Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χάρτες - τρεις παύλες - ρυθμίσεις - ρυθμίσεις τοποθεσίας Google κι ενεργοποιεις την πρόσβαση τοποθεσίας.

 

Στο μεταξύ την πάτησα ρε γαμ%το.

Έπεσα για ύπνο και το βράδυ από μόνο του μου εγκατέστησε με το έτσι θέλω την 10.3.10.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά μάλλον εγώ δεν το έγραψα σωστά ώστε να γίνει κατανοητό. Εννοώ πως η πρόσβαση τοποθεσίας ενεργοποιείται μόνο με την επιλογή "Συσκευή μόνο". Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί η πρόσβαση τοποθεσίας. Δηλαδή ενώ θέλω να ανοίξω πρόσβαση τοποθεσίας με την επιλογή "Εξοικονόμηση μπαταρίας" ή "Υψηλή ακρίβεια", δεν με αφήνει και ανοίγει μόνο με την επιλογή "Συσκευή μόνο". Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ τι πείραξα (αν δηλαδή πείραξα κάτι). :lost:

Link to comment
Share on other sites

με adaway δεν σου κοπηκαν??

βρες και κατεβασε αυτην την εκδοση AdAway-3.3-180307.apk

η αυτην αν δεν δουλεψει η πρωτη AdAway-release_Build-Feb.08.2017.apk

 

Με την πρωτη εκδοση που ειπες δειχνει να δουλευει μια χαρα.. Σε ευχαριστω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

You tube vanced απτό ίντερνετ κ το you tube είναι σούπερ ούτε διαφιμησεις ούτε σταματάει αν κλειδώσεις τη συσκευή.. Τπτ να στε καλά

 

Το περασα μαζι με το Microg για να κανω login και στο λογαριασμο μου και ειναι αψογο :) σε ευχαριστω πολυ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά μάλλον εγώ δεν το έγραψα σωστά ώστε να γίνει κατανοητό. Εννοώ πως η πρόσβαση τοποθεσίας ενεργοποιείται μόνο με την επιλογή "Συσκευή μόνο". Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί η πρόσβαση τοποθεσίας. Δηλαδή ενώ θέλω να ανοίξω πρόσβαση τοποθεσίας με την επιλογή "Εξοικονόμηση μπαταρίας" ή "Υψηλή ακρίβεια", δεν με αφήνει και ανοίγει μόνο με την επιλογή "Συσκευή μόνο". Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ τι πείραξα (αν δηλαδή πείραξα κάτι). :lost:

 

Πας στο Τοποθεσια και κατω εχει "Υπηρεσιες Τοποθεσιας". Επιλεγεις "Ακριβεια τοποθεσιας Google" και το κανεις ενεργο.

Link to comment
Share on other sites

 

Πας στο Τοποθεσια και κατω εχει "Υπηρεσιες Τοποθεσιας". Επιλεγεις "Ακριβεια τοποθεσιας Google" και το κανεις ενεργο.

 

Είσαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! Ευχαριστώ πολύ! :dance:

Link to comment
Share on other sites

Δώστε κανένα αξιόπιστο λινκ για την συγκεκριμένη έκδοση που λέτε της adaway μην κολλήσουμε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δώστε κανένα αξιόπιστο λινκ για την συγκεκριμένη έκδοση που λέτε της adaway μην κολλήσουμε τίποτα.
για αυτην την εκδοση AdAway-3.3-180307 την ανεβασα εδω

 

https://we.tl/t-XsGV21kiBe

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

​παλικαρια το dolby atmos πως γινεται εγκατασταση??πρεπει να μπει πρωτα το magisk και μετα το dolby??...η και τα 2 μαζι??χρειαζεται μετα την εγκατασταση wipe cash dalvik και κλασσικα reboot???εκανα μια δοκιμη και εβαλα στην εγκατασταση και τα 2 μαζι και ενω δειχνει οτι εγκατασταθηκανε σωστα επειτα που πηγα να ανοιξω το dolby βγαζει σφαλμα ταμπελακι..θελει καποιο αλλο τροπο??

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δουλεύει μόνο με ρουταρισμενο τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δουλεύει μόνο με ρουταρισμενο τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε ξερω να σε απαντησω.. εμενα ειναι root παντως και οταν ανοιξα την εφαρμογη μου ζητησε και δικαιωματα..

απο οτι ειδα παντως, παιζει με hosts. αρα θελει προσβαση και και στο system, αρα θεωρω οτι θελει root για να παιξει, χωρις να ειμαι 100% σιγουρος..

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δουλεύει μόνο με ρουταρισμενο τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι γενικα τα adaway δουλευουν μονο σε ρουταρισμενα τηλεφωνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παλικαρια το dolby atmos πως γινεται εγκατασταση??πρεπει να μπει πρωτα το magisk και μετα το dolby??...η και τα 2 μαζι??χρειαζεται μετα την εγκατασταση wipe cash dalvik και κλασσικα reboot???εκανα μια δοκιμη και εβαλα στην εγκατασταση και τα 2 μαζι και ενω δειχνει οτι εγκατασταθηκανε σωστα επειτα που πηγα να ανοιξω το dolby βγαζει σφαλμα ταμπελακι..θελει καποιο αλλο τροπο??....Κανεις δεν ξερει παιδια???...Ας απαντησει καποιος που ξερει.....

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ρουτάρισμα, δουλεύουν κανονικά κάποιες εφαρμογές όπως winbank και nbg? Ρωτάω διότι στο παρελθόν είχα κάτι προβληματάκια σε παλιό κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Μετά το ρουτάρισμα, δουλεύουν κανονικά κάποιες εφαρμογές όπως winbank και nbg? Ρωτάω διότι στο παρελθόν είχα κάτι προβληματάκια σε παλιό κινητό!
εγω δεν εχω τετοιες εγκατεστημενες εφαρμογες,,,,στης γυναικας μου το κινητο που εχει winbank πειραιως ναι δουλευει κανονικα και ειναι ρουταρισμενο με adaway κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι επιμενετε σε παλιες εκδοσεις του adaway. Παντως η τελευταια ειναι εδω... https://f-droid.org/packages/org.adaway/

Και βγηκε προχθες.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ρουτάρισμα, δουλεύουν κανονικά κάποιες εφαρμογές όπως winbank και nbg? Ρωτάω διότι στο παρελθόν είχα κάτι προβληματάκια σε παλιό κινητό!

 

Λειτουργω και τις 2 αυτες εφαρμογες με root χωρις κανενα προβλημα.. Και γενικα μετα το root δεν μου παρουσιαστηκε καποια δυσλειτουργια εφαρμογων..

Link to comment
Share on other sites

Να βεβαιώσω και εγώ το χειρότερο σήμα από το Redmi Note 5 και τη χειρότερη αυτονομία, όλα αυτά μετά από ένα μήνα χρήση με ίδιες διαδρομές όπως με το Note 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι επιμενετε σε παλιες εκδοσεις του adaway. Παντως η τελευταια ειναι εδω... https://f-droid.org/packages/org.adaway/

Και βγηκε προχθες.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Υπεθεσα για να αναφερει τις 2 συγκεκριμενες εκδοσεις ο φιλος παραπανω οτι θα υπαρχει λογος...

Με την τελευταια που λες λειτουργει κανονικα δλδ? την εχεις περασμενη?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρούν και άλλοι μεγάλο battery drain μετά το τελευταίο update.Εχουμε κανένα νέο για update;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρετε χαμηλή διάρκεια στη μπαταρία, πείτε και ποια έκδοση miui έχετε.
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα δεν έχω εγώ με το κινητό. Ούτε battery drain με την 10.3.6.

Και με τον proximity sensor όλα τέλεια. Όταν το πλησιάζω στο κεφάλι μου σβήνει η οθόνη και όταν το απομακρύνω μια χαρά ανάβει και μια χαρά φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Υπεθεσα για να αναφερει τις 2 συγκεκριμενες εκδοσεις ο φιλος παραπανω οτι θα υπαρχει λογος...

 

Με την τελευταια που λες λειτουργει κανονικα δλδ? την εχεις περασμενη?

Κι εγω αυτο καταλαβα, αλλα δεν καταλαβαινω τον λογο.

Ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα σε εφαρμογες τραπεζων και παντα λειτουργει κανοντας οτι υποσχεται. Απο τις πιο απροβληματιστες εφαρμογες που εχω χρησιμοποιησει σε 10αδες συσκευες αντροιντ.

 

Μονο μειονεκτημα η αναγκη για προσβαση ρουτ.

 

Προσωπικα εχω παντα καστομ ρομ και βεβαια ρουτ.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα δεν έχω εγώ με το κινητό. Ούτε battery drain με την 10.3.6.

 

Και με τον proximity sensor όλα τέλεια. Όταν το πλησιάζω στο κεφάλι μου σβήνει η οθόνη και όταν το απομακρύνω μια χαρά ανάβει και μια χαρά φωτεινότητα.

Επειδή υπάρχουν μπόλικες αναμιξεις σε hardware για αυτό τόσο μεγάλη διαφορά από συσκευή σε συσκευή σε κάθε update
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σήμερα!

 

Μια πρώτη ερώτηση: μπορούμε κάπως να κλειδώνει το κινητό με το δακτυλικό αποτύπωμα; (Ξεκλειδώνει κανονικά, θα ήθελα να κλειδώνει κιόλας!)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σήμερα!

 

Μια πρώτη ερώτηση: μπορούμε κάπως να κλειδώνει το κινητό με το δακτυλικό αποτύπωμα; (Ξεκλειδώνει κανονικά, θα ήθελα να κλειδώνει κιόλας!)

 

Όχι δεν γίνεται αυτό φίλε μου δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...