Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

redmi note 7 τελειος buget συσκευη , μην περιμενεις κ πολλα ενα απλο τηλ ειναι, fb ιντερνετ youtube . καμερα βραδινη δεν υπαρχει δεν βλεπεις τπτ . για τα 140 μια χαρα ειναι . mi 9 sta 335 πολυ καλη τιμη , τοσο πηρα κ το δικο μoυ mi 9 1 μηνα απο amazon :) global οταν λεες εννοειεις απο εξωτερικο ειναι ? αν ναι ξεχνα την εγγυηση , σιγα μην το στειλεις για επισκευη αν παθει κατι , να κανεις 6 μηνες να γυρισει χααχαχ
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα για άμεση αγορά,τώρα όσον αφορά την εγγύηση το παιδί μου είπε 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος.Ξερω ότι είναι μπερδεμένη η φάση με Xiaomi και εγγύηση αλλά δεν έχω την δυνατότητα να δώσω τα έξτρα που χρειάζεται να το πάρω από info.

 

πολύ καλή τιμή από ότι κατάλαβα είναι εισαγωγής (σαν να μην εχεις εγγύηση σκέψου) αλλά μικρο το κακό πόσες πιθανότητας να χαλάσει ποια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε συνδέσει το galaxy watch παράλληλα έχετε δει ότι εφαρμογές που χρησιμοποιούνται παράλληλα κρατάνε μόνιμα το κινητό ενεργό?έχετε βρει κάποια ρύθμιση-λυση?
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή τιμή από ότι κατάλαβα είναι εισαγωγής (σαν να μην εχεις εγγύηση σκέψου) αλλά μικρο το κακό πόσες πιθανότητας να χαλάσει ποια...

 

Είναι από Κίνα με 1 χρόνο εγγύηση με ότι αυτό συνεπάγεται.Στα του κινητού τώρα,το σκαλίζω αρκετά για την μπαταρία δεν έχω γνώμη δεν μπήκε καν στην πρίζα για να πω κάτι,έπεσε αρκετά γρήγορα αλλά δεν το λαμβάνω υπόψιν.Ειναι τούμπανο,το μόνο που με ενοχλεί είναι η φωτεινότητα της οθόνης η οποία αν δουλεύεις έξω στον ήλιο θα έχεις θέμα,την περίμενα λίγο καλύτερη σε αυτό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι από Κίνα με 1 χρόνο εγγύηση με ότι αυτό συνεπάγεται.Στα του κινητού τώρα,το σκαλίζω αρκετά για την μπαταρία δεν έχω γνώμη δεν μπήκε καν στην πρίζα για να πω κάτι,έπεσε αρκετά γρήγορα αλλά δεν το λαμβάνω υπόψιν.Ειναι τούμπανο,το μόνο που με ενοχλεί είναι η φωτεινότητα της οθόνης η οποία αν δουλεύεις έξω στον ήλιο θα έχεις θέμα,την περίμενα λίγο καλύτερη σε αυτό το κομμάτι.

 

σε απογοηυτεσε η μπαταρια του μι 9 κ η φωτηνοτητα ? σιγουρα ? τ κινητο ειχες ? εμενα στον ηλιο ειναι αψογο , πρωτη φορα δεν κανω σκια με το χερι για να δω κατι στην οθονη , κ ειχα το lg g6 k samsung s7 στον ηλιο δεν εβλεπες τπτ , την εγγυηση ξεχνα την δεν θα βρεις ακρη , ποσο μαλλον που ειναι σε αλλο ονομα τρεχα γυρευε , αγορα απο κινα επαιζε στα 320 με μεταφορικα

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Είναι από Κίνα με 1 χρόνο εγγύηση με ότι αυτό συνεπάγεται.Στα του κινητού τώρα,το σκαλίζω αρκετά για την μπαταρία δεν έχω γνώμη δεν μπήκε καν στην πρίζα για να πω κάτι,έπεσε αρκετά γρήγορα αλλά δεν το λαμβάνω υπόψιν.Ειναι τούμπανο,το μόνο που με ενοχλεί είναι η φωτεινότητα της οθόνης η οποία αν δουλεύεις έξω στον ήλιο θα έχεις θέμα,την περίμενα λίγο καλύτερη σε αυτό το κομμάτι.

 

Σίγουρα πήρες το mi9 ? Μια χαρά είναι στον ήλιο. Πάρε αυτό και πάρε και οποιοδήποτε με ips οθόνη και θα καταλάβεις τι εννοούμε.

Για την μπαταρία, σε νορμάλ συνθήκες χρήσης, είναι οκ. Σε ειδικές συνθήκες, όπως κάτι που μου προέκυψε και δεν έχω ίντερνετ εδώ και 5 ημέρες και αναγκάζομαι να κάνω το κινητό hotspot, η μπαταρία φεύγει σαν γάργαρο νεράκι (δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό να πέφτει τόσο γρήγορα)

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι για μπαταρία δεν μπορώ να έχω γνώμη ακόμα,το κακό είναι ότι έχω συνηθίσει με μπαταρίες 4000mah αλλά οκ.Οσον αφορά την φωτεινότητα ναι,εγώ θα την ήθελα ένα κλικ πιο δυνατή σε εξωτερικους χώρους,δεν είπα ότι δεν είναι καλή αλλά δεν ένιωσα 100% ευχαριστημένος όσες φορές το χρησιμοποιησα εκείνη την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα έξω ήθελε ένα κλικ πάνω χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε βλέπεις καλά.

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι για μπαταρία δεν μπορώ να έχω γνώμη ακόμα,το κακό είναι ότι έχω συνηθίσει με μπαταρίες 4000mah αλλά οκ.Οσον αφορά την φωτεινότητα ναι,εγώ θα την ήθελα ένα κλικ πιο δυνατή σε εξωτερικους χώρους,δεν είπα ότι δεν είναι καλή αλλά δεν ένιωσα 100% ευχαριστημένος όσες φορές το χρησιμοποιησα εκείνη την ώρα.

 

Και εγώ είχα το mi max 2 με 5300 Mah, τι να πω ο έρμος :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή τιμή από ότι κατάλαβα είναι εισαγωγής (σαν να μην εχεις εγγύηση σκέψου) αλλά μικρο το κακό πόσες πιθανότητας να χαλάσει ποια...

 

Υπάρχει περίπτωση να χαλάσει

Πήρα σφραγισμένα airdots pro και δε παίζουν

Link to comment
Share on other sites

Είναι από Κίνα με 1 χρόνο εγγύηση με ότι αυτό συνεπάγεται.Στα του κινητού τώρα,το σκαλίζω αρκετά για την μπαταρία δεν έχω γνώμη δεν μπήκε καν στην πρίζα για να πω κάτι,έπεσε αρκετά γρήγορα αλλά δεν το λαμβάνω υπόψιν.Ειναι τούμπανο,το μόνο που με ενοχλεί είναι η φωτεινότητα της οθόνης η οποία αν δουλεύεις έξω στον ήλιο θα έχεις θέμα,την περίμενα λίγο καλύτερη σε αυτό το κομμάτι.

 

εγγύηση καταστήματος = χωριε εγγύηση κανα 2 μήνες σε ταλαιπωρούν μεχρι να γίνει (μεχρι τότε παιρνεις άλλη συσκευή προφανώς)

 

αλλα οπως ειπα πρεπει να εισαι γαντεμης για να χαλασει κιολας....

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει περίπτωση να χαλάσει

Πήρα σφραγισμένα airdots pro και δε παίζουν

 

γκαντεμης... επειδή και εγω ειμαι γκαντεμης παντα οσο και ακριβο να ειναι απο επίσημο και μόνο

Link to comment
Share on other sites

εγγύηση καταστήματος = χωριε εγγύηση κανα 2 μήνες σε ταλαιπωρούν μεχρι να γίνει (μεχρι τότε παιρνεις άλλη συσκευή προφανώς)

 

αλλα οπως ειπα πρεπει να εισαι γαντεμης για να χαλασει κιολας....

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

γκαντεμης... επειδή και εγω ειμαι γκαντεμης παντα οσο και ακριβο να ειναι απο επίσημο και μόνο

 

Ναι σωστό και αυτό...Να ρωτήσω κάτι άλλο.Η κάμερα του μου αρέσει αρκετά άλλα η Gcam ειναι καλύτερη από την stock;Αν ναι,πως την περνάω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστό και αυτό...Να ρωτήσω κάτι άλλο.Η κάμερα του μου αρέσει αρκετά άλλα η Gcam ειναι καλύτερη από την stock;Αν ναι,πως την περνάω;

 

Έχω την GCAM αλλά τις περισσότερες φορές χρησιμοποιώ τη stock κάμερα.

Για εμένα υπερτερεί η GCAM στο βίντεο με 60fps εμπρός/πίσω.

 

Κοίτα στους xda για την exteme έκδοση.

Παραπάνω έχει βάλει φίλος ενα link.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστό και αυτό...Να ρωτήσω κάτι άλλο.Η κάμερα του μου αρέσει αρκετά άλλα η Gcam ειναι καλύτερη από την stock;Αν ναι,πως την περνάω;

 

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/Mi-9/themes/xiaomi-mi9-googlecam-port-t3910034/amp/

 

Στο μεταξύ το ηχεία του κινητού , συγκριτικά με το πολύ φτηνότερο mi max 2, είναι άθλιο, απλά. Απαράδεκτο για κινητό της κατηγορίας του. Μόνο με του αρχαίου μου LG G4 μπορώ να το συγκρίνω, τόσο μέτριο

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Μόνο εγώ πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook?? Έκανα κατάργηση εγκατάσταση εκ νέου αλλά το ίδιο.. Δείχνει να κολλάει αρκετά στο scroll down.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Μόνο εγώ πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook?? Έκανα κατάργηση εγκατάσταση εκ νέου αλλά το ίδιο.. Δείχνει να κολλάει αρκετά στο scroll down.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι θέμα εφαρμογής.

Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες συσκευές.

Σήμερα δέχθηκε ένα update η εφαρμογή, ίσως το διόρθωσαν.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/Mi-9/themes/xiaomi-mi9-googlecam-port-t3910034/amp/

 

Στο μεταξύ το ηχεία του κινητού , συγκριτικά με το πολύ φτηνότερο mi max 2, είναι άθλιο, απλά. Απαράδεκτο για κινητό της κατηγορίας του. Μόνο με του αρχαίου μου LG G4 μπορώ να το συγκρίνω, τόσο μέτριο

 

για σενα μπορει να ειναι αθλια στα αυτια σου , για μενα που ειχα το lg g6 , τα ηχεια του μι9 ειναι υπερ καλυτερα σε οla . εμενα μου ακουγονται πολυ καθαρα κ ωραια κ εχει κ αρκετη ενταση χωρις να χαλαει ο ηχος

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

για σενα μπορει να ειναι αθλια στα αυτια σου , για μενα που ειχα το lg g6 , τα ηχεια του μι9 ειναι υπερ καλυτερα σε οla . εμενα μου ακουγονται πολυ καθαρα κ ωραια κ εχει κ αρκετη ενταση χωρις να χαλαει ο ηχος

 

Κι εμένα κάπως έτσι. Γενικά κανένα ηχείο κινητού (νομίζω) δεν είναι για να ακούς μουσική ή να βλέπεις ταινίες... Φοράς ακουστικά ή το συνδέεις σε άλλο ηχοσύστημα και γουστάρεις. Μια χαρά ηχείο έχει το κινητό μας...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Μόνο εγώ πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook?? Έκανα κατάργηση εγκατάσταση εκ νέου αλλά το ίδιο.. Δείχνει να κολλάει αρκετά στο scroll down.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδω κολλάει στο desktop και στα laptop στα κινητα δε θα κολλαει ; Το News Feed είναι για τα αναθεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ασφαλες να παραγγειλω το παρακατω φορτιστη ή θα εχω θεμα με τελωνειο?Ποια ειναι η ασφαλεστερη επιλογη αποστολης?

https://www.aliexpress.com/item/32820108645.html?spm=a2g0o.cart.0.0.41f03c00XooggI

Link to comment
Share on other sites

παιδια ετσι ξαφνικα το τηλέφωνό εκλεισε και δεν ανοιγει αρχιζει περιπέτεια το εχω παρει απο ελληνικο καταστημα εχει εγγύηση βεβαια αλλα και παλι το ψυχολογικο ειναι θεμα
Link to comment
Share on other sites

παιδια ετσι ξαφνικα το τηλέφωνό εκλεισε και δεν ανοιγει αρχιζει περιπέτεια το εχω παρει απο ελληνικο καταστημα εχει εγγύηση βεβαια αλλα και παλι το ψυχολογικο ειναι θεμα
Κάνε μια δοκιμή. Σύνδεσε το σε usb θύρα υπολογιστή (που είναι ανοιχτος εννοείται) άστο για 2-3λεπτά και δοκίμασε να το ανοίξεις.

Μου ειχε τύχει με το mi a1 παλιότερα το ίδιο πράγμα και ενω τα ειχα δοκιμάσει και με φορτιστή και χωρίς κλπ οταν το συνδεσα στο pc τελικά άνοιξε! Συμπτωματικό; Δε ξέρω!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από χθες κάτοχος το ΜΙ9 6/64 απο κινα global και παραλληλα κατοχος του mi note 3. Εχω μια απορία έκανα speed test κανοντας αλλαγή στην θέση στις κάρτες από την 1 στην 2 και στην θέση 1 η ταχύτητα πχ vodafone ήταν 67mbps και στη θέση 2 125mbps το ίδιο είχε συμβεί και σε redmi note 7. Στο mi note 3 και στο Redmi note 6 δεν συμβαίνει αυτό. Σε δοκιμή με cosmote μου βγαζει 4G+ αλλά με ταχύτητες 65mpbs 47mbps αντιστοιχα. Γίνεται να έχει τόση διαφορά στις θέσεις sim πάντα με μια sim πάνω στο κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά άλλα πρώτη εντύπωση εντυπωσιασμένος από την οθόνη. Η φωτογραφίες πολύ καλές σε συγκριση με το mi note 3 εκτός από την Selfie που είναι σε παρόμοια επίδοση εκτός και αν βάλεις gcam η selfie βελτιώνεται πάρα πολύ. Το βιντεάκι 4κ πολύ καλό και η 48mp κάνοντας μια σύγκριση με την απλή λήψη βλέπεις την διαφορά στο ζουμ. Η αλήθεια είναι ότι στον τομέα της φωτογραφίας και του βίντεο ερχόμενος από το mi note 3 ίσως περίμενα αρκετά καλύτερα πράγματα αλλά ίσως η ποιότητα ήταν ήδη ψηλά στο mi note 3. Ενταξει ο επεξεργαστης τα σπάει αμεση ανταποκριση. Δεν ξέρω αλλά το mi note 3 6/64 σε σχέση με το redmi note 7 3/32 παρόλο που είχε τον ίδιο επεξεργαστή 660 έχει πιο καλή ανταπόκριση και καλύτερη φωτογραφική από το redmi note 7, άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

πηγα το κινητό στο κατάστημα και αυτοι τι στέλνουν infoquest μία εβδομάδα μου ειπαν οτι θα πάρει η υποθεση. δεν ειναι πολυ γρήγορο το μια εβδομαδα? καλοκαίρι κιωλας...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...