Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για δες τι έχεις γράψει στο ειδοποιήσεις/πίνακας ειδοποιήσεων/notch &.../επεξεργασία ονόματος παρόχου :rolleyes:

 

Όντως από εκεί ήταν!Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι καταπληκτικά τα αποτελέσματα και μάλιστα με αστραπιαία ταχύτητα! Ευχαριστώ vag74
Τίποτα φίλε μου να σε καλά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου να σε καλά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως είναι η καλύτερη έκδοση GCAM για το κινητό μας. Έκανα τεστς και είναι άπαιχτη σε όλα. Δεν μπορούσα να την κατεβάσω από το λινκ που έδωσες αλλά βρήκα αυτό. Ευχαριστώ πάντως πολύ. https://gcambrasil.com.br/dev/hypercam-app

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι η καλύτερη έκδοση GCAM για το κινητό μας. Έκανα τεστς και είναι άπαιχτη σε όλα. Δεν μπορούσα να την κατεβάσω από το λινκ που έδωσες αλλά βρήκα αυτό. Ευχαριστώ πάντως πολύ. https://gcambrasil.com.br/dev/hypercam-app
Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο λινκ από αυτά;Σε τοπία είναι καλή;
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι η καλύτερη έκδοση GCAM για το κινητό μας. Έκανα τεστς και είναι άπαιχτη σε όλα. Δεν μπορούσα να την κατεβάσω από το λινκ που έδωσες αλλά βρήκα αυτό. Ευχαριστώ πάντως πολύ. https://gcambrasil.com.br/dev/hypercam-app
Να σε καλά, πιστεύω να έβαλες την E2 zoom με τα xml που σας έδωσα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά, πιστεύω να έβαλες την E2 zoom με τα xml που σας έδωσα;

 

 

Επειδή έχουμε μπερδευτεί με αυτή την κάμερα, αφενός γιατί δεν κατεβαίνουν από το telegram το apk και το xml, αφετέρου από το 2ο link κατεβαίνει μόνο το apk, μπορεί κάποιος να να δώσει πλήρεις οδηγίες και links;

Ποια από τις 2 (P/Q) είναι η κατάλληλη και ποιες οι διαφορές τους;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε μπερδευτεί με αυτή την κάμερα, αφενός γιατί δεν κατεβαίνουν από το telegram το apk και το xml, αφετέρου από το 2ο link κατεβαίνει μόνο το apk, μπορεί κάποιος να να δώσει πλήρεις οδηγίες και links;

 

Ποια από τις 2 (P/Q) είναι η κατάλληλη και ποιες οι διαφορές τους;

Έχεις κάνει εγκατάσταση το telegram και δεν κατεβαίνουν;η P έκδοση είναι για Android 9 και η Q για Android 10

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει εγκατάσταση το telegram και δεν κατεβαίνουν;η P έκδοση είναι για Android 9 και η Q για Android 10

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημερα ,κι εγω εχω το telegram εκανα εγκατασταση την hypercam αλλα το xlm δεν λεει να κατεβει με τιποτα ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει εγκατάσταση το telegram και δεν κατεβαίνουν;η P έκδοση είναι για Android 9 και η Q για Android 10

 

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση.

Όχι, δεν έχω εγκαταστήσει το Telegram, αλλά έχω κατεβάσει από το άλλο link τις 2 εκδόσεις και τώρα ξεκαθάρισες ποια πρέπει να βάλουμε.

Για το xml πρέπει οπωσδήποτε να κατεβάσω το Telegram ή υπάρχει αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μπερδευτεί. Πρέπει να απεγκαταστησω την gcam για να βάλω την hypercam?

Όχι δε χρειάζεται να απεγκαταστήσεις την gcam. Μπορείς να έχεις μαζί και gcam και hypercam.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σε καλά, πιστεύω να έβαλες την E2 zoom με τα xml που σας έδωσα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αυτή έβαλα κατεβάζοντας την από το βραζιλιάνικο site. Δεν έβαλα τα xml γιατί δεν μπορούσα να τα κατεβάσω. Λειτουργεί όμως απίστευτα καλά σε όλα με την απλή εγκατάσταση που του κάνεις. Τρομερή ποιότητα φωτό σε όλες τις φωτογραφικές καταστάσεις! Ευχαριστώ και πάλι και καλές γιορτές. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο λινκ από αυτά;Σε τοπία είναι καλή;
Εγώ το κατέβασα από το link του Mediafire που χρησιμοποιώ και χρόνια. Είναι αξιόπιστο. Και στα τοπία σκίζει! Καλές γιορτές και καλές φωτό!:)
Link to comment
Share on other sites

Xml για hypercam

 

https://drive.google.com/file/d/1-7nW3vZOiiMfPyW6kSSmFWXOacAxmtkb/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση.

 

Όχι, δεν έχω εγκαταστήσει το Telegram, αλλά έχω κατεβάσει από το άλλο link τις 2 εκδόσεις και τώρα ξεκαθάρισες ποια πρέπει να βάλουμε.

 

Για το xml πρέπει οπωσδήποτε να κατεβάσω το Telegram ή υπάρχει αλλού;

Ανέβασα το xml στο drive

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δε χρειάζεται να απεγκαταστήσεις την gcam. Μπορείς να έχεις μαζί και gcam και hypercam.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ναι αυτή έβαλα κατεβάζοντας την από το βραζιλιάνικο site. Δεν έβαλα τα xml γιατί δεν μπορούσα να τα κατεβάσω. Λειτουργεί όμως απίστευτα καλά σε όλα με την απλή εγκατάσταση που του κάνεις. Τρομερή ποιότητα φωτό σε όλες τις φωτογραφικές καταστάσεις! Ευχαριστώ και πάλι και καλές γιορτές. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το κατέβασα από το link του Mediafire που χρησιμοποιώ και χρόνια. Είναι αξιόπιστο. Και στα τοπία σκίζει! Καλές γιορτές και καλές φωτό!:)

Βάλε το xml που ανέβασα η διαφορά είναι ακόμα μεγαλύτερη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xml για hypercam

 

https://drive.google.com/file/d/1-7nW3vZOiiMfPyW6kSSmFWXOacAxmtkb/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανέβασα το xml στο drive

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε το xml που ανέβασα η διαφορά είναι ακόμα μεγαλύτερη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα. φιλε μου αν μπορεις μια βοηθεια? εγκατεστησα την hypercamera και κατεβασα και το xml αρχειο στο google drive.Ειδα οτι γραφει φιλος πιο κατω για φακελλο που πρεπει να δημιουργηθει για να περασουν τα settings?Θα πρεπει να κανω χειροκινητα τις αλλαγες η μεσω καποιου φακελλου περνανε αυτοματα. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πήρα προχτές το redmi note 7...Στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω σ' αυτή την έκδοση android την επιλογή αυτόματης ενεργοποίησης απενεργοποίησης συσκευής.Μήπως είναι "κρυμμένη" πουθενά με άλλη ορολογία ή όντως δεν υπάρχει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. φιλε μου αν μπορεις μια βοηθεια? εγκατεστησα την hypercamera και κατεβασα και το xml αρχειο στο google drive.Ειδα οτι γραφει φιλος πιο κατω για φακελλο που πρεπει να δημιουργηθει για να περασουν τα settings?Θα πρεπει να κανω χειροκινητα τις αλλαγες η μεσω καποιου φακελλου περνανε αυτοματα. ευχαριστω.

 

καλησπερα , σε μενα παντως δεν υπηρχε φακελος config οποτε τον δημιουργησα εγω και μετα εβαλα το xml χειροκινητα ...

δες και στην πρωτη σελιδα του θεματος τον οδηγο για καμερες φωτο και gcam .....;)

vag74 ευχαριστω παντως ...:clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα νέο φάκελο HyperCam, έριξα μέσα το apk και το xml και έκανα εγκατάσταση. Πιστεύω να είναι ΟΚ.

Πάντως, στα εικονίδια πήρε τη θέση μιας από τις 2 Gcam που είχα εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα νέο φάκελο HyperCam, έριξα μέσα το apk και το xml και έκανα εγκατάσταση. Πιστεύω να είναι ΟΚ.

Πάντως, στα εικονίδια πήρε τη θέση μιας από τις 2 Gcam που είχα εγκαταστήσει.

Δεν ανοίγεις φάκελο hypercam

 

 

Ο φάκελος θα γράφει GCam μέσα στο φάκελο δημιουργείς με φάκελο με όνομα Configs και μέσα σε αυτό τον φάκελο βάζεις το xml, μετά μέσα στην κάμερα double tap στην μαύρη περιοχή γύρω από το κουμπί λήψης και κανείς restore το xml.

 

Αν υπάρχει ήδη ο φάκελος GCam εκεί μέσα δημιουργείς τον φάκελο Configs δεν δημιουργείς δεύτερο φάκελο GCam

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα , σε μενα παντως δεν υπηρχε φακελος config οποτε τον δημιουργησα εγω και μετα εβαλα το xml χειροκινητα ...

 

δες και στην πρωτη σελιδα του θεματος τον οδηγο για καμερες φωτο και gcam .....;)

 

vag74 ευχαριστω παντως ...:clap::clap::clap:

Περιμένω εντυπώσεις παιδιά από την κάμερα

 

Υπόψη υπάρχει και νεότερη έκδοση hypercam E3 αλλά δουλεύει μόνο με Android 10 στη οποία τα αποτελέσματα ίσως να μην έχουν αντίπαλο από καμία smartphone συσκευή αυτή την στιγμή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγεις φάκελο hypercam

 

 

Ο φάκελος θα γράφει GCam μέσα στο φάκελο δημιουργείς με φάκελο με όνομα Configs και μέσα σε αυτό τον φάκελο βάζεις το xml, μετά μέσα στην κάμερα double tap στην μαύρη περιοχή γύρω από το κουμπί λήψης και κανείς restore το xml.

 

Αν υπάρχει ήδη ο φάκελος GCam εκεί μέσα δημιουργείς τον φάκελο Configs δεν δημιουργείς δεύτερο φάκελο GCam

 

 

Περιμένω εντυπώσεις παιδιά από την κάμερα

 

Έχω ήδη φάκελο GCam από τις 2 προηγούμενες που είχα εγκαταστήσει (ήδη το εικονίδιο της μιας εξαφανίστηκε). Ο φάκελος έχει Configs με το xml (denoise κλπ).

Εσύ προτείνεις να βάλω μέσα σ' αυτόν και το νέο xml;

Δεν θα επηρεάσει την άλλη GCam;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας ανεβάσει λινκ εδώ για την hypercam, δε βγάζω άκρη στο telegram που λέτε.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας ανεβάσει λινκ εδώ για την hypercam, δε βγάζω άκρη στο telegram που λέτε.

 

Ανέβασε ήδη σε cloud. Διάβασε τα προηγούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη φάκελο GCam από τις 2 προηγούμενες που είχα εγκαταστήσει (ήδη το εικονίδιο της μιας εξαφανίστηκε). Ο φάκελος έχει Configs με το xml (denoise κλπ).

 

Εσύ προτείνεις να βάλω μέσα σ' αυτόν και το νέο xml;

 

Δεν θα επηρεάσει την άλλη GCam;

εκεί ναι δεν θα πειράξει την άλλη απλά θα έχεις και τα δύο xml

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορεί κάποιος ας ανεβάσει λινκ εδώ για την hypercam, δε βγάζω άκρη στο telegram που λέτε.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η καινούρια hypercam E3 για Android pie

 

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/HyperCam_E3.0_P.apk

 

Και το καινούριο xml

 

https://drive.google.com/file/d/1-HTRihLXbEHzO6Q_MYLEKfp0gO-TFO2d/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγεις φάκελο hypercam

 

 

Ο φάκελος θα γράφει GCam μέσα στο φάκελο δημιουργείς με φάκελο με όνομα Configs και μέσα σε αυτό τον φάκελο βάζεις το xml, μετά μέσα στην κάμερα double tap στην μαύρη περιοχή γύρω από το κουμπί λήψης και κανείς restore το xml.

 

Αν υπάρχει ήδη ο φάκελος GCam εκεί μέσα δημιουργείς τον φάκελο Configs δεν δημιουργείς δεύτερο φάκελο GCam

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμένω εντυπώσεις παιδιά από την κάμερα

 

Υπόψη υπάρχει και νεότερη έκδοση hypercam E3 αλλά δουλεύει μόνο με Android 10 στη οποία τα αποτελέσματα ίσως να μην έχουν αντίπαλο από καμία smartphone συσκευή αυτή την στιγμή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εντυπωσεις απο την καμερα ,ετσι τελειως προχειρα στο μπαλκονι μου με τα φωτακια... δεστε τη διαφορα

πρωτα η stock του κινητου

https://imgur.com/K85j2vU

 

και η δευτερη με την hyrercam (περασμενο και το xlm ) δειτε διαφορα στο βαθος στα φυτα....

https://imgur.com/Oh1ml5o

Edited by tengai
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...