Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνδέεσαι κανονικά στα δίκτυα; χωρίς ΙΜΕΙ δεν δουλεύει σαν τηλέφωνο...

 

Δεν έχω πρόβλημα με τα δίκτυα.Και οι 2 κάρτες δουλεύουν κανονικά.Το πρόβλημα είναι σε μια εφαρμογή η οποία πριν δούλευε κανονικά τώρα δεν δουλεύει γιατί δεν αναγνωρίζει το ΙΜΕΙ.

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δύο μέρες οποίος πάρει τηλέφωνο αυτό απαντάει μόνο του...Σε τσάντα είναι,πάνω σε τραπέζι,όπως να έχει,αυτό απαντάει μόνο του...

Υπάρχει καμία ρύθμιση,όσο το έχω ψάξει δεν έχω βρει τπτ...

Απλά να γλυτώσω την επαναφορά...

Αν δεν στρώσει υπάρχει θέμα...

Συσκευή της infoquest..Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο;;; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δύο μέρες οποίος πάρει τηλέφωνο αυτό απαντάει μόνο του...Σε τσάντα είναι,πάνω σε τραπέζι,όπως να έχει,αυτό απαντάει μόνο του...

Υπάρχει καμία ρύθμιση,όσο το έχω ψάξει δεν έχω βρει τπτ...

Απλά να γλυτώσω την επαναφορά...

Αν δεν στρώσει υπάρχει θέμα...

Συσκευή της infoquest..Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο;;; Ευχαριστώ

 

Άνοιξε το dialer (σαν να θέλεις να πάρεις τηλέφωνο) -> τρεις γραμμές για ρυθμίσεις -> Auto-answer -> Off.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καλυμμένο το πάνω μέρος του κινητού, κ χτυπάει ή πάω να το ξεκλειδώσω, μου βγάζει ένα μνμ μην καλύπτεται την περιοχή των ακουστικών.. Αυτό πως απενεργοποιείτε?? Μου σπάει τα νεύρα σχεδόν κάθε φορά που χτυπάει κ το βγάζω από την τσέπη, δεν βλέπω ποιος με καλεί!
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καλυμμένο το πάνω μέρος του κινητού, κ χτυπάει ή πάω να το ξεκλειδώσω, μου βγάζει ένα μνμ μην καλύπτεται την περιοχή των ακουστικών.. Αυτό πως απενεργοποιείτε?? Μου σπάει τα νεύρα σχεδόν κάθε φορά που χτυπάει κ το βγάζω από την τσέπη, δεν βλέπω ποιος με καλεί!

 

Ρυθμίσεις-->Οθόνη κλειδώματος-->απενεργοποιείς την λειτουργία τσέπης.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-->Οθόνη κλειδώματος-->απενεργοποιείς την λειτουργία τσέπης.

 

Ευχαριστώ πολύ.. Το είχα απενεργοποιημένο αλλά με την επαναφορά που έκανα μετά την αναβάθμιση ξανά ενεργοποιήθηκε, κ δεν ήξερα που είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Τι γίνεται με την ηχογράφηση κλήσεων; Από την αναβάθμιση και μετά της miui χάθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Τι γίνεται με την ηχογράφηση κλήσεων; Από την αναβάθμιση και μετά της miui χάθηκε.

 

Με την τελευταία αναβάθμιση που έγινε Android 10 έχει ακόμα ηχογράφηση

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση που έγινε Android 10 έχει ακόμα ηχογράφηση

 

Εγώ πάντως με την miui global 11.0.1 και με τον true phone dialer από τις 13 Αυγούστου και μετά που έκανα την αναβάθμιση δεν έχω ηχογράφηση κλήσεων και όταν κάνω ή δέχομαι τηλεφώνημα μου λέει αποτυχία ηχογραφησης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την miui global 11.0.1 και με τον true phone dialer από τις 13 Αυγούστου και μετά που έκανα την αναβάθμιση δεν έχω ηχογράφηση κλήσεων και όταν κάνω ή δέχομαι τηλεφώνημα μου λέει αποτυχία ηχογραφησης.

 

Με τον stock dialer έχει κανονικά ηχογράφηση

Link to comment
Share on other sites

Με τον stock dialer έχει κανονικά ηχογράφηση

 

Και με τον στοκ dialer πάλι αποτυχία ηχογράφησης μου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με stock dialer 11.0.1.0 eu έχει κανονικά ηχογράφηση.. Μήπως δεν έχετε δώσει δικαιώματα στην συσκευή? Δεν θυμάμαι πως το λέει.

Ή μήπως δεν έχετε global έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με stock dialer 11.0.1.0 eu έχει κανονικά ηχογράφηση.. Μήπως δεν έχετε δώσει δικαιώματα στην συσκευή? Δεν θυμάμαι πως το λέει.

Ή μήπως δεν έχετε global έκδοση

 

Δεν ξέρω ρε παιδιά την miui global 11.0.1 έχω και Android 10 και ηχογραφηση δεν έχω ούτε μέσω του true phone dialer αλλά ούτε μέσω του stock dialer.

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει τι μπορεί να συμβαίνει..

Ότι η ηχογράφηση έχω είναι μέχρι τις 13 Σεπτεμβρίου που έκανα την αναβάθμιση.

Επίσης έχω δώσει όλα τα δικαιώματα και τις άδειες και στους 2 dialer.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά την miui global 11.0.1 έχω και Android 10 και ηχογραφηση δεν έχω ούτε μέσω του true phone dialer αλλά ούτε μέσω του stock dialer.

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει τι μπορεί να συμβαίνει..

Ότι η ηχογράφηση έχω είναι μέχρι τις 13 Σεπτεμβρίου που έκανα την αναβάθμιση.

Επίσης έχω δώσει όλα τα δικαιώματα και τις άδειες και στους 2 dialer.

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση μνήμης από την εφαρμογή κ ξανά δες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και δεν μου δουλεύει το led όταν έρχονται ειδοποιήσεις ενώ τα έχω ταεκαρισμένα όλα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και δεν μου δουλεύει το led όταν έρχονται ειδοποιήσεις ενώ τα έχω ταεκαρισμένα όλα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον;

 

Μου είχε συμβεί εμένα όταν πέρασα το update με τo android 10. Μετά από δύο μέρες λειτουργούσε το led κανονικά στις ειδοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί εμένα όταν πέρασα το update με τo android 10. Μετά από δύο μέρες λειτουργούσε το led κανονικά στις ειδοποιήσεις...

 

Πιστεύω να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση μνήμης από την εφαρμογή κ ξανά δες.

 

Έκανα εκκαθάριση μνήμης και από την εφαρμογή τροφών αλλά και από τον stock dialer αλλά ηχογράφηση γιοκ. Μάλιστα εξαφανίστηκε και το κουμπί τις ηχογραφήσεις και από τους 2 dialer.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συνέβη πραγματικά όμως μου χρειάζονται πάρα πολύ ηχογραφήσεις διότι λόγω της δουλειάς μου ανατρέχω σε αυτές καθημερινά. Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα παρακαλούσα πολύ να το κάνει και θα του ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκκαθάριση μνήμης και από την εφαρμογή τροφών αλλά και από τον stock dialer αλλά ηχογράφηση γιοκ. Μάλιστα εξαφανίστηκε και το κουμπί τις ηχογραφήσεις και από τους 2 dialer.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συνέβη πραγματικά όμως μου χρειάζονται πάρα πολύ ηχογραφήσεις διότι λόγω της δουλειάς μου ανατρέχω σε αυτές καθημερινά. Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα παρακαλούσα πολύ να το κάνει και θα του ήμουν ευγνώμων.

 

Το κουμπί γιατί εξαφανίστηκε??

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκκαθάριση μνήμης και από την εφαρμογή τροφών αλλά και από τον stock dialer αλλά ηχογράφηση γιοκ. Μάλιστα εξαφανίστηκε και το κουμπί τις ηχογραφήσεις και από τους 2 dialer.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συνέβη πραγματικά όμως μου χρειάζονται πάρα πολύ ηχογραφήσεις διότι λόγω της δουλειάς μου ανατρέχω σε αυτές καθημερινά. Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα παρακαλούσα πολύ να το κάνει και θα του ήμουν ευγνώμων.

κατέβασε μόνος σου την ίδια rom και πέρνα την ξανά από πάνω μέσω του updater.

ή κάτι πήγε στραβά στο update ή κάποια εφαρμογή στο έκανε αυτό.

έχεις μήπως κάνα άλλο antivirus?

 

*βγάλε το true phone dialer και δοκίμασε

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε μόνος σου την ίδια rom και πέρνα την ξανά από πάνω μέσω του updater.

ή κάτι πήγε στραβά στο update ή κάποια εφαρμογή στο έκανε αυτό.

έχεις μήπως κάνα άλλο antivirus?

 

*βγάλε το true phone dialer και δοκίμασε

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη βοήθεια.

Τελικά έκανα απεγκατάσταση το true phone και η ηχογράφηση δουλεύει κανονικά στον stock dialer.

Δοκίμασα ξανά Να εγκαταστήσω τον true phone αλλά πάλι δεν εμφανίζει καν εικονίδιο ηχογράφησης ούτε στον έναν ούτε στον άλλον dialer.

Δεν πειράζει θα αρκεστώ στο stock dialer. Βέβαια αν μπορούσα Με κάποιον τρόπο να περάσω και τον true δεν θα με χαλούσε γιατί τον έχω συνηθίσει και έχει αρκετά περισσότερα από ότι ο stock.

Όπως και να χει σε ευχαριστώ ξανά για το χρόνο σου και τη βοήθειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη βοήθεια.

 

Τελικά έκανα απεγκατάσταση το true phone και η ηχογράφηση δουλεύει κανονικά στον stock dialer.

 

Δοκίμασα ξανά Να εγκαταστήσω τον true phone αλλά πάλι δεν εμφανίζει καν εικονίδιο ηχογράφησης ούτε στον έναν ούτε στον άλλον dialer.

 

Δεν πειράζει θα αρκεστώ στο stock dialer. Βέβαια αν μπορούσα Με κάποιον τρόπο να περάσω και τον true δεν θα με χαλούσε γιατί τον έχω συνηθίσει και έχει αρκετά περισσότερα από ότι ο stock.

 

Όπως και να χει σε ευχαριστώ ξανά για το χρόνο σου και τη βοήθειά σου.

στον true phone έχεις ενεργοποιήσει την ΔΙΚΉ ΤΟΥ ηχογράφηση; c9b164d4eee9fad74367262de57df6f2.jpg32a1652b6c0d05081383d7c8205394e7.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στον true phone έχεις ενεργοποιήσει την ΔΙΚΉ ΤΟΥ ηχογράφηση; c9b164d4eee9fad74367262de57df6f2.jpg32a1652b6c0d05081383d7c8205394e7.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ναι φυσικά. Δίνω και τις άδειες κανονικά και όταν δέχομαι η κάνω εγώ κληση ανάβει προς στιγμήν κόκκινο η ηχογράφηση και μετά βγάζει μία ειδοποίηση αποτυχία εγγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Τώρα τελευταία το τηλέφωνο χάνει όλα τα αποθηκευμένα δίκτυα Wifi και πρέπει να συνδέομαι με κωδικό απ' την αρχή. Υπάρχει λύση; Μικρό βέβαια το κακό για άμα ανοίξω τον συγχρονισμό θα πάρει τους κωδικούς απ' τις άλλες ,xiaomi συσκευές μου, αλλά γιατί να τα χάνει τα δίκτυα; Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...