Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και, στο Poco, απλά ενεργοποίησε το hotspot, έγραψα τον κωδικό στην οθόνη, επέλεξα να αρχίσει το ψάξιμο και ... φάνηκε η ενεργοποίηση!!!

ακριβώς,αυτή είναι και η σωστή διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Για την ολοκλήρωση της διαδικασίας, στην περίπτωση που τη χρειαστεί και άλλος, η 1η προσπάθεια με το Poco απέτυχε, είδα ότι ήταν συνδεδεμένο με την οθόνη το RN7, μέσω Bluetooth, το έκλεισα, συνδέθηκε το Poco μέσω BT και στη συνέχεια το αναζήτησα στα WiFi, έγραψα τον κωδικό στην οθόνη, έψαξε και κατέβασε την ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

τώρα παρατήρησα ότι έχει αυτό που έχουν τα Samsung το always on display (την ώρα δηλ στην κλειστή οθόνη) αλλά μόνο κατά την διαρκεια της φόρτισης;;
Link to comment
Share on other sites

τώρα παρατήρησα ότι έχει αυτό που έχουν τα Samsung το always on display (την ώρα δηλ στην κλειστή οθόνη) αλλά μόνο κατά την διαρκεια της φόρτισης;;
Η aod θέλει amoled οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ότι μόνο μετά απ το παραπάνω και δοκιμάζοντας το έτσι μπορείς να πεις ότι φταίει η μπαταρία...

εγώ θα έψαχνα τις εφαρμογές αλλά και τις ρυθμίσεις τους

 

ρυθμίσεις/σύνδεση & κοινοποίηση/επαναφορά WIFI...

κι αυτό που λέει ο skydiver

 

τώρα παρατήρησα ότι έχει αυτό που έχουν τα Samsung το always on display (την ώρα δηλ στην κλειστή οθόνη) αλλά μόνο κατά την διαρκεια της φόρτισης;;

 

επίσης είδα ότι εκεί σου βγάζει ποια είναι η επόμενη σου ειδοποίηση (ξυπνητήρι) και η ώρα που δείχνει είναι πάντα 1 ώρα πίσω από αυτό που έχεις...δηλ αν έχεις ξυπνητήρι 8.30 αυτό σου γράφει 7.30, παρότι το ξυπνητήρι θα χτυπήσει κανονικά 8.30

διορθώνεται κάπως αυτό;

Link to comment
Share on other sites

επίσης είδα ότι εκεί σου βγάζει ποια είναι η επόμενη σου ειδοποίηση (ξυπνητήρι) και η ώρα που δείχνει είναι πάντα 1 ώρα πίσω από αυτό που έχεις...δηλ αν έχεις ξυπνητήρι 8.30 αυτό σου γράφει 7.30, παρότι το ξυπνητήρι θα χτυπήσει κανονικά 8.30

διορθώνεται κάπως αυτό;

συγνώμη αλλά που το βλέπεις αυτό? (την ρύθμιση)

Link to comment
Share on other sites

όταν το βάζω να φορτίσει εμφανίζει την ώρα με χαμηλό φωτισμό σαν τα Samsung και αν πατήσεις πάνω εκεί βγάζει κάποιες πληροφορίες όπως τι ειδοποιήσεις έχεις κλπ και έχει και για το επόμενο ξυπνητήρι
Link to comment
Share on other sites

όταν το βάζω να φορτίσει εμφανίζει την ώρα με χαμηλό φωτισμό σαν τα Samsung και αν πατήσεις πάνω εκεί βγάζει κάποιες πληροφορίες όπως τι ειδοποιήσεις έχεις κλπ και έχει και για το επόμενο ξυπνητήρι

αυτό ρωτάω, από που το ενεργοποίησες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλήθεια δεν κατάλαβα πως μπήκε

έκανα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και όταν τα ξαναπέρασα μπήκε (ή το έβαλα χωρίς να καταλάβω)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νομίζω ότι ίσως έχει να κάνει κάτι με το ok google

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει απίστευτα το κινητό εδώ και μερικές μέρες στο ίδιο σημείο.τουλαχιστον για 5 δευτερόλεπτα.σημαδι ότι πάει για απόσυρση;ειχα κάνει επαναφορά πριν κάνα 2μηνο
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς να κάνει συνδέσεις-αποσυνδέσεις το wificall στην λειτουργία πτήσης; άνοιξα την οθόνη αρκετές φορές ανα διαστήματα και το έπιασα να έχει φύγει το εικονίδιο του wificall.:confused:
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει απίστευτα το κινητό εδώ και μερικές μέρες στο ίδιο σημείο.τουλαχιστον για 5 δευτερόλεπτα.σημαδι ότι πάει για απόσυρση;ειχα κάνει επαναφορά πριν κάνα 2μηνο

 

κι εμένα κολλούσε και έφτιαξε με την επαναφορά (1 βδομάδα όμως είναι που την έχω κάνει)

ο αδερφός μου που του κολλούσε και αυτουνού έκανε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση το messenger και διορθώθηκε

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχει αρχίσει και εμένα μερικά κολλήματα αλλά αρκετά ανεκτά. (Αλλά μάλλον σημάδια ότι άρχισε να φθίνει)

 

Ερώτηση, πως γίνεται να βρω γρήγορα μια εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει; Ή έστω να βγάζει μια λίστα αλφαβητική (εκτός από τις ρυθμίσεις).

Ιδανικά θα ήθελα μια μπάρα να κάνω αναζήτηση το όνομα της εφαρμογής που ψάχνω.(εγκατεστημένη εφαρμογή εννοώ)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχει αρχίσει και εμένα μερικά κολλήματα αλλά αρκετά ανεκτά. (Αλλά μάλλον σημάδια ότι άρχισε να φθίνει)

 

Ερώτηση, πως γίνεται να βρω γρήγορα μια εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει; Ή έστω να βγάζει μια λίστα αλφαβητική (εκτός από τις ρυθμίσεις).

Ιδανικά θα ήθελα μια μπάρα να κάνω αναζήτηση το όνομα της εφαρμογής που ψάχνω.(εγκατεστημένη εφαρμογή εννοώ)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο Playstore...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς να κάνει συνδέσεις-αποσυνδέσεις το wificall στην λειτουργία πτήσης; άνοιξα την οθόνη αρκετές φορές ανα διαστήματα και το έπιασα να έχει φύγει το εικονίδιο του wificall.:confused:

 

Κι εγώ το έχω πετύχει να μην φαίνεται, αλλά να ξέρω ότι δουλεύει, γιατί εκεί δεν πιάνει σχεδόν καθόλου σήμα κινητής.

Δεν ξέρω εάν πρόκειται για στιγμιαία αποσύνδεση ή για σφάλμα απεικόνισης του εικονιδίου, αλλά λειτουργικά δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχει αρχίσει και εμένα μερικά κολλήματα αλλά αρκετά ανεκτά. (Αλλά μάλλον σημάδια ότι άρχισε να φθίνει)

 

Ερώτηση, πως γίνεται να βρω γρήγορα μια εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει; Ή έστω να βγάζει μια λίστα αλφαβητική (εκτός από τις ρυθμίσεις).

Ιδανικά θα ήθελα μια μπάρα να κάνω αναζήτηση το όνομα της εφαρμογής που ψάχνω.(εγκατεστημένη εφαρμογή εννοώ)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην αρχική σελίδα κάνοντας swipe προς τα πάνω δε σου βγάζει αναζήτηση; Όχι μόνο σου βρίσκει την εφαρμογή αλλά σου δείχνει και σε ποιο σημείο ειναι.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω παρατηρήσει την εξής συμπεριφορά στο δικό μου RN7: φαίνεται να είναι ιδιαίτερα επιθετικό το miui στις ανοιχτές εφαρμογές που τρέχουν στο background σε σημείο που δεν μου έρχονται τα μηνύματα στο messenger/instagram/viber, εκτός αν ανοίξω πάλι την εφαρμογή και έρχονται όλα μαζεμένα λες και ήταν κλειστό το ίντερνετ. Ακόμα και το Garmin connect που έχω για το ρολόι μετά από λίγη ώρα χάνεται η σύνδεση γιατί κλείνει την εφαρμογή. Προφανώς έχω απενεργοποιήσει την εξοικονόμηση μπαταρίας από τις εφαρμογές και έχω ρυθμίσει να μην έχουν restrictions στο battery management αλλά τίποτα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι τίποτα. Να προσθέσω πως το παρατηρώ από το miui 12 και μετά. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω παρατηρήσει την εξής συμπεριφορά στο δικό μου RN7: φαίνεται να είναι ιδιαίτερα επιθετικό το miui στις ανοιχτές εφαρμογές που τρέχουν στο background σε σημείο που δεν μου έρχονται τα μηνύματα στο messenger/instagram/viber, εκτός αν ανοίξω πάλι την εφαρμογή και έρχονται όλα μαζεμένα λες και ήταν κλειστό το ίντερνετ. Ακόμα και το Garmin connect που έχω για το ρολόι μετά από λίγη ώρα χάνεται η σύνδεση γιατί κλείνει την εφαρμογή. Προφανώς έχω απενεργοποιήσει την εξοικονόμηση μπαταρίας από τις εφαρμογές και έχω ρυθμίσει να μην έχουν restrictions στο battery management αλλά τίποτα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι τίποτα. Να προσθέσω πως το παρατηρώ από το miui 12 και μετά. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικά;

 

Ενεργοποίησε και την αυτόματη έναρξη

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα κάνοντας swipe προς τα πάνω δε σου βγάζει αναζήτηση; Όχι μόνο σου βρίσκει την εφαρμογή αλλά σου δείχνει και σε ποιο σημείο ειναι.
Ευχαριστώ πολύ. Τόσα χρόνια σε Xiaomi δεν το είχα προσέξει. Την θέση που είναι δεν μου την έβγαλε βέβαια, αλλά βγάζει την εφαρμογή, το πατάω και ανοίγει. Γίνεται να βγάλει και την θέση που είναι, σε ποια οθόνη;

 

Θα προτιμούσα βέβαια να έβγαζε και μια λίστα με όλες τις εφαρμογές (σε περίπτωση που ξεχνάς το όνομα, αλλά αυτό γίνεται στις ρυθμίσεις).

 

Τελευταίο, πρόσφατα δημιουργήθηκε η εξής ανάγκη. Στις επαφές μπορούμε να βάλουμε ετικέτα ονόματος σε κάθε νούμερο (πχ σε μια επαφή έχουμε 2-3 νούμερα). Αυτήν την ετικέτα γίνεται να την εμφανίζει και κατά την διάρκεια της κλήσης;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα κάνοντας swipe προς τα πάνω δε σου βγάζει αναζήτηση; Όχι μόνο σου βρίσκει την εφαρμογή αλλά σου δείχνει και σε ποιο σημείο ειναι.

Στο δικό μου όταν το κάνω με βγάζει στον φυλλομετρητή ΜΙ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βγάζει αυτή την οθόνη, αν πατήσεις το μεσαίο κάτω πλήκτρο, έχει μια μπάρα αναζήτησης. Ελπίζω αυτό να εννοεί ο sofoklas5863d13b10b2fb005e2adcaa6050e693.jpgc3f70aab172effa335b46966c438607e.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε και την αυτόματη έναρξη

 

Αυτό μπορεί και να δουλέψει αλλά φοβάμαι μην χαλάει την μπαταρία το συνεχές άνοιξε κλείσε της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω παρατηρήσει την εξής συμπεριφορά στο δικό μου RN7: φαίνεται να είναι ιδιαίτερα επιθετικό το miui στις ανοιχτές εφαρμογές που τρέχουν στο background σε σημείο που δεν μου έρχονται τα μηνύματα στο messenger/instagram/viber, εκτός αν ανοίξω πάλι την εφαρμογή και έρχονται όλα μαζεμένα λες και ήταν κλειστό το ίντερνετ. Ακόμα και το Garmin connect που έχω για το ρολόι μετά από λίγη ώρα χάνεται η σύνδεση γιατί κλείνει την εφαρμογή. Προφανώς έχω απενεργοποιήσει την εξοικονόμηση μπαταρίας από τις εφαρμογές και έχω ρυθμίσει να μην έχουν restrictions στο battery management αλλά τίποτα. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι τίποτα. Να προσθέσω πως το παρατηρώ από το miui 12 και μετά. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικά;

 

Κλείδωσες τις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν να τρέχουν συνεχώς στο παρασκήνιο;

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου όταν το κάνω με βγάζει στον φυλλομετρητή ΜΙ

 

Κανείς pinch στην αρχική οθόνη η κρατάς παρατεταμένα το δάκτυλο σε ένα κενό σημείο, επιλέγεις ρυθμίσεις- περισσότερα - αρχική οθόνη, εκεί που λέει "σύρετε προς τα πάνω στην αρχική οθόνη" πρέπει να γράφει "αναζήτηση" και το ίδιο και από κάτω στο πάροχος αναζήτησης.

Για να σου δείξει που είναι η εφαρμογή πατάς το εικονίδιο που μοιάζει με της τοποθεσίας στα δεξιά του αποτελέσματος της αναζήτησης

 

@red7genius δεν χαλάει την μπαταρία αρκεί να βάλεις αυτόματη έναρξη μόνο στις εφαρμογές που θέλεις να σου στέλνουν ειδοποιήσεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...