Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά στο κατάλογο επαφών όταν πας δεξιά στην αναζήτηση έχει αγγλικά. Γυρνάει στα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο κατάλογο επαφών όταν πας δεξιά στην αναζήτηση έχει αγγλικά. Γυρνάει στα ελληνικα?

Αυτό ψάχνω κι εγώ αλλά δεν βρήκα κάτι. Θεωρώ θα έρθει κάποιο μικρο-update και για το μέγεθος γραμματοσειράς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην 12 δουλεύει το Αlways On Display (AOD); Αν ναι.. με ποιο τρόπο το ενεργοποιούμε? Γνωρίζω ότι πας στις "επιλογές προγραμματιστών" κ στο τέλος αποεπιλέγεις το ' ενεργοποίηση βελτιστοποίησης mui". Κατόπιν...ρυθμίσεις...οθόνη κλειδώματος και εμφανίζεται το Αlways On Display. Μέχρι εκεί. Κάτι άλλο δεν μπορώ να κάνω. Το εμφανίζει μόνο σαν επιλογή. Υπάρχει κάτι άλλο εκτός από αυτό;

Σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα έχεις aod ;; Το τηλέφωνο δεν έχει amoled οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα έχεις aod ;; Το τηλέφωνο δεν έχει amoled οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατάλαβα. Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Μετά το μέγεθος των γραμμάτων, το άλλο που μου χάλασε με το MIUI 12 είναι οι ταχείες κλήσεις που γίνονται με παρατεταμένο πάτημα αριθμού στο dialer. Τις ξέχασε όλες.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το led που δείχνει ειδοποιήσεις για mail κλήσεις κ.λ.π δεν παραμένει αναμμένο ;;;;

 

Πέρα από αυτό τίποτα άλλο σημαντικό αρνητικό ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει εδώ και έχει ειπωθεί ότι δεν δίνεται σε όλους συγχρόνως η αναβάθμιση αλλά τμηματικά....για να μην πέσει ο σέρβερ κτλ.

Αλλά υπάρχει εξήγηση , υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα....πως γίνεται να έχω πάρει εγώ την αναβάθμιση σε miui 12 εδώ και τόσες μέρες και στης γυναίκας μου να συνεχίζει να μην "την βλέπει " ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει εδώ και έχει ειπωθεί ότι δεν δίνεται σε όλους συγχρόνως η αναβάθμιση αλλά τμηματικά....για να μην πέσει ο σέρβερ κτλ.

Αλλά υπάρχει εξήγηση , υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα....πως γίνεται να έχω πάρει εγώ την αναβάθμιση σε miui 12 εδώ και τόσες μέρες και στης γυναίκας μου να συνεχίζει να μην "την βλέπει " ?

 

Δεν είναι μόνο για "να μην πέσει ο σέρβερ", αλλά και επειδή όταν δίνεται στο ευρύ κοινό, ενίοτε ανακαλύπτουν και νέα σφάλματα -μικρότερα ή μεγαλύτερα- τα οποία μπορούν να διορθώσουν πριν δοθεί και στους επόμενους.

Η μόνη ειλικρινής απάντηση είναι ότι θα την πάρει όταν την πάρει :). Επειδή δεν έχουν αναφερθεί σημαντικά bugs μέχρι τώρα, μάλλον θα είναι σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παραμενει

 

Και σε μενα παραμένει , τελικα με τις επαφες στο κάθετο αλφάβητο που έχει δεξιά βρήκαμε κάποιο τρόπο να γυρίσει στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Με την 12 υπάρχει η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης ή μήπως την έβγαλαν;
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Το είπαμε και νωρίτερα, παραμένει κανονικά.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ενώ διάβασα τα προηγούμενα μηνύματα δεν το είδα

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

τελικα με τις επαφες στο κάθετο αλφάβητο που έχει δεξιά βρήκαμε κάποιο τρόπο να γυρίσει στα ελληνικά?

θα σας στεναχωρήσω αλλά ακόμη και στην dev που έχω εγώ και είναι αρκετές εκδόσεις μπροστά, δεν το έφτιαξαν ακόμη αυτό.

κατά τ' άλλα μια χαρά είναι η 12, και φυσικά μετά από μια μεγάλη αναβάθμιση είναι λογικό να χρειάζονται ξανά κάποιες ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ χθες στην 12άρα μπορώ να πω ότι όντως έγινε λίγο πιο smooth το τηλέφωνο. Εκείνο όμως το θέμα που είχα όπως και στην 11αρα είναι ότι μίκρυναν πάρα πολύ τα γράμματα και τα σύμβολα και πάνω στην γραμμή ειδοποίησης. Ένας συμφωρουμητης μου είχε πει παλιότερα για μία ρύθμιση μέσα από τις επιλογές προγραμματιστών αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς τη διαδικασία. Αν το θυμάται κάποιος ας το πει γιατί είναι λίγο δύσκολο να τα διακρίνεις έτσι μικρά που είναι (ας όψεται η ηλικία).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου εντυπώσεις είναι θετικές στις 2 μέρες που την έχω εγκαταστήσει, και βλέπω ότι 1) τα γράμματα και τα εικονίδια έχουν μεγαλώσει λίγο, και είναι πιο ευδιάκριτα, 2) η γραμμή με τα σύμβολα προσαρμόζεται στο περιβάλλον πάνω στο οποίο εμφανίζεται και όταν το background είναι σκούρο τα σύμβολα έχουν άσπρο χρώμα ενώ όταν είναι ανοιχτόχρωμο έχουν μαύρο (αυτό δεν το είχε πριν), και 3) η φωτο που έχω σαν αρχική έγινε πιο σκούρα και δεν ξέρω με πιο τρόπο διορθώνεται.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πως χθες σε μια φάση πήγα να πάρω το κινητό που φόρτιζε και η 12 πέρασε μόνη της και μου ζήτησε να κάνω επανεκκίνηση..έτσι έγινε και με την 11...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πως χθες σε μια φάση πήγα να πάρω το κινητό που φόρτιζε και η 12 πέρασε μόνη της και μου ζήτησε να κάνω επανεκκίνηση..έτσι έγινε και με την 11...

 

Προφανώς έχεις ενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί τότε δεν έγινε η εγκατάσταση από την πρώτη στιγμή και είχα την ειδοποίηση για δύο μέρες να μου εμφανίζεται ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου εντυπώσεις είναι θετικές στις 2 μέρες που την έχω εγκαταστήσει, και βλέπω ότι 1) τα γράμματα και τα εικονίδια έχουν μεγαλώσει λίγο, και είναι πιο ευδιάκριτα, 2) η γραμμή με τα σύμβολα προσαρμόζεται στο περιβάλλον πάνω στο οποίο εμφανίζεται και όταν το background είναι σκούρο τα σύμβολα έχουν άσπρο χρώμα ενώ όταν είναι ανοιχτόχρωμο έχουν μαύρο (αυτό δεν το είχε πριν), και 3) η φωτο που έχω σαν αρχική έγινε πιο σκούρα και δεν ξέρω με πιο τρόπο διορθώνεται.

 

Που τα είδες να μεγάλωσαν τα γράμματα και τα εικονίδια; Πιο μικρά τα βλέπω εγώ ή μάλλον με το ζόρι τα βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...