη ρύθμιση "Clear cache when device is locked" την έχω στο Never. Δε βρίσκω κάτι άλλο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έχεις κλειδώσει την εφαρμογή;; όταν είσαι στα recent φαίνεται το λουκέτακι;;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

 

Έχω κλειδώσει μόνο αυτές που θέλω να μένουν. Αλλά αν δεν πατήσω το "X" γιατί να σβήνονται μόνες τους;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τη ρύθμιση "Clear cache when device is locked" την έχω στο Never. Δε βρίσκω κάτι άλλο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω κλειδώσει μόνο αυτές που θέλω να μένουν. Αλλά αν δεν πατήσω το "X" γιατί να σβήνονται μόνες τους;

Αυτή τη ρύθμιση την έχεις κάνει;

 

b1731486846870699a0652f31b7e7bc0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε μια μια εφαρμογή; Έλεος! Στο redmi note 3 που είχα δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο... Απλώς δεν τις αφαιρεί αν δεν πατήσεις το "χι".
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σε μια μια εφαρμογή; Έλεος! Στο redmi note 3 που είχα δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο... Απλώς δεν τις αφαιρεί αν δεν πατήσεις το "χι".

Ρυθμίσεις, μπαταρία, επιλογή εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, μπαταρία, επιλογή εφαρμογών.

 

Ευχαριστώ! Την γνωρίζω τη ρύθμιση, αλλά θα πρέπει για 100 εφαρμογές να κάνεις αυτό... Προς το παρόν απενεργοποίησα το Settings->Battery->Use adaptive battery να δω μηπως στρώσει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Για πάμε....f27349a592d581699c6e2492c0c2a06d.jpg

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Εμένα δείχνει 436ΜΒ και έχει μόνο το πρώτο bullet με λεκτικό "other".

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δείχνει 436ΜΒ και έχει μόνο το πρώτο bullet με λεκτικό "other".

Το ίδιο και σε εμένα....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα....
Εμένα δείχνει 436ΜΒ και έχει μόνο το πρώτο bullet με λεκτικό "other".
Νομίζω ότι στο παιδί πιο πάνω είναι η EU stable Ρομ ενώ η δική σας (όπως και η δική μου που δείχνει το ίδιο με σας) είναι η global stable

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες μπήκα στο site της xiaomi, και κατέβασα το αρχείο .zip. ...2.11..., global stable, επειδή δεν είχα ΟΤΑ, και το πέρασα με το updater του κινητού,, ( με τις 3 τελείες). Kαι μια ερώτηση"

 

Εχω θήκη flip cover στο mi 9.

Πρόσεξα ότι όταν το κλείνω και το βάζω στο τσαντάκι, ανοίγει η οθόνη, και φυσικά ζεσταίνεται το κινητό, συν κατανάλωση μπαταρίας.

Το έχω με κωδικό πρόσβασης και αναγνώριση προσώπου, δεν ξεκλειδώνει, αλλά είναι η οθόνη ανοιχτή και η θερμοκρασία ήταν ,,,46 κελσίου.

Για αρχή πήρα 2 λαστιχακια , να πατάει το κάλυμμα στην οθόνη.

Νομίζω κάποιος είχε γράψει,, δεν έχει λειτουργία ποκετ κλπ κλπ.

Κάποια υπόδειξη ; ".

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τις ειδοποιησεις που χανονται τπτ ακομα σε καμια αναβαθμιση ε; Περιεργο για xiaomi συνηθως τα διορθωνουν τετοια bugs
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τις ειδοποιησεις που χανονται τπτ ακομα σε καμια αναβαθμιση ε; Περιεργο για xiaomi συνηθως τα διορθωνουν τετοια bugs
Με αυτό ζω διό ευδομαδες ειναι από τα δώρα της xiaomi από Δευτέρα ευτιχος έρχεται το κανονικό μου κινιτο από αντικατάσταση

Παντός αν είχε Android one αυτή η συσκευή θα ήταν τερατακι από τα λίγα

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει τώρα!! ec4b77d6623b3a63061fb07dbedf11a7.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...