Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανδρέα δίκιο έχεις αλλά που να βρεις συσκευή που να έχει μεγάλη μπαταρία ραδιόφωνο sd card θύρα ακουστικών υπέρυθρες, πολύ δύσκολα, αν αυτά είναι προτεραιότητα τότε βολεύεσαι με mid συσκευές.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα δίκιο έχεις αλλά που να βρεις συσκευή που να έχει μεγάλη μπαταρία ραδιόφωνο sd card θύρα ακουστικών υπέρυθρες, πολύ δύσκολα, αν αυτά είναι προτεραιότητα τότε βολεύεσαι με mid συσκευές.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γενικά δεν διαφωνώ. Απλά επισημαίνω γιατι ολη την ώρα αλλάζω κινητά :p

 

Πάντως το πραγματικό deal breaker είναι το ραδιόφωνο και ir. Τα υπόλοιπα πιστεύω τα βρίσκεις ή εστω τα βολεύεις (πχ μεγάλος αποθηκευτικός, adaptor usb-jack). Εκτός αν πας σε περσινή ναυαρχίδα (πχ lg v30... εχει εξαιρετικη αυτονομία παρα τη μικρη μπαταρία). Αλλα ναι, στενεύουν αισθητά οι επιλογές.

 

Για αυτό και καταλήγω όλη την ώρα να παιζω μεταξύ xiaomi mid range και ναυαρχίδων άλλων εταιρειών. Δεν βρίσκεις εύκολα πλήρες πακέτο και οταν το βρεις σκεφτεσαι αν αξιζε τα τοσα πολυ παραπάνω χρήματα που έδωσες. Το βίντεο πάντως ειναι γενικά κάτι που θα σου κοστίσει ακριβά.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ειναι και ένας απο τους λόγους που δεν μπορώ να παραμείνω για καιρό με mid range και μάλιστα της xiaomi. Δεν εχει κάτι η συσκευή σου. Απλά στα μπάσα και δυνατή ένταση ζορίζεται.

 

Αν θυμαμαι καλα και το α3 παρόμοια χάλια ηταν. Ισως ελάχιστα καλυτερο; Αλλα δεν σώζεσαι. Αν θες καλό ήχο σε βιντεο πρεπει να ανεβέις σε budget και να δεις lg, samsung, asus, sony κλπ

πάντως στο άναμμα του δέντρου στο golden hall που τράβηξα εγώ με το mi a3 ο ήχος ήταν κανονικός μια χαρά! αλλά δεν ήμουν δίπλα στο τεράστιο ηχείο που ήταν χθες η γυναίκα μου!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως στο άναμμα του δέντρου στο golden hall που τράβηξα εγώ με το mi a3 ο ήχος ήταν κανονικός μια χαρά! αλλά δεν ήμουν δίπλα στο τεράστιο ηχείο που ήταν χθες η γυναίκα μου!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ε καμια σχεση σε ένταση και μπάσο τότε. Άσε που γενικά στα live βαράνε συνηθως δυνατότερα.

 

Τέσπα. Η συσκευή είναι οκ. Απλά το βίντεο και ειδικά ο ηχος ειναι ζόρικο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την MIUI Global 10.3.6 | Stable PFGEUXM, και στο system update μου λέει no updates available. είναι φυσιολογικό; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την MIUI Global 10.3.6 | Stable PFGEUXM, και στο system update μου λέει no updates available. είναι φυσιολογικό; :confused:

Ναι, υπάρχουν κι άλλοι που δεν έβαλαν από τις πρώτες μέρες 11, στους οποίους μετά σταμάτησε να εμφανίζεται. Νομίζω ότι η Xiaomi "μαγειρεύει" βελτιωμένη 11, την οποία θα πάρουμε όλοι μαζί...

Link to comment
Share on other sites

πάντως στο άναμμα του δέντρου στο golden hall που τράβηξα εγώ με το mi a3 ο ήχος ήταν κανονικός μια χαρά! αλλά δεν ήμουν δίπλα στο τεράστιο ηχείο που ήταν χθες η γυναίκα μου!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

μόνος σου το λες φίλε. Η γυναίκα σου ήταν δίπλα στο ηχείο.... Λογικό να μπουκώνει το μικρόφωνο του κινητού. Και δίπλα στο ηχείο και Τάμτα αποτελούν συνδυασμό καταστροφής. Πως δεν της κάηκε και το κινητό ολόκληρο να λες... Μια χαρά είναι το κινητό. Έχω τραβήξει βίντεο σε συναυλία των Rotting Christ, black metal συγκρότημα και ήταν μια χαρά ο ήχος αλλά δεν πήγα και δίπλα στο ηχείο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

δίπλα στο ηχείο και Τάμτα αποτελούν συνδυασμό καταστροφής. Πως δεν της κάηκε και το κινητό ολόκληρο να λες...

 

Έκλαψα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, δε ξερω αν εχει ρωτηθει η αν εχει απαντηθει. Οταν τραβας βιντεο και εχει δυνατη μουσικη μετα οταν πας να το δεις ακουγεται πολυ χαλια, υπαρχει τροπος να βελτιωθει αυτο;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, δε ξερω αν εχει ρωτηθει η αν εχει απαντηθει. Οταν τραβας βιντεο και εχει δυνατη μουσικη μετα οταν πας να το δεις ακουγεται πολυ χαλια, υπαρχει τροπος να βελτιωθει αυτο;

 

Δυο post πιο πάνω από το σχόλιό σου για αυτό γραφαμε...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δυο post πιο πάνω από το σχόλιό σου για αυτό γραφαμε...

 

Υπάρχει λύση νομίζω και την βρήκα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση νομίζω και την βρήκα.
ποια είναι η λύση για να βελτιωθεί ο ήχος στα βίντεο πχ σε συναυλίες με δυνατό ήχο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η λύση για να βελτιωθεί ο ήχος στα βίντεο πχ σε συναυλίες με δυνατό ήχο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Η λύση είναι απλή. Τραβάμε βίντεος χωρίς να είμαστε κολλητάρια με τα ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η λύση για να βελτιωθεί ο ήχος στα βίντεο πχ σε συναυλίες με δυνατό ήχο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ρυθμίσεις, ηχογράφηση, τύπος ηχογραφήσεις κ εκεί βάζεις μουσική.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, ηχογράφηση, τύπος ηχογραφήσεις κ εκεί βάζεις μουσική.

 

Σε ποια κάμερα βάζεις αυτές τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εισαι ευχαριστημενος απο το τζαμακι;;;

 

Πολύ καλό, σίγουρα θα υπάρχουν και από άλλες μάρκες,, πχ nilkin κλπ, κοίτα στο skroutz..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το κινητο κατεβάζει από μόνο του παιχνίδια. Πως μπορώ να το σταματησω αυτό?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως συμβαίνει σε ένα συγκεκριμένο ρούτερ μόνο? Ή γενικά έχεις πρόβλημα με το wifi?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως συμβαίνει σε ένα συγκεκριμένο ρούτερ μόνο? Ή γενικά έχεις πρόβλημα με το wifi?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

έχω αλλάξει ρούτερ.δε φταίει αυτό.οταν αποσυνδέεται δε βλέπει κανένα ρούτερ.κανω ανανέωση κ μετά από λίγο εμφανίζει τα διαθέσιμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το κινητο κατεβάζει από μόνο του παιχνίδια. Πως μπορώ να το σταματησω αυτό?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλαξες χωρα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...