Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι είμαι φαν των θηκών της Spigen και δενμε έχουν απογοητεύσει ποτέ.

θεωρώ ότι είναι οι καλύτερες και ειδικά στον τομέα προστασίας της κάμερας με την υπερυψωμένη περιοχή γύρω από τον φακό, είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

spigen κι απο μενα αρκετες πτωσεις και κανει μια χαρα τη δουλεια της......
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει το σηματάκι του fast charge με MIUI 12?

To φόρτιζα σήμερα σε γρήγορο φορτιστή και είχε μονό κεραυνό πάνω στη μπαταρία. Δεν πρόλαβα να μετρήσω πόσο γρήγορα φόρτισε, γι' αυτό αναρωτιέμαι...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει το σηματάκι του fast charge με MIUI 12?

To φόρτιζα σήμερα σε γρήγορο φορτιστή και είχε μονό κεραυνό πάνω στη μπαταρία. Δεν πρόλαβα να μετρήσω πόσο γρήγορα φόρτισε, γι' αυτό αναρωτιέμαι...

 

Κανονικά 2 κεραυνούς και γρήγορη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει το σηματάκι του fast charge με MIUI 12?

To φόρτιζα σήμερα σε γρήγορο φορτιστή και είχε μονό κεραυνό πάνω στη μπαταρία. Δεν πρόλαβα να μετρήσω πόσο γρήγορα φόρτισε, γι' αυτό αναρωτιέμαι...

 

 

Έχει αλλάξει λίγο το εικονίδιο. Είναι δύο κεραυνοι αλλά στην σειρά. Ο ένας συνέχεια του άλλου. Δεν είναι παράλληλα όπως πριν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει λίγο το εικονίδιο. Είναι δύο κεραυνοι αλλά στην σειρά. Ο ένας συνέχεια του άλλου. Δεν είναι παράλληλα όπως πριν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ε, ναι...χτυπούσε κάπως άσχημα το "blitzkrieg".

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει λίγο το εικονίδιο. Είναι δύο κεραυνοι αλλά στην σειρά. Ο ένας συνέχεια του άλλου. Δεν είναι παράλληλα όπως πριν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι στη MIUI 12 ο κεραυνός είναι από πάνω προς τα κάτω διπλός. Όχι δίπλα δίπλα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.. εχθες μου ηρθε η ενημερωση αλλα ημουν με δεδομένα και δεν πάτησα λήψη καθως ηταν κάμποσα mb.. οαω σπίτι και ανοίγω το wifi και πατάω να την κανει και εξαφανίζεται η ενημέρωση.. παταω για τελευταία ενημέρωση και μου λεει οτι δεν υπάρχει καμια... ξερει κανεις κατι;; θα ξανα βγει η να την κανω χειροκίνητα;;
SM-7505
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.. εχθες μου ηρθε η ενημερωση αλλα ημουν με δεδομένα και δεν πάτησα λήψη καθως ηταν κάμποσα mb.. οαω σπίτι και ανοίγω το wifi και πατάω να την κανει και εξαφανίζεται η ενημέρωση.. παταω για τελευταία ενημέρωση και μου λεει οτι δεν υπάρχει καμια... ξερει κανεις κατι;; θα ξανα βγει η να την κανω χειροκίνητα;;

Αυτό το σενάριο έχει συμβεί πολλές φορές σε Xiaomi κινητά.

Δεν είναι όμως κάτι ανησυχητικό, θα πρέπει να κάνεις λίγες μέρες υπομονή και μετά θα σου έρθει η αναβάθμιση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει κι εγώ, ουκ ολίγες φορές! :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

επίσης κατι αλλο που θεωρω αρκετα κουλό... ειχα μπλοκάρει κάποτε εναν αριθμό.. ξαφνικά χαθηκε απο τη λίστα μπλοκαρισμενων και συνεχίζει να μη μπορεί να με καλέσει ο συγκεκριμένος αριθμός.. ακομα και στην εξαίρεση που τον βαζω δεν μπορεί..τι να γινεται εκει αραγε;;
SM-7505
Link to comment
Share on other sites

Με το miui 12 παρατηρώ πως ότι φώτο και να βάλω για φόντο την "σκουραίνει" ... Έψαξα να βρω κάποια ρύθμιση αλλά τζιφος... καμιά ιδέα κανείς??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Με το miui 12 παρατηρώ πως ότι φώτο και να βάλω για φόντο την "σκουραίνει" ... Έψαξα να βρω κάποια ρύθμιση αλλά τζιφος... καμιά ιδέα κανείς??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάς ρυθμίσεις, προβολή, σκοτεινή λειτουργία και ξετικάρεις την προσαρμογή ταπετσαρίας στην σκοτεινή λειτουργία.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

με το miui12 χαθηκε ο συγχρονισμος απο τη μπάρα;;

 

Ισχύει! Σε όλα έτσι έγινε που έχω σπίτι 9ς & redmi note 9 Pro.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

επίσης.. με τα γράμματα απο τη λιστα επαφών που ειναι Αγγλικά... θα το φτιάξουν αυτό;;
Αυτό θεωρώ πως είναι το πιο σπαστικό από όλα. Για να βρεις ένα όνομα αρκετά κάτω στην αλφάβητο πρέπει να σκρολάρεις όλες τις επαφές. Θα το φτιάξουν σίγουρα σε κάποιο update απλά πρέπει να γίνει σύντομα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να ρωτήσω κάτι;

Πέρασα την 12 χθες βράδυ..

Όλα κομπλέ.

Σήμερα όλα κομπλέ.

Τώρα με πήραν τηλέφωνο και διαπίστωσα οτι δεν λειτουργεί το μικρόφωνο.

Δηλαδή δεν με ακούνε. Ούτε με ακουστικά.. εγώ ακούω κανονικά.

Ξέρουμε τι μπορεί να έχει συμβεί;;

Τούμπα, νερό, σκόνες δεν υπάρχει περίπτωση..

Κάτι άλλο;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να ρωτήσω κάτι;

Πέρασα την 12 χθες βράδυ..

Όλα κομπλέ.

Σήμερα όλα κομπλέ.

Τώρα με πήραν τηλέφωνο και διαπίστωσα οτι δεν λειτουργεί το μικρόφωνο.

Δηλαδή δεν με ακούνε. Ούτε με ακουστικά.. εγώ ακούω κανονικά.

Ξέρουμε τι μπορεί να έχει συμβεί;;

Τούμπα, νερό, σκόνες δεν υπάρχει περίπτωση..

Κάτι άλλο;;;

Reboot έκανες;

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι με την 12 εδώ και μήνες (ελληνική XTRV βασισμένη σε dev), και αντιμετώπισα τα παραπάνω πριν από καιρό...

 

με το miui12 χαθηκε ο συγχρονισμος απο τη μπάρα;;

το θυμάμαι αυτό στις πρώτες 12 dev, έχει επανέλθει εδώ και καιρό οπότε σε κάποιο update θα επανέλθει και στις stable

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης.. με τα γράμματα απο τη λιστα επαφών που ειναι Αγγλικά... θα το φτιάξουν αυτό;;

εδώ δυστυχώς υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση, μόλις αυτές τις μέρες φτιάχτηκε στην XTRV αλλά από πρωτοβουλία κάποιων developer που φτιάξαν νέο apk*. δλδ μήνες μετά υπάρχει ακόμα το πρόβλημα στις dev!

*αν είστε root μπορείτε να βάλετε το apk

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι με την 12 εδώ και μήνες (ελληνική XTRV βασισμένη σε dev), και αντιμετώπισα τα παραπάνω πριν από καιρό...

 

 

το θυμάμαι αυτό στις πρώτες 12 dev, έχει επανέλθει εδώ και καιρό οπότε σε κάποιο update θα επανέλθει και στις stable

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδώ δυστυχώς υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση, μόλις αυτές τις μέρες φτιάχτηκε στην XTRV αλλά από πρωτοβουλία κάποιων developer που φτιάξαν νέο apk*. δλδ μήνες μετά υπάρχει ακόμα το πρόβλημα στις dev!

*αν είστε root μπορείτε να βάλετε το apk

 

δλδ κατεβάζεις κάποιο αλλο apk για να φτιάξει αυτο το πρόβλημα; αν κατάλαβα σωστα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και γενικα βλεπω διαφορα προβλήματα στο miui12 ενώ υποτίθεται το αργησαν γτ εντόπισαν ηδη αρκετά.. ειδικά στα redmi note 7..μακαρι να φτιαχτούν

SM-7505
Link to comment
Share on other sites

η εκκαθάριση μνήμης cache που ήταν κάποτε στο μενου "σχετικα με το τηλέφωνο" χαθηκε επίσης;; η αλλιως "αρχεία προσωρινής μνήμης" αν θυμάμαι καλά.. πως κανουμε εκκαθάριση πλέον πέραν των εφαρμογών που εχει για εκκαθάριση;
SM-7505
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...