Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ το παρεάκι.Εδω και δύο μέρες έχω παρατηρήσει ότι κατα την τηλεφωνική μου συνομιλία ,ο συνομιλητής μου ακούγεται λιγο περίεργα. Τον ακούω και λιγοτερο και πιο μακρυά-βαθύτερα ,καπως έτσι τέλος πάντων.Παρ όλα αυτά ακούγεται λίγο καλύτερα όταν έχω την ένταση από την μέση και πάνω , αλλά όταν εχω την ένταση κάτω από την μέση δεν ακούω σχεδον τίποτα.Να συμπληρώσω ότι αυτοί με ακούν μια χαρά.Οσον αφορά τον ήχο πολυμέσων, μουσική κλπ είναι όλα κομπλέ . Είχε κανείς το ίδιο θέμα? Edited by Gringo_
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει παραπάνω για το θέμα της εκκαθάρισης της μνήμης της ενημέρωσης και ρώτησα που βρίσκεται αυτή, αλλά δεν πήρα απάντηση. Εάν γνωρίζεις, πες μου.

Πάντως, παίρνω συνεχώς ενημερώσεις για άλλα θέματα (Themes, Downloads, Ασφάλεια, Contacts κλπ).

Στις ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης έχω ενεργοποιημένα όλα εκτός από εκείνο του καναλιού 50 (Βραζιλία). Το περίεργο είναι ότι έχω λάβει τις δοκιμαστικές ειδοποιήσεις του ΑΥΓ 2019 και όχι τις τελευταίες.

Ακριβώς και εγώ το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει παραπάνω για το θέμα της εκκαθάρισης της μνήμης της ενημέρωσης και ρώτησα που βρίσκεται αυτή, αλλά δεν πήρα απάντηση. Εάν γνωρίζεις, πες μου.

 

Θα πας ρυθμίσεις- εφαρμογές- διαχείριση εφαρμογών- πατάς πάνω δεξιά τίς 3 τελείες- εμφάνιση όλων των εφαρμογών- επιλέγεις την ενημέρωση εφαρμογών συστήματος και πατάς κάτω δεξιά εκκαθάριση δεδομένων.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις- εφαρμογές- διαχείριση εφαρμογών- πατάς πάνω δεξιά τίς 3 τελείες- εμφάνιση όλων των εφαρμογών- επιλέγεις την ενημέρωση εφαρμογών συστήματος και πατάς κάτω δεξιά εκκαθάριση δεδομένων.

 

 

Σωστός. Ευχαριστώ πολύ.

Θα ήταν αδύνατο μα το βρω χωρίς τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις- εφαρμογές- διαχείριση εφαρμογών- πατάς πάνω δεξιά τίς 3 τελείες- εμφάνιση όλων των εφαρμογών- επιλέγεις την ενημέρωση εφαρμογών συστήματος και πατάς κάτω δεξιά εκκαθάριση δεδομένων.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην εκκαθάριση δεδομένων βγάζει 2 επιλογές : εκκαθάριση όλων των δεδομένων και εκκαθάριση προσωρινής μνήμης... Τι από τα 2 επιλέγουμε??

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην εκκαθάριση δεδομένων βγάζει 2 επιλογές : εκκαθάριση όλων των δεδομένων και εκκαθάριση προσωρινής μνήμης... Τι από τα 2 επιλέγουμε??
Πάτα πρώτα εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και δες αν λυθεί το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με την τελευταία ενημέρωση (11.0.7.0) συνεχίζει να μου κλειδώνει η οθόνη σε άκυρες στιγμές και ενώ χρησιμοποιώ το κινητό. Συμβαίνει σε άλλους αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει παραπάνω για το θέμα της εκκαθάρισης της μνήμης της ενημέρωσης και ρώτησα που βρίσκεται αυτή, αλλά δεν πήρα απάντηση. Εάν γνωρίζεις, πες μου.

Πάντως, παίρνω συνεχώς ενημερώσεις για άλλα θέματα (Themes, Downloads, Ασφάλεια, Contacts κλπ).

Στις ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης έχω ενεργοποιημένα όλα εκτός από εκείνο του καναλιού 50 (Βραζιλία). Το περίεργο είναι ότι έχω λάβει τις δοκιμαστικές ειδοποιήσεις του ΑΥΓ 2019 και όχι τις τελευταίες.

Είναι στην ενημέρωση συστήματος αλλά δεν νομίζω να λυθεί το πρόβλημα.Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κατεβάσεις την εφαρμογή downmi από playstore και από εκεί να κατεβάσεις την 11.0.7.0 που είναι και η τελευταία .Μετά την περνάς ευκολα από την ενημέρωση συστήματος.Ειναι ακριβώς το ίδιο δεν αλλάζει τίποτα,αλλιώς περιμένεις μέχρι να σου έρθει.Για τα μηνύματα πρέπει να απευθυνθείς στον πάροχο σου για να δεις τι συμβαίνει. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ, αλλά κάνουμε κάθε προσπάθεια.

Παλεύω επί ώρες να κατεβάσω την αναβάθμιση με τον τρόπο που είπες αλλά διακόπτεται συνέχεια και φτου κι από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην ενημέρωση συστήματος αλλά δεν νομίζω να λυθεί το πρόβλημα.Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κατεβάσεις την εφαρμογή downmi από playstore και από εκεί να κατεβάσεις την 11.0.7.0 που είναι και η τελευταία .Μετά την περνάς ευκολα από την ενημέρωση συστήματος.Ειναι ακριβώς το ίδιο δεν αλλάζει τίποτα,αλλιώς περιμένεις μέχρι να σου έρθει.Για τα μηνύματα πρέπει να απευθυνθείς στον πάροχο σου για να δεις τι συμβαίνει.
Αν το κάνουμε με αυτόν τον τρόπο δεν χρειάζονται factory reset, clear cache κλπ μετά την εγκατάστασή της; Εγκαθιστούμε οπως ακριβώς θα το κάναμε αν μας ερχόταν ΟΤΑ;
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνουμε με αυτόν τον τρόπο δεν χρειάζονται factory reset, clear cache κλπ μετά την εγκατάστασή της; Εγκαθιστούμε οπως ακριβώς θα το κάναμε αν μας ερχόταν ΟΤΑ;
Τίποτα δεν χρειάζεται να κάνεις είναι το ίδιο πράγμα.Εχω περάσει αρκετές φορές από εκεί,αλλιώς περιμένεις.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και μένα δεν μου την έβγαζε μέσω ΟΤΑ, την κατέβασα από εδώ. https://izadi.xyz/downmi/

Το αρχείο .zip που κατεβάζεις στο pc (γιατί με την εφαρμογή downmi μέσω του google play, το κατεβάζει πολύ αργά οπότε προτείνω μέσω pc και από το λινκ που έδωσα που το κατεβάζει σφαίρα) το περνάς στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης του κινητού όπως είναι με σύνδεση του κινητού στο pc. Μετά μπαίνετε στην ενημέρωση συστήματος, τρεις τελίτσες πάνω δεξιά, μετά επιλογή πακέτου ενημέρωσης, εκεί επιλέγετε το αρχείο .zip που κατεβάσατε όπως είπα πριν, και είστε οκ. Αυτά για όσους βιάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει reboot στο orangefox recovery που έχω εγκατεστημένο, το οποίο μου βγάζει το παρακάτω λάθος με τα κόκκινα γραμματα και δεν προχωράει την αναβάθμιση. 3f72dae6b153f9b73d153bab1ba036ab.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και μένα δεν μου την έβγαζε μέσω ΟΤΑ, την κατέβασα από εδώ. https://izadi.xyz/downmi/

Το αρχείο .zip που κατεβάζεις στο pc (γιατί με την εφαρμογή downmi μέσω του google play, το κατεβάζει πολύ αργά οπότε προτείνω μέσω pc και από το λινκ που έδωσα που το κατεβάζει σφαίρα) το περνάς στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης του κινητού όπως είναι με σύνδεση του κινητού στο pc. Μετά μπαίνετε στην ενημέρωση συστήματος, τρεις τελίτσες πάνω δεξιά, μετά επιλογή πακέτου ενημέρωσης, εκεί επιλέγετε το αρχείο .zip που κατεβάσατε όπως είπα πριν, και είστε οκ. Αυτά για όσους βιάζονται.

 

Ευχαριστούμε για τις οδηγίες και τώρα κατέβασα το αρχείο και από τις 2 πηγές (στο pc και στο κινητό, αφού οι ταχύτητες ήταν καλλίτερες το απόγευμα).

Μια μικρή διόρθωση στη διαδρομή, για όσους ενδιαφέρονται να κατεβάσουν την 11.0.7

 

Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλέφωνο/Ενημέρωση συστήματος/3 τελείες πάνω δεξιά/Επιλογή πακέτου ενημέρωσης/Χώρος αποθήκευσης (αφού προηγουμένως έχουμε μεταφέρει εκεί το αρχείο zip)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το εξής θέμα.

'Όταν πάω να κοινοποιήσω ένα άρθρο από το chrome σε επαφή του messenger συμβαίνει το εξής:

Με το που πατάω την κοινοποίηση πατώντας το εικονίδιο του messenger αυτό δε μου ανοίγει καν..εν αντίθεσή με το viber που ανοίγει και βλέπω τη λίστα των επαφών για να επιλέξω που θέλω να το στείλω.

 

Τι λέτε να φταίει ;;;

 

Ενημέρωση...το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα πάλι.

Τώρα όταν επιλέγω κοινοποιήση μέσω mesenger απλά μου ανοίγει το messenger ...κανονικά έπρεπε να ανοίξει και να δω τη λίστα των επαφων ή μάλλον τη λίστα των προσφάτων συνομιλιών για να επιλέξω που θα το στείλω...

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το εξής θέμα.

'Όταν πάω να κοινοποιήσω ένα άρθρο από το chrome σε επαφή του messenger συμβαίνει το εξής:

Με το που πατάω την κοινοποίηση πατώντας το εικονίδιο του messenger αυτό δε μου ανοίγει καν..εν αντίθεσή με το viber που ανοίγει και βλέπω τη λίστα των επαφών για να επιλέξω που θέλω να το στείλω.

 

Τι λέτε να φταίει ;;;

 

Το κανουν πολλες συσκευες android αυτο. Εμενα δε το κανει το κινητο και το κανει το lenovo tablet μου. Ειναι θεμα android.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το εξής θέμα.

'Όταν πάω να κοινοποιήσω ένα άρθρο από το chrome σε επαφή του messenger συμβαίνει το εξής:

Με το που πατάω την κοινοποίηση πατώντας το εικονίδιο του messenger αυτό δε μου ανοίγει καν..εν αντίθεσή με το viber που ανοίγει και βλέπω τη λίστα των επαφών για να επιλέξω που θέλω να το στείλω.

 

Τι λέτε να φταίει ;;;

 

Ενημέρωση...το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα πάλι.

Τώρα όταν επιλέγω κοινοποιήση μέσω mesenger απλά μου ανοίγει το messenger ...κανονικά έπρεπε να ανοίξει και να δω τη λίστα των επαφων ή μάλλον τη λίστα των προσφάτων συνομιλιών για να επιλέξω που θα το στείλω...

 

Είναι πρόβλημα της εφαρμογής. Δες αν υπάρχει ενημέρωση για το messenger

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε αν θελει ενημέρωση ...πριν λίγο την εγκατέστησα...λογικά δεν θα είναι η πιο πρόσφατη έκδοση ;;;

 

Πάω στην ενημέρωση και λέει πως όλες είναι ενημερωμένες...

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε αν θελει ενημέρωση ...πριν λίγο την εγκατέστησα...λογικά δεν θα είναι η πιο πρόσφατη έκδοση ;;;

 

Πάω στην ενημέρωση και λέει πως όλες είναι ενημερωμένες...

 

Ε ναι, αφού μόλις την εγκατέστησες, αυτή είναι και η τελευταία ενημερωμένη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις οδηγίες και τώρα κατέβασα το αρχείο και από τις 2 πηγές (στο pc και στο κινητό, αφού οι ταχύτητες ήταν καλλίτερες το απόγευμα).

Μια μικρή διόρθωση στη διαδρομή, για όσους ενδιαφέρονται να κατεβάσουν την 11.0.7

 

Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλέφωνο/Ενημέρωση συστήματος/3 τελείες πάνω δεξιά/Επιλογή πακέτου ενημέρωσης/Χώρος αποθήκευσης (αφού προηγουμένως έχουμε μεταφέρει εκεί το αρχείο zip)

 

Κατέβασα το αρχείο αλλά στις 3 τελείες δεν μου βγάζει κάτι από αυτά που γράφεται.. Επίσης στην λήψη τελευταίου πακέτου με λέει αδυναμία λήψης ενημέρωσης!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πάτα μερικές φορές πάνω στο σήμα του miui11 στην εφαρμογή ενημέρωσης και θα βγάλει κι άλλες επιλογές στο μενού που βγαίνει με τις 3 τέλειες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...